Покупка на VW Polo MK5 6R

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Alex_Heat
Мнения: 194
Регистриран на: Нед 06 сеп 2009 22:16
Автомобил: Audi TT
Двигател: 1.8T
Местоположение: V. Tyrnovo

Покупка на VW Polo MK5 6R

Мнениеот Alex_Heat » Пет 02 май 2014 23:07


Здравейте колеги! Продадох Пасата си и се интересувам от последното поколение на VW Polo MK5. Още откакто излезе и се влюбих в него. Водят го за най-надеждния автомобил тук ---------> http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-report-year-age/2013-2-3/309, което означава, че е качествен и с доста ресурс. Виждам че тук бензините без турбо са общо два и това са 1,2 литров и 1,4 литров. Виждат ми се нещо слабички и по-лакоми с няколко литра в сравнение с дизела (Ясно е, че тук няма 1.8Т :biggrin, много ще ми липсва този двигател!). Запознат съм с ТСИ двигателите и знам, че газифицирането е трудно и скъпо. Заради това и клоня повече към дизеловите 1.2 ТДИ и 1.6 ТДИ с мощност от 75 до 105 к.с. Та питането ми е дали има колеги, които да поддържат такива полота и колко горе-долу излиза едно първоначално обслужване? Има ли нещо, за което трябва да се притеснявам, или като цяло съм се насочил добре? Колата мисля да си я внеса от Германия, както направих навремето с Пасата. Ако някой може да сподели като цена на части и подръжка, ще му бъда много бладорарен.




Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Polo MK5 6R

Мнениеот mitko66 » Съб 03 май 2014 9:23


имам опит( шофирам и в момента) такова поло но с двигател 1.2 ТSI 90 кс.
Колата я имам от нова и в момента е около 45 000 км
+ добра динамика
+ икономичен
+ добра изработка, хубави материали (поне в ниво комфортлайн и нагора)
+ красива непреходен дизайн
+ никакви технически проблеми, скърцания и т.н
+ дълъг сервизен интервал

минуси

- за сега не намирам...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Polo MK5 6R

Мнениеот hooligan_sk » Пон 05 май 2014 15:16


В твоя случай бих ти препоръчал ТСИ моторите. Карам 1,6 ТДИ често, както и ТСИ. В полото от дизела няма особен смисъл. Разхода при бензина реално е 1, макс 2л отгоре, такаче газова не ти трябва. Обслужването на ангренажната верига не е по-скъпо от това на ремък. Комплекта с обтегач е грубо около 500лв. Динамиката при сходни мощности е сходна, но маниера на шофиране е съвсем различен. ТСИ е по-култивиран, това е особено важно в дребна кола като половера. :th_up


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Polo MK5 6R

Мнениеот StrEagle » Вто 06 май 2014 19:49


Ако караш градско - сменяй маслото на 15км/1г.
Не чакай пълния интервал от 30км/2г.

Друго - имай в предвид, че до 101кс. или 74kW данъка е под 50лв.

Ако внасяш от Германия, и двигателя е TSI - виж дали е минала сервизната акция за смяна на веригата.
И евентуално може да се погледне за въглеродни наслоявания на клапаните.

TDI двигателя е CR и не дърпа колкото PD-тата на 9N3.
Ако е на над 200к да се продупчи катализатора, за да се махне питата. (не съм сигурен, май катализаторите не се регенерираха сами)


Потребителски аватар
Alex_Heat
Мнения: 194
Регистриран на: Нед 06 сеп 2009 22:16
Автомобил: Audi TT
Двигател: 1.8T
Местоположение: V. Tyrnovo

Re: Покупка на VW Polo MK5 6R

Мнениеот Alex_Heat » Пон 26 май 2014 21:53


Благодаря на всички за мненията. В крайна сметка докато се чудих за Полото ми изпадна едно Ауди ТТ и въобще не се замислих. Ще се порадвам още някоя друга година на бензина, преди да се метна на новите Полота :wink .

Поздрави, Алекс!


Sasch
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 09 яну 2012 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Polo MK5 6R

Мнениеот Sasch » Сря 13 май 2015 19:07


Бъдещи колеги и аз обмислям покупката на точно такова поло и въпросите ми са следните спрял съм се на 1,4 (85hp) той FSI ли е защото знам,че FSI не се газифицира и как е като динамика и разход на бензин? колата страда ли от някакви особени болежки?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Polo MK5 6R

Мнениеот hooligan_sk » Чет 14 май 2015 7:12


Не е ФСИ. Това е технологично доста стар мотор. Динамиката е прилична, но е по-шумен от бензиновите мотори с директно впръскване и най-вече харчи доста. В градски условия реалистично 9-10/100. :th_up



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: HukuTyY, pietrokaja и 172 госта