Има ли далавера да се купи кола от Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот icoico » Нед 03 мар 2013 15:31


Vlad777 написа:...Ето например една обява за голф с пълна сервизна история...


Офтопик:
тоя адрес пък е точно в идеалния център на турската махала на Берлин...се едно да купиш кон от Факултето :mhihi :mhihi




Потребителски аватар
boreto1977
Мнения: 234
Регистриран на: Съб 11 юли 2009 16:35
Автомобил: passat 3BG T4 Caravelle syncro
Двигател: AVF 2003 ACV 2001
Местоположение: ПЛОВДИВ БГ ESSLINGEN DE

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот boreto1977 » Нед 03 мар 2013 15:53


fly_free написа:Случайно да имате информация за морги в Германия.Имам пътуване Щутгарт-Франкфурт-Берлин и ми се иска да си потърся джанти за буса.
Ако някой има информация с координати и я сподели ще е супер.

ето ти една колега оттам си взех таванните греди за голфа
http://www.gross-gruppe.com/recyclingcenter/index.htm


Потребителски аватар
Rad3v
Мнения: 520
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:41
Автомобил: Vw Golf 4 TDI
Двигател: ARL 2000g
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот Rad3v » Нед 03 мар 2013 19:28


А някой нещо да каже за този параход ? http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11359725131809729&f1=details&slink=29uxm1


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот fly_free » Нед 03 мар 2013 21:10


Благодаря за отговора за моргите ,седващия път ще мина оттам.

А цените на колите.Кола над 7-8 години вече е за скрап и трябва да и се дават само пари като за скрап.

Обявата по горния пост-Пасата е 99 година на незнайни километри и му искат пари като за кола.Това повече от 1000 лв не струва.

не е луд този който яде баницата /цената за колата/луд е този който я дава/купувача/.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот icoico » Пон 04 мар 2013 13:21


fly_free написа:...Кола над 7-8 години вече е за скрап и трябва да и се дават само пари като за скрап.

Обявата по горния пост-Пасата е 99 година на незнайни километри и му искат пари като за кола.Това повече от 1000 лв не струва.

не е луд този който яде баницата /цената за колата/луд е този който я дава/купувача/.


Види се експерт си. Ако имаш пет такива пасата по хиляда лева с удоволствие ще ти ги изкупя всичките :rolleyes


Миткокрикчето
Мнения: 24
Регистриран на: Пет 18 яну 2013 14:35
Автомобил: VW SHARAN
Двигател: AJH Petrol 1999
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот Миткокрикчето » Пон 04 мар 2013 13:58


Съвсем на скоро си купих поредната кола от Германия. Мисля, че плюсовете са много, но колата трябва да се купува директно от собственик. Ако е от дилър грешката е сигурна защото тамошните дилъри са много по-отвратителни от нашите джамбази. Дилърите в Германия са изметта на света - руска мафия, сърби, шиптари, румънски цигани, араби и доста нашенци. Минусите са, че търсенето и обикалянето в Германия излиза скъпо. Ако пък отиваш да купуваш предварително уговорена от тук кола може да не ти хареса на място, да не я вземеш и пак си в изходна позиция само дето ще трябва да търсиш тепърва кола там. Истината е, че трябва да имаш познат там, който да отиде да види харесана от теб кола по интернет и евентуално уговорена със собственика. Аз съм се убедил от опит, че колите в тамошните автокъщи със сигурност са със превъртани километражи (като тук) или са със скрити дефекти. И трите коли, които съм купил от Германия са от собственик и са били перфектно поддържани и която и от тях да е имала някакъв проблем германеца винаги го съобщава преди покупката.
Успех!


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот fly_free » Пон 04 мар 2013 16:10


icoico написа:
fly_free написа:...Кола над 7-8 години вече е за скрап и трябва да и се дават само пари като за скрап.

Обявата по горния пост-Пасата е 99 година на незнайни километри и му искат пари като за кола.Това повече от 1000 лв не струва.

не е луд този който яде баницата /цената за колата/луд е този който я дава/купувача/.


Види се експерт си. Ако имаш пет такива пасата по хиляда лева с удоволствие ще ти ги изкупя всичките :rolleyes


Продавам авточасти ,не съм експерт,разсъждавам реално.доста коли са ми минали през ръцете ,белгийски ,холандски ,германски ,австрийски,швейцарски и италиянки. Всяка една повече от 60 000 км не е издържала и да не се скапало я окачване, я двигател.А се били читави коли когато съм ги купувал.Най много издържа италиянката която купих с двигател в багажника. Направих си ремонта както трябва и я продадох със чиста съвест.Когато купуваш кола втора ръка в цената си включваш пълна смяна на окачване и основен ремонт на двигател и си правиш сметка за реалната цена която плащаш.
Тарикатите ще свършат, когато свършат балъците.


Потребителски аватар
Rad3v
Мнения: 520
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:41
Автомобил: Vw Golf 4 TDI
Двигател: ARL 2000g
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот Rad3v » Пон 04 мар 2013 17:46


Благодаря на всички за мненията, може да заключвате темата, когато има резултат ще пиша на модератор да отключи да напиша какво е станало :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот Dead man » Пон 04 мар 2013 20:12


Миткокрикчето написа:Съвсем на скоро си купих поредната кола от Германия. Мисля, че плюсовете са много, но колата трябва да се купува директно от собственик. Ако е от дилър грешката е сигурна защото тамошните дилъри са много по-отвратителни от нашите джамбази. Дилърите в Германия са изметта на света - руска мафия, сърби, шиптари, румънски цигани, араби и доста нашенци. Минусите са, че търсенето и обикалянето в Германия излиза скъпо. Ако пък отиваш да купуваш предварително уговорена от тук кола може да не ти хареса на място, да не я вземеш и пак си в изходна позиция само дето ще трябва да търсиш тепърва кола там. Истината е, че трябва да имаш познат там, който да отиде да види харесана от теб кола по интернет и евентуално уговорена със собственика. Аз съм се убедил от опит, че колите в тамошните автокъщи със сигурност са със превъртани километражи (като тук) или са със скрити дефекти. И трите коли, които съм купил от Германия са от собственик и са били перфектно поддържани и която и от тях да е имала някакъв проблем германеца винаги го съобщава преди покупката.
Успех!

Колега,дай малко примери.. Стана ми доста интересно...

fly_free написа:Благодаря за отговора за моргите ,седващия път ще мина оттам.

А цените на колите.Кола над 7-8 години вече е за скрап и трябва да и се дават само пари като за скрап.

Обявата по горния пост-Пасата е 99 година на незнайни километри и му искат пари като за кола.Това повече от 1000 лв не струва.

не е луд този който яде баницата /цената за колата/луд е този който я дава/купувача/.



Евалата колега..Мислим еднакво... :censored2

Дай малко примери и снимки... :bowdown


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот icoico » Вто 05 мар 2013 8:59


Начи заради вас двамата напоследък срещам в много обяви формулировки като Bitte keine Bazaarhändler :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот fly_free » Вто 05 мар 2013 11:00


По същата логика заради такива като тебе, България стана автогробището на Европа.
Нещо лично.
Само че даже и в Румъния не е евтино да караш стара кола.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот Vidol Nikolov » Вто 05 мар 2013 11:10


Никой не ни е виновен,че нямаме пари и продавачите внасят коли на 10+ години.
Гробище сме, защотонямаме пари.

Има далавера навсякъде,просто трябва да я намериш :mhihi


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот icoico » Вто 05 мар 2013 12:42


fly_free написа:По същата логика заради такива като тебе, България стана автогробището на Европа.
Нещо лично.
Само че даже и в Румъния не е евтино да караш стара кола.


Я да видим...при малко над 50 милиона леки автомобила в Германия средната им възраст в момента е 8,5 години и продължава да се увеличава от няколко години насам. Криза все пак. Според твоите сметки средният немец кара кола за 500 евро, така ли да го разбирам? :gruebel


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот fly_free » Вто 05 мар 2013 13:28


При последното ми пътуване един от познатите ми ,шеф на фирма за производство на авточасти,ми каза следното цитирам буквално "Не ни гледай ,че караме нови коли и ние почнахме да си правим сметката".

С тази разлика ,че докато 123 ката или 124 ката или голф 1 / 2 са правени да се карат повечко години ,то колите със Евро сертификат са мислени да се карат 7-8 години и да се рециклират като вторични суровини.Всичко от 94-97 насам е така.
Именно да това става дума.Естествено е ,че има запазени екземпляри ,които си държат цената ,естествено е че джамбазите докарват най евтините възможни пред разпадане и ги тунинговат за пазара тук.

Проблемът пак опира до ниските доходи.Но за разлика от при нас ,другите държави се замислят и слагат ограничения върху карането на стари коли, защото това са отпадъци които трудно се рециклират и е скъпо занимание независимо от приказките.

Почнаха да ми търсят по един сегмент или не продавам ли нещо по евтино колкото да запушим дупката-манталитет.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Има ли далавера да се купи кола от Германия

Мнениеот icoico » Вто 05 мар 2013 16:59


Двадесет и пет милиона немци притежават и управляват автомобили на възраст над 6 години, ма ние сме патрони и такива таратайки не караме, камо ли да ги купуваме за повече от хиляда лева. :bowdown

fly_free написа:...Почнаха да ми търсят по един сегмент или не продавам ли нещо по евтино колкото да запушим дупката-манталитет.


По тоя повод и понеже по нагоре си писал, че ще минаваш през Франкфурт и си търсиш от морга джанти за бус, Меката на шрота там се намира на Lämmerspieler Weg в Офенбах. :th_up



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen, the_fuse и 38 госта