Голф 4 бензин

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
V_Yakovchev
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 10:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот V_Yakovchev » Пет 11 юли 2008 13:37


Ти такъв ли имаш?




Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DimoNN » Пет 11 юли 2008 13:41


е*аси чата стана тука...


V_Yakovchev
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 10:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот V_Yakovchev » Пет 11 юли 2008 13:57


Кажи бе пич какво му е лошото на този двигател. Какво зна4и "ТВЪРДО НЕ" - обясни малко пове4е. В какво се изразява недостатъка му. При положение че механици от VW са произвели такъв двигател???

Питам сериозно защото ще дам към 9 бона и искам да знам малко пове4е.

Мерси


V_Yakovchev
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 10:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот V_Yakovchev » Пет 11 юли 2008 14:11


"имат проблеми със сегментите, скъп за поддръжка, висок разход....да продължавам ли?"

Не бях дочел до края sorry.

Мерси за infoto


Потребителски аватар
webdude
Мнения: 999
Регистриран на: Пон 17 дек 2007 18:49
Автомобил: Ford Mondeo MK3
Двигател:
Местоположение: София

~

Мнениеот webdude » Пет 11 юли 2008 17:05


V_Yakovchev написа:"имат проблеми със сегментите, скъп за поддръжка, висок разход....да продължавам ли?"

Не бях дочел до края sorry.

Мерси за infoto


Човека кара такъв мотор и ти казва да не се захващаш с него ... рядко ще получиш такава откровена информация ...
Не е на принципа - мойто гардже е най-хубаво ... другите кучета ги яли.

За 9 бона мисля, че ще успееш да си намериш 1,8 20в без турбо ...


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: ~

Мнениеот chefito » Пет 11 юли 2008 19:11


webdude написа:
V_Yakovchev написа:"имат проблеми със сегментите, скъп за поддръжка, висок разход....да продължавам ли?"

Не бях дочел до края sorry.

Мерси за infoto


Човека кара такъв мотор и ти казва да не се захващаш с него ... рядко ще получиш такава откровена информация ...
Не е на принципа - мойто гардже е най-хубаво ... другите кучета ги яли.

За 9 бона мисля, че ще успееш да си намериш 1,8 20в без турбо ...


или 1.6 SR


Потребителски аватар
webdude
Мнения: 999
Регистриран на: Пон 17 дек 2007 18:49
Автомобил: Ford Mondeo MK3
Двигател:
Местоположение: София

Re: ~

Мнениеот webdude » Пет 11 юли 2008 19:15


chefito написа:
webdude написа:
V_Yakovchev написа:"имат проблеми със сегментите, скъп за поддръжка, висок разход....да продължавам ли?"

Не бях дочел до края sorry.

Мерси за infoto


Човека кара такъв мотор и ти казва да не се захващаш с него ... рядко ще получиш такава откровена информация ...
Не е на принципа - мойто гардже е най-хубаво ... другите кучета ги яли.

За 9 бона мисля, че ще успееш да си намериш 1,8 20в без турбо ...


или 1.6 SR


Да де но не исках да го казвам щото съм с 1,6 който е сходен :)

Ако човека няма да го газифицира и не държи на динамиката даже е по добре 1,6 SR ...
1,6 мисля може да се намери и под 9 хилки там вече зависи от годината и състоянието на съответната кола и от продавача разбира се!


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2390
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот StS » Пет 11 юли 2008 20:42


Ам момчета в допел пише че 125к.с двг-то 20В се произвежда от 97 до 2000 ?!! Това грешка ли е или аз се бъркам нещо ?


Относно FSI това няма газифициране и е доста екзотичен че е много добър така е - Все пак и Г5 е почти само с FSI


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Мнениеот Dead man » Пет 11 юли 2008 22:02


1.8 20V се произвежда до 2000 година,а турбо вариантите му (150 и 180 коня ) до 2003...
А FSI двигателя съм чувал че е направен да работи и да дава по-добри характеристики,но с 98 октана бензин.
Или греша ??? :oops:


goroton
Мнения: 57
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 13:35
Автомобил: Passat 6
Двигател: BKP.07.2007
Местоположение: София

Re: ~

Мнениеот goroton » Пон 14 юли 2008 13:13


webdude написа:
V_Yakovchev написа:"имат проблеми със сегментите, скъп за поддръжка, висок разход....да продължавам ли?"

Не бях дочел до края sorry.

Мерси за infoto


Човека кара такъв мотор и ти казва да не се захващаш с него ... рядко ще получиш такава откровена информация ...
Не е на принципа - мойто гардже е най-хубаво ... другите кучета ги яли.

За 9 бона мисля, че ще успееш да си намериш 1,8 20в без турбо ...


С риск да задълбая, (ще рискувам ;) ), не мисля че ще намериш (колкото и да се е свил пазара) читава 1.8 20в за 9 бона. Карам такава. Преди да я купя, бая пообиколих търсейки точно този мотор.... Немаше кола под 10-11 за която да кажеш, абе ше я зема....


Потребителски аватар
AERVWPOLO
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 14 фев 2007 23:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот AERVWPOLO » Пон 14 юли 2008 13:33


chefito написа:
V_Yakovchev написа:Аз по принцип не търся мощност.

Търся здрав и икономичен двигател. Ако "ТВЪРДО НЕ" се отнася за мощността, няма проблем.

Поздрави


Твърдо Не се отнася за всичко....мощността е ясно и на децата че я няма никаква....ела да те повозя... :idea: ...с пуснат климакс съм като жигула на 700 000 км....

имат проблеми със сегментите, скъп за поддръжка, висок разход....да продължавам ли?



човече моя дава разход 9.5 със включен климатик в София.За 20000 хил откакто съм го взел съм сменил 2 пъти масло накладки и водна помпа :D .Помпата е 63 лв.Иначе извънгдрадско със 3ма човека вътре с климатик си перкам със 120 км .Не твърдя че е най-добрия двигател,но в никакъв случай нее такъв какъвто го описваш.Все пак се произвеждат и Голф 5 чки със същия двг. :wink: .Зависи колко е подържан.Тва е цялата работа


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пон 14 юли 2008 13:36


AERVWPOLO написа:
chefito написа:
V_Yakovchev написа:Аз по принцип не търся мощност.

Търся здрав и икономичен двигател. Ако "ТВЪРДО НЕ" се отнася за мощността, няма проблем.

Поздрави


Твърдо Не се отнася за всичко....мощността е ясно и на децата че я няма никаква....ела да те повозя... :idea: ...с пуснат климакс съм като жигула на 700 000 км....

имат проблеми със сегментите, скъп за поддръжка, висок разход....да продължавам ли?



човече моя дава разход 9.5 със включен климатик в София.За 20000 хил откакто съм го взел съм сменил 2 пъти масло накладки и водна помпа :D .Помпата е 63 лв.Иначе извънгдрадско със 3ма човека вътре с климатик си перкам със 120 км .Не твърдя че е най-добрия двигател,но в никакъв случай нее такъв какъвто го описваш.Все пак се произвеждат и Голф 5 чки със същия двг. :wink: .Зависи колко е подържан.Тва е цялата работа


няма голф 5 с такъв мотор...от табуна на голф е най-лош....иначе като цяло се търпи...градско без клима ми гори лятото точно 8.7...по документи е 8.6 :roll:


Потребителски аватар
AERVWPOLO
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 14 фев 2007 23:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот AERVWPOLO » Пон 14 юли 2008 13:57


chefito написа:
AERVWPOLO написа:
chefito написа:
V_Yakovchev написа:Аз по принцип не търся мощност.

Търся здрав и икономичен двигател. Ако "ТВЪРДО НЕ" се отнася за мощността, няма проблем.

Поздрави


Твърдо Не се отнася за всичко....мощността е ясно и на децата че я няма никаква....ела да те повозя... :idea: ...с пуснат климакс съм като жигула на 700 000 км....

имат проблеми със сегментите, скъп за поддръжка, висок разход....да продължавам ли?



човече моя дава разход 9.5 със включен климатик в София.За 20000 хил откакто съм го взел съм сменил 2 пъти масло накладки и водна помпа :D .Помпата е 63 лв.Иначе извънгдрадско със 3ма човека вътре с климатик си перкам със 120 км .Не твърдя че е най-добрия двигател,но в никакъв случай нее такъв какъвто го описваш.Все пак се произвеждат и Голф 5 чки със същия двг. :wink: .Зависи колко е подържан.Тва е цялата работа


няма голф 5 с такъв мотор...от табуна на голф е най-лош....иначе като цяло се търпи...градско без клима ми гори лятото точно 8.7...по документи е 8.6 :roll:


чефи 8.7 да не ти е много. :D .Нищо айде здраве да е.Иначе 1.8 Т е доста добър но хапва много много бензинец.Тва 10/100 е недостижим разход.А гледам че доста се споменава.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пон 14 юли 2008 14:10


Колеги, нека бъдем реалисти. Аз бях такъв при купуването на моята кола:

Имах 7-8к лв.

На пазара се предлагаха:

За 7500 - 1.4 без клима /горе долу добро състояние
За 8000-8500 1.4 с клима /добро състояние/
8500-9000 1.6 Що годе ядващи се...с клими
9000-10000 - 1.6 хубави, 1.8 не до там

Значи предполагам сега тенденцията е с 500 надолу....така че колегата да си направи сметката....и аз искам 1.8Т но си имам лимит...както всички...


mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот mufin » Пон 14 юли 2008 22:54


V_Yakovchev написа:А какво мислете за 1.4 16V, защото ми предстои закупуване на такъв.

Мерси


Много добър избор - икономичен, пъргав в града. Малко по-слаб на дълго, така че е по-добър избор ако караш повече градско.
Само внимавай да не е някой италиански екземпляр дето не му е сменяно никога маслото - оттам са "проблемите със сигментите".



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта