Избор на корейски автомобил

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
goroth
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 13 дек 2019 19:30
Автомобил:
Двигател:

Избор на корейски автомобил

Мнениеот goroth » Съб 18 мар 2023 11:53


Здравейте, пред покупка съм на нова кола и съм се спрял на Kia ceed или Hyundai i30 бензин, като обмислям да им слагам газ. Може ли мнения за тези две обяви как ви се струват. https://m.mobile.bg/details/11679066401317599
https://m.mobile.bg/details/11678353563379234

Кията ходих да я гледам, обявата беше свалена януари и сега пак я качиха, питах защо са я свали а отговора беше "това си е наша работа". Колата работи добре, не че много разбирам какво да гледам, съединителя отделя много ниско, дава ми е за 9000 лева. Кията е от Германия а Хюндая от Швейцария, предната кола ми беше швейцарска и ръждата я изяде, сега съм малко скептичен към швейцарските коли.




Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 575
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Избор на корейски автомобил

Мнениеот alpinab » Съб 18 мар 2023 13:17


Червената е моят избор.

Имахме 4 години същата Кия внесена 2019 от Швейцария. Точка ръжда нямаше. Не знам защо но факт….

Колата е евтина за поддръжка и много дървена. Нашата беше автомат и гореше като за 2. Ръчката ще да е по-икономна.

Като цяло не бих повторил повече нещо на марката но това вече е въпрос на лична преценка.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на корейски автомобил

Мнениеот stefan4o » Съб 18 мар 2023 14:39


Като прочета някой, че ще си купува нова кола и като видя някакви 15+ годишни таралясници... :rolleyes


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2214
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Избор на корейски автомобил

Мнениеот Каспър » Съб 18 мар 2023 16:09


Не бих дал 10 000 лв. за нито една от тези две 14 годишни коли. Не предлагат нищо което да е интересно в тях за да те накара да дадеш парите си. Нито интериор, нито екстериор, нито двигатели, нито младост, нито малко километри, нито возия, нито комфорт, нито пространство, нито особена здравина, нищо...!
Вярно изкривен е пазара в момента, но за тези пари бих гледал нещо френско или немско което да има поне един от описаните белези по-горе за да осмисли даването на такава сума за нещото с което ще се придвижвам :rolleyes


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 575
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Избор на корейски автомобил

Мнениеот alpinab » Съб 18 мар 2023 18:21


Има хора склонни да купят такава кола за такава сума. Както има хора да купуват нови Голфове на цени за Пасат преди 4 години.

Кията от тези години е проста, скучна и безпроблемна кола(визирам да се наиграеш с някой турбо ВАГ тези години). А и носи на най-простата газ.

Може и затова се търси.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Избор на корейски автомобил

Мнениеот Ивайло Димов » Съб 18 мар 2023 19:15


В тази възрастова група за тази цена има варианти и за Рено Меган или Опел Астра иначе от двете коли посочени от автора бих взел Кията има по-приятна визия ,по-запазен салон и по хубави джанти :) .Хюндая нещо се е случвало с предния му капак ,фугата пред шофьора между бронята и капака е по-голяма .


gogogo79
Мнения: 259
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Избор на корейски автомобил

Мнениеот gogogo79 » Съб 18 мар 2023 19:33


Според мен изборът на марка и модел е добър. Моето мнение е точно обратно на това , което е писал колегата Каспър. Тези коли за цената си предлагат много в сравнение с Германски и Френски аналози в същия сегмент и от същите години. Прегледах предишните ти мнения. Пише ,че преди си карал Polo 2000 година 60 коня бензин. Аз съм карал Polo 2001 година 64 коня дизел , сега карам Ceed и мога да кажа ,че има голяма разлика като комфорт при положение ,че да подържаш такава Kia не е по- скъпо от това да подържаш Polo. Има си някакви характерни болежки модела , но се оправят евтино... Поразрови се малко в нета , напиши биалетки , кормилна рейка , подуто табло...
От двете коли , които си постнал , видно е ,че Kia- та е с много повече екстри. Говорейки за екстри , имай предвид ,че още от средното ниво на оборудване тези коли имат usb порт и хладилна жабка ... за сравнение кола от същите години и в същия бюджет Golf 6 ниво на оборудване Тrendline хората не са знаели ,че може да има вграден usb порт в кола ...) Намалил ти е цената , но това не означава ,че ще ти изелзе по- малко пари от другата кола. Имай предвид ,че освен да сменяш съединител , 2.0 бензин е с ангренажен ремък. Начина по който ти е отговорил търговеца защо обявата преди е била качена и после свалена , за мен изключва да му се задават последващи въпроси относно сервизна история , кога и е сменян ангренажния ремък и т.н. Тоест сложи към последващите разходи освен смяна на съединител и смяна на ангренаж.
Когато на мен лично , някой търговец си позволи да ми отговори по този начин , веднага след като изляза от автокъщата го наказвам , като оставям негативен фитбек в googlemaps с описание на отношението , което съм получил. Поразрови се за отзиви от хора , които са купували от този търговец.. Има си разни описани случи от сорта , кола купена за 9.5 к , веднага след това ремонт за 2.5 к и установен превъртан километраж.
Hyundai обявата , въпреки ,че колата е по- постна има шанс да излезе по- малко пари. Ангренажната верига на 1.6 е предвидена да изкара целия експлоатационен период на колата.. тоест има шанс и да не ти се падне да я сменяш. Не плащащ екотакса , гражданска , винетка.
Друг колега е предложил Рено Меган 3. За мен тези коли не са по- здрави от Корейските , не знам познати все се оплакват от електроника , не е и да няма ремонти по окачване , част от бензиновите са с директно впръскване .


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор на корейски автомобил

Мнениеот cecoa1 » Съб 18 мар 2023 20:45


Двулитровия мотор е доста по-корав в случая. Чугунен блок, въобще старата школа. И клапаните се регулират по-лесно. Ангренажа не е кой знае колко скъп.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на корейски автомобил

Мнениеот 777 » Съб 18 мар 2023 22:35


Едната автокъща е коментирана по-рано:

viewtopic.php?p=4802228#p4802228


goroth
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 13 дек 2019 19:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на корейски автомобил

Мнениеот goroth » Нед 19 мар 2023 21:07


Благодаря за отговорите, принципно сте прави, че са таралясници и аз си задавам въпроса защо ми е кола на 14 години. Лятото пострадах с коляното и често ползвах такси, повечето бяха корейски и говорех с бакшишите и всички ми казваха какви страхотни коли, принципно не разбирам от коли. Искаше ми се новата кола да има някакви екстри, не като старото ми поло само един климатик, онзи ден трябваше да пътувам дълго по магистрала и болното ми коляно изтръпва когато е дълго време в една позиция и е неприятно, един автопилот ще ми е добре. Честно казано онзи продавач на кията ако не беше реагирал така на въпроса ми щях да си тръгна с нея, но много му се издразних. Мога да вдигна бюджета на 14000, но от новите модели са постни без екстри за тия пари , дизели има повече обяви, но до сега съм карал само газ/бензин и някак съм скептичен към дизела.


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 509
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на корейски автомобил

Мнениеот walentin » Нед 19 мар 2023 21:50


Чудя се, с какъв акъл някои колеги тука, разумни хора, могат да разсъждават и да препоръчват нешо друго, освен любимата марка VW !!!!!!!!!
Хора, има една марка : VW - DAS AUTO !!!


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Избор на корейски автомобил

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 19 мар 2023 21:52


Не са лоши автомобили ,мен лично не ми харесва малкия просвет ,ниски коли са .Колкото до екстрите ,не се хвърляй на натруфен автомобил втора ръка .Ако се качиш на Сандеро с 1.6 mpi двигател и се заговориш с таксиджията ще получиш подобни отзиви-много здрави ,непретенциозни и евтини за поддръжка автомобили.


goroth
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 13 дек 2019 19:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на корейски автомобил

Мнениеот goroth » Вто 21 мар 2023 11:08


https://m.mobile.bg/details/11676995596928200

Това нещо поне на вид е що годе, на живо не знам. Предполагам с фабрична газ макар и на 9 години е стопена от каране, пише климатроник ама се вижда, че е климатик, някъв трик на търговеца ли е да лъже или може би грешка.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на корейски автомобил

Мнениеот stefan4o » Вто 21 мар 2023 11:11


1.4 не е ли слаб за това купе? Сигурно тежи 1200-1300кг. Иначе като модел е симпатична.
Според мен - не си купувай кола с ВЕЧЕ монтирано алтернативно гориво (дори и да е "заводско").


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2214
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Избор на корейски автомобил

Мнениеот Каспър » Вто 21 мар 2023 11:14


Това е с допълнително монтирана газова на BRC, не е с фабрична газова.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: martiob и 42 госта