мнение за Дайхацу куоре

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
stamantonov
Мнения: 120
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 17:33
Автомобил: golf III 1.8 + honda cr-v 1 gen.
Двигател: ABS + JHL
Местоположение: Шумен

мнение за Дайхацу куоре

Мнениеот stamantonov » Съб 15 авг 2015 12:42


Здрасти на всички колеги. От доста време жена ми ми мрънкоти за градска кола и съм започнал да и търся нещо подходящо. Проблема е че ръчните скорости много и пречат и ще да е автомат. Тъй като със сигурност ще и разкаже играта за година-две, бюджета е до 2000 лв., пак казвам - само за града ще се ползва. Та насочих се значи към микрите на нисан, но не попаднах на нещо със здраво купе, т.е. двг и авт. кутия - пушки, но като се има предвид че основно жени карат такива малки автомати - бяха жулнати и чукнати почти навсякъте. Работата отиваше на пълно пребоядисване. Забравих- държа да не е нов внос, а да е регистрирана и карана до последно, по причини много, най-вече де не е заседявала по автокъщите месеци, щато това доказано скапва, па и караната до последно кола е и поддържана до последно, и я купуваш от собственика, а не от джамбазина, дето ще се кълне че е ок колата и гледана добре. По-принцип аз като пообщувам със собственика ми става ясен да ли се е грижил за колата или е мърляч. Две коли така съм купил - е немам грижи с тях - голфче 3-ка и цр-ве на хонда. Нещо се отплеснах, сори. Та микра - като за моята мадама нема. Сега съм се прицелил в едно дайхацу куоре, 1996г., 800 кубика, 43 коня, с газов инжекцион ланди без грам забележка отвън по купето. дава се с два комплекта гуми - летни и зимни с железни джанти (гумите са 12-ки), автомата му е ок, мотор-3 цилиндъра, купето вътре е 6, само ще трябва да се претапицира тавана, че слънцето на моя голф не прости, та на него ли, и ще има някои работи по моторя - бая нагар по свещите - явно е маслояд. Не ме плаши това, защото гумичките на клапаните, гарнитура глава и сегменти комплект общо са към 150 смешни лева. Цената е 2000 твърдо. Моля ако някой колега има преки или косвени наблюдения към това устройство- дайхацу куоре да даде акъл какво - защо и тем подобни, че тая марка не съм я карал до сега, демек нищо не знам за тях. дето се вика всяко инфо ще ми е от полза преди да го взема. Ако го взема де. Благодаря че ми изчетохте разказа, пожелам хубаво лято!




Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: мнение за Дайхацу куоре

Мнениеот plamen-roni » Съб 15 авг 2015 18:27


Според мен ще е грешка с това Дайхатсу . Моя позната си продаде скоро Клиото 2000 год. 1.2 60к. , автомат , регистрирано , обслужено с работещ климатик за 1600 лв . Търси нещо малко по често срещано по улиците :beer


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: мнение за Дайхацу куоре

Мнениеот alexx » Нед 16 авг 2015 10:36


грешка, грешка колко да е грешка.
Аз карах 5 години Шарад преди 15 години и липса на части не съм установил


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: мнение за Дайхацу куоре

Мнениеот lion_heart002 » Нед 16 авг 2015 11:42


Няма каквво да се чудиш,японска кола,здрава е до немай си къде. Имахме по-новото на това Cuore , хем беше 1000 кубика,хем беше автомат,караше се на разпад,и освен един маншон и един ауспух друго не се обади,накрая го удариха отзад,карахме го и ударено,ама багажника не се отваряше и един ден просто го издадохме за скрап,колата беше 2000-а година. А окачването е здраво като на танк,това на полото примерно е супер кекаво в сравнение с него. И все пак за толкова стара кола 2000 са прекалено много. В момента в мобиле има едно 2003-а година на 1500 лева и е пъти по-кола от това за което пишеш,по-нов модел,има си еърбег и тн,повече части има за тях,7 години е по-ново и е по-евтино,за един газов инжекцион,едни изтъркани гуми да дадеш 2000 пък и да гори масло,според мен собственика му може 2000 пъти да си го пъхне отзад,виж 700 лева може и да струва.


Потребителски аватар
stamantonov
Мнения: 120
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 17:33
Автомобил: golf III 1.8 + honda cr-v 1 gen.
Двигател: ABS + JHL
Местоположение: Шумен

Re: мнение за Дайхацу куоре

Мнениеот stamantonov » Нед 16 авг 2015 16:38


Да де, ама ключовата дума е "автоматик". Какво да правя, като булята ръчни скорости не признава. Аз принципно взема ли нещо подобно, ще сменя масло и свещи примерно и ще се кара до скрапиране, демек кати италианците. А нещо по-ново за граска кола ще се вземе по-натам. Пик ме сърбят нещо пръстите за това дайхацу, че няма какво да му се прави. По-малкото зло е ако се сменят гумичките на клапаните и да заспи, но и до сегменти да опре, пак не е цифра. Човека, дето го продава е газаджия и той си е монтирал ландито, та има шанс да е читав монтажа и да няма кахъри там. В най лошия случай - гумички клапани, сегменти комплект, гарнитура глава, шлайф и реглаж на клапани - към 250 да е с труда, колко да е. Ама всичко друго си му е ок - купето най-вече, окачването е чук, гумите имат хляб и то бая, май че почти съм се навил. Тия дни ще пиша каква е развръзката. Пък 2000 лв. - много са , ама уж, щото читава кола такъв клас , автомат и то в това съсътояние честно казано не намерих. Виж ръчките са друго нещо - ама на - ръчка не щем. Година 1996, голфа ми е 1992, 1,8 АБС - велика кола, с още по-велик двг. Който кара такава ще ме разбере. Не искам нова година, а като цяло запазена кола, дето барем 2 г. да издържи на жена шофьор и то моята жена шофьор :death . Почти съм го решил, и ако не се появи до някой друг ден нещо на хоризонта май ще обеднявам с едни 2000 лв. Ако няккой се сети нещо за тоя модел дайхацу, нека драсне някой ред, пък и съвети всякакви с радост ще приема. Поздрави!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19157
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: мнение за Дайхацу куоре

Мнениеот stefan4o » Нед 16 авг 2015 17:24


Не мисля, че ще ти стъпи 250 лева части и труд...За моята кола искат за смяна на ангр.ремък и обт.ролка къмто 40 до 60 лева за труд. Дето е може би най-елементарната кола на света :Mr Green Fun


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: мнение за Дайхацу куоре

Мнениеот polovera_9n3 » Нед 16 авг 2015 18:27


Дайхатсу са много здрави машини. Само дето аз имам последния модел куоре от 2008ма, което скоро ще замине в моргата на пресата заради това, че за 2 външни карета ми искат от Дайхатсу около 5000 лв :screwy . За старите модели има всичко евтино, но за моята-няма :icon_sad


iceto
Мнения: 397
Регистриран на: Сря 08 ное 2006 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: мнение за Дайхацу куоре

Мнениеот iceto » Нед 16 авг 2015 18:33


Че толкова ли не могат да ги рециклират тия карета?


lubopa4kata
Мнения: 415
Регистриран на: Съб 29 май 2010 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: мнение за Дайхацу куоре

Мнениеот lubopa4kata » Нед 16 авг 2015 18:49


колега толкова ли няма нормални марки коли за теб.....Дайхацу куоре
.......що за глупост е това подобие на автомобил.... :icon_lol :icon_lol :icon_lol


Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: мнение за Дайхацу куоре

Мнениеот Salvatore » Нед 16 авг 2015 19:15


Дайхацуто е здрава кола, но както вече са ти писали-ще го гризеш четвъртит с частите, ако нещо потрябва. Главно откъм цени, не толкова като наличности.Поръчват се.


Потребителски аватар
stamantonov
Мнения: 120
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 17:33
Автомобил: golf III 1.8 + honda cr-v 1 gen.
Двигател: ABS + JHL
Местоположение: Шумен

Re: мнение за Дайхацу куоре

Мнениеот stamantonov » Нед 16 авг 2015 21:47


lubopa4kata написа:колега толкова ли няма нормални марки коли за теб.....Дайхацу куоре
.......що за глупост е това подобие на автомобил.... :icon_lol :icon_lol :icon_lol

Коуега, принципно на марки не робувам чак толкова, гледам да избягвам само онези 4 ф-та форд, фият и фсичко френско. Ся като си писал, дай акъл кои са нормални марки коли да знаеме. После па прочети по горе какво търся и за какво го търся. Нема смисъл нали се сещаш да ми обясняваш кое е подобие на автомобил и кое е не е. Конкретно това ми е харесало засега, щото по критериите ми това е най-доброто на пазаря. Защо така- по горе като прочетеш ще разбереш.
Stefan4o, имаш предвид че по-скъпо ли ще е? На практика няма да се доверявам на разни майстори, ако се наложи. Сега чак мотор не съм отварял, но има кой да помага и да дава акъл евентуално. Абе то тая 3-цилиндрова въшка колко да е сложна, тъй де


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: мнение за Дайхацу куоре

Мнениеот plamen-roni » Пон 17 авг 2015 6:05


Колега на теб не ти трябват мнения за колата ! Ти така си се навил за нея , че каквото и да ти кажат пак ще я вземеш . Купувай я и каквото стане !


Потребителски аватар
stamantonov
Мнения: 120
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 17:33
Автомобил: golf III 1.8 + honda cr-v 1 gen.
Двигател: ABS + JHL
Местоположение: Шумен

Re: мнение за Дайхацу куоре

Мнениеот stamantonov » Пон 31 авг 2015 17:22


Аре чиститу, държа да отбележа че голямата любов си остава гоуфа :-)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта