Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот gogogo79 » Съб 23 мар 2024 20:38


fur1ous написа:Реално не е длъжен да я закара до там, не ти е и отказал, дал ти е две опции. 30 лв са по добре от 70-100 за репатрак. Повечето автокъщи не отказват преглед, но повечето са с репатрак срещу съответната сума.

Понеже в България , автокъщите нямат задължение да ти продават колите втора употреба с гаранция ... все съм си мислил ,че тези транзитни номера (в които инвестира търговеца ) са с цел да направиш някакъв тест драйв на колата и да я закараш с тях до сервиз или до КАТ и т.н. То по логиката на търговеца излиза ,че тест драйва при него се заплаща...))) Другата опция ,ако не искаш да му платиш 30 лв. наем на транзитни номера за 1 час е да купиш колата на сляпо ...




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот MMX » Съб 23 мар 2024 20:53


100% е искал да те откаже с 30-те лв. Трябвало е да му кажеш, че ще платиш, ако всичко излезе наред в сервиза - да видим като се прави на сигурен в колата ще приеме ли. Иначе за тестово каране досега не съм чувал да иска някой да му плащаш за номерата.


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот gogogo79 » Съб 23 мар 2024 21:47


Ами , аз всъщност му предложих да му ги платя тези 30 лв. ако колата излезе на тези километри по километраж и откажа да я купя. Не се съгласи и каза парите ще ми ги платиш сега. Последва това ,че нищо не му платих и колата не стигна до никакъв сервиз. Понеже не комуникирам ,често с такива хора се чудя дали това е често срещана практика да ти искат пари за транзитки за час.
В Дачия за да ти кажат километрите поискаха при тях собственика с документите на колата. Но така и така ще се ходи там реших да е с колата да и се пусне една диагностика и по пътя до представителството да си е като тест драйв.


bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот bbb12 » Съб 23 мар 2024 22:44


Напълно "нормално" за джамбазите. На тях им е пределно ясно, че след преглед в официален сервиз клиента няма да купи автомобила или поне не на исканата цена. Затова предпочита да прибере някакви пари и да чака следващия, който ще купи колата на юнашко доверие. Но пък подобно поведение не е лошо, защото така разбираш, че няма смисъл да си губиш времето. Ясно е какво сте щели да видите в Рено.


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот zdravkop64 » Нед 24 мар 2024 20:52


gogogo79 написа:Понеже в България , автокъщите нямат задължение да ти продават колите втора употреба с гаранция ... все съм си мислил ,че тези транзитни номера (в които инвестира търговеца ) са с цел да направиш някакъв тест драйв на колата и да я закараш с тях до сервиз или до КАТ и т.н. То по логиката на търговеца излиза ,че тест драйва при него се заплаща...))) Другата опция ,ако не искаш да му платиш 30 лв. наем на транзитни номера за 1 час е да купиш колата на сляпо ...

Преди няколко години, когато си търсех кола, един джамбазин ми заяви, че ако искам тест драйв трябва да му платя 30 лв, щото видиш ли, щял съм да изгоря много бензин. Казах му чао и до там. Взех си настоящия Пасат пак от плевенски търговец, но той не ми поиска и стотинка. С това ме спечели, а и колата си беше наред, затова я купих от него. Никога не бих си купил кола, ако трябва да плащам за тест драйв.


Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Liminat » Пон 25 мар 2024 9:39


Джамбазин е за да печели. Предполагам че и куп народ не знае какво иска и само им губи времето, така, че след преценка бих платил 20 лв за теста (гориво и време за продавача), които ако после купя колата, да ми бъдат приспаднати от цената.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот tomata » Пон 25 мар 2024 13:09


На мене тестдрайф не са ми отказвали, но като купувах ме на тъста джип ни казаха "номерата са на автокъщата, ние ще караме, вие казвайте маршрут и как да се кара" и така стана, момче от автокъщата ни повози по околовръсното в Сф, помолихме го да дава повечко газ, да изреди всички предавки, такива неща, не ни отказа :biggrin Това се случи в Сф, в Гоце Делчев като си купувах пасата този разреши без номера да го покараме :biggrin


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот MMX » Пон 25 мар 2024 20:18


По закон с тия номера може да кара само човек от автокъщата.


bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот bbb12 » Пон 25 мар 2024 22:39


По-скоро лице представител на търговеца, на който са издадени временните табели трябва да присъства. Не е задължително да шофира.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 203 госта