Torque Android и ELM327 - проблеми

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
polo_vw
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 14 май 2014 4:46
Автомобил:
Двигател:

Torque Android и ELM327 - проблеми

Мнениеот polo_vw » Пон 17 ное 2014 19:25


Инсталирах си Torque PRO от google play и си го платих.За OBD адаптер ползвам mini OBD2 ELM327 bluetooth.
-Доволен съм от програмата,но не мога да разбера защо ми гаси двигателя.
Искам да наблюдавам някои данни в движение,обаче много гадно се получава като загасне двигателя.
Знаете ли как да реша този проблем и дали е безвредно за колата да си карам със OBD адаптера и да си наблядавам някой неща?




Потребителски аватар
digigi
Мнения: 192
Регистриран на: Чет 15 юни 2006 9:24
Автомобил: Audi A6 C8 50TDI
Двигател: 2019
Местоположение: Варна-->London

Re: Torque Android и ELM327 - проблеми

Мнениеот digigi » Чет 20 ное 2014 12:47


Ползвал съм програмата от 3-4г., не ми се е случвало да ми гаси двигателя. Това дори на различни коли. Тя реално наблюдава различни параметри в реално време, не прави нищо! Мисля, че е абсолютно безопасно да я ползваш и това с гасенето не вярвам да е от нея.


polo_vw
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 14 май 2014 4:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Torque Android и ELM327 - проблеми

Мнениеот polo_vw » Пет 21 ное 2014 19:51


Доволен съм от програмата,но наистина тя ми гаси двигателя.Като ползвам други програми като dashcommand,carista,scanmaster и др. , не ми гасят двигателя.Само Torque го прави.Например ако тръгна да редактирам някое уредче и тогава гасне,но не всяко.Забелязах,че като махнах едно уредче за следене на emissions(Или нещо такова) и гасненето поизчезна,даже изобщо не гасне.Понякога обаче все едно губи блутуут връзка и ми иска отново да въведа PIN за сдвояване и като се върже вече и просто ми гаси двигателя в движение.


Потребителски аватар
digigi
Мнения: 192
Регистриран на: Чет 15 юни 2006 9:24
Автомобил: Audi A6 C8 50TDI
Двигател: 2019
Местоположение: Варна-->London

Re: Torque Android и ELM327 - проблеми

Мнениеот digigi » Пон 24 ное 2014 8:54


Ами честно казано не съм я ползвал по време на движение и не ммога да ти кажа, особено на последните си две коли. Само съм я включвал от интерес да ивдя разни параметри на място. Щом си я сравнявал и с други програмки може и да прави някакви мизерийки програмата, въпреки че е странно... :rolleyes


polo_vw
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 14 май 2014 4:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Torque Android и ELM327 - проблеми

Мнениеот polo_vw » Пон 24 ное 2014 21:30


То се всвиква ама няма да е зле ако може да се реши този проблем,може би и от настройките да става някак си.Аз за сега горе долу и хванах цаката и като веднъж тръгне после няма проблеми,но се случва да ми иска пак кода за блутута и като се върже гасне иначе ако не искам да гсне не въвеждам кода просто,но и така програмата просто нищо не прави.Мисля,че губи връзката с блутуут,но не знам защо като са на няма и 50 см разстояние.


Потребителски аватар
digigi
Мнения: 192
Регистриран на: Чет 15 юни 2006 9:24
Автомобил: Audi A6 C8 50TDI
Двигател: 2019
Местоположение: Варна-->London

Re: Torque Android и ELM327 - проблеми

Мнениеот digigi » Сря 26 ное 2014 0:39


polo_vw написа:Мисля,че губи връзката с блутуут,но не знам защо като са на няма и 50 см разстояние.

Ами възможно е да губи връзка, все пак е китайска джаджа ELM327... :mhihi
Мисля, че ми се случвало много отдавна да ми прекъсва..., но не е гаснела де.
Сега се сещам, че бях си поръчал втори ЕЛМ327 от същия търговец от E-bay, но този втория въобще не работеше дори... :wink
Китайска му работа..., винаги има риск, който трябва да си знаем предварително когато купуваме нещо евтино китайско.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта