Въпрос за конкретна обява Пасат 1,9TDI 131к.с. Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
JOTTO_DEL
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 28 фев 2010 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян/Frankfurt

Въпрос за конкретна обява Пасат 1,9TDI 131к.с. Германия

Мнениеот JOTTO_DEL » Вто 05 авг 2014 16:46


Здравейте, колеги. Днес ми излезна една оферта на 5км. от мен и ходих да е тествам. Става въпрос за следната обява http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-passat-variant-1-9-tdi-comfortline-navi-131ps-frankfurt-am-main/196995404.html?origin=PARK

На първо четене изглежда добре с пълна сервизна история във VW до 235 000км. Тествах е 30мин. на магистрала и няма тресене, спъване и т.н. Върви си нормално, ускорява си, не тропа. Ето какви са ми впечетленията от огледа:
Положителни страни:
1. Сервизна история, сменени ремъци, ролки, водна помпа, предни дискове и накладки, напълнен климатроник, сменено масло, филтри и това на 235 000км.(10.2012г.) и дори имат фактура за 1300евро за всичко това.
2. Има TUV до 03.2015г.
3. Почти никакви външни забележки.
4. Прилични екстри за модела.
5. Турбото не е омаслено и като цяло без никакви видими течове на масло и т.н.
6. Двигателя работи нормално на празен ход си държи обороти и дори не усетих никаква разлика(във вървенето) с вкл. климатроник.

Отрицителни страни:
1. Продават е Афганистанци, но на пръв поглед изглеждат свястни хора, защото ми казаха да е водя където искам на оглед, че дори и във VW да ида ще ми потвърдят сервизната история.
2. 4-те гуми са износени, но стават до края на това лято.
3. Антифриза беше малко под минимума.
4. Предното стъкло е 2008г. всички други са 2002г.
5. Козметични забележки вътре, като дръжката на жабката е счупена, "кожуха" на скоростния лост е доста протрит и едно отлепено уплътнение от вътрешна страна на задната врата.
6. Първа скорост понякога влиза малко по-трудно, но другите скорости си влизат нормално.
7. Предните фарове са като нови, което е нетипично за тези Пасати на тази възраст, фугите на капака са еднакви и от двето странни и ако е имала удар или е бил лек, или е направена много добре.

Та така какво ще ме посъветвате. Цената на която е оговорих е 2700евро? Заслужава ли си или да се отказвам? Евентуално утре ще е взимам, но ако може да дадете съвети още нещо да огледам и пробвам. Колата ще се внася в БГ затова искам безпроблемно да стигна без лоши изненади по пътя.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за конкретна обява Пасат 1,9TDI 131к.с. Германия

Мнениеот Vlad777 » Вто 05 авг 2014 17:09


Антифризът и казанчето с какъв цвят са? Казанчето чисто ли е? Нещо няма снимки в обявата на двигателния отсек.

Хубаво е, че има сервизна история - това значи, че някой се е грижил за нея от 2002 до 2012.

До колкото виждам е 5 скорости, което според мен е минус.

За тази цена според мен e OK.

Не те зная колко пари си отделил, но аз бих се напънал за ето този, който също е обслужен, но е 1000 евро отгоре:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-passat-variant-1-9-tdi-highline-wandersleben/197634331.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=25&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=125&minPowerAsArray=PS&maxPowerAsArray=131&maxPowerAsArray=PS&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2002-01-01&maxFirstRegistrationDate=2004-12-31&ambitCountry=DE&zipcode=60386&zipcodeRadius=200&transmissions=MANUAL_GEAR&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&features=ALLOY_WHEELS&features=FULL_SERVICE_HISTORY&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=260000&categories=EstateCar&noec=1


Потребителски аватар
JOTTO_DEL
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 28 фев 2010 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян/Frankfurt

Re: Въпрос за конкретна обява Пасат 1,9TDI 131к.с. Германия

Мнениеот JOTTO_DEL » Вто 05 авг 2014 17:20


Течноста беше светла(светло червена) и бистра, а казанчето имаше малко по-тъмни места около капачката и маркуча излизащ от казанчето. Знам, че 5-те скорости са минус, но просто сега тази ми попадна близко до мен и ми е на 5мин. път, затова и отидох да е огледам. Сумата която съм отделил за кола е 3500евра.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Въпрос за конкретна обява Пасат 1,9TDI 131к.с. Германия

Мнениеот IRRITATING » Вто 05 авг 2014 17:49


Според мен парите са много за тази кола


skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: Въпрос за конкретна обява Пасат 1,9TDI 131к.с. Германия

Мнениеот skromnia1970 » Пет 08 авг 2014 11:28


Читав пасат Б 5.5 под 2500 евро няма навън,да не говорим пък за Германия.Италия изобщо не я включвам в списъка пък.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Въпрос за конкретна обява Пасат 1,9TDI 131к.с. Германия

Мнениеот anonym0us » Пет 08 авг 2014 12:12


От написаното от тебе колега, разбирам, че колата е читава. Щом всичко си работи и е гледана поне малко, парите не са никак много. Просто когато я докараш в БГ. и тука ще се изразходиш доста, за обслужване за номера, застраховки и т.н Моя съвет е да вземеш това което ти хареса, и да не си даваш последните пари за кола, защото винаги има какво да се прави по една кола.


bojilov11
Мнения: 69
Регистриран на: Чет 09 сеп 2010 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за конкретна обява Пасат 1,9TDI 131к.с. Германия

Мнениеот bojilov11 » Пет 08 авг 2014 12:47


Положителни страни:
1. Колата е в оригинален вид, не е напудрена, предполага се, че няма скрити дефекти
2. На малко километри е- предполага се, че са реални
3. Спестяваш 1000лв. от първоначално обслужване, като ще ти се наложи да го направиш най-рано догодина ( в зависимост колко километра изминаваш)
4. Цената е наистина добра- 2700Е са около 5250лв.- няма запазен пасат Б 5.5 за тия пари в БГ, минимум 6 хил. и е от Италия.

Относно недостатъците, които си изтъкнал:
1. Повечето търговци дори в Германия са с подобен произход, това не значи, че немските коли са боклук
2. Не очаквай да закупиш автомобил нов внос от БГ с хубави гуми- ако е бил с такива са свалени и препродадени. Ако го закупиуш от собственик (колега от форума)- цената на новите гуми ще бъде калкулирана в общата цена.
3. Могат да бъдат посочени десетки причини за смяна на предно стъкло - камъчета, паднали предмети и т.н.
4. Жабката- типичен проблем, кожуха на скоростния лост- също.
5. Първа скорост- характерен проблем при Голф, при Б5.5, не зная.
6. Дори да е имала удар, както сам казваш- ако е бил ле- не виждам проблем, као е направена добре и го установиш след пробно шофиране- също не виждам проблем.
Не искам да те убеждавам да я вземеш, не зная дали си обикалял и в България, но истински автомобил за толкова пари, тук няма да намериш. Поздрави :)


Потребителски аватар
JOTTO_DEL
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 28 фев 2010 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян/Frankfurt

Re: Въпрос за конкретна обява Пасат 1,9TDI 131к.с. Германия

Мнениеот JOTTO_DEL » Пет 08 авг 2014 20:55


Благодаря на всички за мненията. Все още обмислям какво да правя. До края на месеца трябва да съм взел кола. Гледам, че още не са е продали така че може и на края тя да е. Много държа да има автопилот и да е със 6 скорости, затова се оглеждам за нещо читаво до 3500евро. :wink


Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: Въпрос за конкретна обява Пасат 1,9TDI 131к.с. Германия

Мнениеот blade84 » Пет 08 авг 2014 21:52


Търси друго и не се занимавай с такива мангали джамбази в Германия.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1532
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Въпрос за конкретна обява Пасат 1,9TDI 131к.с. Германия

Мнениеот Кайзен » Пет 08 авг 2014 23:05


Понеже TUV-а изтича скоро, аз бих направил Auto Privat Check - Basispaket + Optionspakete 1/2 за 40 евра - http://www.tuev-sued.de/auto-fahrzeuge/bewertungen-gutachten-zertifikate/auto-privat-check
По време на проверката бих попитал дали тази кола в това състояние би получила нов TUV. В зависимост от отговорите на проверяващия можеш да вземеш решение.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за конкретна обява Пасат 1,9TDI 131к.с. Германия

Мнениеот Vlad777 » Съб 09 авг 2014 9:30


Автопилотът наистина е добра екстра, но не е сред най-задължителните. Това е най-лесно да се добави, ако го няма. Самото лостче, заедно с монтажа е около 120-150 лв. :th_up

Така че ако излезе добър екземпляр, а няма темпомат - винаги може да се добави.

Според мен добрите екстри за този автомобил са следните (както аз за мен и ги степенувам, пък ти си прецени ня теб кое ти трябва):
- 6 скорости с AVF двигател (вместо AWX)
- Климатроник
- Бордови компютър с малък FIS дисплей
- Оригинално 2DIN радио - много трудно се намира тук, а свири много добре (линк)
- Темпомат
- Теглич Westfalia (лесно демонтируем)
- Подгряване на седалките
- Фабричен ксенон (фаровете са различни) с измиване на фаровете
- Мултиволан - рядко се появяват

Не по-малко важно е и състоянието. Аз преди 2 години вече купих пасат на 150000 км. Воланът изобщо не беше изтрит, скоростният лост беше като нов, както и педалите. Пасатът вече е на 194000 и все още е в безупречно състояние, така че не е нормално въре всичко да е изтрито и скъсано на тези километри - има значение и как е пазен автомобила и как е поддържан.


Потребителски аватар
JOTTO_DEL
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 28 фев 2010 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян/Frankfurt

Re: Въпрос за конкретна обява Пасат 1,9TDI 131к.с. Германия

Мнениеот JOTTO_DEL » Нед 10 авг 2014 22:41


Колеги, някакви мнения за двигателя 2,0TDI 136к.с.? Забелязвам, че го има само в последните години(след 2004г.), а и доста бройки от тези години след 2004г. са бъкани с екстри. :smile


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за конкретна обява Пасат 1,9TDI 131к.с. Германия

Мнениеот Vlad777 » Нед 10 авг 2014 22:59


Това е първият от двигателите 2.0 TDI (PD), мисля че задължително с DPF. КОд на двигателя: BGW - 136 к.с. и 335 Nm . Произвежда се от 11/2003 до 05/2005.

Като цяло има доста оплаквания от първите двулитрови двигатели помпа-дюза, които в по-голямата си част са решени в по-късните поколения.

Напиши BGW в търсачката и ще излязат доста теми.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта