Мнение за Golf 6

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 58
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за Golf 6

Мнениеот Никола.Веселинов » Чет 06 юли 2023 9:26


Едно скромно мнение и от мен...
Щом искаш да пътуваш извън града, препоръчвам ти да не взимаш Golf, а Passat.
Возията е в пъти по-приятна, има повече екстри, разхода е брутален (баща ми има Passat B7 2.0 TDI, 170 hp и ми е пращал снимка на trip 370 km с разход 4.6 / 100 ).
И на двата модела бензиновите мотори не стават на газ, така че препоръчвам автоматик, дизел.
На Golf-a 140ката е много добра - доволно бърза е, здрава е. 110ката също не е лоша, но освен ако другите обстоятелства не те притискат, по-добре намери 140ка.
Passat-а ползва същия дизелов мотор (2.0 TDI, 140 hp), кода е различен. Като по-тежко купе 140ката вече не се чувства толкова пъргава, но 170ката, като на баща ми, е доста, доста приятна като ускорение и с лекота поддържа висока скорост.

Според бюджета ти може да не ти стигнат парите за Passat B7, защото хубавите Golf 6 са на парите на средна хубост Passat B7... Би могъл да вземеш Passat B6 от последните години, той ще ти е пълен с екстри, на ОК цена и с хубав мотор (отново говорим за 2.0 TDI).

Успех!




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1352
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Мнение за Golf 6

Мнениеот fur1ous » Чет 06 юли 2023 9:56


Golf 6 ще се вземе доста по евтино от Passat.
Иначе то и аз мога да препоръчвам Audi A4 или нагоре, в пъти по добре от Passat, надлъжен мотор, много по добро окачване отпред - Dobule Wishbone, вози в пъти по добре, ама и цените са други.

Иначе реално погледнато окачването на Golf 6 е същото като технология при това на Passat, тоест разликата във возията дори да има такава, няма да е кой знае какво, да голфа ще е малко по твърд, но това по скоро е постигнато нарочно от производителя, а не заради технологията на окачването.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 674
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Мнение за Golf 6

Мнениеот railfan » Чет 06 юли 2023 10:17


Проблема на Аудито А4 от тия години е като проблемите на А4 от предишните - супер окачване, само дето не е за нашите пътища. Приятел кара такова, сменя 2 пъти годишно предните кокали. Като собственик на А4 Б5 преди също потвърждавам, че предницата просто не издържа на нашите пътища.
За сметка на това сегашният пасат Б6, който имам няма проблеми в окачването - за година и половина съм сменил 4 биалетки и отдолу всичко е здраво, големият троен носач е в пъти по-надежден от кокалите в А4 и по нищо не отстъпва на комфорта. Плюс факта, че като му дойде времето сменяш 2-3 тампона от носача, а не целия, както е при А4 което прави ремонтите доста по-евтини генерално.
По отношение на разхода, ако караш по ограничения Голфа ще харчи по-малко, все пак е по лек, но комфорта от возенето е в полза на пасат-а. На мен 140 коня все още DSG ми дава между 5 и 6.5 на дълго в диапазон 100-150 км/ч с климатик.

Последна промяна от railfan на Чет 06 юли 2023 10:21, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 58
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за Golf 6

Мнениеот Никола.Веселинов » Чет 06 юли 2023 10:21


fur1ous написа:Golf 6 ще се вземе доста по евтино от Passat.
Иначе то и аз мога да препоръчвам Audi A4 или нагоре, в пъти по добре от Passat, надлъжен мотор, много по добро окачване отпред - Dobule Wishbone, вози в пъти по добре, ама и цените са други.


Не съм съгласен. Смятам, че не говоря просто ей така, понеже последните месеци гледам точно тези два модела.
Хубавите Golf-ове (които не са GTI/GTD) са по 16-17-18 хиляди.
Passat-ите, които не са комби или 1.4 TSI са също към 17-18 до към 20 хиляди.

Математика в мен казва, че това са 10-15% отгоре, но разхвърлено в 4-5 години каране си струват... Всеки един от стотиците часове прекарани в този автомобил през годините ще е една идея по-приятен в Passat-a, отколкото в Golf-а.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1352
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Мнение за Golf 6

Мнениеот fur1ous » Чет 06 юли 2023 10:40


И още по приятен в Audi A4/A6/A8

Относно, Double Wishbone-a, аз нямам впечатления да не е здраво, а напртоив, имам познати с B7/8 и 9. Ако някой от тях е правил нещо отпред, то е било веднъж и завинаги, някой от тях са минали 70к км след смяна и проблеми няма. Освен с биалетките, те са слаби особено при B7, но пък се сменят лесно и не са особено скъпи.

Аз лично на Exeo-то което практически е B7, съм сменил само биалетките, колата е с Eibach Pro Kit пружини. Ще видим колко ще изкара окачването ако въобще се наложи да го сменя скоро време защото е здраво.


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 58
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за Golf 6

Мнениеот Никола.Веселинов » Чет 06 юли 2023 12:52


fur1ous написа:И още по приятен в Audi A4/A6/A8


Е да де, ама А8ца за 18-20к нали се сещаш на какво ще прилича и после в какъв ужас ще се види човека да я поддържа и храни с гориво ... Плюс това не си уточнил години, но ако сравняваме 2012 Golf с 2005 Audi, то работата става "айде нема нужда"...

Следвайки твоята логика в Range Rover ще му е още по- , но какъв е смисъла да намесваме в ТОЗИ разговор коли, които очевидно са съвсем друг клас и цена ... В моя пример Golf 6 и Passat B7 са достатъчно близки, как Golf 6 и (неуточнена година) Audi A8 са съпоставими?


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1352
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Мнение за Golf 6

Мнениеот fur1ous » Чет 06 юли 2023 13:10


Ти правиш преки сравнения не аз, Голф 6 и Пасат 7 за мен лично не са близки по нищо, двете коли се използват за съвсем различни неща в различен етап от живота на човек. Успех.


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 58
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за Golf 6

Мнениеот Никола.Веселинов » Чет 06 юли 2023 13:21


Ами правя, да, понеже форума се казва "Избор и покупка на автомобил", смятам, че е адекватно...
Както и да е, да не звучи че се заяждам... :) Хубав ден желая!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнение за Golf 6

Мнениеот hooligan_sk » Чет 06 юли 2023 15:41


На първичния пазар такива коли от различни класове, не е удачно да се сравняват. Но на вторичния, след различната обезценка, може да се доближат ценово. Конкретно при Пасат и Голф, във времето се наблюдава изравняване в цените. При Б5/Г4, дори обръщане. Конкретните причини - малко по-висок разход за екплоатация + по-голям пробег на по-високия клас автомобил.

Така че, не е лоша идея успоредно с Голф 6, да се гледа и за читав Пасат Б7. :th_up


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 575
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Мнение за Golf 6

Мнениеот alpinab » Чет 06 юли 2023 16:55


Читав Пасат Б7 140ска свеж на километри и състояние не може да се пипне под 20 и горница даже. Едва ли човека търси Голф 6 за тези пари…. Нека каже той….


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнение за Golf 6

Мнениеот hooligan_sk » Чет 06 юли 2023 19:00


Това е развитие от последните 2г. Но то важи и за Голф 6. Хубавите са скъпи, 15К, че и нагоре. :stumm


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 211
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за Golf 6

Мнениеот PzKpfW » Пет 07 юли 2023 2:18


Личен опит за над 12 години и половина съвместен живот и 298100 километра изминати по пътищата на родината, както и малко из Гърция:

На около 50000 софтуерен проблем, който предизвикваше тресене на мотора, ъпдейта реши проблема
На 93000 спукана диафрагма на притискателния диск
На 158000 смених ангренаж и водна помпа, имаше шумящи ролки, протекла водна помпа и протекъл семеринг на коляновия вал от страната на ремъците
След това между 100 и 200 хиляди износи шлиците на шайбата на компресора на климатика, смених целия компресор с Denso
Пак тогава някъде смених пружини и амортисьори отзад, едната пружина беше счупена
На точно 200000 предни биелетки и предни лагер-главини
След това термостат на двигателя и термостатен клапан на горивото
На 250000 EGR модул заради счупен механизъм на клапата. Проблемът го имаше много преди това, но колата вървеше
На около 260000 смених втори комплект задни пружини, на паркинга на хотел в Синеморец
На 295000 смених задните лагер-главини пред блока. Стана доста лесно.

В момента предстои смяна на ангренаж, водна помпа, съединител с маховик, предни носачи. Също така чувам отвреме навреме един специфичен шум от турбината, и очаквам скоро и тя да се предаде, но за момента не съм сигурен.

И най-неприятното: Още от чисто нова колата има проблеми с течове на вода в купето. Първия беше през тонколоната на дясната врата. След това маркучето за стъкломиещото на задното стъкло се беше прекъснало на сгъвката на багажника. За да го сменя се наложи да разтапицирам цялата задна дясна част на колата, беше отвратително. Впоследствие след няколко години проблемът се появи отново и тогава смених гофретката с гумено маркуче. Другите много неприятни течове бяха през гумените обвивки на сноповете, които влизат във вратата на багажника. В един момент без да се усетя имах два пръста вода при резервната гума. Този проблем така и не можах да го реша напълно и затова сега вратата на багажника започна усилено да гние. Когато някога я сменя ще се постарая да не допускам вода вътре. По елементите на окачването има доста силна корозия, но по дъното на колата за момента няма нищо, и то при положение, че още като чисто нова ударих и деформирах и двата прага доста силно.

Като равносметка ще кажа, че съм много доволен от колата, не съжалявам, че съм я купил. Успявам да се справям сам когато се наложи ремонт. Планирам ако направи 300000 да събера приятелите и да ги почерпя по случай юбилея на Голфа.

А иначе ако на някой му е интересно да научи повече за моя опит с колата може да ми прочете мненията през годините от 2010 до сега. Общо взето съм описал всеки проблем и решението му.


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 58
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за Golf 6

Мнениеот Никола.Веселинов » Пет 07 юли 2023 10:43


alpinab написа:Читав Пасат Б7 140ска свеж на километри и състояние не може да се пипне под 20 и горница даже. Едва ли човека търси Голф 6 за тези пари…. Нека каже той….

Аз на този бях хвърлил око:
https://www.cars.bg/offer/63f8baec16eb94e12904e342
170ка, алкантара, мултиволан, темпомат - 17500 лв.



@PzKpfW благодаря за информацията, колега! :love.vwclub

Последна промяна от Никола.Веселинов на Съб 08 юли 2023 10:06, променено общо 1 път.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Мнение за Golf 6

Мнениеот cecoa1 » Пет 07 юли 2023 23:53


fur1ous написа:VAG с CR мотор без DPF не съществува.

Поне при първите V6, мисля че има.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта