Проблем с регистрация на автомобил в КАТ Русе

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Нурал.Севимов
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 05 фев 2016 20:30
Автомобил:
Двигател:

Проблем с регистрация на автомобил в КАТ Русе

Мнениеот Нурал.Севимов » Пет 05 фев 2016 20:51


Здравейте, нов потребител съм тук и искам да поздравя всички съфорумници и горди собственици на VW.

Закупих си автомобил от Белгия (VW Polo) и колата я докарах до България с платформа и вече следващата стъпка е регистрация в КАТ Русе но „Welcome to Bulgaria“ направиха се на интересни в КАТ и искат старите номера на автомобила. Стари номера няма как да предоставя защото автомобила е отписан от системата на Белгия и няма как да се издадат нови номера защото Ви е ясно че тази кола трябва да се върне обратно в Белгия да се регистрира отново там и да се платят всички застраховки, такси и глупости и цялата тази работа ще надхвърли 1500 евро като включим и платформата.

Свързах се с една консултантска фирма в Белгия която провери колата дали е регистрирана все още там и дали има възможност да се извади документ който доказва че тази кола не фигурира в системата им. Резултата беше че колата е отписана и са върнати номерата но такъв документ може да получи единствено КАТ - Русе т.е КАТ трябва да се свърже с институцията която администрира автомобилите в Белгия и те да им предоставят такъв документ. Все пак не останах с празни ръце и принтирах имейл съобщението в който пише че колата е отписана и номерата са върнати даже е посочена допълнителна информация как КАТ може да получи подобен документ. Но „моите хубавци“ в КАТ си знаят тяхното и искат старите номера.

Не знам как да процедирам защото още преди да започна регистрации и направих пълно обслужване – масла, филтри, ремъци дори и съединителя смених защото беше започнал да си заминава.

Забравих да вметна че не ходя да регистрирам колата аз а лице което ме представлява пред КАТ с пълномощно и всичко както си е реда.

Лицето ме посъветва да отида в РПУ на моя район и да подам молба за загубени / откраднати номера и от там щели да предоставят документ който да представя пред КАТ че номерата са изгубени.

OFFTOPIC: Изключително много се извинявам на „старите кучета“ в форума ако съм объркал раздела или влизам така с гръм и трясък но вече искам да си карам пуканката.




Потребителски аватар
Dare_16V_9A
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 0:56
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AFN1996 1991
Местоположение: Pernik

Re: Проблем с регистрация на автомобил в КАТ Русе

Мнениеот Dare_16V_9A » Пет 05 фев 2016 21:24


Това са пълни глупости,ако си имаш всички необходими документи няма проблем номера не трябват то коя кола нов внос има!ако не извади си едни транзитки и после отиди да си я регистрираш щом искат номера даваш им транзитните и да не се правят на интересни!


Потребителски аватар
vlast_vd
Мнения: 147
Регистриран на: Вто 26 фев 2008 11:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Проблем с регистрация на автомобил в КАТ Русе

Мнениеот vlast_vd » Пет 05 фев 2016 21:57


Преди няколко месеца колега беше пуснал тема със почти същия проблем. Със сигурност ще ти е полезна.


Потребителски аватар
Нурал.Севимов
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 05 фев 2016 20:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с регистрация на автомобил в КАТ Русе

Мнениеот Нурал.Севимов » Пет 05 фев 2016 22:38


Dare_16V_9A написа:Това са пълни глупости,ако си имаш всички необходими документи няма проблем номера не трябват то коя кола нов внос има!ако не извади си едни транзитки и после отиди да си я регистрираш щом искат номера даваш им транзитните и да не се правят на интересни!


Първо искам да ти благодаря за съвета! Значи понеделник отивам в КАТ - Русе с копия на документите и платена застраховка и ще изкарам транзитни номера и след това ще покарам 2-3 дена с тях и след това ще я засиля за постоянна регистрация.

Силно се надявам да се получи защото колата стои пред дома ми без да мога даже да я покарам ... Но този път за транзитните номера ще отида направо аз и се надявам да се справя защото до момента никога не съм стъпвал в КАТ за регистрация на кола.


Потребителски аватар
Dare_16V_9A
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 0:56
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AFN1996 1991
Местоположение: Pernik

Re: Проблем с регистрация на автомобил в КАТ Русе

Мнениеот Dare_16V_9A » Пет 05 фев 2016 23:22


За транзитки не е задължително да си с автомобила само документите си трябват!

П.П Аз Септември регистрирах кола нов внос със изтекли транзитни номера,а това със връщането на старите номера при положение че е внос е абсурдно!Щом като са налице всички документи от чужбина не могат да ти кажат нищо!А и ще трябва еко такса да си платиш около 260лв.!


