За Golf IV 2.8 4 motion

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Zapa
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 25 мар 2007 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сунгурларе

За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот Zapa » Нед 27 окт 2013 14:11


Здравейте
Понеже до сега съм бил в друга автомобилна секта и тези модели са ми малко непознати, имам няколко конкретни въпроса.
Гледах и покарах един екземпляр с този двигател и се надявам да си разясня някой чуденки. Та значи на външен и вътрешен вид колата си е ок, хваща око.
Обаче:
- кога трябва да се включат двете перки които са между радиатора и двигателя
- са колко време би трябвало температурата да застане на 12ч., стори ми се че доста бързо загря, перките не се включиха
- климатика работи ли викам ? - Да само трябва да се зареди вика той :mhihi Викам нищо включи го да видя ще тръгнат тез перки.....тцъ :gruebel
- имаше и още някъв шум от ДВГто /ама не нещо сериозно вика/
- ESP не работи, някакъв датчик под волана каза човек
Май е това от човек който не разбира съвсем от VW Golf
Поздрави и ще следя с интерес да понауча някой неща :smile




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот Vlad777 » Нед 27 окт 2013 16:27


За климатика - едната перка трябва да се включва задължително заедно с него. На моята кола беше прецакана - 80 лв с отсъпката. Това обаче може да не е единствения му проблем - преди да се види няма как да се каже. Може именно поради блокирала перка да е гръмнал и компресора от липса на охлаждане и прекалено високо налягане.

За ESP-то не знач за каквъ датчик става дума, но според мен би следвало като е толкова лесно - да го оправи продавача. Защо не го е оправил? Защото сигурно е по-сериозен проблема...

Закачана ли е колата на диагностика?


Zapa
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 25 мар 2007 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сунгурларе

Re: За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот Zapa » Нед 27 окт 2013 16:51


Според продавача е закачана, ама и той не можа да ми обясни защо нито една от двете перки не зацепва. А относно ESP-то каза че 3 датчика бил сменил до сега и все нещо им ставало :icon_lol
Иначе ето това е въпросната кола:
http://www.mobile.bg/11380903907562336


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот brabus » Нед 27 окт 2013 20:15


Zapa, описвайки проблемите най ме притеснява шума в мотора. Доста вероятно е да са ангренажни вериги и обтегачи. Не че другите неща са много по-евтини, но това ще е сериозно перо, сравнено с цената на цялата кола. Рискуваш или да намразиш фирмата с този екземпляр, или рискуваш да вложиш на 3000 лв., за да стане кола.


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот kiril_bulgaria » Нед 27 окт 2013 20:50


Боята много лъскава. А какво ти казва продавача, не му се връзвай на въдицата.


Zapa
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 25 мар 2007 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сунгурларе

Re: За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот Zapa » Нед 27 окт 2013 23:34


brabus, и самият продавач спомена за нещо подобно относно шума от двигателя. Аз така или иначе се отказах от колата, претегляйки малко след това набързо нещата. И това са неща които веднага се набиват на очи и уши и то от човек който не разбира чак толкова много от коли еле пък от VW :smile Представям след един по обстоен преглед от специалист какво може да излезне, въпреки че продавача се кълнеше в колата и сам предлагаше да се закара в който искам сервиз. А аз с тази тема исках да си изясня и понауча някой неща относно модела и относно загряването и охлаждането примерно, за което благодаря. Търсенето продължава, лошото е че не излизат много много модели 4x4, рядкост са си. Поздрави :cool


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот niikoo_1 » Пон 28 окт 2013 0:27


Е ти за 5300лв. очакваш такава кола да е в перфектно състояние ли?
Естествено, че ще има неща за оправяне.


Zapa
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 25 мар 2007 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сунгурларе

Re: За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот Zapa » Пон 28 окт 2013 11:12


естествено, че не очаквам идеална кола, но и не очаквам да трябва да дам още 2/3 от цената за вкарване в няква нормална кондиция


Потребителски аватар
silven-VW FOREVER
Мнения: 671
Регистриран на: Пон 11 май 2009 22:31
Автомобил: Audi A6 Audi A1
Двигател: FSI TFSI
Местоположение: Козлодуй

Re: За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот silven-VW FOREVER » Пон 28 окт 2013 11:50


Преди няколко дни същия този мина на патрон през дупките покрай Нов български университет :no Датчика на ЕСП-то струва около 800лв. чисто нов. Втора ръка, само на място може да се провери дали работи.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот zografski » Пон 28 окт 2013 11:53


Реалната стойност на този автомобил в що годе изрядно състояние е към 8000лв +++, сам си прави сметка! Като я стегнеш горе долу на толко ще ти стъпи, да не говорим, че ако я закупиш веднага трябва да си направиш и обслужване на халдекса + гражданска и каско (аз лично не смеех да я карам много много без каско)! Инак перките имат 2 степени, 1та е бавна и се пуска на определени градуси, а втората степен мисля се пуска на 90градуса, отделно колегата отгоре е прав, че веднага щом пуснеш клима-та трябва да тръгне и перката! Отново споделям, че реалната стойност на автомобила е към 8000лв, така че ако ги нямаш изобщо не се захващай! Отделно разхода на бензин грубо ти е 50лв за 2 дена или 15-17 градско (зависи колко и как го караш). На мен на газ ми дава 16/100 което ме навява на 1 въпрос, а именно на бензин ли ще го караш голфето или на газ? Ако на газ си приготви и м/у 1500-2000лв за ГИ. Така като гледам май това не е твоят автомобил! На мен лично с смяна на всички консумативи вкл. кабели и свещи, всякакви масла и филтри + ГИ +++ неща по окачване... общо колата ми стъпи към + - 10 000лв преди точно 1 година. Прави си сметка за 2700EU колко е читава и колко пари ще трябва да вложиш.
П.П. Иначе мненията ми за колата са само положителни, за моят стил на каране и за това за което я ползвам съм повече от доволен. Здрав мотор, сигурност (колата създава уникално усещане за стабилност на пътя) до момента я джиткам 15000км и съм сменил 2 биалетки и 3 маншона + газ и бензин :smile


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот zografski » Пон 28 окт 2013 11:54


Zapa написа:естествено, че не очаквам идеална кола, но и не очаквам да трябва да дам още 2/3 от цената за вкарване в няква нормална кондиция

Ако не искаш да даваш 2/3 К след покупка си избери по-скъп индивид с по-малко неща за правене по него :c020 Този определено не е от тези :wink
Ето тема да си четеш на дълго и широко, какво е писано когато аз се чудех дали да си взема такъв голф.
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=339516


Zapa
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 25 мар 2007 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сунгурларе

Re: За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот Zapa » Пон 28 окт 2013 13:25


Пазарната стойност на този автомобил е 5000-6000лв, най-малкото защото всички оферти са в този диапазаон, а реалната е субективна според кой какво си е правил и давал за колата. Това че, твоята е излезнала преди една година 10к не значи че струва толкова, опитай се да е продадеш сега дори за 8к да видим какво ще стане, повечето разходи по едно кола са си за сметка на продавача, а не на купувача :smile А 2000лв струва ГИ за 8 цилндров мотор, иначе да и аз мисля да сложа ГИ. Но така и не разбрах как реши, че не съм за този автомобил :cool
Поздрави :smile


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот zografski » Пон 28 окт 2013 15:31


Zapa написа:Пазарната стойност на този автомобил е 5000-6000лв, най-малкото защото всички оферти са в този диапазаон, а реалната е субективна според кой какво си е правил и давал за колата. Това че, твоята е излезнала преди една година 10к не значи че струва толкова, опитай се да е продадеш сега дори за 8к да видим какво ще стане, повечето разходи по едно кола са си за сметка на продавача, а не на купувача :smile А 2000лв струва ГИ за 8 цилндров мотор, иначе да и аз мисля да сложа ГИ. Но така и не разбрах как реши, че не съм за този автомобил :cool
Поздрави :smile

Продаването в днешно време е трудно просто защото е намаляло търсенето и не всеки търси коли 2.8, а масовки до 101 коня! Инак купи си я и пак ще си говорим колко ти е излезнала като крайна цена когато я стегнеш и всичко и работи, а моята излезе повече, но е и с повече екстри + ГИ който е една солидна цифра! Но като си вземеш и я стегнеш пиши крайна цена да сравняваме :c020 Само каското ти е 500лв. гражданска към 300лв, смяна на масла и филтри за халдекс - 200лв, като цяло има много неща за който още и идея си нямаш, но като я купиш и я стегнеш и си платиш данъка, каско и гражданска и сложиш ГИ ще си говорим пак :mhihi
А ако ти кажа колко струват оригиналните кабели за свещите сигурно ще ти се накъдри косата :horror
Zapa написа:2000лв струва ГИ за 8 цилндров мотор, иначе да и аз мисля да сложа ГИ. Но така и не разбрах как реши, че не съм за този автомобил :cool
Поздрави :smile

Написал съм м/у 1500-2000лв, защото не се слага много лесно ГИ на този мотор! Сваля се цялата предница което също струва пари, а и много зависи каква марка и съответно какво качество ГИ искаш да сложиш! Аз лично съм с висок клас Романо, щом мислиш че голяма цифра съм ти писал провери на Романо колко вървят ГИ за 6цил. мотори. Не се заяждам просто наистина ако нямаш поне сума близка до 8К, просто не се захващай. Казвам го за да имаш една реална оценка горе долу колко ще ти излезе всичко, но ако не вярваш си е твой проблем.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот Vlad777 » Пон 28 окт 2013 22:55


Разгледах мобиле - то има 5 обяви на кръст за V6 4motion. И от тях нито една не става според мен (освен този). То и затова са им такива цените.

Никой не продава читав и гледан автомобил без пари. Спестените пари от покупката на по-евтин автомобил може да се окаже, че в последствие хич не са досатъчни да се приведе конкретния екземпляр в ред.

Тази кола е за хора, които са готови да бръкнат надълбоко, за да я купят и поддържат както трябва.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: За Golf IV 2.8 4 motion

Мнениеот zografski » Вто 29 окт 2013 9:03


Vlad777 написа:Разгледах мобиле - то има 5 обяви на кръст за V6 4motion. И от тях нито една не става според мен (освен този). То и затова са им такива цените.

Никой не продава читав и гледан автомобил без пари. Спестените пари от покупката на по-евтин автомобил може да се окаже, че в последствие хич не са досатъчни да се приведе конкретния екземпляр в ред.

Тази кола е за хора, които са готови да бръкнат надълбоко, за да я купят и поддържат както трябва.

Напълно съгласен, точно това имам предвид и аз :th_up



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта