Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12817
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 19 яну 2016 23:31


Колко много мъдрост се изръси в тая тема.
Само Жоро,от Пловдив,и VWGT,казаха нещо смислено.
Модела е морално остарял,каза собственик на Толедо,на същата платформа.Идеално.
Много дървено вози,кофти пластмасов интериор,ами на Голф 4 е същия бе колега.Не е кожа и махагон.
forski и parno,четете много неверни неща,пък и им вярвате,че и ги разпространявате.




Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот parno » Сря 20 яну 2016 6:46


само дето не съм ги чел а имах лични наблюдения над такава
ти си от тези дето знаят по-добре от хората какво правят,могат или знаят :mhihi


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот forski » Сря 20 яну 2016 8:31


Нищо невярно не съм казал, на дали има някой който да не е имал досег със Шкода, без значение дали е Фабия или Октавия.
Просто Октавията е най евтиния Голф от всички изброени които се произвеждат на тази платформа. За това е хубаво автора да каже за какво ще използва колата и колко пари е готов да плати за нея.
За работа, за втора кола, за основна, за семейна, комби, седан и т.н.
Аз лично бих купил Октавия 1 бензин/газ само и единствено за работен кон, а и да биеш пътя до Германия или Чехия за една 15 годишна Шкода :rolleyes


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот agumba » Сря 20 яну 2016 9:23


Ако смяташ да я внесеш от Чехия, бих те насочил към Млада Болеслав, не защото са произвеждани там, а защото имат много автокъщи, и автопаркът е доста добър! Само не знам, дали биха имали тоя стар модел, но все пак е шкода, и вероятно ще се намери. Другото обаче е, че са доста скъпички, за коли втора ръка, затова и от Чехия не се внася. Но предполагам, че едва ли ще имат нещо общо с трошляците, които родните джамбази вкарват на килограм от Австрия, Германия и Италия!


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2193
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот w_smith » Сря 20 яну 2016 9:45


И аз карам такава Октавия като Жоро и Здравко. Колата за мен е леко опростена, версия на голф 4, но с някои хитри чешки нововъведения. Основен недостатък е ниската предница, която може да се повдигне с втулки за 20 лв. или се слага метална кора. Изключая това е идеална за българските условия. Възможно е да се намерят запазени екземпляри от първи собственик в България. Даже в момента май се продаваше една 1.6 2008 хечбек в Шкода форума. Според мен обновеният 1.6 102 коня, който се слага на фейслифта е добър вариант, по-добър от стария 1.6 101 коня, но пък е с високия данък.
А относно това колко е дървена без коментар. Един колега си купи преди месец комби 4х4 1.8 т с кожа, оригинален ксенон, подгрев седалки и ЕСП. Колко голф 4 са с такова оборудване? Като всяка кола има и постни и добре оборудвани екземпляри, просто не сте се возили във втория вид.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот parno » Сря 20 яну 2016 10:53


ако прочетеш първото ми мнение ще видиш ,че точно това съм написал icon_idea


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот VWGT » Сря 20 яну 2016 12:25


forski написа:Просто Октавията е най евтиния Голф от всички изброени които се произвеждат на тази платформа.

като нова от магазина може и да е била, но на пазара втора ръка е точно обратното.
Сигурно има причина. Освен това у нас има много повече запазени Октавии спрямо всякакви други модели на тази платформа. Купените чисто нови Голф4ки и Сеати са в пъти по-малко от купените Октавии през тези години. Възможно е обаче, голяма част от тях да са с ниско оборудване, което придава евтин вид на всяка кола.
Колегата преди да стигне до Чехия нека да огледа нашия пазар, това е което мога да го посъветвам. Щом не търси дизел, все си мисля, че ще намери читав бензин. Даже ако не държи на Октавия, да прегледа и бензиновите голф 4-ки/бори, даже може и на по-добра оферта да го вземе. Българинът кара само дизел, особено в голф, бензина не го харесва и тези модели застояват.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот radi_nrj » Сря 20 яну 2016 15:27


Колата има производствена недомислица в тая кола. Предполагам е променено разположението на седалките спрямо Голф 4 и ако аз седна да я карам зад мен почти няма начин да да се качи човек докато на голфа може. Имах служебна комби 4х4 и сме пробвали да се качим 4 човека. Почти невъзможно е! Аз съм 190cm ако я кара някой 2 метра опират предната облегалка в задната седалака :mhihi :mhihi :mhihi

Иначе други забележки нямам.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот 110afn » Сря 20 яну 2016 18:00


radi_nrj, надявам се майтапиш се, къде видя повече място в Голф 4 ?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12817
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 20 яну 2016 18:52


110afn написа: къде видя повече място в Голф 4 ?

Ами няма такова.
Да не съм ги сравнявал,ОК.
Но и в Голф 4/Бора/Толедо,оставащото място зад мен е идентично.


Калоян Кирилов
Мнения: 1713
Регистриран на: Пон 12 фев 2007 21:27
Автомобил: Suzuki Marauder 800 Opel Astra G
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот Калоян Кирилов » Нед 07 фев 2016 18:24


Започнах да заглеждам и Октавия 2 модела. Но от него само 1.6 MPI става за газ. За 1.8Т рахода с колко ще е по висок от 1.6 или 1.6 MPI.
Из българските сайтове за коли има едно 20 - 30 коли се продават от над 3 месеца (поне оттогава следя за тея модели). Нищо ново и свежо не излиза.

Ето една Laurin & Klement. Изглежда изпъната, но съм се убедил, че тук има колеги, които от пръв поглед намират кусурите и затова ми е важно мнението преди да ходя да гледам на място.

п.п - по казанчето на антифриза може ли да се познае колко е карана колата? В смисъл колкото по тъмно жълто толкова по-голям пробег или греша?


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот 110afn » Нед 07 фев 2016 18:34


Изглежда добре на снимките. За този цвят салон е добре. Шофьорската седалка не изглежда да е правена, но волана е претапициран вчера, а и мисля трябва да е трилъчев. Излъскана е яко, трябва да си гледаш на място


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот parno » Нед 07 фев 2016 18:42


казанчето ти го сменям и става нова колата :mhihi
гледай да е читава колата а на колко километри е не му мисли,реалните са отдавна забравени - ако е на 250000 магистрално шофиране по-лошо ли е от 150000 градски пробег?


Калоян Кирилов
Мнения: 1713
Регистриран на: Пон 12 фев 2007 21:27
Автомобил: Suzuki Marauder 800 Opel Astra G
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот Калоян Кирилов » Нед 07 фев 2016 18:47


Еми ако е ново казанчето няма да я взема щото ще е признак на удар от тази страна, примерно. Повечето джамбази мисля, че не си правят труда да го сменят само защото е с кафяв цвят. :mhihi Тая на снимки читава ли ти изглежда?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12817
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Skoda Octavia 1 - размисли и страсти

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 07 фев 2016 18:49


110afn написа: Шофьорската седалка не изглежда да е правена, но волана е претапициран вчера, а и мисля трябва да е трилъчев.

На РС-ките е трилъчев.
А този личи,че е тапициран.Загледай левия борд на шофьорската седалка,доста е смачкан.
А и цената ми се вижда висока.Все пак е 15 годишен автомобил.
7000лв ще ги прехвърлиш докато стъпи на пътя.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта