Audi S3 VS BMW 330 XD

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 15 ное 2012 7:45


Това Bai ilia ,нашият колега ли е?! :beer




Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот Kuncavia » Чет 15 ное 2012 8:47


Клипчета много... Точно тези клипчета ме накараха да харесвам все повече леки коли с 4x4 (освен стабилността на пътя в нормални условия)



Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот hooligan_sk » Чет 15 ное 2012 10:30




Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот Soze13 » Чет 15 ное 2012 11:16


hooligan_sk написа:Я глей тука ко има: http://www.carmarket.bg/nissan-200-sx-s ... rbo-199524

Човека търси кола, не лагерница. Със същото такова, преди време се наложи да пообиколим София по работа и ми идваше да сляза и да продължа с каквото и да е. Шумно като багер, друса като каруца, харчи като ЗИЛ, "стани да седна" двувратка на 21 години за 10000 лв :screwy ...ама било 200 и отгоре коне, да де ама единствения начин да ти е комфортно, е ако можеш да отвържеш поне един от тях и да продължиш яздейки го mhihi Трябва да съм мъртво пиян или да са ме взели заложник за да го взема...или да съм на 12 mhihi


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот hooligan_sk » Чет 15 ное 2012 11:19


Soze13 написа:
hooligan_sk написа:Я глей тука ко има: http://www.carmarket.bg/nissan-200-sx-s ... rbo-199524

Човека търси кола, не лагерница. Със същото такова, преди време се наложи да пообиколим София по работа и ми идваше да сляза и да продължа с каквото и да е. Шумно като багер, друса като каруца, харчи като ЗИЛ, "стани да седна" двувратка на 21 години за 10000 лв :screwy ...ама било 200 и отгоре коне, да де ама единствения начин да ти е комфортно, е ако можеш да отвържеш поне един от тях и да продължиш яздейки го mhihi Трябва да съм мъртво пиян или да са ме взели заложник за да го взема...или да съм на 12 mhihi


Ти си вземи каквото искаш :да:


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот Kuncavia » Чет 15 ное 2012 13:57


Страшно много държа на интериора и точно за това в тоя диапазон от години ми допадна точно E46, защото е изпипан и опростен (като изключим километража с този гнусен часовникарски цвят). Единствените кола която може би влезна в класацията ми само заради интериора беше A8, но все пак търся някаква средна поддръжка на автомобила. При А8 цените са фрапантни само за най-обикновено обслужване на автомобила. E46 също не е с евтина поддръжка, все пак е BMW, но се класира в някакви разумни граници. Даже сега се чудихме с един приятел, кое е по-добре:

Да си вземеш читава кола с по-малко екстри или наблъскана с екстри но щом е на ниска цена, значи има проблем... Реално като се замисли човек можеш да си купуваш екстри, но точно като тръгнах да правя голфа нещата се оказаха, че не са точно така. Да вземем например едно E46. Скъп проблем би бил автоматичната скоростна кутия. Там нещата са м/у 1000-2000 лв, по двигателя, евентуално турбо 1900 лв и някакви ремонти по 200-300 лв, ако не е съвсем гробница. Обаче, ако трябва да купиш една навигация, един кожен салон (оригинален) да добавяш подгреви на седалките, екстрата за спускането (забравих и съкращението), двд-та и др. става пълна лудница и излиза в пъти по-скъпо отгоре. Да не говорим, че можеш да вземеш колата в перфектно състояние и да хвърлиш турбо след 10 000 километра (както се случи с моя голф) :D


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот Vidol Nikolov » Чет 15 ное 2012 14:16


snap2.jpg
snap2.jpg (11.47 KиБ) Видяна 2085 пъти
Е46 е истинска кола,в която единственото дразнещо са: мигачите (ако са от жьлтите),воланьт(ако е от старите),раzhодомера и сьвсем леко таблото.Иначе си е супер кола,а купето наистина е мн красиво и няма Ваг с по-красив дизайн в тоя или близьк клас!
Виждам,че споменаваш осветлението на таблото-лично на мен ми харесва много повече от осветлението на Ваг таблата-зацапан син свят и свети кат умряло :screwy
Пьк една Е46 фейс (но преди 2004-та)направо ще кьрти. :beer
Половината форум би се качил на Бмв като гледам. mhihi


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот Kuncavia » Чет 15 ное 2012 14:25


Ами аз търся след 2003-та, там москвичови волани и жълти мигачи няма :да: Таблото продължава да си свети като детски часовник, а стрелката за разхода е по-скоро носталгия към старото. Не напразно присъства на всякъде, въпреки, че вече има компютри които показват, моментен, среден, седмичен, годишен и т.н. разход. Има нещо сантиментално в тази стрелка и си ме радва, въпреки че не върши почти някаква работа и се шматка безцелно нагоре-надолу. Но както казах VW ще си остане завинаги в сърцето ми, точно за това подготвям един KR за закупуване. И може би вече не съм толкова фен на марката, а по-скоро на форума :обичам ви , защото имам доста познати от тук, с които се виждаме от време навреме, съборите и т.н. и т.н. VW стана една приятна част от моя живот. Но тва е друга тема на разговор. :beer


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот ALESYZ » Чет 15 ное 2012 14:28


А8 и Е46 :shock . Какви са тия сравнения колега? Гледай нещата комплексно, а не само интериор, екстериор или двигател. И прави по-обективни и разумни сравнения. Иначе всичко е до мерака, а той няма мярка. Аз също на моята съм добавял модули, които ги е нямало като я купих. И не са евтини нещата, да. Шестицата от тотото е запазен автомобил, в добро техническо състояние, с колкото може повече екстри, за малко пари. Но това в повечето случаи е химера, хубавите неща струват пари. Ако вземеш гола кола и после да тръгнеш да я обзавеждаш, ще се вкараш в голям филм, правилно си преценил. По-добре потърси повече, по-внимателно и вземи нещо хубаво наистина, не се ръководи от емоциите. Мoята кола други ми я избраха, аз бях пълен бъкел относно BMW. Обаче не ти давам това за пример. Нещата не са абсолютни, може да намериш това, което търсиш и алтернативите са всякакви. Кола с full екстри, няма, даже незнам какво значи това понятие.


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот Dead man » Чет 15 ное 2012 23:45


А някакво бързо Ауди ?

А3,А4,А6 ?? Sки да са...

2.7 битурбо примерно...

2.8 V6 примерно....


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот Kuncavia » Пет 16 ное 2012 8:04


S-ките както казах по-горе са коли за спортно каране. Което от една страна е супер, но от друга 10 години спортно каране... Едва ли има нещо запазено mhihi A и е малко плашещо 210 коня от 1.8, срещу 203 от 3.0... (специално за S3) S8 е прекрасна, голяма, бърза, мощна, луксозна... прекалено скъпа за поддържане... Само обслужването за сезон и е около 500 лв, данъци и граждански, стартираш всяка година с 1000 лв и недай си боже нещо да се счупи. Тя си е гъзарски клас, би било "селско" да се хвърля на такава кола с доход като моя. Ще е гъзарско, но ще се чудя какво да я правя :да: V8-ците си мислих и за G4 или E46, ама без турбо е скучно. Както имаше една приказка "Кола без турбо е като жена без цици, пак върши работа, ама не е същото"... :012:

Edit:

Аз ли не виждам или просто го няма като отметка в mobile u cars да се избира като екстра "печка" :dummy:


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот icoico » Пет 16 ное 2012 9:16


Kuncavia написа:...

Аз ли не виждам или просто го няма като отметка в mobile u cars да се избира като екстра "печка" :dummy:


Има, в подробното търсене. Гледам в нашето мобиле такива трилитрови печки и изобщо няма нито една над 200 000 км... mhihi В немското пък за такива пари няма под 300 0000 mhihi . Тоест има, но са внос от Италия... :roll:


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот BeckoTDI » Пет 16 ное 2012 9:35


Бих избрал 10 годишен спортен бензин, отколкото 10 годишен дизел. При бензина няма какво да се счупи, особенно ако е атмосферен, пък при 1.8Т има толкова много донори от цялото VAG семейство, така че не е страшно с частите.


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот neon » Пет 16 ное 2012 14:31


Soze13 написа:
neon написа:В случая сам си си отговорил- "нямам толкова пари". Обикновено това е причината хората да "харесват" повече комби от седан, купе, кабрио и т.н. . :beer

Дали е заради това? :wink:
Изображение

Едва ли - не важиш! Може и по-добре...
Изображение
Излиза, че бус или камион трябва да има човек ако се гледа само колко може да натъпчеш.

BeckoTDI написа:Бих избрал 10 годишен спортен бензин, отколкото 10 годишен дизел. При бензина няма какво да се счупи, особенно ако е атмосферен, пък при 1.8Т има толкова много донори от цялото VAG семейство, така че не е страшно с частите.

:да: :beer


Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Audi S3 VS BMW 330 XD

Мнениеот Soze13 » Пет 16 ное 2012 16:44


В друга връзка го пуснах това, но явно не си схванал :wink:



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: rld и 41 госта