Избор на Suv Избран BMW x3 2.0d от 5стр.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот myrshavija » Пет 09 сеп 2016 19:08


forski написа:
myrshavija написа:
forski написа:Аутлендър и 4007 е едно и също нещо, мотора е HDI на Пежо, по-добре не се занимавай с него!

HDI скапани мотори ли са?


Не съм казал че са скапани, стига да имаш достатъчно пари да му слугуваш и поддържаш със сигурност е повече от добър!
До някоя година ползват двигатели на VW после минават на HDI но кога и как се случва това, не съм се интересувал в подробности. Дизелите не ме вълнуват особенно, също като автора съм търсил инфо и за този модел/двигател и във форума на Мицубиши не го препоръчваха особенно горещо. За повече подробности, инфо из нета колкото ти душа сака.

Написал си "по-добре не се занимавай с него!". Звучи доста притеснително. Сякаш имаш доста негативен опит с него. Така ли е?




phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот phantom_ » Съб 10 сеп 2016 18:25


Така днес ходих да разглеждам джипки из Варна ама всички бяха кенефи,мазани,лъскани ама където са пипнали всичко си личи!Другото което е че на нито един не ми хареса как работи двигателя и като че ли на един Рав и един ЦРВ им бяха махнали и катализаторите.Общо взето като че ли ще е ЦРВ харесах един,вътре салона много добър ама отвън всяко нещо което е боядисвано си личеше че е от аматьор..Имаше и един Аутлендър и продавача каза че мотора е на фолксваген,а на него пишеше DID :rolleyes Аз ако ще е Аутлендър си мисля че мотора на пежо ще е една идея по добър?Вие какво ще кажете?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8421
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот samo_pechka » Съб 10 сеп 2016 19:25


Ако разполагаш с малко излишък, си го купи отвън. На колкото коли аз съм ходил из Бг , на 9 от 10 са били с една камара скрити и спестени работи.
Излишно е да споменавам, че са необходими и езикови познания, отделно и кола с която да търсиш желаната покупка. Внимавай с "играчите"! Араби, турци, сърби , поляци, руснаци , че и нашенци, са масовите търговци в бизнеса с коли секънд хенд. Успех. Ще ти трябва.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот forski » Съб 10 сеп 2016 19:26


Което изпадне първо, в най добро състояние и външен вид!
Следи форума на Хонда, раздел продава, понякога изпадат добри оферти. Ако не бързаш с покупката хвърляй и по-едно око на офф роуд форума, макар и рядко някой решава да се раздели с колата си.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот Dagestan » Съб 10 сеп 2016 19:49


2.2HDi е далеч от скапан, може би е един от най-добрите дизели на Пежо, а и не само. Далеч по-добър е от 2.0тди помпа-дюза.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот moimoimoi » Съб 10 сеп 2016 19:59


а какво ще кавете за КИА СОРЕНТО


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот forski » Съб 10 сеп 2016 20:05


Скъпи дюзи, които рано или късно ще се нало да смениш.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот phantom_ » Нед 11 сеп 2016 8:33


Не бързам с покупката,ама наближава...Имам един приятел в Германия и още няколко "познати"ще взема да ги питам :rolleyes Наистина колите тук са пълен леш.А да попитам пак за Аутлендъра всички двигатели 2.0ДИД ли са на Фолксваген?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19160
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот stefan4o » Нед 11 сеп 2016 8:37


Нали постнах информация от википедиа - там пише ясно и точно 2.0 моторите са ФВ 2.2 са на ПСА. Щом няма направено доуточнение, предполагам, че всички 2.0 са на ФВ.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот forski » Нед 11 сеп 2016 9:04


Двигателите дизеловите са три и никой от тях не създава серьозни проблеми:

2.0 - дюза-помпа - VW - основни проблеми са дроселова клапа, вакумен модул за управление на турбо и ЕГР.
2.2 - Пежо (Форд) - проблеми в първите версии с горивния филтър, на него се дължат проблемите със запалвани при ниски температури (след първата година горивния филтър е сменен с нов вид и проблеми няма), капризен е също и към подгревни свещи, малко по-скъпо обслужване сравнено с другите дизелови двигатели снабдени с DPF (има допълнителен резервоар с течност, който се сменя през около 60-70 000км).
2.2 - Мицубиши - за момента е сравнително нов и няма достатъчно автомобили с голям пробег за да се изтъкват някакви серийни проблеми, но е капризен към горива, често запушва DPF системата и при основно градско каране възникват проблеми с DPF филтър, масло двигател и вследствие на това не рядко повреди на цилиндровия блок (това най-често са проблеми от неправилна експлоатация и най-вече некачествен сервиз).

Всички тези дизелови двигатели изискват правилна подръжка, използване на качествени масла и горива и ако искате да си ползвате автомобила безпроблемно и по-дълго - смяна на масло на максимум 15 000км (дори 10 000км е силно препоръчително).
Както всички съвременни двигатели така и тези имат скъпо струващи части - съединители, маховици, дюзи, но при правилна експлоатация и коректно направена преценка мисля, че не са стряскащи.

Иначе за форума, по принцип не се "тачат" дизеловите двигатели (с някои изключения) и затова рядко някой ще ти препоръча автомобил с дизелов двигател (аз например съм фен на дизеловите двигатели).

От форума на Мицубиши!


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот phantom_ » Нед 11 сеп 2016 10:14


Абе за тея двигатели на ФВ има доста писано за проблеми-глави пукат,дюзи отказват, маслената помпа и тя проблем...Доста са :banghead


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот phantom_ » Пон 12 сеп 2016 20:53


Говорих с приятеля в Германия..Той навит повече от мен ,каза идвай няма начин да не намерим джипка :biggrin Ама нещо не ми се ходи сякаш много много.Ще изчакам още малко и ако не излезе нищо читаво може и да му отида на гости :biggrin


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот forski » Вто 13 сеп 2016 6:59


Ако имаш сериозен човек, и свободно време действай.

п.п. Свържи се с Бат Буби в Субару форума, може да измислите нещо за внос от Германия, поне няма да се занимаваш с нищо!


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот phantom_ » Вто 13 сеп 2016 20:43


Да видях я и тая тема и се замислям :biggrin


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Избор на Suv Toyota Rav 4 или Honda CRV

Мнениеот phantom_ » Сря 21 сеп 2016 9:15


А за BMW x3 2.0d имате ли знания,мнения?Пишат че е доста безпроблемна кола :redface



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 47 госта