Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Vlad777 » Пон 17 юли 2023 10:26


последните 2 мнения нямат общо с темата, която е за КОНКРЕТНИ автокъщи, а не за общи приказки




Потребителски аватар
VeselinTsonev
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 10 ное 2011 11:08
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2000 TDI DSG
Местоположение: Варна

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот VeselinTsonev » Пет 21 юли 2023 16:20


PROJECT_25 написа:Здравейте!Мнения за "DS Garage" Елин Пелин?Почти всичките им автомобили идват на 199 000км.Хвалят се,че продават най-много Пасати(B8),следя ги от около 2мес.,продават доста Пасатчета...


Само като видиш, как всички коли са на 199 000км и заповам да им имам пълно доверие!! :screwy :screwy


nikola007
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 18 май 2023 12:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот nikola007 » Чет 10 авг 2023 11:27


Внимавайте с автокъща RUNA LTD Руна Дупница!!!
Докато разговаряхме с Крис (един от собствениците) по телефона, всичко беше супер. Изпрати клип на колата Toyota RAV4 2016г., намали от цената и ни увери, че колата няма никакви забележки!
Пътувахме по 400 км в посока и отидохме в автокъщата, подготвени да купим колата на уговорената цена.
След като по телефона ми беше разказал, как преди няколко дни е ходил на 200-300 км да си купи фар и като го е видял е изглеждал, цитирам - “все едно е изтърван от осмия етаж”, чудел се, как може хората да не казват за състоянието на нещата, които продават?!
Още отначало забелязахме, че предното стъкло на колата е спукано! Когато му казахме, каза, че не го е видял… извинете Вие да не работите в съседната автокъща, че не сте го видяли?! Добре че джантите с които беше на снимките си бяха на колата, че иначе можеше и да каже, че не е забелязал че са други! После отбеляза, че сигурно са го лепили, при положение, че беше очевадно, че не са и няма как да се залепи. И накрая каза, че не е сигурен дали са го правили. Какво ми пречело да съм си карал колата така?! След като разбра, че ми пречи, продължи убеждавайки ме, че едно стъкло го сменят за 500 лв. Само където не знаеше, че преди една седмица взехме една Toyota Corolla, която беше в Toyota за смяна на предно стъкло и фактурата беше точно 1800 лв.
Като видя, че сме информирани и няма как да ни заблуди със автоджамбазките си обяснения, рязко загуби интерес. Поведението му стана инфантилно и явно показваше досада. Почти през цялото време си стоеше на масата и си цъкаше в телефона. Все едно аз трябва да ходя да му се моля да му дам 40 000 лв.
Наистина колата ни хареса, предполагам, че е на реални километри и ако нямаше проблем със стъклото беше точно това което търсим.
При предложение от моя страна или да свали цената с още 1 000 лв, за да покрие поне половината от новото стъкло, или да оправи стъклото и ще вземем колата, Крис ми каза, че сме се били подигравали. Това го казва човекът, разходил ни 800 км, без да ни каже за състоянието на колата. Държа да отбележа, че никъде по снимките не се вижда, че предното стъкло е спукано! Според мен, е премахнато с програма, тъй като обстойно ги разгледах след това.
Като искаш да продадеш нещо казваш какъв му е проблема, каква му е цената и всеки сам си преценява, дали е за него или не.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот 777 » Чет 10 авг 2023 13:46


С колко намали цената по телефона? А километрите 199% не са реални.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Каспър » Чет 10 авг 2023 17:27


Да очакваш от един автоджамбазин да ти каже по телефона всички проблеми на колата, е доста наивно.
По-скоро мисленето на въпросния безмозъчен индивид е било "щом идват от 400 км. за тая кола, няма да ги откаже едно пукнато стъкло".
Казват ти само една трета от очевидните проблеми по колата които много трудно биха се скрили.
Другите, ако ти ги видиш е добре, ако ли не - джамбазина се надява да мине номера!


Потребителски аватар
simo7
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 20:15
Автомобил: Джета
Двигател: 2012г
Местоположение: Бургас

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот simo7 » Чет 10 авг 2023 19:53


Аз не мога да разбера къв го дирите при тези измамници в автокъщите с толкова пари.Виж си от частно лице обявите в Германия и това е.Дай повече пари но поне знаеш че е поне истинска.


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот gogogo79 » Чет 10 авг 2023 21:42


Извинявам се ,че ще напиша нещо , което е офф топик. Ако модераторите преценят нека го изтрият. Когато се купува от Германия също е добре да се има едно наум. Мога да споделя някакъв опит от подобна бяла държава Нидерландия . Наскоро ходих да гледам едно bmw e60 535d автомат по молба на един приятел. От автокъща , но още на обявата ми направи впечатление,че снимките не бяха идеално ясни. В последствие на живо веднага лъснаха външните забележки (нещо нетипично за Нидерландските коли). Държа да отбележа ,че преди да отида на оглед я проверих по регистрационен номер дали изобщо е с произход nl и колко собственика има. При тест драйва като и дадох пълна газ отзат ауспуха яко чернилка (видяно в огледалото). Отделно ,че вървежа според мен не беше такъв , какъвто трябва да е при този двигател. След тест драйва отварям предния капак – ми той двигателя пуши... Джамбазите не бяха Араби , Турци или Поляци..а си бяха бели Холандчета и колата не беше обявена за експорт (както правят с боклуците). Тръгвам да си тръгвам , казвам му ,че ще си помисля и му пожелавам хубав ден.. и те се усетиха ,че няма да се върна и ми викат вземи я за експорт за България , ще ти я дам за 4.5 к евро (бях отишъл до там с един Golf с бг регистрация).. ! Колата беше обявена на 6 к евро ! Значи правете си сметката и в Западна Европа какви коли се срещат и дали им търсят справедливи цени.


