Дилема,Голф 4 или CLK

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
botceto
Мнения: 285
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 17:56
Автомобил: Passat B5 2000g
Двигател: APU
Местоположение: Sofia

Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот botceto » Нед 19 окт 2014 14:51


Здравейте.Тази година сина завърши средното си образование с отличен,влезе в техническия добра специалност и взе книжка,та мисля да му направя подарък кола до 5000-6000 хил.лв. Той се двоуми между Голф 4 за което го убеждавам аз и газарията CLK.Дайте някой съвет,като разходи за подръжка и вървеж защото е млад шофьор.И двете коли са бензинови с газ.Благодаря на отзовалите се :bowdown




Vwfen4e
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 03 фев 2013 14:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот Vwfen4e » Нед 19 окт 2014 15:56


Здравей колега, по принцип за младо момче голфа е добър вариант , а също така имай предвид че Мерцедес CLK е със задно задвижване. Относно разхода на гориво , за всеки двигател е различно понеже CLK compressor е 170 коня (ако бъркам колегите да ме поправят) и разхода за този мотор е голям , масово използваният бензинов мотор на Голф в България е 1.4(75hp) и 1.6 (101hp) a също така има и 1,6 (105hp), за дизелите не съм запознат , мисля че 1,9 TDI имат (90) (110) (136) коня. И все пак което от двете ви хареса :th_up


botceto
Мнения: 285
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 17:56
Автомобил: Passat B5 2000g
Двигател: APU
Местоположение: Sofia

Re: Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот botceto » Нед 19 окт 2014 16:14


За CLK-то знам че 193 коня е добрия мотор и с газ и кротко каране ще е поносимо,но бях забравил че е с задно,което го прави по нестабилен особено зимата.Иначе Голфа 101 коня ще е доста по икономичен.Не зная с частите как са нещата,все пак нали за Мерцедес говорим :screwy


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот jordanpar » Нед 19 окт 2014 16:43


За 6000 лева няма как да намериш читав ЦЛК W208 .Така че ви остава варианта само голф.Иначе коя кола е по представителна и сигурна няма какво да се спори.Но поне голфа ще е по-нов с 2-3 години от мерцедеса.
Относно притесненията ти за задното задвижване,автоматичната кутия на ЦЛК се справя доста добре и зимата.Има си ''копченца'' за целта :wink .Дали ще избереш M111.944 двигател с 192 к.с. или M111.973 двигател с 193 к.с. е все тая.Еднакво добри и нечупливи са,просто първия е с намален работен обем за да съответства на пазара за който е правен-Италия,Португалия и Гърция за да влезе в определени данъчни и други норми и да е купуваем и там.


botceto
Мнения: 285
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 17:56
Автомобил: Passat B5 2000g
Двигател: APU
Местоположение: Sofia

Re: Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот botceto » Нед 19 окт 2014 16:51


В мобилето е пълно с добри на първо четене CLK но само на снимка.Дали си заслужава въобще да обикалям и да се надявам че ще намеря добра кола? Не зная и какво точно да гледам внимателно,къде са слаби? Тук и диференциал има,как да се разбере дали е читав?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот hooligan_sk » Нед 19 окт 2014 16:52


За бюджета който си наумил, а и изобщо и от 2та модела са единици читавите бройки. Съветвам те да огледаш внимателно обявите във форумите на 2те марки за обяви на поддържани автомобили. Ще ги познаеш лесно - имат изброена поддръжка и обслужвания за 10 000лв и нагоре, без много да задълбаваш в сметки. :th_up

Иначе 95% от обявите са за остатъци от автомобили.


botceto
Мнения: 285
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 17:56
Автомобил: Passat B5 2000g
Двигател: APU
Местоположение: Sofia

Re: Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот botceto » Нед 19 окт 2014 17:05


Ето това мисля да отида да огледам: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11408452761092154&slink=7td4e4


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот jordanpar » Нед 19 окт 2014 17:09


botceto написа:В мобилето е пълно с добри на първо четене CLK но само на снимка.Дали си заслужава въобще да обикалям и да се надявам че ще намеря добра кола? Не зная и какво точно да гледам внимателно,къде са слаби? Тук и диференциал има,как да се разбере дали е читав?


Еднакво ''сполучливо'' можеш да купиш кола и от частно лице и от автокъща.Та нали все някога която и да е кола е била внесена за пръв път в БГ и купена от автокъща я от Горубляне я от Дупница.Та все тая.просто както каза и гореписалия от частно лице има шанс да купиш кола с вече сменени повечко неща,регистрирана и т.н....
Голфа е по простата кола,мерцедеса има компресорен елемент който си иска своите тънкости,скоростни кутии и диференциал от тея години са все още от последните читави неща в автомобилостроенето.Разхода му много ясно ще е по голям .Което незначи че и на голф с измъчен бензинов двигател не може да го докараш до същия.Да не говорим колко хора тук има минали покрай мъката на скоростната кутия на 1,6 двигателя.Попрочети малко.
Ясно е че ти ще плащаш масрафа но все пак синът ти ще кара колата.Имаш два варианта-или той да избере по сърце и да се чуства комфортно и със самочуствие в колата или ти да избереш по своите си разбирания и да му предоставиш автомобил с който просто да се предвижва от точка А до Б.Ти си човека с парите и си познаваш сина най добре.
Обявата която показваш не е лоша на външен вид колата.И не се заглеждай много по фуги и подобни ,че някой като почнат да се вманиачават по тези неща .....


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот Вълчан » Нед 19 окт 2014 17:10


Не знам какво сте гледали....Мерцедеси за 6000лв от този модел има достатъчно хубави.Говоря и за такива дето ще стъпят на тази цена при пазарлък.Здрава и масивна кола.Никакво сравняване със Голфа или въобще дума за избор между двете не може да става... :no


botceto
Мнения: 285
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 17:56
Автомобил: Passat B5 2000g
Двигател: APU
Местоположение: Sofia

Re: Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот botceto » Нед 19 окт 2014 17:20


Бе то от мен ако зависи ще му взема едно поло докато се научи,ама заслужава момчето да го зарадвам. :th_up Пък и колежките по ще се въртят около него с CLK-to :11


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот jordanpar » Нед 19 окт 2014 17:30


botceto написа: Пък и колежките по ще се въртят около него с CLK-to :11


Което никак не е маловажно.2014 година сме и животът е материален.Който не го е разбрал по зле за него.Едни ще те посъветват да му вземеш 1,4 поло да се ''научел'' други като мен ще те подкрепят за нещо по мъжкарско и за човек с млад дух.А и друго е да казва ''може да е стар но е мерцедес,баща ми знае какво да избира''.
Относно притеснението ти за задното предаване-едно време като се учехме да караме на дванайсетаците и ладите и зимата карахме с видинки пета зима без никакви системи за контрол някой да не ни е мислел?Тоя електрическия сешоар дето го виждаш на аватара ми е само с 19'' джанти,набира като трилитров дизел и също е със задно.Хич не го и мисля зимата ,нали има системи за сигурност.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2150
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 19 окт 2014 18:22


Всичко хубаво,но на млад и неопитен водач да дадеш 150++ коня кола е малоумна работа.?
Добре се говори за разни руски <Дараци>..били със задно и те и дрън,дрън глупости...
0-100 в Лада=17.3 секунди, а в ЦЛК-то е 9.1 при версията компресор разполагаща с едни 163кс.
Максималната и скорост също е много сериозна -223км/ч...не е като при Ладата-150.

По-добре един А3-ка 2003-та от първите 8P 1.9 105/1.6.

Детето си е твое,но това което смяташ да направиш е живо безумие.
Млад,неопитен с доста адреналин...често ще се прави на Шумахер пред някое гадже и това ЦЛК или голф с близка мощност не ми се мисли за последствията.

Няма система за сигурност,която да помага на неопитна и млада глава...пък и на стара.

Съветвам те да премислиш тройно и четворно преди подобен подарък.


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот jordanpar » Нед 19 окт 2014 18:29


То е все едно да обясняваме на някой с 10 годишен стаж с голф АБФ,изведнъж опаричил се колко опасно е намерението му да си купи Ф 458 италия ,защото скока от 150 на 600 к.с. кола е много опасен.
Повечето съвремени коли почват от много над 150 к.с. които явно служат за еталон в този форум.Ако автора на темата беше още по заможен бизнесмен и се колебаеше между новото БМВ3 184 к.с. или новия голф 7 ГТД ДСГ пак с толкова конски сили пак ли щяхте да му кажете да избере фолксваген ъп????


botceto
Мнения: 285
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 17:56
Автомобил: Passat B5 2000g
Двигател: APU
Местоположение: Sofia

Re: Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот botceto » Нед 19 окт 2014 18:33


Бе и ти си прав,но мога ли цял живот да го опазвам от опасностите.Той онзи горе си знае работата,и с жигула и с ферари че и с колело може да се прение. :gruebel


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2150
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Дилема,Голф 4 или CLK

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 19 окт 2014 18:46


Jordanpar,представи си наясно съм,че за мотори 2014 е нормално да започват от 1.2 130кс примерно.

Ти каза нещо много важно- СТАЖ .Човече тук въпросното лице няма НИКАКЪВ СТАЖ.
Сериозно ли мислиш,че 160-200кс кола в ръцете на АБСОЛЮТНО НЕОПИТЕН е нормално и разумно.И това не е някаква нова кола бъкана с 100 асистента,а модел от миналия век.
Как си представаш едно хлапе на 18 с автомобил 200кс и айде на задно з по фън?
Това е опасно,през ден ги гледам такива как са се залепили,ама буквално през ден.
Ония ден е последният пресен случай от Пловдив с едни млади момчета -неправоспособни при това.Но не правото управлява,а разумът.На 18 разумът е прекалено малко и отсъпва на адреналина.



Колкото до колегата и това за господ-той хубаво си знае работата господ,ама и дявола си знае неговата.
Не казвам да му купиш някакъв спрял мотор 60кс и да се чуди защо като пусне климатика и му светва чека..казано на шега..но 200 кс за хлапе...недей.
Лично според мен това е безрасъдно и дано не съжаляваш.
Бъдете живи и здрави.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта