Дилема голф 4 или ауди А3

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Дилема!!!

Мнениеот agumba » Нед 27 окт 2013 22:29


Идеална кола няма, нито като качество, нито като лошотия! Но пък, идва време, когато и най-поддържаната кола се скапва, най-вече откъм ръждясване. Тогава вече, наистина трябва да се търси нещо по-ново и запазено, иначе няма смисъл. Е, всичко опира до най-вече до късмет, все пак не купува от магазина. В случая, от двойката минава на четворка, доста различни коли са, най-малкото в двигателя. Но пък, ако е мераклия, лека-полека ще си я стегне, и да я кара дълго време, пожелавам му го! :beer




renault_19
Мнения: 294
Регистриран на: Нед 07 окт 2012 9:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Дилема!!!

Мнениеот renault_19 » Нед 27 окт 2013 22:33


Колега ясно. Ако не искаш да се навътряш много и да ти излизат скъпи ремонти има доста предложения( залягам зад бюрото че следмалко хората ще почнат да хвърлят чехли по мен) та има доста предложения за 4хиляди лева за дачия логан 2007ма-2008ма година на под 100хиляди км.Това е кола купена от бг,лесно могат да се проверят километрите и няма какво толкова да те изненада като ремонт.Взимаш си едно 1.6 бензин ,кеф ти газ му слагаш,здрава ходова, климатиче само гледаш да има и хидравлика че да ти е готино и това е.И не се притесняваш че някой ще ти вдигне колата,че скъп ремонт ще излезе.
Сега някой ще ме обори скъп скъп, еми една кутия на голф 4 или турбина на 1.8т за човек свикнал на голф2 не е малко.Отделно казваш сина ти е шофьор значи си минал тинеджърските години щом имаш син на над 18 години,няма да се режеш по светофарите с колата. за 4 хиляди лева голф 4 дори с 1.4 мотор на под 300-350хиляди реални километра няма който и каквото да ти говори.


Потребителски аватар
geo0rg1
Мнения: 180
Регистриран на: Чет 02 авг 2012 10:29
Автомобил: GOLF 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Дилема!!!

Мнениеот geo0rg1 » Нед 27 окт 2013 22:37


Аз преди месец бях в същото положение на г4 се нагледах имаше читави имаше и не чак толкова.След тях случайно видях едно А3 дето се продава поогледах го подкарах го и усетих,че това е колата....Минах в един сервиз попрегледаха го момчетата казаха ми някои забележки и това беше...Кола и жена са на късмет :love.vwclub
Успех с търсенето и дано попаднеш на читава :beer


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Дилема!!!

Мнениеот enigma79 » Нед 27 окт 2013 22:45


renault_19 написа:Колега ясно. Ако не искаш да се навътряш много и да ти излизат скъпи ремонти има доста предложения( залягам зад бюрото че следмалко хората ще почнат да хвърлят чехли по мен) та има доста предложения за 4хиляди лева за дачия логан 2007ма-2008ма година на под 100хиляди км.Това е кола купена от бг,лесно могат да се проверят километрите и няма какво толкова да те изненада като ремонт.Взимаш си едно 1.6 бензин ,кеф ти газ му слагаш,здрава ходова, климатиче само гледаш да има и хидравлика че да ти е готино и това е.И не се притесняваш че някой ще ти вдигне колата,че скъп ремонт ще излезе.
Сега някой ще ме обори скъп скъп, еми една кутия на голф 4 или турбина на 1.8т за човек свикнал на голф2 не е малко.Отделно казваш сина ти е шофьор значи си минал тинеджърските години щом имаш син на над 18 години,няма да се режеш по светофарите с колата. за 4 хиляди лева голф 4 дори с 1.4 мотор на под 300-350хиляди реални километра няма който и каквото да ти говори.

Ей ся та почвам с чехлите :h020 Сериозно ли искаш да му набуташ таз дачия с тази пластмаса вътре,с една дума пълен дроб от към интериор.Според мен най добре Ауди да погледне колегата и това е,ако ще е дачия по добре да си кара голф 2 :mhihi


Потребителски аватар
Freakylol
Мнения: 927
Регистриран на: Нед 10 юли 2011 16:55
Автомобил:
Двигател: asz++
Местоположение: Русе

Re: Дилема!!!

Мнениеот Freakylol » Пон 28 окт 2013 9:21


terek написа:Добре си се насочил към марките VW или Audi.
Ако се возиш сам А3 е отличен автомобил,аз бих избрал него,повече ми харесва външния вид и интериора,ако искаш малко повече пространство избери Голфа.Ако и двата автомобила ти харесват еднакво най-добре ги пробвай и тогава ще разбереш и гледай да вземеш възможно най-запазен.
Успех.


С колко по-широк е тоя голф, я кажи? :smile


Потребителски аватар
ZvEr4O_MaN
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 05 апр 2008 19:39
Автомобил: Vw Passat B6 CR 2009
Двигател: CBAB
Местоположение: Русе

Re: Дилема голф 4 или ауди А3

Мнениеот ZvEr4O_MaN » Пон 28 окт 2013 10:26


А колегата заглеждал ли се е в Сеат Леон.Това е кола между Голф 4 и А3.Като интериор е еднакъв с А3,вози малко по-добре макар и да са еднакви с Голфа(тествано е),с 4 врати е и си има достатъчно екстри и е близък по цена със събратята си.


renault_19
Мнения: 294
Регистриран на: Нед 07 окт 2012 9:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Дилема голф 4 или ауди А3

Мнениеот renault_19 » Пон 28 окт 2013 11:20


Kolega enigma79,
виж сега.Затова сме тука много хора и всеки споделя опит и мнение за да може този който пита да види всички гледни точки.
Иначе си прав че няма нищо общо.
Едно е за 4000-5000лв да вземеш 15 годишен голф или ауди,който е няколко удара и фаровете и броните може кълвач да се провре между луфтовете.После почваш дросели,тпс,дебитомери,кутии,харчове на масло,играена на обороти,бобини,кабели,течове на антифризи,тука лопа,тука тропа и не можеш няколко месеца да се зарадваш на новата си придобивка защото е леш от каране.Читав голф 4 стурва много пари ,ако някой продава от Бг подържан няма да го даде без пари.Иначе тези екземпляри които са по 4-5бона по горубляне трябва да са макс 2 бона, но пазара определя цената не аз.
Иначе да тъпа е пластмасата на дачията, там за тия пари се качваш в 10 години по-нова кола на реални километри с истинска сервизна история.Една обява съм гледал,дори братовчед ми е виждал колата на живо за 4 бона 1.6 бензин 85 коня на реални 80хиляди, без забележки по мотор,кутия и окачване,само с одрана врата или калник беше.Друго си е качваш се и караш.И такива оферти изпадат постоянно,ако човек се разрови.Стига да не е била служебна колата,изтекъл е лизинга и човека взима нова.Карал по 20-30 хиляди на година и колата е на 100 реални,не тия 100 хиляди км. на горубляне.Всеки си знае просто е въпрос на гледна точка.Има хора ги е страм да се приберат в родния град с просташко возило като това, а се кефят на тди милионник, но "немска премиум марка". Всеки си знае просто има повече от една истина. За мен да смениш 25 годишен боклук с 15 годишен смисъл няма.Или купуваш нещо на няколко години макар и дачия или си караш коша.Аз подържам две 20 годишни коли и давам по-малко пари за двете отколкото близък приятел за голф 4 тди,а той в сервизите и под капака е по-често от мен с двете коли взети заедно. Моята истина е това,сега голфа е закрепен,след 3 години примерно и още 100хиляди и като се разтропа вече и съвсем избие ръжда газ към надин и се мятам на нещо подобно по-обикноевенно до 5 бона и 5-6 години и съм си капитан,а не тогава да взема да съжиявам някой убит от каране голф 5 примерно.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема голф 4 или ауди А3

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 28 окт 2013 19:09


Колега renault_19, много си прав, но нали се сещаш, че ако почнат да мислят всички като тебе, тия от Горубляне и Дупница, ще умрат от глад :mhihi Всеки си има гледна точна на нещата!
Един познат работи във Фирма охранителна (Сод) и преди 1 година им докараха лизингови Дачии, и неговото мнение е, че тези коли още от завода излизат все едно са карани 700хил км. Направо са дроб! Затова няма какво да сравняваме Германско с Китайско и ПОлско :c020 Но за парите, си прав, всеки иска да купи колко се може по-нова кола на години, но колко ще е читава, никой не дава гаранция!
Затова колегата, да гледа по-запазената, а не по-новата, защото има и доста нови, дето са съсипани от каране!


renault_19
Мнения: 294
Регистриран на: Нед 07 окт 2012 9:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Дилема голф 4 или ауди А3

Мнениеот renault_19 » Пон 28 окт 2013 19:49


Аз не казвам че съм прав.Просто давам гледна точка.Не препоръчвам дачия на човек слезнал от s500.Това че човек който слиза от голф 2 не значи че не му е харесвал, може да го сменя защото като завали хваща рибки вътре защото е на 25 години все пак.И аз като собственик на голф 2 мога да кажа че в него ми липсват ел стъкла ,хидравлика и климатик.И то хидравликата не ми липсва чак толкова.А дачията има всичко това.На мен като ми дадат и една 530д пак я карам със 130 на Тракия не се правя на луд. И различни хора има.Дачията е новия фолксваген за колегите, които не знаят немски "народен автмобил" -здрав,евтин,издържащ на дупки и бордюри и канафки, с които България изобилства. Това е истината.Иначе всеки си преценява.Някой го е срам да се прибере на село с дачия ,предпочита голф 4 1.4 от който тече масло или 316 компакт. На мен са ми по-смешни такива хора ,отколко някой дал 10 бона за нова дачия.Или някой не можел да кара на газ защото му било селско и се прави на баровец като кара на бензин 20 годишно бмв или голф или нещо друго,ама като сме на колонката той сипва за 10лв бензин да иде на кафе, аз аз си пълня газта догоре и си карам па ме боли това нали и си карам ,а не гледам колата от балкона как седи на тротоара.Верно може да е 20 годишна ама си карам и си върша работа,а не някой с моята заплата купил голф 5 и го кара само събота защото като плати всички данъци,застраховки ,гуми 17ки с дот от преди 4 години нов внос,турбо рециклаж, "ама не може ли да сложим едномасов маховик че тоя оригиналния много пара" и подобни и само си гледат колите и си ги качват на снимки във фейсбук.
Просто давам идея на колегата, не е нужно някой да каже хахах дачия.В България много обичаме да си мислиш че една кола ако не немска то не става,ако е френска ще ни остави на пътя,а ако е инталянска изобщо няма да тръгнем на път едва ли не...Якото на тоя форум е че има много хора,много компетентни по всякакви въпроси, не само по фолксваген и това им се кефя.Както има и много сектанти.Поради популярността на марката най-много хора има тука и затова седя тука,понеже някой ще каже карай си дачиите какво правиш тук.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Дилема голф 4 или ауди А3

Мнениеот muns61 » Пон 28 окт 2013 20:02


Дачията не е лоша кола, ама за 4 бона ще е някоя с изпит сос. Никой не продава евтино нещо, което може да върши работа. Имам наблюдение над подобни покупки...


renault_19
Мнения: 294
Регистриран на: Нед 07 окт 2012 9:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Дилема голф 4 или ауди А3

Мнениеот renault_19 » Пон 28 окт 2013 20:11


Говориме за НЕ служебни автомобили. Аз познавам не един човек с прилични доходи, но въпреки това знаеш цената на парите, който примерно е купил нова кола на жена си да ходи на работа и като и е изтекъл лизинга продава я и взима следващата и продължава да плаща.Така правят в Европа.И тогава дачията си е 2008ма година на под 100хиляди,има си сервизна история има си всичко.Много рядко някой в България минава повече от 20-30хиляди на година,ако не си изкарва хляба с колата.2 морета, всеки месец до село,едни ски, и още 2-3 излизания по 500км и ходене до работа и до магазина и грубо става около 9-10 хиляди извънградско и всеки работен ден по 20км градско още 5 хиляди и стават 15хиляди на година.Ако някой е много голям пътешественик и вече съвсем не може да седи на едно място да навърти 30 на година.Това е.Защо трябва да и има нещо на една 5 годишна дачия и при положение че е купена за 12-13 хиляди нормално е да струва след 5-6 години 5 хиляди макар че нищо и няма.Един голф като струва 35хиляди на 5 години струва 16-17 хиляди първо защото е "немско класно возило" второ е фолксваген не е просташко рено за социално слаби и така.Всичко си е съвсем точно,просто българите ние е страх да не се минем и да не настинем ли какво беше там.И все някой ни лъже.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема голф 4 или ауди А3

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 28 окт 2013 20:24


Колега renault_19, ако си мислиш, че някой в България ще има пари за Колата от магазина, и ще си купи Дачия, много се заблуждаваш, повечето си купуват 2-ра ръка на 5 до 6 години за примерно 16 бона вместо да даде 20 бона за нова кола! Не ги виня, нито им завиждам, но представи си, ако ти имаш 15 бона за кола, дали ще отидеш да си купиш Дачия?? Отговори си сам!
Има и друго, няма как някой да навърти 100хил км. и да махне колата, просто я дава на магазина приспадат му пари за новата кола, и старата си я продават те! Не очаквай в Автокъщите, нови коли! Може и да има, но ги пренасочват за техни хора, или цената им е доста дебела за годините си!
Имам комшия който даде 30 бона 2008 година за Хюндай от магазина, сега е на 60 хил км. И вервай ми, няма да го подаде докато е жив! Никой не продава кола без причина! Ако не вярваш, няма как да те убедя!
Ако колегата пуснал темата иска читава кола, трябва да се изръси над 4 бона за да купи запазена!
Но перфектна кола няма! Всички си имат проблеми! Лошото е, че няма как да ги забележиш още при покупката, освен да викенеш 2-ма майстори да я оглеждат, и вервай ми така никой няма да си купиш кола, защото все ще намериш за какво да се заядеш и да не ти хареса!
Моя съвет към колегата е, да избере най-запазената. Лично аз съм се возил и във Голф 4-ка 1.9 тди, и Ауди А3 тди, лично аз не намирам разлика във возенето, все едно се возиш в ремарке. Ако някой не се е возил в ремърке, да се качи и после в колата, разлика не откривам, просто пътищата са доста зле! Освен колата да е със изпуснали амортисьори и тогава може да вози по-меко!
Аз лично бих избрал а3-ката! По ми допада! Но хубаво и евтино няма!
Пусни си мобиле.де и най-евтината кола започва от 400 евра (пример Голф 3-ка)
А ние искаме в България да си купим 3-ка за 600 лева регистрирана даже и газова да има! Пък и ако я прехвърлят за тяхна сметка и направят отстъпка на цената ще се змасилим дали да я купим :gruebel :screwy


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Дилема голф 4 или ауди А3

Мнениеот velinsl » Пон 28 окт 2013 20:29


renault_19 написа:...

Какъв личен автомобил караш, ако не е тайна?
Щото имам едни съмнения.

Другото предимство на ФВ си е възможността за диагностика домашно производство. Вземаш се едно кабелче, софт, малко попрочиташ какво има в нет-пространството и си правиш каквото ти е кеф с автомобилчето.
Това при Дачия дали го има?(наистина не съм запознат).

За мен това е огромно предимство. Всяка една манипулация струва пари в сервиза, а при ФВ груп има само първоначална инвестиция и опсле всичко ефрии.

Последна промяна от velinsl на Пон 28 окт 2013 20:36, променено общо 1 път.


renault_19
Мнения: 294
Регистриран на: Нед 07 окт 2012 9:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Дилема голф 4 или ауди А3

Мнениеот renault_19 » Пон 28 окт 2013 20:36


my heart iS iCe не си 100% прав приятелю, достатъчно хора познавам които имат възможности, но знаят цената на парите.Аз не бих си купил нова кола от магазина изобщо.Бих си купил кола на 3-4 години на 50-60% от цената в магазина на под 100хиляди км.Това за мен е разумно,още повече не искам гаранционна кола.Искам да си я обслужвам и ремонтирам в един сервиз където имам 100% доверие на момчетата, познават ме винаги ми правят отстъпки защото съм им довел сумати хора и си си разбират от рабоата.А дали хората купуват дачия, има форум на дачия отвори има тонове изписано кой какво е мислил да купи,защо е избрал дачия какви са му впечатленията,какво работи,какви доходи има,съжелява ли не съжелява ли,има си хора пишат си разгледай интересно четиво е.Познавам и хора точно купи си дачия на жена му,изтече лизинга продаде я и взе нова пак и продължи това са 15хиляди лева за 60 месеца по 250 на месец грубо.Човека си каза 250лв нищо не са ми на месец, нека жената си кара нова количка гаранционна да си я обслужват и я продаде за 40% от цената на 70 хиляди км.Тоя който я взе е оцелил шестица.Друг познат имам който продаде друга марка автомобил пак на под 100хиляди в края на лизнга на 50% от цената.Като го попитах защо се занимзваш да търсиш клиенти,а не я остави да ти я изкупят от вносителя защото си взе нова от същата фирма ми каза.Тия тъпаци ми даваха еди какви си пари, ще и сменят маслото и ще я пуснат с 8-9 хиляди отгоре.Искам да я дам за тия пари директно на някой човек да си я кара,а не тия да правят толкова пари от нищо,издразниха ме затова.И който я взе пак намаза.Не е дин случай това,много са просто аз и ти не бихме продали кола ако и няма нищо, има хора свикнали са да плащат лизинга и си карат все така. Или много се кефат на гаранция и не ги имат тия пари за кой знае какво.
@ velinsl точно в момента имам голф 2 и рено 19 и двете на газ едното го карам аз другото жената.Горе-долу си ги менкаме кой къде има да ходи какво има да прави и в коя кола има повече гориво.Дачия нямам ,няма да крия че съм го проучвал този въпрос защото смятам след 2-3 години като клекне съвсем едната кола,защо не и двете да се метна на една 5-6 годишна дачия за 5 хиляди лева.Не ми трябва нищо повече от ел стъкла и климатик и хидравлика.Свикнал съм на евтини части и ремонти,колата е да ти върши работа,не ти на нея.това е моята философия.В смисъл в момента мога да извадя пари да си купя сигурно три голфа четворка,но предпочитам да ида на 2 морета,на едни ски ,да пия хуаво уиски,да заведа детето някъде,като ми звънне някой приятел и каже хайде уикенда на нкъде да не броя стотинките защото събирам за поредната вноска каско или съм изтеглил потребитески кредит да рециклирам турбина или двумасов маходик.Ако получавах 5хиляди лева заплата нямаше да ги мисля тия неща, но сега факт.

Последна промяна от renault_19 на Пон 28 окт 2013 20:41, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Дилема голф 4 или ауди А3

Мнениеот velinsl » Пон 28 окт 2013 20:38


и все пак не каза какъв автомобил караш?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта