Touareg или Volvo xc 90

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
кадийски
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 20 яну 2013 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Touareg или Volvo xc 90

Мнениеот кадийски » Нед 20 яну 2013 21:04


Здравейте,
Реших да сменя Ford Galaxy-то с Туарег 3.0 TDI 2008г. Гледах и Х 5 но да си призная Туарега ми е на сърце :bowdown , обаче в еуфорията си не видях ,че не се предлагат 6+1 т.е. с право на данъчен кредит. Затова се спрях на XC 90 .
Моля за съвет какво да правя - дали да взема каквото ми е на сърце и тук да му сложат 2 седалки ,да го регистрирам като 6+1 / малко ще се оскъпи а и допълнителен ангажимент/ или да взема ХС90.
Ако някой има опит с тази ситуация моля да помогне.




Veseliq
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 09 ное 2011 23:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Touareg или Volvo xc 90

Мнениеот Veseliq » Пон 21 яну 2013 17:53


Питаш в грешния форум. Тук едва ли някой ще те посъветва да вземеш Volvo.

Ако Туарег-а ти е на сърце, провери от сега дали изобщо е възможна регистрацията като 6+1 - това не е ли хомологация на самия модел, не на това колко седалки си сложил вътре? Ако е възможно - виж дали има някой, който да ти направи модификацията, виж колко ще струва. Подготви си всички очаквани разходи на хартия от преди покупката и тогава действай.

Volvo-то в никакъв случай не е лош автомобил - има и при него модел с V6 и такава мощност. И двата са здрави, но имат скъпи консумативи като се поизносят. Водещото трябва да е това какво на теб ти е на сърцето. За да не те е яд ако вземеш нещо с "уговорки" и в дългосрочен план се разочароваш.

Успех!


Rutsmata
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 21 сеп 2011 19:46
Автомобил: Touareg V6 3.0 TDI
Двигател: BKS 2008
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Touareg или Volvo xc 90

Мнениеот Rutsmata » Пон 21 яну 2013 20:08


Моя Туарег се водеше на пловдивска фирма преди да го закупя, и на каналите в софия ми търсеха допълнителните седалки, защото по талон се водеше 6+1. Върнаха ме и отидох до Тератест, фирма на стария път от летището към Дружба. Там официално ми преиздадоха срещу 200 лв мисля, документ за 4+1. С този документ отново в КАТ и така ме пререгистрираха. Обратното сигурно пак е възможно, да ти дадат документ за 6+1 и да дадат съвет за седалки...


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Touareg или Volvo xc 90

Мнениеот apa6o » Пон 21 яну 2013 20:32


Не направиха ли законови промени точно в насока превенция на подобни номерца за връщане на ДДС ?
Интересно ми е, защо като иска някой да кара гоУем 'жиБ, не желае да си плати данъците за него както подобава или пък трябва по някакъв начин да спести някой лев?! Вземи си Голф 3-ка и ще си спестиш много пари и данъци, щом не ти понася да си платиш необходимото за 'жиБ-а.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Touareg или Volvo xc 90

Мнениеот kris11 » Вто 22 яну 2013 10:34


@apa6o Въобше не си наясно с нещата за ДДС.По-добре си мълчи.
Към колега създал темата -
1. провери/както писа колегата/ дали има такъв вариант с 6+1 места. Ако ен излиза от завода производител -прото забрави.Не е въпроса само до седалките, а наличието на закрепваши отвори, отвори за коланите.
2. Ако има такъв вариант - -минаваш през "Технотест" с монтираните допълнително седалки и колани. През 02.2011 питах в Шумен на място и споменаха цена около 350-380 лв. Отказах се от тзои вариант защото седалките се продаваха по 120 лв бр.и + сумата за Технотеста - излишно наляти пари. Намерих си готов автомобил 6+1
3. Имай в предвид ,че допълнителните седалки ще трябва да ги мъкнеш винаги заради зеленодрешковците - заплашват със спиране от движение и наказтелно минаване през канал на КАТ. Освен, ако няма варианти на самия автомобил с разместване на седалките и броя.
Спирали са ме 2-3 пъти и съм имал разправии за глупаците. заплашвали са ме , но не им е минавал номера -показвам заводската книжка с вариантите на седалките и казвам , ако искат да пишат акт.Но ще ги съдя и за пропуснати ползи.


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Touareg или Volvo xc 90

Мнениеот apa6o » Вто 22 яну 2013 10:49


kris11 написа:@apa6o Въобше не си наясно с нещата за ДДС.По-добре си мълчи.
Към колега създал темата -
1. провери/както писа колегата/ дали има такъв вариант с 6+1 места. Ако ен излиза от завода производител -прото забрави.Не е въпроса само до седалките, а наличието на закрепваши отвори, отвори за коланите.
2. Ако има такъв вариант - -минаваш през "Технотест" с монтираните допълнително седалки и колани. През 02.2011 питах в Шумен на място и споменаха цена около 350-380 лв. Отказах се от тзои вариант защото седалките се продаваха по 120 лв бр.и + сумата за Технотеста - излишно наляти пари. Намерих си готов автомобил 6+1
3. Имай в предвид ,че допълнителните седалки ще трябва да ги мъкнеш винаги заради зеленодрешковците - заплашват със спиране от движение и наказтелно минаване през канал на КАТ. Освен, ако няма варианти на самия автомобил с разместване на седалките и броя.
Спирали са ме 2-3 пъти и съм имал разправии за глупаците. заплашвали са ме , но не им е минавал номера -показвам заводската книжка с вариантите на седалките и казвам , ако искат да пишат акт.Но ще ги съдя и за пропуснати ползи.

http://profit.bg/news/Registrirat-dzhipove-kato-vanove-i-pikapi/nid-84568.html
Ъхъ :) Слушам и изпълнявам.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Touareg или Volvo xc 90

Мнениеот kris11 » Сря 23 яну 2013 18:48


Това въобше не ме засяга. Не ми се рови да търся.
Ако има заводска модификация - намира си 2те седалки, Технотест , протокол и КАТ. Това е пътя - въпрос на средства.
По-лесното е с готова регистрация на 6+1


Потребителски аватар
Plehi
Мнения: 838
Регистриран на: Нед 20 май 2007 21:07
Автомобил: Passat B8 T4 Touareg W140
Двигател:
Местоположение: София

Re: Touareg или Volvo xc 90

Мнениеот Plehi » Съб 26 яну 2013 15:25


kris11 написа:@apa6o Въобше не си наясно с нещата за ДДС.По-добре си мълчи.
Към колега създал темата -
1. провери/както писа колегата/ дали има такъв вариант с 6+1 места. Ако ен излиза от завода производител -прото забрави.Не е въпроса само до седалките, а наличието на закрепваши отвори, отвори за коланите.
2. Ако има такъв вариант - -минаваш през "Технотест" с монтираните допълнително седалки и колани. През 02.2011 питах в Шумен на място и споменаха цена около 350-380 лв. Отказах се от тзои вариант защото седалките се продаваха по 120 лв бр.и + сумата за Технотеста - излишно наляти пари. Намерих си готов автомобил 6+1
3. Имай в предвид ,че допълнителните седалки ще трябва да ги мъкнеш винаги заради зеленодрешковците - заплашват със спиране от движение и наказтелно минаване през канал на КАТ. Освен, ако няма варианти на самия автомобил с разместване на седалките и броя.
Спирали са ме 2-3 пъти и съм имал разправии за глупаците. заплашвали са ме , но не им е минавал номера -показвам заводската книжка с вариантите на седалките и казвам , ако искат да пишат акт.Но ще ги съдя и за пропуснати ползи.


Не знам защо ти създават проблем.... или се правят на интересни , или нещо им е бил слабодоходоносен деня ( говоря за седалките ) . Имам пътнически бус , регистриран като 8+1 и от 2-3 години се кара без 3 седалки . Влиза в категория леки автомобили .

Давам глас за Vw .


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Touareg или Volvo xc 90

Мнениеот joro_kem » Нед 27 яну 2013 9:30


kris11 написа: 3. Имай в предвид ,че допълнителните седалки ще трябва да ги мъкнеш винаги заради зеленодрешковците - заплашват със спиране от движение и наказтелно минаване през канал на КАТ. Освен, ако няма варианти на самия автомобил с разместване на седалките и броя. Спирали са ме 2-3 пъти и съм имал разправии за глупаците. заплашвали са ме , но не им е минавал номера -показвам заводската книжка с вариантите на седалките и казвам , ако искат да пишат акт.Но ще ги съдя и за пропуснати ползи.

колега, не се заяждам, но как ще разберат дали автомобила е 4+1 или 6+1 по малкия талон? тази информация е отразена само в големия талон, а никой не е длъжен да го дава за проверка на пътя, нали? :rolleyes


tyl
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 19:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Re: Touareg или Volvo xc 90

Мнениеот tyl » Нед 27 яну 2013 18:17


"колега, не се заяждам, но как ще разберат дали автомобила е 4+1 или 6+1 по малкия талон? тази информация е отразена само в големия талон, а никой не е длъжен да го дава за проверка на пътя, нали?"
Много лесно-като прочетат какво пише -т.D- товарен или лек автомобил


Потребителски аватар
Plehi
Мнения: 838
Регистриран на: Нед 20 май 2007 21:07
Автомобил: Passat B8 T4 Touareg W140
Двигател:
Местоположение: София

Re: Touareg или Volvo xc 90

Мнениеот Plehi » Нед 27 яну 2013 19:21


tyl написа:"колега, не се заяждам, но как ще разберат дали автомобила е 4+1 или 6+1 по малкия талон? тази информация е отразена само в големия талон, а никой не е длъжен да го дава за проверка на пътя, нали?"
Много лесно-като прочетат какво пише -т.D- товарен или лек автомобил

Като регистриран товарен автомобил има право да се движи с 4+1 . Нещата са други , ако е 1+1 ;)


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Touareg или Volvo xc 90

Мнениеот joro_kem » Нед 27 яну 2013 21:22


tyl написа:Много лесно-като прочетат какво пише -т.D- товарен или лек автомобил

и къде пише товарен в малкия талон за 6+1 автомобил?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта