Дилема голф 4 или ауди А3

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
cucu
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 09 май 2007 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Дилема голф 4 или ауди А3

Мнениеот cucu » Нед 27 окт 2013 20:57


Здравейте колеги!Подгони ме голяма дилема.Наскоро реших да сменя старата си каручка Г 2 с малко по нова а именно Г 4.И като се разгледах в нашият форум,и като събрах от тук и от там мнения за голф 4 1,6 101 коне,започвам да се замислям.От друга страна ме навиват за събрата audi A3,а те са с почти еднакви ,или аз поне така си мисля показатели.Наистина ли голф 4 има проблеми със скоростна кутия,двигател или е въпрос на късмет,имате ли мнение за audi A3.Дайте некъв съвет.А пък от трета страна ме съветват за италиански автомобил,по нов,повече екстри и на почти еднаква цена.HELP!!!




Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Дилема!!!

Мнениеот lent » Нед 27 окт 2013 21:02


От четвърта страна пък - карай си 2-ката.Щото друга толкова здрава колкото нея трудно ще намериш.Това е истината.Но пък ако си наскачал сериозно към по-нова кола няма кой да те спре.Тези автомобили,които си изредил,са долу-горе един тертип.

Последна промяна от lent на Нед 27 окт 2013 21:04, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
faberje8
Мнения: 69
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 1:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема!!!

Мнениеот faberje8 » Нед 27 окт 2013 21:03


VW GOLF 4!Бях пред същата дилема и не съжалявам.Всичко е късмет,дай повечко пари за хубава бройка на малко км и запазена,моята е точно АКЛ двигател! :beer


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Дилема!!!

Мнениеот enigma79 » Нед 27 окт 2013 21:08


По въпроса за италианският автомобил препоръчвам ферари и ламборджини,а може и мазерати :th_up останалите не ги пипай че лошо ти се пиши,не поглеждай към алфите и другите таквиз животни.По въпроса за голф 4 нека колегите които имат голф 4 да се включат с мнения,макар че има доста теми,проблем имаха с един модел скоростна кутия,но сега не мога да намеря инфо кой модел беше точно.Най добре колегите които са се сблъскали с този вид проблем да пишат и когато тръгнеш да си търсиш да го имаш напредвид.Италианските ги избягвай че много пара трошат :horror наскоро говорих с един ''горд'' собственик на алфа,много лачена ама при среден разход 11л на 100км и такива цифри с пари е потрошил за обслужване че направо му се реве на човека :horror


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Дилема!!!

Мнениеот predat0r » Нед 27 окт 2013 21:12


Кутията е с код DUU :beer


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дилема!!!

Мнениеот zfa159 » Нед 27 окт 2013 21:14


AKL-a е относително - трябва да го вземеш в добро състояние, ама няма как да си 100% сигурен. Повечето AKL-и ядат масло като разпрани (примерно 2 литра от смяна до смяна) и съответно това дава своето отражение нататък по веригата - отлгания на нагар по клапаните и каналите на сегментите, яко сажди в катализатора и гърнетата и често зацапване на свещите пак от саждите....лошото е, че това няма как да го знаеш 100%, преди да го купиш и покараш :) Скоростите - ако е с DUU,трябва или да я разглобиш и оправиш преди да се счупи (не е толкова скъпа инвестиция) или да си търсиш кола с ERT. Иначе рано или късно ще се счупи и ще стане лошо. Общо взето няма по-смислен мотор от този 1.6 ,освен 2.0 115к.с. ама той адски рядко се намира. 1.8 AGN също е хубав,ама е по-сложен и повече к.с. и малко по-скъп за поддръжка.Нагоре вече не ги коментираме,защото явно не искаш голям мотор :)
Иначе като цяло - 4-ката е готин автомобил и няма скъпа поддръжка, ако не вземеш някоя развалина :)
:beer


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Дилема!!!

Мнениеот xalerrelax » Нед 27 окт 2013 21:17


Проблемната кутия не е една.Кутиите , които не са читави са няколко.Има доста теми с кои кодове са.
Монтираните при 1.6 101 к.с. и 1.6 16в 105 к.с са мармелад.
Общо взето проблемът се отстраня сравнително лесно при бърза намеса.
Отделно щом си се спрял на Голф , потърси примерсно 1.8 или 1.8Т.
До колкото виждам при тези двигатели няма проблем откъм кутии , но те си имат своите болки.
А и кеф , цена няма.

п.п Кутията с код ЕРТ също влиза в черния списък.
Казвам го и от личен опит , но моето беше по - малкото зло , понеже беше преди средата на 2001 година и е с малкия ремонтен комплект.

Последна промяна от xalerrelax на Нед 27 окт 2013 21:20, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема!!!

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 27 окт 2013 21:20


Моя съвет е да събереш още някой лев и да си купиш по-читава кола, макар на по-висока цена от пазарната!
Или в краен случай да си караш 2-ката!
Определено всичко е на късмет и на гледане!
Аз лично бих избрал Голф 4-ка но с мотор по-голям от 1.6!
Ако визмаш кола, я огледай добре, за да не страдаш след покупката!
И задължително в сервиз!


