Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот icefire » Съб 04 авг 2012 22:17


Колеги, докарах си пасат Б5.5 от Германия. В момента колата е с червени транзитни номера и чака да я регистрирам в КАТ.

Някой ще ми даде ли малко акъл как става точно това? Каква е последователността?
По-конкретно ме интересува кога и как се плаща ЕКО-такса, както и кога се сключва ГО - след като колата има БГ номера или докато е още с транзитни?

Благодаря ви предварително :обичам ви




Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот icefire » Нед 05 авг 2012 19:12


Спешен въпрос: Трябва ли ми непременно договора за покупко-прогажба на колата? Щото него май съм го забравил в Германия :beat_butt2

Моля ви някой ако знае да каже, щото имам много ограничено време в БГ.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 05 авг 2012 19:38


Ако нямаш договор за покупко продажба, поне имаш ли документи за колата, Германски ? От предишния собственик? Без документи как ще я регистрираш незнам :talk:


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот icefire » Нед 05 авг 2012 19:53


my heart iS iCe написа:Ако нямаш договор за покупко продажба, поне имаш ли документи за колата, Германски ? От предишния собственик? Без документи как ще я регистрираш незнам :talk:


Имам следните неща:

- Големия талон на колата (на немски)
- малък талон на мое име, пак на немски (там са вписани временните номера)
- зелена карта за един месец

На практика имам всички документи без договора


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 05 авг 2012 20:05


Засега си добре, няма ли как да ти пратят копие на договора за покупко продажба? Шот без него, трудно но не и невъзможно, ще буташ пари под масата!
Иначе на касата на кат, си има гише за застраховки! Там ще трябва да направиш, следващото гише ти търсят именно документите на колата, и после се вкарва колата на канала, и на следващото 3-то гише, там ти дават номерата и малък и голям талон на колата! (Може и аз да греша) Защото аз регистрирах колата преди 4 години! Мисля че на едно от гишетата се плащаше ЕКО таксата, в зависимост от годината на колата! Процедурата отнема половин ден, ако идеш сутринта до обяд, трябва да си готов, но зависи колко хора има! Желая ти късмет и дано съм помогнал!


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот icefire » Нед 05 авг 2012 20:11


Ами договорът в общи линии няма кой да ми го прати... Ако звънна на продавача евентуално да ми изпрати неговото копие, той докато го прати (ако се навие изобщо) и докато стигне ще са минали повече от 2 седмици от момента на продажбата, а сега прочетох, че срокът за регистрация бил 2 седмици след датата на покупката :banghead:


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот icoico » Нед 05 авг 2012 20:43


Изтегли си една бланка за договор от мобилето и си я попълни-чиста работа. Аз поне така направих...


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот icefire » Нед 05 авг 2012 20:44


А освен това с липсващият договор, още едно нещо не ми е ясно: Задължително ли е в КАТ да се прави ГО? Или мога аз преди това да ида някъде другаде да си направя ГО. А нали в полицата се пишат номерата на колата.. а тя е още с транзитни номера.. тях ли вписват??

И втори въпрос: Верно ли трябват вериги за сняг :screwy

ПП. Задавам такива въпроси, щото предишните ми две VW-та бяха купени в БГ от търговец.. и двата пъти ходих с продавача в КАТ и той уреждаше всичко за нула време. Хубавото беше, че стана много бързо, а лошото, че нищо не разбрах как се прави.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот icoico » Нед 05 авг 2012 20:52


Можеш да си направиш гражданска където си искаш, впоследствие само издават отрязък с новите номера.
Вериги? :gruebel Обикновено се заяждат за пожарогасител.


jivko_stz
Мнения: 41
Регистриран на: Нед 21 юни 2009 22:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот jivko_stz » Нед 05 авг 2012 21:08


Здравей колега за кат ти трябват следните документи : еко-такса която до кат ги прарят и гражданска също като не ти попълват за рег номера.Пожарогасител, аптечка, триъгалник ,жилетка без тях трудно щя регистираш.Договор за покупко-продажба е задължителен за да можеш да им докажеш от къде я имаш (незнам да ли можеш да изтеглиш договор от нета и да го попълниш).Също гледат да ли ръчната спирачка да ли е изправна .Успех ще следя темата :)


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот icefire » Нед 05 авг 2012 21:23


Значи договор ще сваля от нета и ще го попълня.. да има там.. но.. той като е на немски, трябва ли да е легализиран преводът му или мога и сам да ги преведа?


Потребителски аватар
GALIANO
Мнения: 642
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 19:39
Автомобил: Cupra 300
Двигател:
Местоположение: Germany

Re: Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот GALIANO » Нед 05 авг 2012 22:11


Не,просто го попълни и се подпиши от твое и от името на продавача.Не ти трябва да я легализираш.Мисля,че се прави само превод на Бг език.Поне при мен така беше.Нямате ли ги тези мобилните застрахователи пред входа на КАТ :).Те по принцип се заемат със всичко(еко такса,превод,гражданска)


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот icefire » Нед 05 авг 2012 22:14


Ми не знам как се наричат, по-рано имаше едни измекяри, дето искаха по 50-100 лева, за да "уредят всичко". Ама това беше 2007-ма някъде, когато бяха нечовешките опашки пред КАТ. Не знам сега има ли ги още и колко искат..


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот icefire » Пон 06 авг 2012 12:46


Докладвам - 3 часа и половина, никакъв превод на никакви документи не се искаше. Супер лесно стана. Благодаря на всички за помощта :beer


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Как се регистрира кола нов внос в КАТ?

Мнениеот hooligan_sk » Пон 06 авг 2012 13:48


icefire написа:Докладвам - 3 часа и половина, никакъв превод на никакви документи не се искаше. Супер лесно стана. Благодаря на всички за помощта :beer


Остава по-важното. Да се похвалиш с колата!!! :beer



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Danny boy, dtony и 190 госта