Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пон 22 Дек 2014 13:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Съб 10 Ное 2012 2:31 
Аватар

Местожителство: Младост
Автомобил: VW GOLF V GTI
Двигател: 2.0 TSI 2006
Здравейте колеги,

На пролет ще сменям возилото, че ми писна от този спънат дизел... Въпроса ми е за хроа с наблюдения над двата модела на които съм се спрял:

Вариант 1: BMW 330XD 2003-та 203 HP автомат
Вариант 2: Audi S3 1.8 T 4x4 210 HP ръчка

Общо взето нещата които търся са, Бързина, Икономичност, Издръжливост. BMW-то е икономично, но автоматичната скоростна кутия до колкото съм запознат не издържа на новия двигател (2003-та), особено след чип. За S3-ката не съм грам запознат как седят нещата. Икономичност - нулева (все едн осъм спал с а.в.) Вървеж... екстра, не е автомат... преглъща се стига да държи на чип. Чувал съм, че главата и е слаба на нея, но до колко е вярно... хора с опит могат да кажат. Ако някой е запознат с тези среди, ще съм благодарен на съвет. Примемам и други алтернативи до 10к 4х4 2-4 врати... В краен случай може и само задно :beer На предно не мисля да се качвам повече :screwy

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Съб 10 Ное 2012 7:58 

330ка има и ръчка ХД, ако това те притеснява

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Съб 10 Ное 2012 8:00 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: VW Golf IV 1.8T 1998 Exclusive
Двигател: AGU
Според мен до 10 000 лв. можеш да си потърсиш кола от Германия.
И то БМВ, и то 330D, и то запазено ;)
Дори да не е със задвижване на четирите колела, колата е много приятна.
Имал съм удоволствието да се повозя няколкостотин км. в такова нещо и бях очарован от вървеж/разход.
Единственото е да си ОК с поддръжката и възможните проблеми. Колата няма много общо с Голф 4 откъм цени на частите.
Същото мога да кажа за 1.8Т - няма да ти хареса разхода, особено след икономичен дизел :?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Съб 10 Ное 2012 8:24 
Аватар

Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Smeagol написа:
Дори да не е със задвижване на четирите колела, колата е много приятна.Колата няма много общо с Голф 4 откъм цени на частите.

Точно тези неща накараха мой познат да я продаде бързо бързо.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Съб 10 Ное 2012 9:27 
Аватар

Местожителство: PB
Автомобил: OPEL ASTRA G 2001
Двигател: 1.7ISUZU Y17DT
Взимай Баравеца :beer Самолети са и са доста икономични спрямо вървежа си..

П.п Познат имаше E39 530d 184hp на дълго към Белгия на темпомат 120км/ч 5.9л със 2ма човека в колата и целия багажник и задната седалка са натоварени със дрехи и ядене

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Съб 10 Ное 2012 10:57 
Аватар

Проблема, е че съм в голяма дилема. Принципно искам по-голяма кола. Е46-ца е по-дълга, но общо взето като моясто вътре не е кой знае колко по-широко от голфа. Оглеждах 5-ци, широки, мощни, ама интериора е умрял. Особено с тези москвичови волани и тия табла. БМВ до 2005-6-та не се научиха да правят табла. Не може на кола 2001-2003-та таблото и да свети като електронния ми часовник в 3-ти клас. За това се огледах във S3-ката. Audi обичат да си глезят шофьора от към детайли в купето. Но пък на ауди дизелите не ми допаднаха. А4-ките пък на дизайн не ме кефят иначе, не е идеално лош вариант...

Ще го мисля има време до пролетта, може и да изкочи нещо друго...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Съб 10 Ное 2012 13:55 
Аватар

Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
S3 си е 1.8Т с друга турбина. Тая глупост за главата който ти е я е казал може да се гръмне. Имах S3-ка около една година и мога да кажа че колата е най-хубавия Голф 4 който можеш да купиш mhihi
Окачване здраво и безпроблемно като на Голф, халдекса доказано здрава система, страхотна кола с доста по качествен интериор от Голфа + почти винаги оригинално Bose озвучаване. В София на мене ми харчеше 13/100. Смених я със Сеат със същия мотор, и същотото 4х4, защото S3-ката беше на доста километри.

ОТ друга страна BMW си е BMW Sheer driving pleasure както се казва в рекламата, но не и дизел, автомат камо ли с 4х4. BMW-то за да му се радваш трябва да е с голям бензинов мотор, задно предаване и ръчка. Брат ми има E46 330i ръчка, със задно и колата е уникално готина, по готина от което и да е 1.8Т било и S3. Всеки път като карам Е46 после се чувствам като в Лада, но всичко е въпрос на възможности. S3-ката с чип става 250 коня и в права линия ще е по-бърза от което и да е Е46 без М3, но самото усещане в BMW-то е друго.

Това са преки впечатления от тези коли които съм притежавал и карал. Ако искаш 100% 4х4 вземи S3-ка, чипни я и ще имаш приятна прилично бърза кола.
Ако искаш колата наистина да те кефи като усещане и каране - Е46, бензинова (ама не 320i) със задно и ръчка :idea:

успех в избора

П.С. Сеата ми е 180 коня с чип халдекс и същата 6-степенна кутия, демек S3ка с по-малка турбина. В момента върви една идея повече от стоковo S3, така че ако ти е любопитно мога да ти покажа за какво става дума.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Съб 10 Ное 2012 14:51 
Аватар

Не ти ли е малко бюджета за тия коли ?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Съб 10 Ное 2012 15:24 
Аватар

MK4 написа:
... Всеки път като карам Е46 после се чувствам като в Лада, но всичко е въпрос на възможности. ....

