Колебая се между Пасат и Бора

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
vgpetkov59
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 27 авг 2014 19:53
Автомобил:
Двигател:

Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот vgpetkov59 » Сря 27 авг 2014 19:58


Здравейте, нов съм в форума. Значи дилемата е следната; Ще си купувам за първи път кола, бюджета ми е доста скромен 3-4К , мога да отделя само за колата и 500 лв. за останалите неща. Значи гледам в карс/а , че има пасати за по 3-4К 97-99 г. Интересуваме какви са проблемите на тази кола и на бората, какви са най-честите проблеми и при двата автомобила, какъв е разход/а градско/извън.? За сега съм се спрял само на следните критерии; "Седан-дизел-ръчни" , ако е възможно и за алтернативи да предложите ще съм благодарен.




Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот moimoimoi » Сря 27 авг 2014 20:09


определено бората е по евтина относно подръжка,разход на гориво,ако те устройва размера и се насочи към нея.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот Dagestan » Сря 27 авг 2014 20:30


Аз бих предпочел Бора, само че за тези пари дизел не знам дали ще намериш читав, бензин ще се намери, но дизел...
Ако задължително искаш седан, може да погледнеш като мойто Толедо(1999-2004) - по механиката е 1:1 с Бора, но са леко по-евтини, а не са никак лоши. Аз мойто го взех за под 3000лв, но бензин, за до 4000 дизел ще намериш 100%.


vgpetkov59
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 27 авг 2014 19:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот vgpetkov59 » Сря 27 авг 2014 20:46


Благодаря за отговорите, но повече ми харесва като дизайн пасата. Иначе предпочитам да е дизел, защото ще ми го дават без пари. ;)

Иначе, може ли малко разяснение, какви са най-честите проблеми при пасата? Какъв разход дава градско/извън. Иначе харесах един за 3999 лв. Но все пак ще помисля още малко, понеделник ще започна да обикалям по автокъщите и ще реша, но искам малко повече информация. Ето я обявата;

1. http://www.cars.bg/c660607
2. http://www.cars.bg/c801029

Също се оглеждам, някакво ауди А4 например да си взема, но много ми е трудно да реша. Все пак това ще ми е първа кола, дилемата голяма......


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот nokiangage » Сря 27 авг 2014 21:16


Здравей колега, само едно нещо ми се иска да подчертая - пробвай да влезеш от интерес в мобиле.де и потърси Б5-ца дизел на 145К/175К естествено реални километри с един собственик, ако може и с половин такъв досега, от далечната 1998-ма година (към днешна дата сиреч близо 17 годишен icon_idea ) и моля те сподели колко резултата ще ти излязат и на какви цени, за да видим тези благотворителни дружества, които наричаме автокъщи, колко добре си вършат работата да облагодаряват родния автопарк с най-запазените екземпляри от цяла Европа в полза на потребителя естествено... :screwy

ПС. Търси по-читавия екземпляр от двата модела, и да ти дават пари за да зареждаш с тази крадена нафта (казвам крадена, защото аз легална за без пари още не съм намерил или съм много смотан и не знам къде да търся и бих се радвал някой по-напредничав елемент да ме открехне, но за газ) и най-хубаво изглеждащата кола на външен вид пак може да те гътне от ремонти в последствие... :drunk


vgpetkov59
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 27 авг 2014 19:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот vgpetkov59 » Сря 27 авг 2014 21:20


Кой е този по-читав екземпляр?


Потребителски аватар
steni
Мнения: 143
Регистриран на: Пон 15 юни 2009 19:22
Автомобил: Passat_b5
Двигател: ADR 98
Местоположение: Стара Загора

Re: Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот steni » Сря 27 авг 2014 21:40


Здравей, колега защо ми се струва, че тези 500 лв. няма да ти стигнат за "останалите неща" по автомобили нов внос.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот nokiangage » Сря 27 авг 2014 21:53


vgpetkov59 написа:Кой е този по-читав екземпляр?

По-читавия екземпляр според мен от два вече примерно избрани екземпляра/модела в чуденката е този, при който продавача не бяга като чуе за Ваг Ком диагностика, като се пробва талигата по Републиканската ни пътна мрежа до най-близкия доверен сервиз за оглед без ядене на нокти и нервни тикове, без припадъци или превантивни литургии от тяхна страна и други подобни елементарни неща, караши крайният потребител да бъде малко по-уверен да даде една торба пари за куп старо желязо... Надявам се да съм помогнал поне малко с изместването на тематиката, зашото за съжаление ми свърши магическия боб без люспи за конкретните обяви. :drunk

ПС. И аз не знам как 500 камъка биха стигнали за регистрация, табели, данък, еко такса, гражданска, не дай Боже някакво обслужване или смяна на части, пък камо ли винетка примерно... :screwy


vgpetkov59
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 27 авг 2014 19:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот vgpetkov59 » Сря 27 авг 2014 22:03


Извинявай, но ще може ли да го обясниш по-просто, като за маумен човек в тази сфера.? Значи няма как да си взема автомобил/а от ЕС , просто всичките ми познати които живеят в "Белгия,Германия,Франция и т.н" , няма да ми свършат тази услуга. Тогава какво ще кажеш за Ауди?

Колата предимно ще я използвам, да ходя на работа с нея и уикендите да ходя на планина, разходки и т.н. Внимателен шофьор съм, не съм като някой други да въртя гуми и т.н.

Колега 500 лв. съм заделил за регистрация, винетка до края на годината,застраховка до края на годината. Иначе за колата, имам един познат които държи един сервиз в Хисаря, ще му я закарам да я прегледа след като я купя. Отворен съм за предложения, все пак ще ми е първа кола не искам да давам много пари, защото следващата година съм студент и колата ще остане в гаража най-вероятно, но може да я взема с мен.


Потребителски аватар
opsi4
Мнения: 105
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 17:15
Автомобил: BMW E91 06
Двигател: Yamaha FZ6 S2 09
Местоположение: София

Re: Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот opsi4 » Сря 27 авг 2014 22:29


Здрасти колега посочените обяви от теб мисля,че няма какво да се коментират.. В най-добрият случай взимаш кола от тях за околко 4к и наливаш още поне 2к.
Моят съвет е да се оглеждаш за регистриран автомобил, ако смяташ с 500лв. да се оправиш с обслужването.


vgpetkov59
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 27 авг 2014 19:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот vgpetkov59 » Сря 27 авг 2014 22:40


Благодаря, но като незнам какво да си взема, какво да правя? Смисъл няма кого да попитам, друг освен в форума. Сега гледах едни BMW 525 tdi "E39 - 1998-2000г." , но много не ме влече това бмв защото подръжката ще ме съсипе. Метнах мерак сега на Ауди А4 2002-2003 , но за тези пари почти не намирам това ауди.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот nokiangage » Сря 27 авг 2014 22:47


vgpetkov59 написа:Извинявай, но ще може ли да го обясниш по-просто, като за маумен човек в тази сфера.? Значи няма как да си взема автомобил/а от ЕС , просто всичките ми познати които живеят в "Белгия,Германия,Франция и т.н" , няма да ми свършат тази услуга. Тогава какво ще кажеш за Ауди?

Колата предимно ще я използвам, да ходя на работа с нея и уикендите да ходя на планина, разходки и т.н. Внимателен шофьор съм, не съм като някой други да въртя гуми и т.н.

Колега 500 лв. съм заделил за регистрация, винетка до края на годината,застраховка до края на годината. Иначе за колата, имам един познат които държи един сервиз в Хисаря, ще му я закарам да я прегледа след като я купя. Отворен съм за предложения, все пак ще ми е първа кола не искам да давам много пари, защото следващата година съм студент и колата ще остане в гаража най-вероятно, но може да я взема с мен.

Благодаря за отговора колега, то да бъда пределно честен аз не претендирам да съм интелигентен и мисля, че няма да ми е трудно и ще се опитам да помогна. Чакай, аз не искам да те окажа от VW, то дори и първото Audi да си вземеш пак може да те разори и да те върне в "първи клас" и нищо не е сигурно. Просто искам да споделя като съвет, че каквото и да се мисли да се вземе, най-добре е щателно да се прегледа, защото все още не сме на европейското ниво да сменяме колите навършвайки 2 години, или поне мисля, че мога да говоря за по-големия процент от нас, за теб не знам...

Супер, че имаш твой човек със сервиз, но ако я закараш след като я купиш, мислиш ли, че това е добра идея или е по-добре той да я види преди да се изръсиш за нея? Ок де, набелязал си примерно 90/110 коня от 98-99-та супер - влез в сайтовете и си изчисли колко ти е данъка за дадената община, еко таксата при регистрация на нов внос, гражданската и всички други разходи само за да седи кошника пред Вас и като добавиш последващо обслужване ролки, ремъци и филтри ще видиш към каква сума реално гледаш... :beer


vgpetkov59
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 27 авг 2014 19:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот vgpetkov59 » Сря 27 авг 2014 22:58


Добре тогава какво предлагаш, как мога да разбера тези неща? Живея в Кърджали, но не съм запознат с тези неща за еко такси и т.н. Моя познат в момента е на море, ще си дойде на 6-ти, а аз мисля до тогава да видя на какво да се спра. И яз искам да си взема по-хубав автомобил, но толкова са ми възможностите. Парите ги събрах тази година, като завърших работех след училище, само и само да не съм в тежест на майка и татко, но не мога да ги моля и да ми вземат автомобил. Моля да ме разберете :)


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот IceHeart » Сря 27 авг 2014 23:36


Колега хубаво си се насочил към Пасат. Имаме служебен такъв, само дето е бензин. И мога да ти кажа, че тази кола е доста издръжлива, няма да съжаляваш, ако намериш запазена/потдържана такава. Аз търсих много преди да си купя Голф-а и не намерих. Общо взето сам можеш да прецениш колко ще ти излезе обслужването и застраховки, табелки. Ако ли не ще напиша горе-доло ориентировъчни цени.
Облсужването на двигателя, ролки, ремъци, оптегач ти е около 500 лева, ако труда ти е от твоя приятел, може да стъпиш и на 400 лева.
После имаш застраховка 200 лева, еко такса 300 лева и само до тук стигнахме 1000 лева без някой лев.
Няма да се плашиш, това е само началото. Почваш да се молиш, дадената кола, да няма скрити дефекти. Например, изгнило купе, китосано добре. Да няма течове и проблем с мотора. Затова преди да я купиш, говори с твоя човек да я прегледа. Той няма как да види всичко, но поне основните неща, да погледне. Турбо, турбо пътища, съединител и т.н Че повечето коли идват удряни (претърпяли ПТП) това е ясно и няма какво да ни учуди. Километри не гледай, ако е карана и гледана колата, няма да имаш ядове. Желая ти късмет с избора на возило :th_up


vgpetkov59
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 27 авг 2014 19:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Колебая се между Пасат и Бора

Мнениеот vgpetkov59 » Чет 28 авг 2014 0:12


@nokiangage;

Благодаря ти, значи аз съм от малък град "Кърджали" , значи тази година завърших средното си, през тази година работех след училище само и само, да мога да си спестя пари за кола. Не мога да искам от родителите си, защото достатъчно направиха през тези 20 години всичко за мен. За бала ми метнаха почти 2К , неудобно ми е да им искам пари за пореден път. Вече искам да се оправям самичък в живота. Значи данъка на колата го изчислих в един сайт идва ми 44 лв. Другите неща незнам как да ги изчисля, значи моя познат за ремонт/а няма да вземи никакви пари. Само за частите, но след като говорих с него, той каза, че ще ми намери по-евтини части. Каза ми само да си избера автомобил, говорих с него да ми препоръча той каза следното. Ауди и пасата са били един и същ автомобил, смисъл двигател и другите части били еднакви. Но ми каза, че аудито е по-добрия вариант за мен. Но все пак искам, да чуя и други мнения по въпроса. Мисля, че ще ме разберете не мога да натоварвам родителите си с допълнителни неща. Смисъл те няма да ми откажат, но трябва да ме издържат 4 години в колежа, това пак са си разходи и така.

IceHeart;

Благодаря за помощта, но така колата ще ми доста над дадения бюджет. Може да се повтарям, но дайте съвет какво да правя?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 153 госта