Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 10 апр 2016 16:16


Момчета изкажете мнение за Субару Легаси 99-та -2001-ва.
Подозрително ниска цена държат за годината си на производство и екстрите с които идват тези коли-спрямо останалите коли с подобни размери и екстри.
Ако щете дори тия Алфи 156 държат почти същата цена,а тяхната репутация е повече от плачевна по нашите земи.
Защо за толкова евтини,здрави ли са моторите,има ли скъпи и чести ремонти.
Единствено знам,че както повечето японки от тези години ,доста ги яде ръждата.
Гледам само ръчните скорости.
Който има преки впечатления нека изкаже мнение.




lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот lion_heart002 » Нед 10 апр 2016 16:38


Имах такова за няколко седмици,хубава кола,ама адски тромава. Ако не е обслужвана навреме си погорява масло доволно. Иначе японка-въртиш ключа и се возиш.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 10 апр 2016 17:12


Гледах и Галант 2002-2003та 2.5 163 ,но те нямат 4х4 :mhihi


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот Rat Fink » Нед 10 апр 2016 17:15


Частите са по-скъпи от на пасат от тези години, ламарините също. Най-добре се поразрови или обиколи магазините за резервни части и ги питай за основни такива - ангренажи комплект, помпи разни, турбота, обслужването на скор. кутия, не дай си боже проблем с нея. Отделно си прецени наличните сервизи и цените за работа в тях.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19701
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот Vlad777 » Нед 10 апр 2016 17:19


За субару не мога да кажа нищо конкретно, освен че наистина са подозрително евтини, което означава висока цена за поддръжката - явно на някого му е писнало да налива пари и иска да се отърве.

Брат ми си купи миналата година Bora 4motion 1.8 125 к.с. с газов инжекцион и е изключително доволен от нея. Аз също я тормозих доста през зимата, включително по черни пътища с непочистен сняг и съм много доволен.

Като цяло със сигурност в Субару форума ще могат да дадат най-точната информация за конкретен модел и моторизация. Познавам някои хора там и съм сигурен, че ще помогнат с избора.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот forski » Нед 10 апр 2016 17:57


Видоле, в момента усилено проучвам и се информирам що за автомобил е Аутбек 2.5/3.0, единствения съвет който мога да ти дам е, ако искаш информация за Субару, остави VW форума и започвай да четеш там където се кара и поддържа Субару :exclaim
В България са евтини защото се вкарват най големите боклуци от Германия и Швейцария, в момента няма кола на БГ пазара която да си заслужава покупката. Не прави тази грешка да купуваш Субару от тук!!!
М/у другото автомата на Легаси/Аутбек е всепризнат и е може би една от най здравите и безпроблемни ск.кутий!!!
Влез във форума на Субару и чети много, ако наистина си решил да купуваш кола от тази марка.

п.п. Галанта е прекрасен автомобил, проблема и при него е че читави бройки в БГ няма.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8417
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот samo_pechka » Нед 10 апр 2016 18:48


Vidol Nikolov написа:Гледах и Галант 2002-2003та 2.5 163 ,но те нямат 4х4 :mhihi

Хубави коли, но имат един кофти проблем с лулите на свещите . Раздуват се от двиг.масло и вече не могат да контактуват добре към свещите ( особено три от тях ). Малко не е направено добре там, а цената им... . И за ръждата по купето де..
За Субару - само бензиновите мотори и шестаците. Другите са тромави или кофти вариант мотор ( турбинирания четирицил. примерно) . Аз съм си мислил някой път за такъв, има някои тънкости ( боксер мотор ) не съм се занимавал с такива , но и никога не е късно да се понауча :) Успех колега :th_up


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот alexx » Вто 12 апр 2016 22:29


2.5 е като котка в чувал
2000 е за предпочитане или 3000
на по старите Легасита има с 2000 за 99-01 не е сигурно
3000 ще е автомат


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот forski » Сря 13 апр 2016 9:34


Ако ще е Легаси по-добре Аутбек, така или инъче няма как да си купиш Субару и да не решиш да кривнеш от асфалтирания път :biggrin

п.п. Цените на добър автомобил в Германия започват от 3500-4000 евро това само за сверка какво се продава тук, и защо е по-евтино от Алфа :exclaim


wtf
Мнения: 77
Регистриран на: Сря 22 сеп 2010 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SWE

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот wtf » Сря 13 апр 2016 10:09


Имам познат - той караше Аутбек 2001-ва, 3,0 автомат. Сложи газ, за 4 години навъртя 100хил. и го продаде. Освен стандартната поддръжка нищо друго не прави. Но и каза, че е сравнително скъпо - дискове, накладки са цифра в сравнение с голф. Но и колата не е голф.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот eng » Пет 15 апр 2016 7:47


Това което аз знам, че единствено което става е двигателя 3,0 бензиновия. Карал съм за кратко 2,5 бензин 160 или 165 коня беше и не останах впечатлен от вървежа.Доста муден мотор, харча на газ беше около 12-15 според зависи. По принцип за Субару знам че са надеждни автомобили (оставям вървежа настрана), скоростните кутии също не дават ядове, както и Форски спомена. Ръждата ги яде яко, много слаба тенекия и слаба шумоизолация.Вятъра се чува след 80 километра осезаем, а след 120 и самата кола е доста шумна.Иначе тяхното задвижване 4х4 е легендарно.
Другата страна на нещата са - колко майстори им разбират и се наемат да ги правят? Малък но прост пример - живея в провинциален малък град, но майсторягите са всичките са голямо самочувствие.На един приятел на Примерата П11 се налага да се смени разхлабена ангренажна верига и некви успокоители с нея. Никой не се нае. А какво остава за Субару в подобен град???????????????????????????????????????


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот forski » Пет 15 апр 2016 8:05


Въпроса с вървежа е малко субективен, особенно при Легаси/Аутбек защото това е често изтъкван "проблем"
че колата е мудна и създава усещане че не върви.
А характеристиките и са като на всеки един подобен автомобил с такъв двигател като обем и такава мощност. От 0-100 се справя за под 10 сек. колкото и Пасат 1.8Т или 2.3 170к.с. колата всъщност си върви нормално, и не изпитва никакви затруднения пълна/празна с клима или без, тегли си сериозно, само иска да и се подава, което пък е за сметка на разхода но пълно щастие няма :smile

Ето едно приятно и весело четиво, по-въпроса :smile
http://www.vesti.bg/novini/chesto-govorim-za-naj-byrzata-kola-za-naj-ekologichno-chistata-za-naj-ikonomichnata...-ima-li-takava-koiato-sybira-vsichki-kachestva-v-sebe-si-i-da-zasluzhava-parite-si-1099116


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот Vidol Nikolov » Пет 15 апр 2016 18:10


Разхода е последното нещо,което ме притеснява.
Все пак карам Венто,а то си праска 12-14-16 градско и 9-10 извън....няма кола под 200 коня която да ме стресне с разход :mhihi

Гледам 2.0 125-достатъчни са ми,а и отдавна спазвам и минах пишлегарския период :wink
Мой приятел докарва разни колици,казах му да ми се обади ,ако има нещо като за мен с дребни проблеми...и така.Не ми трябва котор-иначе да ,знам какви каруци се докарват,доста са ми минали пред очите...не са 1000,но са над 200,та знам ги бангиите .

@ Най-големия кошник досега за който винаги се сещам е едно пежо 406 италянка-валовете бяха на сол с леко като спечен асфалт по тях-маслото май никога не беше
сменяно...друг голям кош-един "перфектен голф 4-ка" сив,сив,свети,само да не ти го палят,че редеше цилиндрите като с валове :mhihi


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 894
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот viksanlg » Пет 15 апр 2016 20:19


Колите са доста здрави но ако е легаси 2000 куб.може да ти се стори малко мудна.Най-коравите двигатели са 2,5 156 коня.Трите хиляди кубика са само автомат, което виждам ,че колегата не го интересува.Тези коли нямат притеснения от разбити тампони на носачи или каквото и да било по окачването.Скоростние кутии са също корави както ръчната,така и автомата.Всъщност незнам колегата по-горе какво е видял шумно по колата, която е карал със 120 и колко му е била мудна, но за кола като аутбака, която е почти 1,5 тона постоянно задвижване 4x4 е доста пъргава и набира стотарката под 10 сек.Наистина ако не е поддържана както всека кола може да си хапва масълце,но за разлика от двигателите на ВАГ от приблизително тези години ,то те от заводата така си излизат.Като цяло моделите Аутбак и Легаси са класни автомобили и ако погледнеш струват доста над средната цена като чисто нови,а за годините, които си се насочил няма да съжаляваш, защото качеството е на ниво.За Митсубишито, което си гледал е доста по-шумно и нестабилно като модел,поне това твърдят бивши собственици на тази марка,които сега карат Субару!Ако наистина си търсиш Легаси, а не Аутбак искам да ти кажа да имаш напредвид ,че има от тази гама коли,които имат хидравлични амортесьори,които могат да ти повдигнат колата доста и става като Аутбак-а,но единия амортисьор е над хилядарка!!!Детска болест на тези автомобили са типичен теч от гарнитурата на главата, която се подменя без проблеми и това ,че двигателите не са с хидравлични компенсатори а с пулове и се регулира ръчно,но след доста голям пробег!Нещо което лично ме дразни,е че има едно недозавиване сравнение с един пасат да кажем,в смъсъл ако искаш да правиш обратен ще ти трябва доста по-вече простртанство,но ако сравня колите от ВАГ групата от тези години и японката определено имам предпочитание към Субаруто.Има много неща изписани във форума им и няма да е лошо да прочетеш няколко реда за да добиеш по разлина представа от митологията ,която витае в общото пространство!


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот Vidol Nikolov » Пет 15 апр 2016 22:19


Благодаря за този отговор колега-да определено ще е Аутбек,а не чисто седаново легаси.
Хем ги няма тия скъпите амортесьори,хем има бързи и бавни,хем е по-красиво :biggrin
Много съм се навил за японка,стига с тия европейски коли,време е за нещо различно и надявам се добро :icon_razz



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: georgi2140, maniac_55 и 39 госта