Първата ми кола

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Re: Първата ми кола

Мнениеот lub0o » Чет 06 мар 2014 22:30


В България се ценят само немските автомобили-те са върха,те са най-най....
Аз също бих взел Субаруто,а това изречение -
DaDiablo написа:
samo_pechka написа:Аз не бих се и качил в такова нещо .... да го гледат хората по улиците и да го сочат с пръст.

само потвърждава първото ми изказване.
Да ще го сочат с пръст и ще си казват вътрешно виж го тоя хлапак как се е осмелил да кара Субару,и ще затворят вратата на гоЛфа и с пренебрежителен поглед ще задминат колата която е на почит в цял свят.
А за автора на темата,никой от нас не ти знае финансовото положение(освен ти самия)взимаш кола която ти харесва,какво слушаш съвети-кой ще кара ТИ или НИЕ.




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8421
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Първата ми кола

Мнениеот samo_pechka » Чет 06 мар 2014 22:39


:icon_lol Колега , то излиза ,че уж аз съм го казал . Аз съм за субаруто
samo_pechka написа:
DaDiablo написа:
samo_pechka написа:И едно от мен,

Аз не бих се и качил в такова нещо .... да го гледат хората по улиците и да го сочат с пръст.


Кое намираш за унизително в тази кола колега ,чак пък да го сочат с пръст ?! Едно съм разбрал , за българина фасона е "най-важен" :th_up
Нека момчето си избере, каквато му е на душа . Само да не е А класата , въпреки ,че е "фасонлия". Да почете защо , има написано доста .


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Първата ми кола

Мнениеот forski » Чет 06 мар 2014 22:43


За пореден път се убеждавам че това са супер безмислени теми които не водят до нищо освен до трупане на мнения!
Сигурно и след десет години някой ако попита каква кола да си купя, пак ще започнете да го хендрите с Голф 4 :no До година сигурно Голф 8 ще излезе, тук обаче кой за каквото попита и за 2 и за 20хил. отговора е един купи си Голф 4 :screwy
Що па да не си купи Голф 5 например... :question


Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Re: Първата ми кола

Мнениеот lub0o » Чет 06 мар 2014 22:45


samo_pechka написа::icon_lol Колега , то излиза ,че уж аз съм го казал . Аз съм за субаруто
samo_pechka написа:
DaDiablo написа:
samo_pechka написа:И едно от мен,

Аз не бих се и качил в такова нещо .... да го гледат хората по улиците и да го сочат с пръст.


Кое намираш за унизително в тази кола колега ,чак пък да го сочат с пръст ?! Едно съм разбрал , за българина фасона е "най-важен" :th_up
Нека момчето си избере, каквато му е на душа . Само да не е А класата , въпреки ,че е "фасонлия". Да почете защо , има написано доста .

Ха сега видях явно ме хвана бирата,за DaDiablo беше упрека :mhihi


Потребителски аватар
stigaawee
Мнения: 104
Регистриран на: Пон 04 яну 2010 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ

Re: Първата ми кола

Мнениеот stigaawee » Чет 06 мар 2014 22:48


Колеги не е точно така както казвате да си вземе кола 60 коня и какво , и с нея може да се убие ако става на въпрос. На мен първата ми кола преди 6 години беше голф 3 АБФ. И до ден днешен си го имам купих си още 3 коли и няма да го продам никога! Първата кола е спомен които остава за цял живот. Според мен няма да е много яко да се сещаш как си бутал колата си на някой байр... Искам да кажа че , просто трябва да се мисли като се кара. (Не ме нападайте ) Поне аз така си мисля. :love.vwclub


Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Re: Първата ми кола

Мнениеот lub0o » Чет 06 мар 2014 23:14


Грешката на българина е,че поставя диагноза на базата на собственото си положение,ами ако момчето си има парички и може да поеме солидни ремонти след покупката.
Тва форумите са голяма краста,та той автора на темата не може да вземе дума от нашите смислени коментари :h020


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Първата ми кола

Мнениеот stoi4o.d » Чет 06 мар 2014 23:26


Хайде бе толкова ли е зле момчето,че ще я подпира,ще я задира,блъска и тн че за си взима за 2 бона и да се "учи" при положение,че има възможност за нещо по-добро.То вярно е,че няма да има опит,ама чак път толкова да е зле!

И младо момче с комби :dummy Или трябва да ти е подарък (т.е. семейното комби) или трябва да го вземеш да ти върши работа,ама да тръгнеш да купуваш комби за младеж е голяма глупост - щайги и кашони с КИФЛИ ли ще вози :no :screwy

Голф 5 да не е на 5год.,че да е 12-13 хилки и то базов 1.6 бензин.Хайде по-реално 2014 сме вече,преспокойно за 8-9к може да намери читав.То Б6 са по 12-13... :gruebel

Колега вземи си нещо новичко и актуално щом имаш възможност,а не после да те е яд!И да не е Голф 5,виж Корола,А3,Сивик и тн...

ПП Първият ми личен автомобил е на аватара(вярно преди това карах друг!).В началото нито съм го подпирал,нито блъскал и тн.Реших да не е Голф 3-ка,а да е по-актуално,понеже нямаше да го сменям след година-две.И така вече 4год. ми служи вярно и ще си го ползвам още дълго време! :love.vwclub


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Първата ми кола

Мнениеот forski » Чет 06 мар 2014 23:29


Нема и смисъл да я взема (думата), колега тук отговор на твоите въпроси каква кола да си купиш няма да намериш, тук единственото нещо което може да разбереш е ако всеки от нас имаше 8к. лева каква кола щеше да си купи.
Не знам с какво тази тема ще ти помогне в избора на първи автомобил, освен да те обърка още повече.
Успех :smile

п.п. Като я подпре или чукне та кво, голяма работа, то около тая колата се върти вселената та сакън да не я одращи.


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: Първата ми кола

Мнениеот Golf_Diesel_ » Чет 06 мар 2014 23:52


Според мен модела GTC на Астра е перфектна кола за тия пари за млад човек. Ето няколко предложения:
http://www.cars.bg/c605649

http://www.cars.bg/c540714

http://www.cars.bg/c632129


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Първата ми кола

Мнениеот Zerga3GT » Пет 07 мар 2014 1:05


Аууу че спамерска тема.


Купи си Симсон ес51 и другите пари пий и яж че утре не се знае какво ще е.


ValyoG
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 06 мар 2014 1:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Първата ми кола

Мнениеот ValyoG » Пет 07 мар 2014 20:23


А какво мислите за Пежо 207 като модел? Интересува ме дали е надежден и лесен за поддръжка, защото ми хвана окото и за тези пари мога да взема някое от 2008г на около 60000км.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Първата ми кола

Мнениеот forski » Пет 07 мар 2014 22:59


Отваряш форума на Пежо и четеш, кола като кола, най хубавото е че за тези пари с които разполагаш ще купиш автомобил 2008г.
В този клас автомобили има много добри предложения за твоя бюджет, доста от тях купувани нови от България с един собственик и пълна сервизна история.
Не се хвърляй по-разни дърти бараки които не знаеш кои мътни и кървави от коя морга в Италия са ги довлякли, БМВ-та, Голфове, боклуците на цяла Европа събрани и изсипани по-родните автокъщи.
Младо момче си, купи си някоя хубава нова кола да ти е драго да я караш :smile


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Първата ми кола

Мнениеот forski » Пет 07 мар 2014 23:22


http://autobild.bg/peugeot-207:-%D0%94%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%87%D0%B0%D1%88,-%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%89%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%88/a3478


http://peugeotclub.info/forum/viewforum.php?f=59


Извод

Красива обвивка, но отдолу се крият някои проблеми. Peugeot 207 е красив, но и неособено надежден малък автомобил. Капризната електрическа инсталация и някои други дребни проблеми помрачават доброто впечатление от хубавата визия. Най-важният аргумент за покупка са изгодните цени на почти новите употребявани автомобили.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Края на статията в Autobild с която съм напълно съгласен :biggrin


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Първата ми кола

Мнениеот stoi4o.d » Пет 07 мар 2014 23:46


И Голфа има ел.проблеми,както и всеки друг модел/марка си има разни болежки.Стари коли са все пак,перфектни няма!Абе тия в Билд.ДЕ като чета само немското си хвалят,не че е лошо де,ама понякога е досадно :rolleyes
Колега по-новичка търси и по-запазена и късмет в избора,другото е семки :mhihi


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Първата ми кола

Мнениеот ALESYZ » Съб 08 мар 2014 9:25


ValyoG написа:А какво ще кажете за някое БМВ 3ка около 2004-2005г?




П.С. Баща ми каза, че отделно ще се погрижи за консумативите т.е. тези 8000 са за колата


Ще кажем, че 8000 лв. не стигат нито за късните Е46, нито за ранните Е90. За 8000 лв., BMW не гледай по-добре. Освен ако не си спец по хвърлянето на боб.


П.С. Сега от цялата говорилня, разбра ли каква кола да си купиш?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: julien.milkoff и 28 госта