Съвет за покупка на автомобил VW Bora

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
dstlpnpc
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 02 мар 2015 0:48
Автомобил:
Двигател:

Съвет за покупка на автомобил VW Bora

Мнениеот dstlpnpc » Пон 02 мар 2015 0:59


Здравейте,

Моля за мнение за тези двете коли:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11418209878379470&slink=8ztbag
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11424541044276329&slink=8ztbag

Това ще ми е първа кола и затова май автоматика е по добър вариант. Опитах се да прочета колкото мога повече информация от публикуваната тук. Ще съм благодарна да споделите и колко приблизително е разхода с бензин(намерих няколко теми, но основно имаше информация за газ). Благодаря предварително за помощта.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на автомобил VW Bora

Мнениеот hooligan_sk » Пон 02 мар 2015 9:51


Основното правило, ако държиш на автоматик е да си отделиш 2000лв допълнително за ремонт на скоростите. Може да не се наложи веднага, но рано или късно ще потрябва. Иначе градския разход на този мотор + автоматик се варира между 12 и 14л/100км. Извън градски, до 2 пъти по-нисък.


dstlpnpc
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 02 мар 2015 0:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за покупка на автомобил VW Bora

Мнениеот dstlpnpc » Пон 02 мар 2015 12:50


Благодаря за мнението.

Свързах се с двамата собственика и попитах дали може да се кара колата и евентуално за преглед в сервиз.

За 1-та обява ми казаха твърдо не за сервиз, нямало какво да и се гледа, за пръв път ли ще купувам кола и подобни оправдания. Можело малко да се покара, но да не вали за да не се нацапа.
За 2-та обява можело да се кара само в рамките на заграденото пространство в което се намирала, понеже няма номер, но мястото не е много голямо. За сервиз пак ме отрязаха, пак какво щяла съм да гледам.

Според Вас мога ли да рискувам с покупката на една от двете коли при поставените така условия.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Съвет за покупка на автомобил VW Bora

Мнениеот DaDiablo » Пон 02 мар 2015 14:17


Поемането на такъв риск граничи с глупостта. Преглед на двигател е нещо абсолютно задължително при покупка. И е желателно да се прави от човек, който знае какво да гледа на конкретната кола. Правенето на компютърна диагностика също.

Недей да ходиш да гледаш кола сама. Не можеш да си представиш що за хора са продавачите. В над 99% от случаите.


dstlpnpc
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 02 мар 2015 0:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за покупка на автомобил VW Bora

Мнениеот dstlpnpc » Пон 02 мар 2015 15:09


Аз нищо не разбирам, затова звъннах на момчетата от ogledi за да могат да погледнат колата. Но според тях, след като не дава да се кара извън мястото е голям риск. :(


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Съвет за покупка на автомобил VW Bora

Мнениеот Вълчан » Пон 02 мар 2015 18:42


Със чиста съвест пропусни тези саплъци.....Коли има десетки за продажба....ако не днес то утре ще се появи твоята. :th_up


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на автомобил VW Bora

Мнениеот hooligan_sk » Пон 02 мар 2015 18:43


dstlpnpc написа:Аз нищо не разбирам, затова звъннах на момчетата от ogledi за да могат да погледнат колата. Но според тях, след като не дава да се кара извън мястото е голям риск. :(


Разбира се, всякакви неща могат да изскочат при шофирането. :th_up


dstlpnpc
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 02 мар 2015 0:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за покупка на автомобил VW Bora

Мнениеот dstlpnpc » Вто 03 мар 2015 21:00


Много благодаря за мненията. Не знаех каква е практиката на автокъщите и частните търговци, затова реших да се посъветвам и с Вас. След разговор и с момчетата от огледи, реших че е най-добре да не рискувам и да хвърля на вятъра пари, въпреки че колите много ми харесват.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на автомобил VW Bora

Мнениеот hooligan_sk » Вто 03 мар 2015 21:24


Повечето авто къщи няма да ти позволят да водиш колата в сервиз. При доста от тях причината е, че колите са боклуци. Но най-вече нямат време и желание да обръщат внимание на клиенти като теб. Просто търсенето е високо и след 5 дни ще я продадат на някой който няма да я води в сервиз. :th_up


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Съвет за покупка на автомобил VW Bora

Мнениеот muns61 » Вто 03 мар 2015 21:39


Ако си жена, купувай колата, която ще ти грабне окото и сърцето. Ако си я обичаш, ще ѝ простиш всички въртели, които ще ти поднесе и ще преглътнеш разходите по нея.
Уф, много се разприказвах, ама много теми за покупка станаха от току-що регистрирани...


dstlpnpc
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 02 мар 2015 0:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за покупка на автомобил VW Bora

Мнениеот dstlpnpc » Вто 03 мар 2015 21:54


Колкото и да ми е харесала колата, ако ремонта и е колкото стойността и или повече вероятно няма да ми хареса. Все пак не търся само красота ... нищо, че съм жена.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 140 госта