Потребителски аватар
terek
Мнения: 423
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 15:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема!!!

Мнениеот terek » Нед 27 окт 2013 21:24


Добре си се насочил към марките VW или Audi.
Ако се возиш сам А3 е отличен автомобил,аз бих избрал него,повече ми харесва външния вид и интериора,ако искаш малко повече пространство избери Голфа.Ако и двата автомобила ти харесват еднакво най-добре ги пробвай и тогава ще разбереш и гледай да вземеш възможно най-запазен.
Успех.


Потребителски аватар
geo0rg1
Мнения: 180
Регистриран на: Чет 02 авг 2012 10:29
Автомобил: GOLF 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Дилема!!!

Мнениеот geo0rg1 » Нед 27 окт 2013 21:27


А защо всеки решил да си купи АКЛ трябва да бъде предварително наплашен за СК КУТИЯ??? Излиза,че всеки собственик на АКЛ или по-точно ДУУ кутия кара развалена кола .... Колко хора си карат колите и изобщо не предполагат и дори не знаят,че скоростите им са ДУУ ....


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8444
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Дилема!!!

Мнениеот samo_pechka » Нед 27 окт 2013 21:33


Щото не са стока :wink мат'риал слаб ! А към колегата задал темата , ако ще е нещо различно от ВАГ-груп , огледай Цивик-японка :th_up да знаеш какво се казва бензинов автомобил :th_up и моторите им корави и скоростите читави :th_up


cucu
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 09 май 2007 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дилема!!!

Мнениеот cucu » Нед 27 окт 2013 21:47


lent написа:От четвърта страна пък - карай си 2-ката.Щото друга толкова здрава колкото нея трудно ще намериш.Това е истината.Но пък ако си наскачал сериозно към по-нова кола няма кой да те спре.Тези автомобили,които си изредил,са долу-горе един тертип.

приятел.двойката е на 25 години и така се е разтропала ,че не ми се вкарват пари за ремонти,а вече по улиците все по малко се срещат такива автомобили.


cucu
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 09 май 2007 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дилема!!!

Мнениеот cucu » Нед 27 окт 2013 21:50


zfa159 написа:AKL-a е относително - трябва да го вземеш в добро състояние, ама няма как да си 100% сигурен. Повечето AKL-и ядат масло като разпрани (примерно 2 литра от смяна до смяна) и съответно това дава своето отражение нататък по веригата - отлгания на нагар по клапаните и каналите на сегментите, яко сажди в катализатора и гърнетата и често зацапване на свещите пак от саждите....лошото е, че това няма как да го знаеш 100%, преди да го купиш и покараш :) Скоростите - ако е с DUU,трябва или да я разглобиш и оправиш преди да се счупи (не е толкова скъпа инвестиция) или да си търсиш кола с ERT. Иначе рано или късно ще се счупи и ще стане лошо. Общо взето няма по-смислен мотор от този 1.6 ,освен 2.0 115к.с. ама той адски рядко се намира. 1.8 AGN също е хубав,ама е по-сложен и повече к.с. и малко по-скъп за поддръжка.Нагоре вече не ги коментираме,защото явно не искаш голям мотор :)
Иначе като цяло - 4-ката е готин автомобил и няма скъпа поддръжка, ако не вземеш някоя развалина :)
:beer

определено не ми се плащат големи данъци на тази ши____а държава


renault_19
Мнения: 294
Регистриран на: Нед 07 окт 2012 9:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Дилема!!!

Мнениеот renault_19 » Нед 27 окт 2013 21:50


Колега дай малко повече информация каква е тази двойка, която караш какви проблеми има в момента и какво търсиш в бъдещата ти кола.Много хора изписаха много неща, но според мен не ти се помага много така.
Сподели имаш проблем с двойката и ти е писнало от нея или просто искаш да разнообразиш.И какво търсиш точно? По-голяма кола като цяло, по-голям багажник, по-хубава возия, по-бърза и мощна кола.какво точно?
Всеки човек който слезе от голф 2 се сблъсква с по-скъпи ремонти и части,данъци застраховки и всичко останало и да не останеш разочарован.Какви са ти доходите, в смисъл лесно ли си се справял с двойката,какви пари можеш да отделяш за обслужване и ремонти. В най-общия случай се приготви за поне 2пъти по-скъпи части и консумативи да не е и повече.И аз имам двойка и примерно си намриам супер читави накладки за 20-25лв, наливам и масло за 30лв и филтри за по 6лв и ремък за 6лв ,свещи за 5лв и така нататък.Каквото и да вземеш друго тия неща ще са ти минимум по 2.
Това е едно другото е че тъсиш малко по-нова кола както сам казваш за да се вкараш в много по-голям филм.Голф 4 читъв няма,всичко е на милио километри с много удари и тотален леш.ако някой от Бг продава голф 4 гледан ,запазен и ремонтиран му иска супер много пари,за които примерно ще вземеш една дачия 2008ма с климатик,серво и ел стъкла без петънце ръжда или каквото и да е друго.Дачията си е голф 2 по-нов с хидравлика , климатик и ел стъкла и съвсем малко по-скъпи части, тоест много далече от 2 пъти по-скъпи.
Така че като купуваш нещо или събери пари или дай ако имаш за нещо 6-7 годишно макс или не се вкарвай във филм.Много е вероятно твоя голф ако не е много каран и отдавна е в Бг да е на по-малко километри от някоя четворка нов внос.
Ако си падаш по светофарни гонки не е това колата, овен ако не е 1.8т ,но и такива читави не останаха.Просто събери парички за нещо по-ново.Дори и друга марка да погледнеш да не е vw и ауди няма да сбъркаш.От 5-6 годишните неща vw далеч не е най-здравото,надежното и евтиното, за по-малко пари има много по-здрави,хубави и надежни неща.Да не конкретизирам просто порови в интернет има много информация.
edit:
ще си позволя да направя един коментар.Тази държава няма как да не е ш*бана, при положение че масово никой не плаща глоби и данъци, укриват се доходи,обороти и какво ли не, как да има пари за нещо.Сега не ми казвайте че се краде,защото по цял свят се краде.Не може някой да укирва данъци и си осигурява служителите на 4 часа и да мрънка че си строшил колата в дупка или не са му извозили боклука от улицата ,или че снега не му е почистен.


cucu
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 09 май 2007 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дилема!!!

Мнениеот cucu » Нед 27 окт 2013 22:11


renault_19 написа:Колега дай малко повече информация каква е тази двойка, която караш какви проблеми има в момента и какво търсиш в бъдещата ти кола.Много хора изписаха много неща, но според мен не ти се помага много така.
Сподели имаш проблем с двойката и ти е писнало от нея или просто искаш да разнообразиш.И какво търсиш точно? По-голяма кола като цяло, по-голям багажник, по-хубава возия, по-бърза и мощна кола.какво точно?
Всеки човек който слезе от голф 2 се сблъсква с по-скъпи ремонти и части,данъци застраховки и всичко останало и да не останеш разочарован.Какви са ти доходите, в смисъл лесно ли си се справял с двойката,какви пари можеш да отделяш за обслужване и ремонти. В най-общия случай се приготви за поне 2пъти по-скъпи части и консумативи да не е и повече.И аз имам двойка и примерно си намриам супер читави накладки за 20-25лв, наливам и масло за 30лв и филтри за по 6лв и ремък за 6лв ,свещи за 5лв и така нататък.Каквото и да вземеш друго тия неща ще са ти минимум по 2.
Това е едно другото е че тъсиш малко по-нова кола както сам казваш за да се вкараш в много по-голям филм.Голф 4 читъв няма,всичко е на милио километри с много удари и тотален леш.ако някой от Бг продава голф 4 гледан ,запазен и ремонтиран му иска супер много пари,за които примерно ще вземеш една дачия 2008ма с климатик,серво и ел стъкла без петънце ръжда или каквото и да е друго.Дачията си е голф 2 по-нов с хидравлика , климатик и ел стъкла и съвсем малко по-скъпи части, тоест много далече от 2 пъти по-скъпи.
Така че като купуваш нещо или събери пари или дай ако имаш за нещо 6-7 годишно макс или не се вкарвай във филм.Много е вероятно твоя голф ако не е много каран и отдавна е в Бг да е на по-малко километри от някоя четворка нов внос.
Ако си падаш по светофарни гонки не е това колата, овен ако не е 1.8т ,но и такива читави не останаха.Просто събери парички за нещо по-ново.Дори и друга марка да погледнеш да не е vw и ауди няма да сбъркаш.От 5-6 годишните неща vw далеч не е най-здравото,надежното и евтиното, за по-малко пари има много по-здрави,хубави и надежни неща.Да не конкретизирам просто порови в интернет има много информация.
edit:
ще си позволя да направя един коментар.Тази държава няма как да не е ш*бана, при положение че масово никой не плаща глоби и данъци, укриват се доходи,обороти и какво ли не, как да има пари за нещо.Сега не ми казвайте че се краде,защото по цял свят се краде.Не може някой да укирва данъци и си осигурява служителите на 4 часа и да мрънка че си строшил колата в дупка или не са му извозили боклука от улицата ,или че снега не му е почистен.

приятел двойката е както се казва - чук,проблемите са много малки,нещо обороти ниски,ама зимата на минус 15 градуса пали на газ и тръгва,нещо като завали става аквариум за рибки ,защото уплътненията са тотално изгорели,а пък нови няма откъде,нещо здраво друса и тропа по пътя,резервните части май са ментета,а пък всеки иска нещо по ново и аз като фен на голфовете реших да скоча на по-новата модификация г4,ама като се разрових в нета останах малко разочарован от коментарите за тях.Карах малко аудито А3 на сина и возията беше мека ,и се стоплих зимата,и за морето ми беше хладно с климатроника...абе вече тотално се обърках на какво да се спра,а относно финансите няма как да отделям или събера повече...



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: martiob, tdi fen и 43 госта