Цялата истина в едно изречение!!!
Аз карам Г4, а едно приятелче системно ме подвозва с BMW 320d 2003 година. За скорости сравнения няма да правя, щото и двамата караме бавно/а и нито моята кола е с мотор от S3, нито неговата 330Xd/. Но наистина, въпреки наглед изостаналия си интериор, като сляза от BMW-то и се кача в голфа се осещам тъпо.
Но кефа си има цена. 1000лв каско+200 гражданска... Частите немат нищо общо с тия на голфа...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Съб 10 Ное 2012 19:47 
Аватар

Автомобил: VW Bora 1.9 TDI
Имах 330xdA 184кс и мога да кажа, че е по яко от всеки голф/а3, било то и С3. Както МК4 каза чувството в тази кола е различно, абе струва си. На мен пак ми се кара БМВ в интерес на истината, ама съм стиснат и затова търкалям Бората :P

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Нед 11 Ное 2012 12:03 
King of the Road
King of the Road
Аватар

Автомобил: Golf MK2 - Audi A3
Двигател: RP - AGN
За БМВ не мога да коментирам, но така като гледам читаво S3 след фейслифта 2001 г. под 12-13000 лв няма как да се намери. И то италианско.

В немското мобиле подобни автомобили под 150000 км започват от 7000 евро!

Така че за тези пари изборът е между автомобили, които са доста карани и каквото и да вземеш ще имаш в последствие проблеми я с мотор, я с турбо я друго.

Все пак един двигател 1.8 Т и то доста напомпан няма как да не дава проблеми след 200-300+ хиляди километра.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Пон 12 Ное 2012 11:45 
Аватар

Точно това ме отдалечава от S3-ката. Никой не си взима такава кола за да я кара нормално и няма как на една кола 9-10 години да не и е взет акъла от ръчкане и да се окаже, че трябва да наливам една доста солидна сума след покупката. При по-нормална кола там си е на късмет да попаднеш на читава, но при спортните е ясно какво купуваш mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Пон 12 Ное 2012 12:13 
Аватар

Пред мен дилема S3 или 330XD никога не е стояла, затова съм направил своя избор. Колите са доста различни и е хубаво човек да знае какво иска от една кола преди да се е насочил към нея. За БМВ-то нямам преки наблюдения и няма да давам мнение. С-ката е приятна ежедневка, с доста добро оборудване, приятен вървеж и сравнително висок разход (градско 11-15/100 в зависимост от маршрута, сезона и стила на каране). Цените на частите са по-високи от тези на Г4/А3 тъй като доста неща са различни от тези на нормално А3. Окачването в стоков вариант е доста меко и спокойно мога да кажа, че вози по-хубаво от А6 - 2004г. С малки промени по окачването характерното недозавиване при тези коли се минимизира и колата става доста приятна за каране. За зимния сезон просто няма какво да се иска повече от такъв автомобил. Ако човек има идея за по-висока мощност варианта 4х4 също е за предпочитане.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Пон 12 Ное 2012 12:43 
Аватар

Автомобил: VW Golf IV 1.8T 1998 Exclusive
Двигател: AGU
Колега Kuncavia, караш Голф 4 дизел. Да я продадеш и да вземеш Ауди от същия клас за мен (лично мнение) е набутвация, било то и 1.8Т напомпано... Вътре пак си е голф с емблема на Ауди.
Колкото и голям фен да съм/си на марката, това го смятам за ненужно набутване с пари.
И не знам какво хората превъзнасят 1.8Т. Да, сравнено с атмосферните мотори върви, ама за голям вървеж има нужда от по-голям обем и брой цилиндри :Mr Green Fun

Или си карай 4-ката, или се огледай за друг клас кола, какъвто спред мен е Е46.
Последните им модификации за изключително приятни, с много по-съвременен салон (визирам волана и седалките) и външна визия (фейслифт).
За двигателите - 3.0Д, който и да е вариант на конете да погледнеш е много надежден и балансиран двигател, с учудващо нисък разход за 6-так.

А ако наистина искаш вървеж - 330 бензин, където оборотомера не свършва точно когато става весело mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Audi S3 VS BMW 330 XD Публикувано на: Пон 12 Ное 2012 13:02 
Аватар

Местожителство: Сливен
Наистина е много важно да знаеш каква кола искаш лимузина или гетчбег.Като лично мнение мога да кажа ,че А3 над 200 коня без 4х4 е подписано убийство също се отнася за бавареца но не чак толкова колкото малката А3 ка.Имам приятел който имаше до преди 1 месец 330д 184кс +чип +генерация+предварение на помпата и мога спокойно да кажа ,че беше абсолютно удоволствие.И аз съм голям фен на 330 204кс и искам и аз да се качвам вече на такова чудо с 6-100 разход извънградско.Но да знаеш ,че трудно ще намериш читав такъв за 6-7к евро.Аз н-п искам да е черна,кожа,люк,мултиволан,навигация ТВ ДВД и.тн.УСПЕХ

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа