Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Slavov_86
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 03 апр 2024 10:17
Автомобил:
Двигател:

Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот Slavov_86 » Сря 03 апр 2024 10:25


Здравейте, фенове на Фоллсваген!
Прерових доста форума и вероятно ще се повтори и въпроса ми, но тъй като вече съм с две деца, обмислям да сменя семейния автомобил с нов.
В момента шофирам Passat 4-ка, 1.9 tdi, 116 кс, но вече си е за смяна, а и доста "гълта" от семейния бюджет за поддръжка.
Спрял съм се на Passat B6, 2.0, tdi, 140 кс, с двигател common rail, но исках да видя и мнения на хора, които шофират такъв, поддържат такъв, какви са най-честите проблеми и дали си заслужава.
Ако не е против правилата на форума, ще приложа линк на един, който си харесах преди няколко дни и ще се радвам да ми дадете съвет - заслужава ли си покупката и дали трябва да се пренасоча към друг модел Фоллсваген.
Бюджета ми е между 8 и 10 000 лв. Благодаря предварително за тези, които ще си дадат мнението.
Хубав ден!

Линк към разглеждания автомобил :

https://www.cars.bg/offer/65effeaec4df67d56c0bcca2




gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот gogogo79 » Сря 03 апр 2024 19:40


Колега , може ли да споделиш тоя Пасат от линка.. какво точно ти хареса в него освен волана ? Изглежда си колата уморена и зле гледана.. Километрите не ги гледай... обявата е от Добрич.. във Варна въртят километража за 40 лв. Ако ти трябва контакт за такова нещо , мога да те свържа..


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 672
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот jordan17772 » Сря 03 апр 2024 19:52




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4254
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот tdi fen » Сря 03 апр 2024 20:29


Много зависи как е каран и подържан също съм малко скептичен към екземпляри на 156000,17800,18900 изглеждат ми като измислени километри не невъзможно ,но е малко вероятно може би някой около 300-350к вероятно да е по реален
Но редовните неща са проблеми с егр и/или охладителя ,запушен дпф ,разтропан маховик
по-серозните ,които не са изключени заоблено легло на шестостенна на маслената помпа ,издухана гарнитура на глава и куп други


Slavov_86
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 03 апр 2024 10:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот Slavov_86 » Сря 03 апр 2024 21:09


gogogo79 написа:Колега , може ли да споделиш тоя Пасат от линка.. какво точно ти хареса в него освен волана ? Изглежда си колата уморена и зле гледана.. Километрите не ги гледай... обявата е от Добрич.. във Варна въртят километража за 40 лв. Ако ти трябва контакт за такова нещо , мога да те свържа..


Не съм гледал дизайна толкова, колкото двигателя. Ходих да го видя и го запали, работеше добре, отделно е щадящия common rail уж, аз затова исках мнение. Ясно ли е, колега, че километрите не са реални, но просто търся мнение, тъй като моята вече е за смяна и се чудя какво да купувам. Бюджета ми не е много висок, за да купя следващиа В7, затова се допитва тук до хора компетентни като Вас да искам мнение. Какво да си купя, щом тоя не е окей според теб? :eek :neutral


Slavov_86
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 03 апр 2024 10:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот Slavov_86 » Сря 03 апр 2024 21:13


:11
jordan17772 написа:С тоя бюджет виж голф 5 комби от последните 2008-2009 година с 1.9TDI мотора 105 коня BLS. Ако искаш добро пасатче на реални километри виж това https://www.mobile.bg/obiava-11709310057900415-vw-passat-2-0tdi-140k-s-servizna-knizhka-s-palna-istoriya?fbclid=IwAR0nS17NBoWqJ5yo4VzT3t6csHA6JggWfo3DurNkn4GW4O8EyNM-Be_pUzE_aem_Aa3pR4dAQ_OoJTzh96D_rZFHss-COPAcKws3DiU8ZANUaaiDAtTXV4Z4HSE9KRFdrI6zXXU4khnI2Qe3s3rlPXkt.

Или това

https://www.mobile.bg/obiava-11710497977116875-vw-passat-2-0tdi-170k-s-s-palna-servizna-istoriya?fbclid=IwAR100ng4vh79Bn4Zn5CNV3vkne-MiNHQ_nxsRq5MVopiAjsd9XiDbXM1QzI_aem_Aa0NhdD5ELewyDLhf1WwdjiQEM8alriZT7OxPxM7VXC7mg-DZYYgjkXmJsxmpw5bsbNqP4HHseU8OdcgG1SJwR7P


:confused
:stumm
:eek
То хубаво, колега и двете са добри на вид поне, обаче са над бюджета, с който разполагам.. Километрите са ясни почти за всяка, въпросът е какво да купя до 10к в приличен вид и да не го вкарвам в сервиз всеки месец..
Затова я постнах щот си на ясно, че "майстори" бил, както и джамбази, но реално колите - дроб! :stumm
Препоръчайте ми нещо по тънко пак около тия години. Благодаря за отива, колега! :drunk


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 672
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот jordan17772 » Сря 03 апр 2024 21:52


Еми виж това голфче. Коман рейл двигател от здравите. Реално от последните купета на голф5 комби, но с двигател на голф 6/пасат 6 след средата на 2008 година.

Ето го --> https://www.mobile.bg/obiava-11705313135027017-vw-golf-variant-2-0tdi-panorama

Таман ще останат пари за еко такса, регистрация, винетка, масла и ремъци.

П.П Пасат 6 има по-скъпа поддръжка спрямо Голф. Ще ти отпадне един кахър електрическата ръчна, а тя е болка на всяка B6. Понякога проблема е в копчето, модула за управление или моторчетата по апаратите. Крушките на голфчето са h7 10лв във всяка бензиностанцията. Аз имам пасат 6 с биксенон и за смяна на крушка DS1 се сваля бронята и фара.


Slavov_86
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 03 апр 2024 10:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот Slavov_86 » Сря 03 апр 2024 22:05


jordan17772 написа:Еми виж това голфче. Коман рейл двигател от здравите. Реално от последните купета на голф5 комби, но с двигател на голф 6/пасат 6 след средата на 2008 година.

Ето го --> https://www.mobile.bg/obiava-11705313135027017-vw-golf-variant-2-0tdi-panorama

Таман ще останат пари за еко такса, регистрация, винетка, масла и ремъци.

П.П Пасат 6 има по-скъпа поддръжка спрямо Голф. Ще ти отпадне един кахър електрическата ръчна, а тя е болка на всяка B6. Понякога проблема е в копчето, модула за управление или моторчетата по апаратите.


Благодаря за отговора - първо. Ще разгледам още малко, докато в моята настояща има живот още :mhihi
П. С Жената хич не я кефят точно тоя вид, ама има ли избор :mhihi


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 646
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот railfan » Чет 04 апр 2024 8:19


Пасат Б6 си е Пасат Б6, няма нищо общо с гоУфо. Не, че последният е лош, но е съвсем друга кола, пасата е много по-комфортен и много по-добре изглеждащ.
На първо време, бих пропуснал всички обяви по автокъщи, дискутирано е многократно защо.
На второ четене: като собственик на Пасат Б6 на реални 330 хиляди ти казвам, че ако колата е гледана и добре поддържана, километрите не са никакъв проблем за нея. Да чукна на дърво, вече втора година не са ми излизали големи ремонти, предимно само обслужване и тук-таме нещо дребно. Прав е колегата за ръчната, аз откакто го имам съм сменил двете моторчета по веднъж, сложих китайски за по 30 лв/бр и още си карат без проблеми. Модула да дефектира е изключително рядко, почти не се се случва.
Друга особеност на модела, сигурно си чувал, че при първоначалното обслужване трябва да смениш шестограма на маслената помпа, след това на всеки 60к отново се сменя, да е мирна главата. Имат го почти всички 2.0 TDI мотори в модел без 110 коня комън рейл и 105 коня CAYC.
Бих те посъветвал и да търсиш салони, които са с кожа+алкантара в Пасат, много по-устойчиви са на износване и стоят много по-добре на колата, както и по възможност комън-рейл мотор. Принципно, който има такава комбинация не го продава, поне аз не бих го продал скоро, понеже ми върши работа и е страшно удобен за семейна кола с всичката натурия, която помъквам като тръгнем нанякъде с детето.
Относно кутията - DSG-то е здраво и устойчиво, мен лично ме дразнеше, затова го бутнах и сложих ръчна кутия. За мен колата е направена за ръчна кутия, много по-динамична я усещам когато аз командвам предавките и въртящият момент.

Също така, ако имаш възможност си внеси от чужбина, примерно Германия или Швейцария, там поне може да се провери някаква история на колата, тук от автокъщите трудно.

В момента в пасат групата, колега продава Б6, само че ПД, колата е гледана от него, познавам я - ето линк(не е реклама, просто се сетих, предполагам, че имаш FB) -
https://www.facebook.com/groups/2200393 ... oHZ5ZObG8l
Все пак, имай предвид, че приказката, че жена и кола са на късмет е абсолютно вярна когато се купува кола на 12-15 години вече.


Slavov_86
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 03 апр 2024 10:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот Slavov_86 » Чет 04 апр 2024 10:50


railfan написа:Пасат Б6 си е Пасат Б6, няма нищо общо с гоУфо. Не, че последният е лош, но е съвсем друга кола, пасата е много по-комфортен и много по-добре изглеждащ.
На първо време, бих пропуснал всички обяви по автокъщи, дискутирано е многократно защо.
На второ четене: като собственик на Пасат Б6 на реални 330 хиляди ти казвам, че ако колата е гледана и добре поддържана, километрите не са никакъв проблем за нея. Да чукна на дърво, вече втора година не са ми излизали големи ремонти, предимно само обслужване и тук-таме нещо дребно. Прав е колегата за ръчната, аз откакто го имам съм сменил двете моторчета по веднъж, сложих китайски за по 30 лв/бр и още си карат без проблеми. Модула да дефектира е изключително рядко, почти не се се случва.
Друга особеност на модела, сигурно си чувал, че при първоначалното обслужване трябва да смениш шестограма на маслената помпа, след това на всеки 60к отново се сменя, да е мирна главата. Имат го почти всички 2.0 TDI мотори в модел без 110 коня комън рейл и 105 коня CAYC.
Бих те посъветвал и да търсиш салони, които са с кожа+алкантара в Пасат, много по-устойчиви са на износване и стоят много по-добре на колата, както и по възможност комън-рейл мотор. Принципно, който има такава комбинация не го продава, поне аз не бих го продал скоро, понеже ми върши работа и е страшно удобен за семейна кола с всичката натурия, която помъквам като тръгнем нанякъде с детето.
Относно кутията - DSG-то е здраво и устойчиво, мен лично ме дразнеше, затова го бутнах и сложих ръчна кутия. За мен колата е направена за ръчна кутия, много по-динамична я усещам когато аз командвам предавките и въртящият момент.

Също така, ако имаш възможност си внеси от чужбина, примерно Германия или Швейцария, там поне може да се провери някаква история на колата, тук от автокъщите трудно.

В момента в пасат групата, колега продава Б6, само че ПД, колата е гледана от него, познавам я - ето линк(не е реклама, просто се сетих, предполагам, че имаш FB) -
https://www.facebook.com/groups/2200393 ... oHZ5ZObG8l
Все пак, имай предвид, че приказката, че жена и кола са на късмет е абсолютно вярна когато се купува кола на 12-15 години вече.


Колега, първо благодаря за отговора. Второ - аз карам В4 в момента, даже 4 с маска на 5 ца, някакъв среден модел го водят, доволен съм много, но вече си е за смяна, калниците са ръждиви, сума и пари налях в него, но вече е старичък и все пак го карам от 2015 насам. Затова се спрях на В6. Харесват ми като дизайн и мотора е хубав, то ясно, че все от някъде ще пищи за ремонт, въпросът е от къде. Затова гледам уж common rail двигател, обаче ти си много прав, че който има такава, не я продава. Почти няма в обявите с тоя двигател, или ако има й иска 11-12 к, а аз ако ще е така, ще купя 7-ца са тия пари. Конкретно за тая в обявата какво мислиш? И мен не ме притесняват километрите, ясно е, че не са реални, но сякаш изглежда читава, не знам и аз. Влязох в групата, която ми показа и там да разгледам.
Като цяло приемам мнения за семеен автомобил до 10 к някъде, няма значение къде в България, тъкмо ще си направя една разходка. Просто се чудя какво да бъде... Този УЖ запазен изглежда, НО..... Дет викаш от автокъща да те е страх да купуваш. Приемам още предложения. Благодаря, колега! :c020


Потребителски аватар
georgi2140
Мнения: 170
Регистриран на: Нед 24 фев 2013 13:25
Автомобил: VW PASSAT B8
Двигател: CRL 2016

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот georgi2140 » Чет 04 апр 2024 16:40


Slavov_86 написа:Здравейте, фенове на Фоллсваген!
Прерових доста форума и вероятно ще се повтори и въпроса ми, но тъй като вече съм с две деца, обмислям да сменя семейния автомобил с нов.
В момента шофирам Passat 4-ка, 1.9 tdi, 116 кс, но вече си е за смяна, а и доста "гълта" от семейния бюджет за поддръжка.
Спрял съм се на Passat B6, 2.0, tdi, 140 кс, с двигател common rail, но исках да видя и мнения на хора, които шофират такъв, поддържат такъв, какви са най-честите проблеми и дали си заслужава.
Ако не е против правилата на форума, ще приложа линк на един, който си харесах преди няколко дни и ще се радвам да ми дадете съвет - заслужава ли си покупката и дали трябва да се пренасоча към друг модел Фоллсваген.
Бюджета ми е между 8 и 10 000 лв. Благодаря предварително за тези, които ще си дадат мнението.
Хубав ден!

Линк към разглеждания автомобил :

https://www.cars.bg/offer/65effeaec4df67d56c0bcca2

Има доста по-хубави Пасати колега,от тоя кошник дето си харесал ти.Изобщо незнам какво те впечатлява в тоя таралясник.Видимо доста уморен автомобил


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот zdravkop64 » Чет 04 апр 2024 16:46


Колега, ако приемеш едно мнение: няма такова нещо като: "Щом е от автокъща, значи е леш", и обратното- щом е от човек, значи всичко е точно. Това са някакви народни приказки, които се повтарят от хора без да се замислят така ли е или не е така. Моята Б 6 я взех от автокъща след проверка на километри и състояние в оторизиран сервиз, за което не съжалявам. Какво като е ат автокъща? Вече 5 години си ме вози безпроблемно. Мога да те посъветвам да увеличиш малко бюджета си, като продадеш Б4- ката. Така ще имаш някой лев повече, но ако си мислиш, че за 11- 12 000 ще вземеш читава седмица, се лъжеш. За тия пари си вземи Б 6 от последните- 2010 година вместо Б7. Колегата railfan правилно те е посъветвал да търсиш Пасат със салон алкантара и кожа. Много по- удобни са. И още нещо, с което съм напълно съгласен- казано пак от колегата railfan: "като собственик на Пасат Б6 на реални 330 хиляди ти казвам, че ако колата е гледана и добре поддържана, километрите не са никакъв проблем за нея." Така че няма да те плашат километрите, а състоянието на колата.
П.С. Колеги, хайде да се въздържаме от определения като "кошник" и "таралясник"! За някои ако е така, за други не е!


Slavov_86
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 03 апр 2024 10:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот Slavov_86 » Чет 04 апр 2024 17:43


zdravkop64 написа:Колега, ако приемеш едно мнение: няма такова нещо като: "Щом е от автокъща, значи е леш", и обратното- щом е от човек, значи всичко е точно. Това са някакви народни приказки, които се повтарят от хора без да се замислят така ли е или не е така. Моята Б 6 я взех от автокъща след проверка на километри и състояние в оторизиран сервиз, за което не съжалявам. Какво като е ат автокъща? Вече 5 години си ме вози безпроблемно. Мога да те посъветвам да увеличиш малко бюджета си, като продадеш Б4- ката. Така ще имаш някой лев повече, но ако си мислиш, че за 11- 12 000 ще вземеш читава седмица, се лъжеш. За тия пари си вземи Б 6 от последните- 2010 година вместо Б7. Колегата railfan правилно те е посъветвал да търсиш Пасат със салон алкантара и кожа. Много по- удобни са. И още нещо, с което съм напълно съгласен- казано пак от колегата railfan: "като собственик на Пасат Б6 на реални 330 хиляди ти казвам, че ако колата е гледана и добре поддържана, километрите не са никакъв проблем за нея." Така че няма да те плашат километрите, а състоянието на колата.
П.С. Колеги, хайде да се въздържаме от определения като "кошник" и "таралясник"! За някои ако е така, за други не е!



Благодаря за съвета! Оглеждам се уж за нещо такова, понякога има и хубави за тези пари. А парите от 4ката за някоя калинка на жената, че тя младши шофьор още да се учи да кара. Голямата остава семейна. Харесах още няколко, но ще се радвам, ако с линк ми препоръчате нещо, което според Вас става. Приемам съвети всякакви. Няма значение в кой град се намира, само да е прилична. Благодаря за отговора! :)


Slavov_86
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 03 апр 2024 10:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот Slavov_86 » Чет 04 апр 2024 17:45


georgi2140 написа:
Slavov_86 написа:Здравейте, фенове на Фоллсваген!
Прерових доста форума и вероятно ще се повтори и въпроса ми, но тъй като вече съм с две деца, обмислям да сменя семейния автомобил с нов.
В момента шофирам Passat 4-ка, 1.9 tdi, 116 кс, но вече си е за смяна, а и доста "гълта" от семейния бюджет за поддръжка.
Спрял съм се на Passat B6, 2.0, tdi, 140 кс, с двигател common rail, но исках да видя и мнения на хора, които шофират такъв, поддържат такъв, какви са най-честите проблеми и дали си заслужава.
Ако не е против правилата на форума, ще приложа линк на един, който си харесах преди няколко дни и ще се радвам да ми дадете съвет - заслужава ли си покупката и дали трябва да се пренасоча към друг модел Фоллсваген.
Бюджета ми е между 8 и 10 000 лв. Благодаря предварително за тези, които ще си дадат мнението.
Хубав ден!

Линк към разглеждания автомобил :

https://www.cars.bg/offer/65effeaec4df67d56c0bcca2

Има доста по-хубави Пасати колега,от тоя кошник дето си харесал ти.Изобщо незнам какво те впечатлява в тоя таралясник.Видимо доста уморен автомобил


За 7ца не мисля, защото както каза ти колега, читавите са по 16-16-20 к, а моя бюджет не е достатъчен за такава. Не знам защо ми хвана окото, изглежда запазена, ама явно ще е друга. Приемам съвети с линкове, ако Ви харесва нещо на пръв поглед и Ви допада. Благодаря за съвета! :)


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Покупка на Passat B6 2.0 tdi, 140 кс

Мнениеот Sonny_89 » Чет 04 апр 2024 20:40


Голфа, предложен от колегата ми допада, но нещо такова не ти ли допада...
https://www.cars.bg/offer/6412f2255c16304d8b00e263

Обявата е примерна :a045



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: chifut и 92 госта