Потребителски аватар
Нурал.Севимов
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 05 фев 2016 20:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с регистрация на автомобил в КАТ Русе

Мнениеот Нурал.Севимов » Съб 06 фев 2016 0:22


Може ли да ми разясниш еко таксата при вземането на транзитни номера плаща ли се или се плаща само застраховката?


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Проблем с регистрация на автомобил в КАТ Русе

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 06 фев 2016 0:52


Колега, ако колата е с изтекъл технически преглед няма как да получиш белгийски транзитни номера и затова се качва на автовоз. Съмнявам се, че полицайчето ще ти поиска документа за преглед, а и ти не си длъжен да му го представиш и плащаш скъпите белгийски транзитни номера.
Тия тикви не го ли разбират, а и ако още е актуално - номерата в Белгия са лична частна собственост на гражданина и може да ги поставя на всяка следваща кола.


Потребителски аватар
Dare_16V_9A
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 0:56
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AFN1996 1991
Местоположение: Pernik

Re: Проблем с регистрация на автомобил в КАТ Русе

Мнениеот Dare_16V_9A » Съб 06 фев 2016 19:04


Нурал.Севимов написа:Може ли да ми разясниш еко таксата при вземането на транзитни номера плаща ли се или се плаща само застраховката?


Еко таксата се плаща преди да регистрираш автомобила,за транзитни номера не!те са от дата до дата за един месец,но застраховка гражданска отговорност задължително трябва да има!


PROJECT_25
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 15 юни 2023 22:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с регистрация на автомобил в КАТ Русе

Мнениеот PROJECT_25 » Чет 15 юни 2023 23:26


Здравейте!Виждам,че не е коментирана темата отдавна,но дано някой се отзове.Проблемът е следния:Харесах автомобил от Русе.Нов внос от Полша. КАТ-Русе не иска да ми издаде временни транзитни номера,защото липсвали полските номера,съответно автомобила не бил отписан.Колата е внесена с автовоз. Свързах се с КАТ - Гоце Делчев(където ще я регистрирам по постоянен адрес)и им обясних казуса.От там ми отговориха,че ако купя такава кола,като я докарам в Гоце Делчев ще ми служи за паметник,т.е. няма да я регистрират.Какъв е точно проблема с тая Полша?Какви са рисковете продавачите да ме прецакат?Казах им,че докато не получа оригиналните полски номера и не извадят транзитни номера, сделка няма да има.Къде е уловката тук и защо,аджеба,регистрацията на автомобили от Полша е толкова сложен?Благодаря!


thanis
Мнения: 1354
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Проблем с регистрация на автомобил в КАТ Русе

Мнениеот thanis » Пет 16 юни 2023 8:38


Ако няма документ и доказателство, че е отписана от страната на произход, никой КАТ няма да се навие да ти я регистрира, нито да ти издаде временни номера.

Има ли възможност да те излъже търговец - Винаги.

Има ли възможност колата да е проблемна - Винаги.

Ако могат полските власти да ти съдействат за документа, че при тях е отписана, няма да имаш проблем. Без такъв документ, автомобила не би следвало да се регистрира, нито да се издават транзитни номера.

Та проблема ти е отписването, а не Полша, като държава.

Рисковете са, че ако по някаква причина автомобила се издирва от европол, могат да си те спрат и да го конфискуват на място. Както и по граници могат да те свалят.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с регистрация на автомобил в КАТ Русе

Мнениеот dobrin » Съб 17 юни 2023 15:38


Проблемът е, че в повечето по-малки КАТ са идиоти, без извинение. Автомобилът идва на автовоз с товарителница, като в повечето случаи пише, че е без номера. В София никой не иска подобни глупости, казвам го от опит. Един единствен автомобил внесох на ход от Холандия и аз им предложих да дам временните номера, дори не ме попитаха.

Решението (поне в КАТ-Враца работи доколкото знам) е да се представи нотариално заверена декларация, че автомобилът е доставен от еди къде си с автовоз и без номера. Също така, е добре да се представи товарителницата, в която е посочен конкретния автомобил. Продавачът (още по-добре, ако е от автокъща) може да опише горното в договора за продажба, във фактурата, а и да го придружи с декларация в горния смисъл. Информацията, която давам, е от извършени две регистрация миналата седмица - едната в КАТ Русе, едната в КАТ Враца, като в Русе изобщо не са изскали подобни документи, а във Враца автомобилът е минал през комисия, тъй като е бил под 3 години.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта