Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Slavov_86
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 03 апр 2024 10:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот Slavov_86 » Нед 07 апр 2024 10:53


Sonny_89 написа:Ламарина не се "преглъща" :a045
Преди година преди да купя моята кола, гледах една много запазена, от последните години за модела и на сравнително добра цена. Като я разгледах отдолу обаче :horror . Беше внос от Австрия. Иначе интериорно бе най-запазена от всички, които гледах (а те не бяха малко).



При мен е същото, колега. Бодат ми очите вече от толкова зяпане :scare3
И понеже съм от североизтока, гледам нещо в района, затова и все поствам - Шумен, Варна, Добрич, Разград, Русе и тн.
Не, че няма да ида и до Пещера, ако иде реч, нооо...
За ламарини... Какво да ти кажа - моята затова я сменям. Двата калника отзад са тръгнали с ръжда, мога да ги оправя, но просто вече е стара, тя 2000 г... А ще ми глътне сума пари, като добавя и ремонт на предницата и още няколко дребни неща, ей ти ги 2 к най-малко. Затова искам да я сменям. Надявам се да излезе читава. Ако не, поне не е 10к и нагоре, като другите дето гледам и няма да ме е яд. Повечето, които загледах са с обикновена тапицерия и от къщи, тази е алкантара, добави и тук там още някоя екстра. Само с 4х4 не съм запознат, но друг колега тук каза, че разхода бил повече така, а аз съм чувал, че при ремонти, задължително се гледа и отзад,ако има нещо. Ще ида да я видя тая седмица и ще кажа кое и как. Току виж се похваля и аз като собственик на Б6 :icon_lol :11




Slavov_86
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 03 апр 2024 10:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот Slavov_86 » Нед 07 апр 2024 10:56


Slavov_86 написа:
Sonny_89 написа:Ламарина не се "преглъща" :a045
Преди година преди да купя моята кола, гледах една много запазена, от последните години за модела и на сравнително добра цена. Като я разгледах отдолу обаче :horror . Беше внос от Австрия. Иначе интериорно бе най-запазена от всички, които гледах (а те не бяха малко).



При мен е същото, колега. Бодат ми очите вече от толкова зяпане :scare3
И понеже съм от североизтока, гледам нещо в района, затова и все поствам - Шумен, Варна, Добрич, Разград, Русе и тн.
Не, че няма да ида и до Пещера, ако иде реч, нооо...
За ламарини... Какво да ти кажа - моята затова я сменям. Двата калника отзад са тръгнали с ръжда, мога да ги оправя, но просто вече е стара, тя 2000 г... А ще ми глътне сума пари, като добавя и ремонт на предницата и още няколко дребни неща, ей ти ги 2 к най-малко. Затова искам да я сменям. Надявам се да излезе читава. Ако не, поне не е 10к и нагоре, като другите дето гледам и няма да ме е яд. Повечето, които загледах са с обикновена тапицерия и от къщи, тази е алкантара, добави и тук там още някоя екстра. Само с 4х4 не съм запознат, но друг колега тук каза, че разхода бил повече така, а аз съм чувал, че при ремонти, задължително се гледа и отзад,ако има нещо. Ще ида да я видя тая седмица и ще кажа кое и как. Току виж се похваля и аз като собственик на Б6 :icon_lol :11


Прав си за Австрия и Германия, там зимата ползват кофти препарат за обработка на асфалта при зимни условия и е*ава мамата с извинение на калниците и СИЕ. Те УЖ затова казват, че внос от Италия или Нидерландия било една идея по-добре, защото не ползват луга като швабите. Не, че при нас тук е цвете, като сложиш и зейналите дупки :scare3 :banghead


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот dispatch » Нед 07 апр 2024 21:48


Здравей колега.
Последна обява дето си се насочил "русенската" е помпа-дюза, а не CR.
Понеже изчетох цялата тема и никой от колегите... дори и railfan, не те е светнал всъщност какъв пасат караш.
Пасат Б4 2000 година няма. Пасат Б4 116 коня (помпа-дюза) няма. Пасата ти е Б5 с код на мотора AJM или ATJ.
За сверка погледни тази тема: https://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=6&t=38785

Извинявам се за OFF-a... ама 16200 :rolleyes
https://www.mobile.bg/obiava-11710497977116875-vw-passat-2-0tdi-170k-s-s-palna-servizna-istoriya?fbclid=IwAR100ng4vh79Bn4Zn5CNV3vkne-MiNHQ_nxsRq5MVopiAjsd9XiDbXM1QzI_aem_Aa0NhdD5ELewyDLhf1WwdjiQEM8alriZT7OxPxM7VXC7mg-DZYYgjkXmJsxmpw5bsbNqP4HHseU8OdcgG1SJwR7P
Реална, реална... колко да е реална... на 14 години... Ханс я пазил за някой българин...

Последната измама дето попаднах: Един "келеш" си купил с парите на мама един Голф 7 GTI. На пръв поглед добре изглежда. Решетка, фарове, задна броня, ауспуси... нищо необичайно, изглежда като чистокръвно ГТИ. Поглеждам вътре - нормална ръчна спирачка. Викам: бах мааму, не трябва ли да е ел. (EPB). Питам пича: С кой мотор е? - Вика ми: 1.8TSI GTI 2017година... Викам: Бе то 1.8 ГТИ няма, трябва да е двойка. После се разрових и какво се оказа: минало покрай ГТИ-то. Платил го около 35к. Доста за кола внесена от Канада с незнаен произход, неГТИ, но външно добре замаскирана... сигурно след ПТП.


Slavov_86
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 03 апр 2024 10:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот Slavov_86 » Нед 07 апр 2024 23:03


dispatch написа:Здравей колега.
Последна обява дето си се насочил "русенската" е помпа-дюза, а не CR.
Понеже изчетох цялата тема и никой от колегите... дори и railfan, не те е светнал всъщност какъв пасат караш.
Пасат Б4 2000 година няма. Пасат Б4 116 коня (помпа-дюза) няма. Пасата ти е Б5 с код на мотора AJM или ATJ.
За сверка погледни тази тема: https://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=6&t=38785

Извинявам се за OFF-a... ама 16200 :rolleyes
https://www.mobile.bg/obiava-11710497977116875-vw-passat-2-0tdi-170k-s-s-palna-servizna-istoriya?fbclid=IwAR100ng4vh79Bn4Zn5CNV3vkne-MiNHQ_nxsRq5MVopiAjsd9XiDbXM1QzI_aem_Aa0NhdD5ELewyDLhf1WwdjiQEM8alriZT7OxPxM7VXC7mg-DZYYgjkXmJsxmpw5bsbNqP4HHseU8OdcgG1SJwR7P
Реална, реална... колко да е реална... на 14 години... Ханс я пазил за някой българин...

Последната измама дето попаднах: Един "келеш" си купил с парите на мама един Голф 7 GTI. На пръв поглед добре изглежда. Решетка, фарове, задна броня, ауспуси... нищо необичайно, изглежда като чистокръвно ГТИ. Поглеждам вътре - нормална ръчна спирачка. Викам: бах мааму, не трябва ли да е ел. (EPB). Питам пича: С кой мотор е? - Вика ми: 1.8TSI GTI 2017година... Викам: Бе то 1.8 ГТИ няма, трябва да е двойка. После се разрових и какво се оказа: минало покрай ГТИ-то. Платил го около 35к. Доста за кола внесена от Канада с незнаен произход, неГТИ, но външно добре замаскирана... сигурно след ПТП.


Колегата ме светна за всички неща, които ме вълнуват като цяло, но благодаря и на теб за съвета. Да, тази в Русе е помпа-дюза, ясно ми е по годината, но предвид това, че карам такава, но с двигател 1.9,за 8 години не ми е давал проблем (поне той), ясно ми е, че CR e по добър вариант, но все пак ще видя тази в Русе. Благодаря и за обявата. Факт! Колата е като кукла, но и цената й не лъже, колега.
Колкото до двигателите - прав си, почти всеки вече заблуждава с това, което шофира, не се учудвам от казаното от теб. :beer


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот Sonny_89 » Пон 08 апр 2024 5:57


dispatch написа:Здравей колега.
Последна обява дето си се насочил "русенската" е помпа-дюза, а не CR.
Понеже изчетох цялата тема и никой от колегите... дори и railfan, не те е светнал всъщност какъв пасат караш.
Пасат Б4 2000 година няма. Пасат Б4 116 коня (помпа-дюза) няма. Пасата ти е Б5 с код на мотора AJM или ATJ.


Не смятам, че е било нужно да се акцентира върху това, темата е за друго...


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот Asko VW » Нед 14 апр 2024 9:34


Тази русенската е доста интересна, колата реално не е High Line (познава се по радиаторната решетка и релсите на покрива), но са хвърлени доста пари за екстри, като изцяло кожения салон (не е кожа и алкантара, а изцяло кожен), монитори в подглавниците, биксенонови адаптивни фарове и др. Същевременно е спестено от фарове за мъгла (и при моята е така) и от мултимедия. Като цяло не е изглежда зле, но цената ми се вижда съмнително ниска за читав автомобил с толкова екстри и на пръв поглед добро визуално състояние, дори да е ПД.


Потребителски аватар
georgi2140
Мнения: 170
Регистриран на: Нед 24 фев 2013 13:25
Автомобил: VW PASSAT B8
Двигател: CRL 2016

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот georgi2140 » Вто 16 апр 2024 13:43


Много чудене-много нещо....все едно ще купувате космически кораб..... :beer


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 646
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот railfan » Вто 16 апр 2024 15:13


Космически кораб може да стане, ако му наредиш повечето екстри. :mhihi
Иначе, човека просто иска да се предпази от това да изсипе една шапка с пари и после да даде още една за ремонт. :beer


Потребителски аватар
georgi2140
Мнения: 170
Регистриран на: Нед 24 фев 2013 13:25
Автомобил: VW PASSAT B8
Двигател: CRL 2016

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот georgi2140 » Вто 16 апр 2024 16:10


хаха,че ние тук да не даваме гаранций на коли...всичко си е на късмет..може да му кажем,че е най-хубавата,и като я купи,по път да го остави на магистралата.Казвал съм го много пъти...отиваш,гледаш,пробваш(задължително),и ако ти харесва пазаруваш :th_up


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот gogogo79 » Вто 16 апр 2024 18:07


georgi2140 написа:хаха,че ние тук да не даваме гаранций на коли...всичко си е на късмет..може да му кажем,че е най-хубавата,и като я купи,по път да го остави на магистралата.Казвал съм го много пъти...отиваш,гледаш,пробваш(задължително),и ако ти харесва пазаруваш :th_up

За един човек от средната класа покупката на автомобил е втората най – важна сделка в живоста му след покупката на жилище . Според мен само и единствено много прост човек може да ти се върже на изписаното ,че ВСИЧКО си е късмет . Натъртвам на думичката „всичко“ . Идеята на такъв вид теми е човекът да събере максимално много информация и компетентни мнения с цел да направи информиран избор. Все пак , той ще си дава парите , а не ти.


Потребителски аватар
georgi2140
Мнения: 170
Регистриран на: Нед 24 фев 2013 13:25
Автомобил: VW PASSAT B8
Двигател: CRL 2016

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот georgi2140 » Чет 18 апр 2024 7:35


Няма да споря,то се знае,че тук е пълно с философи....найстина много може да се размишлява по тази тема(кой ли пасат да си избера).....най-важната сделка в живота му :mhihi


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 646
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот railfan » Чет 18 апр 2024 7:47


Колега, тези мнения са лишени от съдържание по темата. Няма лошо - имаш си мнение, но в случая не помага, не е съдържателно и просто трупаш бройка. И вземи научи кога се използва и или й поне, че това са знания от учебниците за 5 клас.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: chifut и 96 госта