Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
simeon40
Мнения: 187
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Града на дупките

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (Препоръки при оглед)

Мнениеот simeon40 » Пет 04 яну 2013 3:14


Харесва ми в този форум като коментираме избор различен от VAG и после помощ няма на подобен въпрос :D Аз също обаче не мога да помогна само мога да разказвам за покупката на онзи Авенсис който споменах по-горе. Договор за покупко продажба се заверява при нотариус независимо дали го сключваш с автокъща или частно лице. Моя приятел ходи да гледа авенсиса сам (баща му беше с него само да даде парите). Цената на колата тогава беше над 2 пъти по-ниска от пазарната и беше от автокъща, а то взе че се оказа читава колата :) Диагностика предполагам също може да се направи на място, но не е моя колата за да дам повече информация. Като купуваха авенсиса неделя нямаше работещи нотариуси да заверят договора и от София до Варна караха без номера, е имаха табелки с името на автокъщата :D




Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (Препоръки при оглед)

Мнениеот krass1 » Пет 04 яну 2013 9:56


Здравей,

Разпитах доста колеги които наскоро са си копували кола от автокъща и всички казаха ,че не е необходимо заверка при нотариус а е необходимо само да ми издаде фактура със точната сума на зделката + касова бележка както и договор за покупко-продажба подписан в 3 екземпляра. Фактурата + касовата бележка биха били достатъчно доказателсвто ако се наложи да се съдим по някаква причина. Колата ще се регистрира в София. До колкото разбрах ако колата ще се регистрирва в друг град то може да е необходимо нотариална заверка на договорите. Това важи само ако продавача е лицензирана автокъща и може да издаде фактура!! ако е часно лице със табела автокъща то ще си трябва нотариус :( ..

Относно диагностиката на място явно няма да стане и ще е необходимо ангажирването на репатрак до сервиз за да ми е мирна главата ,че всичко е наред(силно се надявам ,че няма да е необходимо да карам повече от 1 кола до сервиза).

Относно това ,че пиша тук за друга марка кола .... регистрацията във форума на тойота е спряна scare така ,че и да искам немога да пусна тема там ...
Тук колегите са по отзивчиви и толерантни към други марки автомобили :да:


Потребителски аватар
Sportakus
Мнения: 235
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (Препоръки при оглед)

Мнениеот Sportakus » Съб 05 яну 2013 14:40


krass1 написа:Здравей,

Разпитах доста колеги които наскоро са си копували кола от автокъща и всички казаха ,че не е необходимо заверка при нотариус а е необходимо само да ми издаде фактура със точната сума на зделката + касова бележка както и договор за покупко-продажба подписан в 3 екземпляра. Фактурата + касовата бележка биха били достатъчно доказателсвто ако се наложи да се съдим по някаква причина. Колата ще се регистрира в София. До колкото разбрах ако колата ще се регистрирва в друг град то може да е необходимо нотариална заверка на договорите. Това важи само ако продавача е лицензирана автокъща и може да издаде фактура!! ако е часно лице със табела автокъща то ще си трябва нотариус :( ..

Относно диагностиката на място явно няма да стане и ще е необходимо ангажирването на репатрак до сервиз за да ми е мирна главата ,че всичко е наред(силно се надявам ,че няма да е необходимо да карам повече от 1 кола до сервиза).

Относно това ,че пиша тук за друга марка кола .... регистрацията във форума на тойота е спряна scare така ,че и да искам немога да пусна тема там ...
Тук колегите са по отзивчиви и толерантни към други марки автомобили :да:

1. Не ти е необходима нотариална заверка и с нея и без нея все тая, ако си мислиш че можеш да съдиш някого в последствие направо забрави!!!
2. И от друг град да си щом имаш фактура, декларация за произход и договор от автокъщатат пак не ти трябва нотариална заверка!!!
3. Ако, е частно лице ще ти трябва нотариус само, ако колата е с регистрация!!!


Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (Препоръки при оглед)

Мнениеот krass1 » Съб 05 яну 2013 20:14


Sportakus@

Мерси за конкретния и ясен отговор!


Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (Препоръки при оглед)

Мнениеот krass1 » Нед 06 яну 2013 13:28


Здравейте отново,

Харесах си автомобил който ще ми струва 12к бих искал да си направя сметката колко пари ще са ми небходими веднага след прехвърлянето и регистрацията на автомобила и каква сума може да се отложи със 1-2 месеца ...

До момента сметките са ми горе долу следните :

Гражданска = 250лв
Еко такса = 130лв
Ргистрация в КАТ = 80лв
Данък = 225лв (Кога трабва да се плати ?)
Каско = 200лв (Първа вноска)

Репатрак = 80лв
Преглед в сервиз = ~100лв

Обслужването на автомобила би могло да изчака извесно време ...

Кажете ако испускам нещо


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (Препоръки при оглед)

Мнениеот Vlad777 » Нед 06 яну 2013 13:30


Аларма има ли? Гуми? Поне масло и филтри може да смениш първоначално.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (Препоръки при оглед)

Мнениеот stefan4o » Нед 06 яну 2013 13:55


krass1 написа:
Обслужването на автомобила би могло да изчака извесно време ...

Кажете ако испускам нещо

При кола на тая цена по-добре да спестиш друг разход, отколкото от обслужване. Според мен де. :roll:


Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (Препоръки при оглед)

Мнениеот krass1 » Нед 06 яну 2013 18:20


Vlad777 написа:Аларма има ли? Гуми? Поне масло и филтри може да смениш първоначално.


Аларма има .. Гумите са летни а джантите 17-ски.. обмислям на първа заплата да закупя железни джанти + зимни гуми (предполагам 700лв би трябвало да стигнат ). Масло и филтри мисля да сменя веднага щом купя колата ... по преджарителна информация схте ми стружа към 150 ... то това може да изчака 100-200км евентуално а и аз мога да си карам голфа докато се продаде ..


Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (Препоръки при оглед)

Мнениеот krass1 » Пет 11 яну 2013 21:02


Здравейте колеги,

Закупих опоменатата Тойота Авенсис 2.2 Д4Д комби 2007 феислифт.
По късно ще се постарая да опиша със какви проблеми се сблъсках и как ги реших за да буда максимално полезен!


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (Препоръки при оглед)

Мнениеот eng » Съб 12 яну 2013 3:42


Честито колега само масла и филтри.А да и иска яко каране да не му прощаваш :beer


Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (Препоръки при оглед)

Мнениеот krass1 » Съб 12 яну 2013 15:58


Здравейте,

Като за начало ще започна със това ,че когато вземеш кола със дефект който ти изглежда лесно поправим като несветещ ксенонов фар (1-вата мисъл е ,че е изгоряла крушка и като ти смъкне търговеца някои лев то ще си напред ) това никога не е както си го мислите!!! в моя случай си взех оригинална крушка на осрам Д2С но незапали и тогажа се разбра ,че оригиналния баласт е заминал ... пробвахме уж работещия фар да видим как свети и се оказа ,че и там баласта е заминал понеже ксенона свети 30-40сек изгасва.... нов оригинален баласт трува доста .... заместих ги със тънки китаици и всичко светна!!! уж изгорялата крушка също светна :) .... монтирахме фаровете но нещо много слабо светеха през лупите ... оказа се ,че на тези коли слабото им място са рефлекторите зад лупите...
Този човек Герака явно върши чудеса :>
http://toyotabg.net/viewtopic.php?f=5&t=16965

чакам да ми каже дали има пласмасите за десния фар и ще му ги давам за рециклиране(понеже сега десния фар е лепен и някои части вътре във фара нямаше как да ги залепим и ми се иска като ще го поравя та поне да е цял а не счупен)

като ще ги свалям да му ги давам ще направя снимки от типа "преди" , "сега" и ще ги кача тук.

сега ми предстой първото обслужване :>

водна помпа + ремък
3-те филтъра
антифриз Г12
масло 5в30

но преди това ще си оправя едно тропане отпред ( надявам се да е втулка или биалетка само )
- Оказа се ,че 2-та предни амортисиора са изпуснали :(

ще продължа да пиша тука какви други проблеми съм решавал по колата....

Последна промяна от krass1 на Чет 07 фев 2013 20:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Мнениеот vinixxx » Съб 12 яну 2013 18:04


обичам темите в които някой пита за мнение за няква кола отговарят му и накрая наистина купува нещо и се връща да се обади,може да сложиш и някви снимки ако искаш да оплакнем окото


Потребителски аватар
krass1
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 03 май 2008 12:51
Автомобил: Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 148h
Двигател: 2AD-FTV 2006g
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Мнениеот krass1 » Нед 13 яну 2013 18:18


Ето малко снимки :

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


По късно ще снимам как светят ксеноните със изгорели рефлектори зад лупите и как светят след рециклирането им при колегата от Тойота форума.

Оказа се ,че няма аларма а само имобилайзер :( Все още се чудя дали има смсал да слагам аларма .... Ако някои от колегите които четът тази тема може да подскаже със саит от където мога да проуча възможностите то ще съм благодарен!

Последна промяна от krass1 на Нед 13 яну 2013 18:26, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Мнениеот pEsHkyY » Нед 13 яну 2013 18:23


Красавица :) Честито и безаварийно :beer


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Toyota Avensis Wagon 2 2.2 D4D (купен)

Мнениеот Милослав » Пон 14 яну 2013 9:21


Много готина йота, честито.
Нещо на на мен ми харесват тия вагонетки :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigold и 51 госта