Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот tatenceto » Нед 22 юли 2012 23:01


Колеги,имам въпрос към Вас.Мога да взема Поло 97г. с код AEV-1,0 в перфектно състояние. Но е със задрал мотор.Цената му е като за вторични суровини.Но трябва да се ремонтира съществуващия мотор или поставянето на нов.Четох че цените на буталата за този мотор са в рамките на около 200 лева броя.Плюс шлайфане блок и обслужване на глава,цената надминава цената такъв в движение.Мисля да сложа друг мотор,но дали си заслужава пак да е 1,0 или по голям.От тази интервенция трябва ли да сменям и скорости.И само компютъра ли се сменя или и други неща по ел.инсталацията.Въобще дайте идеи,дали да се занимавам въобще.И някой колега ако е правил подобна интервенция да сподели стъпките и ако може цената която е дал за това.




Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Re: Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот lrlmodo » Пон 23 юли 2012 11:35


Търси си 1.3 ADX - пак е моно


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот lion_heart002 » Вто 24 юли 2012 11:09


Най-евтино и безпроблемно ще е да сложиш отнякъде същия мотор.Сигурно ще струва към 250 лв самия мотор,ако колата е 400 + мотора + труд.... Да речем към 900 лв,според мен си заслужава,ако мислиш да я караш-защо не?


Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот tatenceto » Вто 24 юли 2012 21:18


Колата ще се купи за 500 лева. Следва мотор-до 300 лева,надявам се. Обслужване на мотора,гражданска,преглед и напред. Труда не го слагам,ще си я правя сам. Според това какъв мотор ще взема може да се наложи технотест и КАТ. Та все още го мисля дали си заслужава. Мераклия съм да сложа по голям мотор,такъв какъвто предложи колегата по горе. Но сега се ослушвам за такъв мотор и какво би ми струвал технотеста,а и дали ще разрешат. А и да питам дали ще ми трябва , и какво от ел.инсталацията на донора.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот stefan4o » Вто 24 юли 2012 21:59


Колега, има една малка подробност, че на вторични няма как да му дадат 500лв. питал съм за Джета колко дават - отговор - към 250-300лв. Нали не мислиш, че полото тежи тон и половина? Това едно на ръка.
Сега по същество - ако си сигурен, че всичко е изрядно и сам ще си правиш заменките - бих го взел и бих му сложил 1.3 моно или карбуратор и ще го съдера от каране mhihi


Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот tatenceto » Сря 25 юли 2012 20:58


Значи,колата съм я ревизирал аз.За това казвам че е много добра.Просто 2 и 4 цилиндър са с липсващи парчета от буталата и задрали в блока.И понеже все пак колата е много добре,собственика ми я предлага за тази цена.Но следваше въпроса какъв мотор да му сложа,от вас разбрах кой е най удачен.Дали при монтирането на мотор 1,3 ; няма да се наложи технотест или направо в КАТ.Защото сега с новите годишни прегледи ми казаха че мерели и кубатурата на мотора и сравнявали по талон.И ако има разминаване как се процедира,някой сблъсквал ли се е с този проблем.А и ми се ще документално да съм изряден,ако е възможно mhihi .


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот Bai Sando » Сря 25 юли 2012 21:33


1.6 АЕА моноинжекциика,върви си добре,става идеално на газ и е по-здрав от 1.0 :да:


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот djshomi » Сря 25 юли 2012 23:35


Колега ако си от същото населено место я взимаи.В кат само с договора и талона.Сложи си 1,6 моно.Ако му слагаш газ не пишаш нищо по компове инсталация монота и тн.За техно тест офицялно си плащаш 400 а за на ръка не знам колко.Кви са тез прегледи дето мерят кобатура и мошност да не са ги задалжили в всеки сервиз за ГТП да има дино стенд.Е сега паднаха цените на диното.Това в крага на шегата.То и сега се минава по документи камо ли ако си с колата там някои ша ти мери и рови за код двигател и темподобни.Слагаи смело 1,6 1,3 е същият мъртвец като сегашния имам си го.


Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот tatenceto » Чет 26 юли 2012 11:27


Колата и аз сме градски. Питах за прегледа,защото на двама мой колеги са им мерили кубатура,по техни описания. Слагали някаква пръчка на мястото на щеката за маслото и на тръбичките за високото налягане към дюзите. Те са дизел. Им е показал на дисплея кубатурата,обяснили са че по този начин проверявали дали отговаря,съответно и за изгорелите газове си правели корекция. Та интересно е при разлика с талона как ще реагират. И не на последно място,скоростите да ги сменявам ли с такива за подходящи за 1.6 или да оставя оригиналните. Ако се сменят кои бихте предложили Вие.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот stefan4o » Чет 26 юли 2012 11:29


Ефектът 1.6 мотор със скорости за 1.0 няма да ти хареса, особено на дълго. А вероятно и на градско де. При положение, че тоя тип СК са по 100-150 лева е по-добре да се смени комплект мотор+скорости. Само че оттам имаш вероятно и по-друг стартер (като мощност, заради по-голямата кубатура), така че го включи и него в сметките. :beer Има разлики и в съединителя - 190мм при АЕР и 200мм при 1.6 моно.
Ако искаш да ти излезе минимално тънко според мен търси някоя двойка 1.3 (вече са на символични цени, ако е някоя ударена примерно) и я вземи цялата като ползваш по-голямата част от периферията покрай мотора. Останалото пускаш на части по 5-10 лв. и накрая на скраб. Така ще ти излезе много тънко трансплантацията. То това можеш и с ударено Поло да го направиш или Голф 3, но са малко по-скъпи :wink:


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот muns61 » Чет 26 юли 2012 14:32


tatenceto написа:Колата и аз сме градски. Питах за прегледа,защото на двама мой колеги са им мерили кубатура,по техни описания. Слагали някаква пръчка на мястото на щеката за маслото и на тръбичките за високото налягане към дюзите. Те са дизел. Им е показал на дисплея кубатурата,обяснили са че по този начин проверявали дали отговаря,съответно и за изгорелите газове си правели корекция. Та интересно е при разлика с талона как ще реагират. И не на последно място,скоростите да ги сменявам ли с такива за подходящи за 1.6 или да оставя оригиналните. Ако се сменят кои бихте предложили Вие.

На мястото на щеката се слага термодатчик, от тръбичките за дюзите се мерят оборотите, а в ауспуха - газанализатор. Мерят се газовете, при работна температура на мотора.
За да ти измерят работен обем, пускат в цилиндъра питомна хлебарка с мини-ролетка, да измери диаметъра, а хода на буталото се мери с шарено колче - жалон и теодолит. После по спомени от уроците по математика за обем на цилиндър се изчислява кубатурата. Ама хлебарките не щат да бачкат повече от 3 часа на ден, та и това ще отпадне от прегледа.Изображение


Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот 2.4I » Чет 26 юли 2012 14:56


Колеги къде ги минавате тия прегледи :eyecrazy Ще ми разглобяват половината кола да мина технически, как па да не стане :screwy


Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот tatenceto » Пет 27 юли 2012 20:51


В процес на издирване съм на донор.Но за сега удрям на камък.Ще ми се да взема комплект мотор със скорости,но на този етап няма оферти.


Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот tatenceto » Вто 31 юли 2012 21:38


Колега от форума продава мотор ABU-със скорости CHL комплект.Въпроса ми е,това мога ли да го сложа на полото и какво ми трябва.Лапите от съществуващия мотор-AEV-щe станат ли на новия.А щях да забравя,с полуоските, кои да ползвам.Имат ли разлика ,дължини,диаметър,след като ще сменям скорости.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дайте мнение за Поло AEV-97 година.

Мнениеот stefan4o » Вто 31 юли 2012 22:17


Би следвало да паснат. Те са с еднакви блокове и еднакъв тип скорости.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта