Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Mr. S. King
Мнения: 127
Регистриран на: Нед 07 апр 2013 22:27
Автомобил: Passat
Двигател: TDI 1995-1999

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Mr. S. King » Сря 31 юли 2013 21:48


Ами един мой приятел изгоря от някаква автокъща в Горубляне- "Бати Ауто" май беше. Като си купи колата я регистрира, сложи аларма и 2.500км. след обслужването двигателя замина. От там му казали- "Еми, ние да не сме вътре в колата? Не сме я счупили ние" и толкова.
П.П: В почти всеки град си има по 1-2 автокъщи, където са им малко по-качествени колите(без значение дали са от Германия, Австрия, Италия, Швейцария или Холандия). След това вече има категории измамници- нагли, неграмотни, закъсали за пари и продаващи оръжия за масово поразяване на четири колела. За "Боми Ауто" съм чувал, че колите им са прилични и може да се избере нещо читаво на под 300,000км., но леко натиснато(поне). Освен това там имат и коли на консигнация от частни лица.




dentdaemon
Мнения: 188
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 16:51
Автомобил: Polo 6N1
Двигател: 1.6L 55kW AEE
Местоположение: zhe internetz
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот dentdaemon » Сря 31 юли 2013 21:50


Е 'Бати Ауто', извинявай... то само по името биха ми били съмнителни.


Потребителски аватар
Mr. S. King
Мнения: 127
Регистриран на: Нед 07 апр 2013 22:27
Автомобил: Passat
Двигател: TDI 1995-1999

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Mr. S. King » Сря 31 юли 2013 21:56


То майната му на името. Има къщи с много по-лоши и странни имена- "Кука"(Хасковско), "Салим-А91"(Кърджалийско) и още куп бисери. Знам за 3 коли купени от "Деек Ауто" в Хасково и тримата са доволни от колите си и от подхода към клиентите.


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот instantaccess » Сря 31 юли 2013 22:08


Pokerstars написа:
cancro написа:Някой знае ли дали от тази авто къща http://ivasauto.mobile.bg/ са некоректни?



Най-вероятно са коректни, щом са успели да намерят всичките си коли на по точно 111111 км. след кратък преглед само на една видях снимка в близък план на таблото-над 180000 км. x 3 =към 500000 км. там някъде е истината. А иначе пише, че колите се продават така както са внесени :11

п.п. Спокойно и тази автокъща може да се причисли към некоректните.


Колега предполагам си спирал там да провериш? Ама най-вероятно не си.
Лично аз съм спирал може би 10 пъти, тъй като са ми на път като си ходя към село. Мога да кажа, че 90% от колите наистина са така както са дошли от чужбина - с изкъртените пластмаси и скъсаните седалки вътре, с натиснатите калници и брони, с ожулените джанти и спуканите фарове, стопове и т.н.
Не ги защитавам, не са ми никакви - но лично аз предпочитам да взема колата от такива хора отколкото от напудрена автокъща, където всичко да е прикрито.
При тях всяка седмица има по 3 автовоза, а обявите които пускат са не повече от 10, т.е. всичко друго се разпродава още от автовоза, излъсква се, полира се, напудря се и се пуска в друга автокъща.


Потребителски аватар
maksi
Мнения: 199
Регистриран на: Пон 26 ное 2007 14:21
Автомобил: VW Touran
Двигател: AZV
Местоположение: Радомир
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот maksi » Сря 31 юли 2013 22:10


Pokerstars написа:
cancro написа:Някой знае ли дали от тази авто къща http://ivasauto.mobile.bg/ са некоректни?



Най-вероятно са коректни, щом са успели да намерят всичките си коли на по точно 111111 км. след кратък преглед само на една видях снимка в близък план на таблото-над 180000 км. x 3 =към 500000 км. там някъде е истината. А иначе пише, че колите се продават така както са внесени :11

п.п. Спокойно и тази автокъща може да се причисли към некоректните.

Моля да се обоснове мнението ти,че Ивас Ауто са некоректни!!!
Наистина километрите написани в обявите не са реални,но и самите цифри(111 111,222 222)трябва да подсетят всеки,че това не са реалните километри.
Смея да твърдя,че това е ЕДИНСТВЕНАТА автокъща,която внася колите си от Италия и ги продава в състоянието,в което са натоварени от там!!!Без никакви интервенции по интериора и екстериора.Колите се продават със всичките си забележки,както е карана за последно в Италия.След като бях в тази автокъща,взех си кола от там,както и няколко мои познати,разбрах всъщност какво са РЕАЛНИ километри за даден автомобил.
Само за пример ще дам автомобил,закупен от там преди година и половина...Опел Вектра седан 2000 кубика дизел 101 коня,с оригинален ксенон,работещ климатроник,перфектен кожен салон на реалните 430 000 километра.Колата беше със забележки по броните...тогава същият автомобил,в "перфектно" състояние на 120 000км в Дупница струваше скромните 5500 лева...а там...2800!!!Автомобила за 2800 лева все още се движи и собствениците му се радват...
П.С.Продължавайте да си мислите,че 10 годишна кола вкарана в България е на по-малко от 300-400 000 км.!!!


Потребителски аватар
Mr. S. King
Мнения: 127
Регистриран на: Нед 07 апр 2013 22:27
Автомобил: Passat
Двигател: TDI 1995-1999

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Mr. S. King » Сря 31 юли 2013 22:35


Аз пък си мисля, че има начини да се вкара кола на реални километри от Европа, но не от джамбазин. По повод на това с Вектрата имам двама познати, които вкарват коли от Италия в "натурално" състояние и единия ми е споделял, че когато от там купят един 10-12-годишен дизел(Мерцедес, Фолксваген, Опел и др.) километража му е вече превъртян от 400,000-480,000 на 280,000-330,000км. И какъв е смоисъла да го превъртат и те(10 години по средно 30,000км.=300,000км. горе-долу- идеално излизат сметките на "умния" БГ купувач). И какви са тия коли по 1400 евро с печалбата като в Германия, Австрия и Италия им дават м/у 1000 и 2500 евро да разкарат старата кола и да купят нова. Реално свястните коли започват от 2-3,000 евро(и то ако са на 10+ години и не са луксозен клас). В момента един хубав Пасат Б6 на 5 години и под 180,000км. от частник в Германия е 8-9,000 евро. Как в БГ има "Перфектни с всички екстри на по 120,000км. за 11-13,000лв.? Със сериозни дефекти или добре блъснати- това са 90% от колите на БГ пазара. Честен автоджамбазин е равно или на бвздомник или бедняк или на червен сняг- и двете са попринцип възможно, но дефакто и двете не съществуват.


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Ivo_Dinkov » Чет 01 авг 2013 12:02


Въпреки, че пише частно лице, за мен това си е автокъща в Плевен- ЦЪК.
Този момък супер нагло тръби, как колата е с автентичен пробег и всичко е като ново, а е ползвал джоба на гърба на седалката на водача, за да претапицират размазания борд на долната част на седалката. Отделно топката на скоростния лост, която е с гладка кожа, е претапицирана с перфорирана (явно е имало останала излишна само такава черна). Супер забавно е колко е износен подлакътника, а най- износващата се част- борда блести, все едно водача е седял на подлакътника, а не в седалката.
За мултифункционалния волан (върти се, има клаксон и еърбег :h020 ) не ми се коментира.
А цената е, ухааа :screwy :Mr Green Fun


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот velinsl » Нед 04 авг 2013 0:36


"Последен шанс" - Добрич, ако съществува още(преди две години я имаше). Само дето не стана бой аз това дето сме пробвали автомобила, а не сме го купили.

Има такава и в Монтана май беше, за нея нищо не мога да напиша


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Вълчан » Вто 06 авг 2013 19:58


cancro написа:Някой знае ли дали от тази авто къща http://ivasauto.mobile.bg/ са некоректни?

Днес бях там на оглед......по смотани коли не съм виждал никъде другаде.Толкова мърляви и одраскани и удряни не е истина.Няма как такава кола да се напудри и продаде другаде.Това са коли подаръци или без пари пазарени.....нямате работа там. :thumb_down


Потребителски аватар
Emo19888
Мнения: 137
Регистриран на: Съб 12 яну 2013 18:43
Автомобил: Golf 4
Двигател: ALH TDI
Местоположение: София/Перник/България

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Emo19888 » Сря 28 авг 2013 20:06


cancro написа:Някой знае ли дали от тази авто къща http://ivasauto.mobile.bg/ са некоректни?

Преди няколко месеца ходих с един приятел да гледа една Алфа Ромео, харесал я на снимки и отидохме да я тестваме. Още с първия поглед се отказа. Колите са им на ниски цени - защото повечето не струват - ако така ги вкарват, значи ги купуват на яка безценица... :thumb_down


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот my heart iS iCe » Сря 28 авг 2013 20:18


То като погледнеш повечето коли, сякаш са очаствали във верижна катастрофа, и са купени всички комплект направо от мястото на ПТП-то :banghead Особено на Белия Голф 3 волана е толкова износен, чак до желязото, и с лекопласт е замаскирано :mhihi
Друга такава авто къща е в Благоевград, точно при влизане се пада 2-ра! Там само ръждилници продават! След нея е Иванчов Ауто, направо не влизайте, а подминавайте!


Потребителски аватар
Mr. S. King
Мнения: 127
Регистриран на: Нед 07 апр 2013 22:27
Автомобил: Passat
Двигател: TDI 1995-1999

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Mr. S. King » Сря 28 авг 2013 22:07


Егати, в тия ivasauto има Рена 2003-2004, дизел за по 3,500лв. и една Астра 2005 за 5,800, след пазарлъка- 5 бона. Чудя се тези коли движат ли се изобщо? Как им позволяват да се подиграват с хората, вкарвайки тоя брак от Италия? В крайна сметка през последните 20-на години добре прочистихме Европа от боклука им на 4 колела, включително и ония с десния волан от острова. Пълен потрес.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Aprilia » Пет 06 сеп 2013 16:36


Хората поне ги продават в натуралния вид и не лъжат, май повечето не сте ходили на Г(К)УРубляне в момент на пристигане на автовоз, тия коли в ивас ще ви се видят S-класи :mhihi


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот velinsl » Съб 21 сеп 2013 19:49


То и цените им такива на Ивас ауто. Нормално.


Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот qm_parket » Пон 23 сеп 2013 9:17


Здравейте,
преди време като бях решил да си купувам кола обикалях автокъщите в Русе. Да споделя мнение за една от тях. Не знам как се казва, но се намира точно до бензиностанция DMV (зад МОЛ Русе). Имаше 10тина коли. Харесах си един Сеат Леон 1.9TDI, 110 к.с. Отвратителен кошник се оказа. Акумулатора му паднал, сменихме го, уж запали. Поработи около 3 минути (нямал гориво ми казаха). През времето, за което работеше, не видях да излиза от ауспуха различно от черен пушек. Викам айде може да е защото не е палена скоро. Отворих капака - масло в охлаждащата течност (която между другото представляваше ръждива вода). Викам си "тази няма да е, ще видя друга". Запалих един Опел Астра да го видя (от същото място). Отново черен пушек от ауспука. За 3 минути пак работа опуши отзад оградата стана черна при ауспуха. Отделно, че въобще не работеше равномерно колата. Маслото беше под минимума. В общи линии на тази автокъща не ходете. Няма да "хваля" отношението, макар че беше под всякаква критика. Само малък диалог:
- Тука гледам, че има масло в охладителната течност?
- Ми ти к'во искаш? Колата не е нова, а и за тази цена има някои дребни забележки. Като не ти харесва не хаби горивото и да я затваряме.
А цената беше 4500лв. Освен това не смятам това за дребна забележка. :scare3 Както и да е, не ходете там.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Adnan, vocil и 60 госта