Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот wmalevski » Нед 08 юни 2014 18:52


Много празни мнения има в тая тема. Колегата предполагам си е направил сметката, а ако не е - като си разбие главата, ще си я направи. Това си е негово решение, кара му се Туарег, нека го вземе. Това, че повечето от колегите се самоуспокояват с такива извинения си е тяхна работа, не го познавам момчето, не му знам доходите, но сигурно си е направил сметката.

Относно мотора - аз карам голф 5 с 3.2 (Р32) 250 коня. Мисля че мотора е един същ. "Голямото обслужване" (според Порше София) ми струваше 1200 лв. (мотора е с верига) Задните накладки 120 лв. Като цяло мотора е много плавен (при мене е с ДСГ), приятен за всекидневна употреба. Разхода при мене в София е от 16/100 нагоре, но това си зависи от начина на каране и тн. Имах пътуване уикенда и за 430 км един резервоар си го изгори, като имаше планински път и тн. За мотора ако имаш въпроси - казвай.




Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот plamen-roni » Нед 08 юни 2014 21:01


Ей големи сте сметкаджии . От къде знаете , че няма да може да си позволи да го поддържа ? Сигурно знаете месечния доход на колегата :screwy .
Има една българска поговорка " Ако имаш брада , ще имаш и гребен " !


Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 723
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот williams_vn » Нед 08 юни 2014 21:13


колега мерси за подкрепата аз на такива хора дето маи ми завиждат не обращам внимание .мотора маи наистина е като твоя само че е 220 коня , колата се кара само извън града имам си друга кола по малка която да навирам в трафика за това и не се плаша сегашния голф които ползвам има 15 000 за 1 година горе долу и на туарега ще са толкова за това и не му мисля много . просто ме интересуваха някои консумативи и евентуално някакъв приблизителен разход и някои основни консумативи а тия 1200 лева за обслужване за какво ти ги обявиха то мотора не е ли с вериги ?


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот Pagemakerboy » Нед 08 юни 2014 22:13


williams_vn написа:колега мерси за подкрепата аз на такива хора дето маи ми завиждат не обращам внимание .?


Последното нещо, което може да ти хрумне, е, че ти завиждам.
Казах само, че е глупаво на такава кола да слагаш газ. А пък щом ще го караш само извънградско до 15 000 км на година пък вече е супер глупава инвестиция (слагането на газ, не колата, колата си я купи, щом ти е кеф).
Ако е само за завиждането и да се обръщат мацките по тебе, има и други коли, където можеш да минеш по-тънко. :11

Успех! :beer


Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот wmalevski » Пон 09 юни 2014 20:50


williams_vn написа: а тия 1200 лева за обслужване за какво ти ги обявиха то мотора не е ли с вериги ?


Трябва да изнамеря фактурата, но по спомен, масло, спирачна течност, антифризи, масло на скоростите, масло на халдекса, всичките филтри + тоя на халдекса и на дсг-то, отделно има някакъв преглед на ходова част, мотор и тн.


Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот Marto_cafeto » Вто 10 юни 2014 8:42


Има толкова безсмислени отговри в темата на човека .

Моторите fsi,tfsi когато им се сложи газ няма проблем,само инсталацията трябва да е супер качествена. Газта ще ти излезе скъпо. Ако не си си намерил човек,познавам един където слага газ и на тези мотори.

Коя година туарег си си харесал ? Ако можеш я закарай на сервиз и окачването да се прегледа задължително,че после ще береш ядове :th_up . Консумативите не са чак толкова скъпи. Щом е преценил и му се кара Туарег с 3.2 - Ще кара туарег с 3.2. Колата ще ти е супер удобна за извънградско. Имаш поглед над нещата. Комфортна возия,седалките кожените много бързо се били протривали.

Късмет и да се похвалиш после ;)


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот Dagestan » Вто 10 юни 2014 8:51


Точно твоето мнение е доста безсмислено.
Този двигател НЕ е FSi.


Потребителски аватар
Golf4V6
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 08 май 2012 13:11
Автомобил: VW Golf mk4 V6 4motion 2000
Двигател: 3.2 BFH 2003
Местоположение: Варна

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот Golf4V6 » Сря 11 юни 2014 12:05


williams_vn написа: а тия 1200 лева за обслужване за какво ти ги обявиха то мотора не е ли с вериги ?


това че мотора е с верига не означава че тя не се сменя. много често на 150-200хил км веригите с обтегачите и т н са за смяна.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот radi_nrj » Пет 13 юни 2014 9:48


Мотора е 3,2 VR като при Голф R32-ката та консумативите на са космически. Останалото като ходова част, спирачки, гуми, гориво, данъци и застраховки както написа колегата BG_Golf4e идват забавни като сума. Отделно мотора е слаб за това купе, мудна е и както се изрази един познат, който караше Кайен с тоя мотор - при старт от място Ладите ме изпреварват.


Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 723
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот williams_vn » Пет 13 юни 2014 18:25


голфа е продаден утре чакам човека с парите , идваха гледаха забавлявах се с разни квартални маистори дето само цъкат и се чудят това какво е хахаха , после отивам за туарега да търся другата седмица към края или по другата ще видим като се кача да го подкарам ще го мисля после , сега гледам консумативи и регистрации и кое колко ще ми излезне за да се подготвя финансово за шока ама мерак с пари се гаси


Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1458
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот Gal » Пет 13 юни 2014 19:08


Ц-ц-ц! Сигурно аз съм кьорава и не разбирам, ама тия точно масово са с газ по обявите, и цените са им 12-13к лв, 17к си е вече извращение, да не гледам сега немския и други пазари. Как решихте, че каското му е като за S500 W221 поне, не зная.Питайте колеги застрахователи,и за консумативите и частите-има колеги професионалисти във форума, те да кажат.За газта-масово гледам Кайени с газ, и не щото нямат пари за бензин. Не е ли по-удачно да не правим постоянно голямата гуша на някой в тая държава, като можем по-малка? Виждала съм Escalade на газ, щото няма пари за бензин сигурно? :) От няколкото различни Туарега, които съм виждала отблизо, е имало проблеми с електрониката-наводнени и шашнати, или степените на окачването. А за официалните сервизи...и на мен преди няколко години от Порше ми обявиха за 10+годишна кола 3к за обслужване, което с части от приятел-професионалист :bowdown излезе 600.


Потребителски аватар
Lonely-Wolf
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 29 дек 2011 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот Lonely-Wolf » Пет 13 юни 2014 23:01


Моите впечетления от такъв туарег са следните. В ниските е малко по зле от адр-а :mhihi ,на кикдаун се ядва като за купето си. Разход на газ извън града 15-17л/100км до 130км/ч,в града твърдо над 20л/100км. Дизеловия вариант върви чувствително повече,там средния разход е около 13-15л/100км. Ако трябва да си взимам туарег определено ще е дизела,като ще е гарга да е рошава.
При бензиновия даже и ГИ от рода на Виале не е решение за запазване на мощноста,защото лапа и бензин. Общо взето имаш ли брада иска си и гребенче :rolleyes


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот stefan4o » Съб 14 юни 2014 8:25


Към автора - нещо средно между Голф и Туарег не те ли устройва? Ще можеш да я ползваш и в града и извън. Примерно Тигуан/Туран, Шаран? Ако ти се кара жИП твърдо е вече друга работа :mhihi


Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 723
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот williams_vn » Съб 14 юни 2014 8:53


гледах ги тия малките искам си туарега и това е , голфа е продаден ,за сега е прибран в гаража оставиха ми капаро чакам края на месеца да ми го платят и да го прехвърля . сега се оглеждам за туарега тия които харесвам обаче са с въздушно окачване , надявам се да нямам проблеми с него но ще видим в последствие , сега очаквам някои с такава кола да каже как е разхода наи вече извън градско


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Закупуване на Туарег бензин 3.2 мнения

Мнениеот stefan4o » Съб 14 юни 2014 8:55


Колега, не искам да звучи все едно ти правя сметката, ама ако се "надяваш" да нямаш проблеми с тая кола, то тя не е твоята :th_up



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 191 госта