Потребителски аватар
genata82
Мнения: 534
Регистриран на: Чет 29 юли 2010 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот genata82 » Вто 17 окт 2023 9:10


Апекс 3, APEX 3 некоректни! Предлаганите автомобили нямат нищо общо с дадените към тях критерии за търсене. Само си изгубих времето в чакане.


rld
Мнения: 548
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот rld » Пон 23 окт 2023 13:37


когато пътуваш 400 км за да видиш кола, трябва да си калкулираш разхода, за да няма разочарование накрая. По тази причина не обикалям България само за да видя някоя кола. На живо може да забележиш неща, които не се виждат на никои снимки. Да не говорим, че 17 или 18 снимки е ограничението


Потребителски аватар
bee7le
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 22 авг 2010 8:47
Автомобил: Golf 5
Двигател: BSE 2007
Местоположение: Варна

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот bee7le » Вто 28 ное 2023 21:49


Некоректни - NEXT AUTO - Перник, преди 7-8 месеца купих кола от тях (VW), колата на вид изглеждаше перфектно вън и вътре, със сервизна история, обявата беше много добре направена - подробни снимки, даже и видео клип на колата и на работа на двигателя но след като я купих се оказа че мотора е за ремонт, разход на масло около 2 литра на 1000 км и повече, пушеци, цапаше едната свещ и работеше на 3 цилиндъра, явно я бяха надънили с присадки колкото да я продададът а цената беше близко до тавана за този модел. В google има и други негативни коментари за тях, даже и снимки на отвроен двигател по време на ремонт на кола купена от тях.


ivvvo85
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 14 фев 2024 16:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот ivvvo85 » Сря 14 фев 2024 17:08


Колеги, бягайте далеч от лицето Стилян Иванов. Продава регистрирани автомобили, като обяснява, че автомобилът е бил на негов приятел, който е заминал в Англия и той му върши услуга. Колите ги прoдава като регистрирани и се водят на следните фирми "Вал груп бг" ЕООД, "Инвест груп строй" ЕООД и други. Продаваните коли са за скраб. Стилян Иванов стои и зад сайтовете за дигнастика на коли и други услуги : topdiagnostika.com, oglednakola.com, izbornakola.com. Стилян Иванов е професионален измамник, който ще бъде застигнат от кармата си :)


potrebitell
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 19 фев 2024 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот potrebitell » Пон 19 фев 2024 13:27


Нека споделя скромния ми опит с автокъща disauto (ДИС АУТО) в гр. Плевен.
Голяма автокъща с много коли, но никакво старание да оправят или нещо друго. Буквално както идват така ги пускат за продажба. Ако улучите на читава кола улучите, това е.
Миналата година на снимки си харесах един каптюр. Като в описанието пишеше (и все още пише, понеже колата все още не е продадена) УНИКАТ, перфектно техническо състояние и т.н. Та още от вън като я гледахме задна броня от дясната страна бепе ударена, десните врати и предната броня също. Десния фар беше със счупени щипки и побългарено с някаква метална пластина (много гронзо направено, колкото да мине номера), по пантите на вратите някакви планки, за да могат да регулират вратите, абе ужас... Вътре беше що годе ок. По обява пишеше 176к км, а на таблото пишеше 285к км. Явно още не са стигнали до там да ги върнат. След въпроса ми защо има такава разлика отговора беше "Те обявите са копи пейст", викам си ясна е работата. Викам айде все пак едно кръгче да направя, за да придобия представа. То се почнаха едни телефони дали може или не... както и да е направихме едно кръгче пред автокъщата на главния път. Та на РАВЕН без дупки път имах чувството, че лявото колело (амортисьор или каквото и да е там) щеше да се разглоби от тропане, а в описанието пишеше перфектно техническо състояние и т.н. По време на теста се почнаха едни стари лафове "Днес шефа е в настроените, ще стане сделката" и тем подобни. След теста, слезнах от колата и тя започна да пуши на място ЯКО. Реакцията на момчето беше "Еее тя не успя да влезне в регенерация". Казахме си лек ден и си тръгнахме от там. Повече никога няма да стъпя там, каквато и кола да има. :biggrin Тази кола за мен буквално си е за моргата, а цената не беше ниска.

Бих похвалил автокъщата, от която купих сегашната си кола, понеже съм много доволен от тях, ако има разрешение, понеже темата е за некоректни.


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот gogogo79 » Съб 23 мар 2024 17:24


Днес бях в една Варненска автокъща , да гледам една Дачия. Когато стана въпрос за това , дали може колата да отиде до представителството на Дачия за проверка на километри , преглед и и диагностика ..собствникът ми каза , че ако искам да ми даде негови транзитни номера , трябва да му платя 30 лв. Нещо ,като такса наем ли и аз не разбрах.. В противен случай да си викам пътна помощ изобщо да си се оправям..
Бих искал да попитам , това нормална практика ли е , автокъщите да те таксуват за такова нещо ?


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот fur1ous » Съб 23 мар 2024 18:38


Реално не е длъжен да я закара до там, не ти е и отказал, дал ти е две опции. 30 лв са по добре от 70-100 за репатрак. Повечето автокъщи не отказват преглед, но повечето са с репатрак срещу съответната сума.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4250
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот tdi fen » Съб 23 мар 2024 18:50


Според мен го е казал да те откаже



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 184 госта