Избор на 7 местен автомобил

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
batjony
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 31 дек 2023 9:46
Автомобил:
Двигател:

Избор на 7 местен автомобил

Мнениеот batjony » Нед 31 дек 2023 10:04


Здравейте,

Предстои ми закупуването през новата година на семеен 7 местен автомобил, в който ще возя две поотраснали деца, баба, дядо и мама. Няма да се кара офроуд, но предпочитам да е по-висок. Ще се кара както градско така и извънградско. Търся автомобил с трети ред седалки, които да НЕ са декоративни, а да може дори и възрастен да се побере. Бюджета за втора ръка автомобил е около 25к лева. Правя на година по макс 10 000 км. За сега съм се спрял на Шаран втората генерация. Досега VW никога не съм карал, само Опел. Бихте ли ме насочили дали съм се спрял на правилната кола, както и да ме ориентирате от към двигател/година какво да търся ? Гледах и новите 7 местни Dacia Jogger, ама ме притеснява слабия им еднокубиков 3-цилиндров двигател. И си мисля, че втора ръка Шаран или нещо подобно, ще е по-добре от нова Dacia.




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на 7 местен автомобил

Мнениеот joro_kem » Пон 01 яну 2024 9:36


на твое място бих взел нова Дачия, предлага се и с по-големи двигатели. шаран ще е на доста години и километри.


bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на 7 местен автомобил

Мнениеот bbb12 » Пон 01 яну 2024 10:28


Дачия Джогър и на мен много ми харесва като концепция, но точно слабите им двигатели напълно ме отказаха от по-нататъшни размишления. По-силният им двигател в момента е хибрид версията, която е 90 к.с. атмосферен бензин и 50 к.с. електродвигател. Не съм кой знае колко навътре с хибридите, но мисля, че при извънградско шофиране автомобилът си ползва основно бензиновия мотор. А и тази версия струва 50 хил. лева.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Избор на 7 местен автомобил

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 01 яну 2024 10:36


Аз бих предложил форд галакси след 2010-11 година. Ако се намери нещо читаво 2.0 бензин с турбо или без турбо все става, ако не дизелов но от по новите след 2015-16 година. Ето този примерно изглежда добре https://bazar.bg/obiava-41886124/ford-galaxy-titaniun и въпреки че надвишава бюджета, сигурно подлежи на пазарлък, пък и се спестяват 6-7-800 лв от регистрация, застраховки и другите дивотии.
Ето и една статия за колата https://www.ams.bg/upotrebyavani/ford/galaxy


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4250
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на 7 местен автомобил

Мнениеот tdi fen » Пон 01 яну 2024 12:06


според мен шаран/алхамбра са най-добрият избор задължително автоматик и 170 кс

п.п galaxy не лоша алтернатива ,но аз бих заложил на по-старите мотори които са Пежо 2.0 и 2.2 новият е Форд 2.0 е ремък в маслена баня за мен пълна измислица ,не се предлага свестен автоматик в този модел


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на 7 местен автомобил

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 01 яну 2024 12:26


Аз също бях се навил на джогър, даже май писах някъде тук из темите подробно. Накратко... По-добре не...ако все пак не си се отказал отиди, вземи един за 30 минути да се повозиш и ще решиш бързо


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Избор на 7 местен автомобил

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 01 яну 2024 12:54


tdi fen написа:п.п galaxy не лоша алтернатива ,но аз бих заложил на по-старите мотори които са Пежо 2.0 и 2.2 новият е Форд 2.0 е ремък в маслена баня за мен пълна измислица ,не се предлага свестен автоматик в този модел

Автоматиците са им MPS които по същество са живо DSG механична кутия с мехатроник и двоен съединител, в самото начало на кутията са със сухи съединители, но се оказват трошливи и променят с двоен хидравличен съединител


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на 7 местен автомобил

Мнениеот Stivi » Пон 01 яну 2024 12:57


joro_kem написа:на твое място бих взел нова Дачия, предлага се и с по-големи двигатели. шаран ще е на доста години и километри.

Това е новогодишна шега...нали !? Седемместен семеен автомобил с трицилиндров двигател с има няма 100 коня /за джогер говоря/, направо ще е перфектен :mhihi Да не говорим,че цените са над 30 000лв за този варел !


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на 7 местен автомобил

Мнениеот joro_kem » Пон 01 яну 2024 13:30


И къде прочете, че се шегувам? Написах аз какво бих предпочел ;)


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4250
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на 7 местен автомобил

Мнениеот tdi fen » Пон 01 яну 2024 14:51


Къде ги видяхте 7 мета в дачията ? гледал съм няколко Български и Европейски теста и никой не се осмели да седне отзад все пак повечето са с рекламна цел ето единственият обективен за 3 ред седалки
https://youtu.be/RgQEkm5KvUM?si=pxqBPB7uyDF_DOAk&t=361


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на 7 местен автомобил

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 01 яну 2024 17:16


Третия ред на джогер е напълно функционален за двама възрастни, аз съм 1.97м и седях удобно, други са му косурите...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Избор на 7 местен автомобил

Мнениеот kris11 » Пон 01 яну 2024 18:16


joro_kem написа:на твое място бих взел нова Дачия, предлага се и с по-големи двигатели. шаран ще е на доста години и километри.

Такъв кенеф като Неудачия никога.
Защо : Приятели взеха нов Докер. На 2 -рата година вс. пластмаси взеха да скърцат. Взе да се лющи покритието на волана на 3 тата година. На 5 та година за честито рейка = лейка, сменяха шарнирни болтове / не кормилни/, ремонт на алтернатор / не е реле регулатор/. сега всичко скърца и вибрира, тапицерията е в ужастно състояние.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Избор на 7 местен автомобил

Мнениеот Ivo_ » Пет 05 яну 2024 15:45


Шаран 2ра ген е много удобна и практична кола. 3тия ред седалки са използваеми от възрастен. Колата е с добър просвет. Моята въпреки че беше с фабрично снижено с 2 см окачване не е опирала никъде като съм я товарил доволно. За мен проблема на това поколение е че няма адекватен бензинов двигател. Заради плъзгащите врати достъпа както до 2рия, така и до третия ред седалки е много лесен. В колата се качваш в директния смисъл на думата. Пространството в краката на левия и задния пътник са превърнати в кутии с капаци където могат да се съхраняват вещи. Заради това, пода е почти наравно с прага и тунела е едва забележим. В седем местна конфигурация, дизел, автоматик и разни екскри колата е доста тежка. Мисля че беше някъде към 1,9тона. С това тегло и аеродинамика, разхода на дизела е с около 1,5 до 2 литра отгоре на този в Пасат с идентично задвижване. В заключение ще добавя че колата не е евтина за обсужване, но то трудно може да се каже че в днешно време има такава кола. Според статиските на АДАК % на оплаквания от собствениците беше сравнително висок. Аз нямах такива за 5те години и 100 хил км в които я карах.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Danny boy, georgi_1986 и 194 госта