Ланчия Либра

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
lucata
Мнения: 114
Регистриран на: Съб 24 окт 2009 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Ланчия Либра

Мнениеот lucata » Пон 23 юли 2012 14:03


здравейте колеги знам че тук повечето ще ме посъветвате че ФВ е по добрата марка но пък във Ланчия форума веднага ще ми кажат че ланчия е по добре и така - става въпрос за ланчия либра 1.9jtd излезе ми изгодна оферта за тази кола и искам някакви мнения от колеги които са имали впечатления от този модел покарах я доста добре опъва и зимата няма проблеми с паленето понеже е на мои приятел и познавам колата но все пак искам да знам има ли някакви специфични дефекти как е от към ходова част и окачване мерси за отговорите предварително maikomila scare




Потребителски аватар
buller
Мнения: 2166
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Ланчия Либра

Мнениеот buller » Пон 23 юли 2012 14:09


Ако моторът е като този на Фиат Браво и Алфа 147 - ще останеш много доволен откъм разход и динамика ;)
Познат се беше засилил натам - много екстри за малко пари, но неработещи екстри...


Потребителски аватар
kacarov_dupnitsa
Мнения: 1649
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 12:01
Автомобил: Ауди А6
Двигател:
Местоположение: Станке Димитров
Контакти:

Re: Ланчия Либра

Мнениеот kacarov_dupnitsa » Пон 23 юли 2012 14:18


Единственият дефек, който разбрах, когато проучвах за тази кола беше, че чат пат чистачките спират за момент на средата на стъклото и после тръгват. Трябвало да се прави профилактика на моторчето.

1.9 е по-добрия мотор от 2.4 за разход.


lucata
Мнения: 114
Регистриран на: Съб 24 окт 2009 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Ланчия Либра

Мнениеот lucata » Пон 23 юли 2012 14:19


на тази и работи всичко и гледана добре само дето и го няма капачето на резервоара но това не е проблем ще си намеря разбрах че предниците им били слабички


Потребителски аватар
kacarov_dupnitsa
Мнения: 1649
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 12:01
Автомобил: Ауди А6
Двигател:
Местоположение: Станке Димитров
Контакти:

Re: Ланчия Либра

Мнениеот kacarov_dupnitsa » Пон 23 юли 2012 14:22


Имам приятел, които кара такава от 4 години само че е бензин, каза че за това време е сменил само 1 носач, иначе ходи с нея на работа Перник-София или Кюстендил София, относно електрониката съм го питал някакви проблеми, казва абсолютно никакви.

п.п.Той е рибар, кара я и по язовири, реки (черен път) и т.н.

п.п. И аз се бях ориентирал за такава машинка, но в Дупница им бяха завишили доста цените.


Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Ланчия Либра

Мнениеот 2.4I » Пон 23 юли 2012 15:58


Колега споменаваш по-горе Ланчия форумът, прочети какво пише там, аз доколкото си спомням от това което съм чел там и във Фиат форумът за Либра е зверски скъпи части от сорта на фарове и др.които са строго-специфични за модела.Доколкото си спомням някои обосновават скъпата поддръжка на Ланчиите с това, че Ланчия е луксозен автомобил, то и при немеца има нещо подобно с VW и Ауди, ама при Фиат и Ланчия разликите в цените на частите били космически, пак уточнявам това е по спомен от това което съм чел в нета.


lucata
Мнения: 114
Регистриран на: Съб 24 окт 2009 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Ланчия Либра

Мнениеот lucata » Пон 23 юли 2012 16:09


до преди малко четох в ланчия форума и наистина са зверски скъпи частите мисля да се откажа от тази кола а между другото препоръчаите ми кола до към 3500-4000 (гледам да е до към 3500 за да мога с останалите 500 да я обслужа долу-горе)искам да е с клима на гас или дизел и с долъ -горе ефтина подръжка :обичам ви :bishop


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ланчия Либра

Мнениеот radi_nrj » Пон 23 юли 2012 17:31


Огледай се за А6 C4 с безсмъртния 5 цилиндров 2,5TDI. Аз я взех моята за 2700лв и с оправянето на всички кусури ми стъпва под 5 бона (а моята имаше много кусури). Окачването му е супер просто и адски здраво, а глезотиите са много.


lucata
Мнения: 114
Регистриран на: Съб 24 окт 2009 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Ланчия Либра

Мнениеот lucata » Пон 23 юли 2012 17:47


това ауди ми харесва но търся по малолитражна кола с цел по нисък разход нещо от сорта на 1.9тди и евентуално с малкия данък(може и с големия зависи за каква кола става въпрос,дали си заслужава) гледам и астра Г и вектра Б някакфи впечатления от тези модели


jijane
Мнения: 421
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 23:14
Автомобил: Караше Honda Civic
Двигател: D14Z4 1998
Местоположение: Пловдив

Re: Ланчия Либра

Мнениеот jijane » Пон 23 юли 2012 18:06


radi_nrj написа:Огледай се за А6 C4 с безсмъртния 5 цилиндров 2,5TDI. Аз я взех моята за 2700лв и с оправянето на всички кусури ми стъпва под 5 бона (а моята имаше много кусури). Окачването му е супер просто и адски здраво, а глезотиите са много.

Безсмъртен, безсмъртен колко да е безсмъртен? Мой колега има такова ауди със същия мотор и неговия беше от смъртните явно, та се наложи да го сменя преди 1 година.

Последна промяна от jijane на Пон 23 юли 2012 18:13, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Ланчия Либра

Мнениеот moimoimoi » Пон 23 юли 2012 18:09


тия опели са много тесни вътре,карам на работа поло 2ф и вътре е по просторно от астрата
за тия пари дето си заделил 3500 от фв най добре един пасат б4 95-96година


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ланчия Либра

Мнениеот radi_nrj » Пон 23 юли 2012 18:31


Кацаров по горе беше споменал 2,4 мотора на фиат и затова се подведох. Ако ще взимаш италианка дизел гледай да от масовите, примерно Fiat Marea. За тях части от сорта на фарове и ламарини и т.н. под път и над път, а мотора е същия.

Иначе виж варианта за Пасат B4 1,9 TDI също заслужава голямо внимание.


Потребителски аватар
avanto
Мнения: 232
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: Ланчия Либра

Мнениеот avanto » Пон 23 юли 2012 19:11


Либрата е хубав автомобил. Вътре на мен ми изглежда леко пенсионерски дизайн, но си е лично мнение. А пък за тези пари мисля, че едва ли ше вземеш нещо по добро. Мотора специално 1.9 JTD е много здрав и смятам, че няма да ти създава проблеми. Малко кофти е ако вадиш динамо или хидравлична помпа (доста често вие), но не е болка за умиране. Друго като на всеки фиат алфа и тн му се прецаква с времето обтяжния механизъм на пистовия ремък, но е от рода на 60лв.
По темата с неработещите екстри мога да кажа, че са само митове и легенди.

Успех с избора.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Ланчия Либра

Мнениеот nokiangage » Пон 23 юли 2012 19:22


radi_nrj написа:Иначе виж варианта за Пасат B4 1,9 TDI също заслужава голямо внимание.

+1 :да:
avanto написа:По темата с неработещите екстри мога да кажа, че са само митове и легенди.

Да, те затова 2000-ната година са под 2000 лева, 'щото им работи всичко ... mhihi


Потребителски аватар
avanto
Мнения: 232
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: Ланчия Либра

Мнениеот avanto » Пон 23 юли 2012 19:37


Всичко след 2000г. е дроб. Аз съм на мнение, че е по-добре да се вземе колкото се може по-нов автомобил. А и какво като е 2000лв :)Цената не е определяща. Специално на моя автомобил всичко си му работи, както и на повечето, които виждам всеки ден. А и айде да не говорим така щото пасат B3, B4 с работещ abs си е чудо. mhihi



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта