Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
kaltcev.72
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 16 апр 2012 18:51
Автомобил: golf 4 toyota avensis
Двигател: 1.6 1J 2001
Местоположение: Wiesbaden Deutschland

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Мнениеот kaltcev.72 » Пет 29 ное 2013 23:55


Аз също съм собственик на Авенсис D4D 2.0 136 коня , 2008 година .Ще ви издам секретна информация от Тойота форума. Принципно D cat двигателите са по мощни , но са много капризни откъм гориво, дюзите са пиезо и се запушват от кофти нафта. Но като цяло Авенсиса е доста здрава кола, бях се навил да си взема Пасат Б6 , но разлика цена /екстри е голяма. Аз лично съм доволен от колата , и като един фен на ФВ заживях в Германия да си купя японска кола. Скачай на Авенсиса и не се чуди! :th_up




Потребителски аватар
Minjares
Мнения: 65
Регистриран на: Сря 04 дек 2013 0:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Мнениеот Minjares » Сря 04 дек 2013 0:26


Колега,как е колата ?

Колко и мина ? Проблеми имаш ли ?


Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Мнениеот krass1 » Пет 13 дек 2013 17:56


Здравейте,

И аз заглеждах д-кат но като цяло неми трябваше чак толкова мощен двигател.
2.2 Д4Д си ме устройва напълно ... със верига е и дава нормален разход. За д-цат знам ,че дава доста по висок разход.

Вече изминах 10 000км и спокойно мога да кажа за впечетленията ми :
- капризен за горивото!! Карам го само със екто дизела на Лукоил. Със ОМВ максмотион се усеща,че варви по слабо.
- разход извън градско със пуснат климатроник и нормално каране между 4.8-5.2л
- разход градско при късите дистанции които карам предимно (5-8км) около 7-8л през лятото и 9-10 сега като захладня. В момента в който загрее двигателя то разхода спада до 6л.
http://www.carspending.com/bg/vehicles/3139-toyota-avensis-combi-2-2-d4d
- в този саит си прави сметките на база изминати километри и колко съм сипал.

До момента съм нямал сериозни проблеми. Сега единственото което забелязвам е ,че при по студено пали малко по трудно.... вместо от 1 врътка пали от 2-3...(Най-вероятно акумулатора е за смяна )


Потребителски аватар
kaltcev.72
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 16 апр 2012 18:51
Автомобил: golf 4 toyota avensis
Двигател: 1.6 1J 2001
Местоположение: Wiesbaden Deutschland

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Мнениеот kaltcev.72 » Пет 13 дек 2013 19:41


От Авенсиса определено съм доволен .Проблеми до сега не съм имал ,да чукна на дърво. Единствено след отпуската в България ми се наложи да чистя ЕГР винтила ,но това е нормално за горивата в нашенско. Като цяло давам пример от тук Германия до сега колата е подържана само в сервиз на Тойота и като цени не е толкова скъпо. Смяна масло ,филтри 200 евро ,задължителната тук Инспекция + вложени консумативи 300 евро и като за капак смяна челно стъкло 300 евро като в България ми искаха 400 само за стъклото без работа! Като разход е супер 6.3 градско зимата. Зареждам си обикновен дизел ,че от по скъпите кашля. Принципно това не ми е първата японка ,но предишните бяха по старички . Колата върви добре ,без проблем вдигнах 220 ,само за проба ,наистина малко е тромава на старт ,но като маневреност 10 точки ,Голфарата е като пън пред нея. Не знам за вас но лично интериора също ми допада ,никаде не скърца ,материалите пластмаси и тапицерии са с отлично качество. Тук известно време карах Пасат Б6 2.0 тди ,бившо такси и не съм кой знае колко очарован от него ,единственото му предимство ,е че беше служебе н .......удри уйно уке е у Либия! Но по темата Тойда Авенсис води пред Пасат Б6 !!!!! Моля за снизхождение от заклетите фенове на Фолксваген !!!! :beer


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Мнениеот plamen-roni » Пет 13 дек 2013 20:39


Ти пък и ти колега , знаеш ли колко хора засегна който си мислят , че VW е най добрия автомобил в света. За мен си направил правилния избор.


Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Мнениеот wmalevski » Съб 14 дек 2013 9:30


Меко казано е смешно да сравняваш бивше такси, карано след това служебно с личен автомобил. Както повечето хора са разбрали, всичко е въпрос до конкретен екземпляр. За избора - това си е лично решение.


Потребителски аватар
slavi13
Мнения: 103
Регистриран на: Нед 08 май 2011 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: irlandia

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Мнениеот slavi13 » Нед 23 фев 2014 20:44


здравейте колеги, малко късно виждам темата, но ще добавя и мои впечатления относно toyota, защото сега се оглеждам за такава, и още събирам мнения и факти. В момента съм с passat B 5.5 avtomat, koja. estate 130 bhp + chip= 168 bhp. Среден разход 7,2, падал съм и на 4,8 но имах монтиран водород, но го махнах (не е по темата, спирам за водорода) Голфчето 1.9 TD GL което подарих на сина е на 23 години и няма никакви проблеми, но ръждата ще го изяде до2, 3 години и съм решил да му "харизам" пасатчето (въпреки, че е с дясно воланче колата е "пипната от всякъде" и по добре нея от колкото да стяга друга. Та за toyota 2,2 добър мотор но страда от гарнитура на главата, за D-cat kaпризен от към нафта ( таксите и застраховката) а и не е много за градска кола, ако ще се кара през по голяма част от времето в града. Какво предлагат специалистите с toyota, добрият компрмисен вариянт е след 2006 с феис лифт (мигачите в огледалата) 126 bhp. s 6 скорости, верига мотора, Проблема с горенето на масло и маховика на предишните мотори с ремък и 115bhp, бил. отстранен в новите модели. Също така прочетох, че тези 2006 г. модели вече били с алуминиев блок (още не съм е проверил информацията напълно) също таке не препоръчват автомат за toyota , поне не втора ръка, били "меки". Бях се спрял и на Акорд, ама изглежда, че не са по надеждни от toyota, (няма да влизам в подробности защо).
Дано да съм бил полезен за бъдещите притежатели на toyota. Добрите качества се известни на всички затова не съм ги изброявал, пък и всеки иска да знае слабите, нали?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ogogin и 56 госта