Тигуан vs Туарег

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Тигуан vs Туарег

Мнениеот stoqn_g60 » Пет 29 май 2015 21:28


Моя позната е пред дилема кое от тези сувчета да вземе.Изискванията й са да може да се сложи ГИ,а по спомен май TFSI не се сработват с пропана.Ако не се лъжа само посления Туарег има FSI мотор.Какви са + и -,предимствата и недостатъците на тези два модела,ако може съвети и инфо от първо лице!




golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Тигуан vs Туарег

Мнениеот golfmk1 » Пет 29 май 2015 21:38


Твоята позната нещо греши в моделите на двата автомобила.Реално нямат нищо общо.Съвсем различен клас автомобили са!Нищо общо със северен елен :mhihi


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тигуан vs Туарег

Мнениеот dobrin » Нед 31 май 2015 6:44


Безпроблемно може да се монтира газов инжекцион само на стария бензинов Туарег с 3,2 и 220/240 к.с.
След това моторите стават FSI и цената е доста по-висока, а и не знам дали се научиха най-накрая да ги правят като хората. Същото важи за всички Тигуани.
Както е писал колегата по-горе - двата автомобила нямат много общо като устройство, конструкция, размери, цени за поддръжка, разход на гориво и т.н.


Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 724
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Тигуан vs Туарег

Мнениеот williams_vn » Нед 31 май 2015 7:07


двата автомобила не си приличат по нищо освен емблемата едното е миниван а другото е джип. газ става на моторите 3.2 , 4.2 и 6.0 произвеждани до 2005-06 които не са FSI аз карам 3.2 с БРЦ газово . тигуана маи няма обикновен бензинов мотор но там трябва колегите да кажат не съм много запознат. слага се газово и на FSI-to и на TFSI-то но системата е скъпа и си има проблемите


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Тигуан vs Туарег

Мнениеот moimoimoi » Нед 31 май 2015 8:07


:screwy
кое прилича на миниван?
това е тигуан-малко джип-че
images.jpg
images.jpg (7.89 KиБ) Видяна 1698 пъти


а това е тауран -миниван.........явно ги бъркате
images (1).jpg
images (1).jpg (6.27 KиБ) Видяна 1698 пъти


Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Re: Тигуан vs Туарег

Мнениеот stoqn_g60 » Нед 31 май 2015 20:17


Знам,че не са в един клас тези субчета,но ми се видя излишно да пускам 2 теми.Ако може някакви ориентировачни цени за по-оборотните части както и по-големите + и - на тез хубосци.Тя повече клони към Туарег с бензинов агрегат,който да е на пропан,загледа се и по Тигуан,понеже е малко по нов като модел.Благодаря за отзивите и отговорите до тук!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8431
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Тигуан vs Туарег

Мнениеот samo_pechka » Нед 31 май 2015 21:59


Туарег е много , много по-"жип" от Тигуан. Просто конструктивно е така , а не защото е по-голям и по-тежък. Тигуан-ът е си е един ...повдигнат голф синкро, с някой и друг ..."оффроуд" гъдел ( системи де)Т.е. абсолютен лъскав паркетник си е . Докато другият си е механично куатро с три диференциала и блокажи ( дори и със среден/опция ), доста по-барнат салон, имидж и истински оффроуд възможности . Аз съм на мнение, ако ще е гарга, да е рошава . Фафорит ми е с 3.0 V6 ТДИ
Туарег си е цифра като поддръжка, разход и т.н., както и зависи много от първоначалното състояние и моторизация . Успех.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта