VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Itsaka
Мнения: 293
Регистриран на: Сря 19 окт 2011 16:46
Автомобил: Passat B7
Двигател:

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот Itsaka » Нед 26 апр 2015 23:07


Кода ми трябва за Engine, а иначе за Instruments, пак трябва.




Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот dancing_niki » Пон 27 апр 2015 20:19


Пробвай с тези: http://www.obd2.by/topic/150-kody-dostupa-k-blokam-audi-a6-c5/
След неуспешен опит иключваш програмата и разкачаш кабела и отначало. Не помня за моя кой код беше. Утре ще проверя, но пробвай с код от някой от другите V6 TDi, не само за BDG.


Потребителски аватар
Pojarnata_Velcho
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 22 дек 2014 13:53
Автомобил: VW Passat B5.5
Двигател:
Местоположение: София

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот Pojarnata_Velcho » Сря 29 апр 2015 9:23


Колеги, закупих си VCDS 12.12 и работи идеално. От доста време чета, но не мога да открия верния отговор. Мога ли с новата придобивка да си активирам сваляне/вдигане на прозорците с дистанционното? Колата е Пассат 5.5 2003г. Със завъртане на ключа в ключалката работи.


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот mccoy » Сря 29 апр 2015 22:14


Pojarnata_Velcho написа:Колеги,......

Не
Трябва ти VDSPRO


minimalizum
Мнения: 212
Регистриран на: Сря 05 авг 2009 23:31
Автомобил: OCT1
Двигател: AHF
Местоположение: ПЛОВДИВ - - -

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот minimalizum » Чет 30 апр 2015 22:23


За неговата кола може и да стане по - лесно ....

Правил съм го с евтиния кабел (ККL) и с една чешка програма


valioradi
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 17 май 2008 13:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf mk 5

Мнениеот valioradi » Съб 02 май 2015 17:39


Здравейте колеги, имам проблем с моя голф 5 1.6 FSI букви на мотора BAG.интересува ме дали някой може да ми каже на кой канал с ваг кома мога да проверя дюзите,Благодаря ви:)


Потребителски аватар
fermer 10
Мнения: 83
Регистриран на: Нед 05 авг 2012 16:03
Автомобил:
Двигател: AFN ABU
Местоположение: РАЗГРАД

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот fermer 10 » Сря 06 май 2015 20:33


Здровейте колеги , може ли някой да каже в инструментс 17 след това в кодинг канал 21 какво точно показва на мен стойноста ми е 4 и може да се променя но точно на този канал нямам лейбъл файл да подскаже.Колата е ауди А6 С5


Потребителски аватар
JoRko_TaiSanA
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 31 яну 2009 3:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот JoRko_TaiSanA » Чет 07 май 2015 21:18


Колеги имам проблем с ваг-ком ККЛ и windows 7 x64. Всичко си работеше нормално след половин година ми потрябва лаптопа с кабела включвам не работи в device manager удивителен. Почна се този драйвер онзи драйвер теглене няма управия удивителния не се маха. Днес вече ми писна, реших че някой ъпдеит на лина е прецакал системата преинсталирах лина и пак драйвера и кабела не се намират. Пробвах като администратор, с настройките за съвместимост с ръчно качване на драйвери и не и не.
Два броя кабела три броя лаптопа със 7 x64 и не захапва. Кабелите гарантирано работят на лаптопа с XP си ги ползвах, но той сдаде багажа.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот zografski » Пет 08 май 2015 10:40


Или нещо не правиш като хората или кабела ти е преебан вече! Аз съм с 12.12 и преди бях с 7ца 32бит, сега съм с 7ца 64бит и съм нямал никакви проблеми!


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот Snuupy » Пет 08 май 2015 11:06


Здравейте,
от два дена не мога да си подкарам VCDS 12.12.3 , автоматично ми се инсталира драйвера като сложа USB кабела в компа, сложен е на PORT 3, като стартирам програмата му давам PORT 3 и TEST, излиза това надписа по-долу, какво ли не четох, гледах, деинсталиране на драйвера, инсталиране на такъв от CD-то, понеже към кабела ми дадоха CD с програмата и драйверите, аз ползвам кракната програма, която не е LITE, та пак инсталира USB драйвери, пак не става.. Пробвах с Update Driver, пак не става, давам му директория Ross-Tech>VCDS, отново тези драйвери качва, закачам на колата, всичко свързано, червеният диод светва на кабела, пак този надпис излиза, вече не знам какво да правя... с Windows 8.1 PRO съм....
Прикачени файлове
Untitled.jpg


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот zografski » Пет 08 май 2015 11:28


Защо не си го пуснеш през USB-то и не пробваш пак? И да си знаете, като си купите VCDS с някакъв кабел, ползвайте си кабела със съответната програма, НЕ я АКТУАЛИЗИРАЙТЕ и не ползвайте друг софтуер със този кабел!!!


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот Snuupy » Пет 08 май 2015 11:43


Не става през USB-то, и преди си ги ползвах в тази комбинация и нямах проблем, но на Windows 7.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот zografski » Пет 08 май 2015 12:08


А пробвал ли си? Защото аз пък само през USB-то си го нагласям и си е работило и продължава да работи на всяка ОС, пробвал съм на 7,8,8.1, само на 10ка не съм го качвал още! BTW щом грешката е interface много вероятно проблема да ти е в кабела, защото ПОРТ статуса е ОК, следователно пробвай на др комп, ако не става, значи ти е заминал кабела от много проби с различни софтуери и версии.
Може за тест да пробваш да деинсталнеш VCDS, да изчистиш регистрите на пц-то и да пробваш на ново да инсталираш, но този път инсталирай това което са ти дали с кабела, ако вече не си го преебал! BTW в http://sklad66.com/ нещо ги оправят ама.. знам ли


mkotsev
Мнения: 63
Регистриран на: Пон 20 апр 2015 12:58
Автомобил: Golf 4
Двигател: BCB 2003

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот mkotsev » Пет 08 май 2015 13:19


Snuupy написа:Здравейте,
от два дена не мога да си подкарам VCDS 12.12.3 , автоматично ми се инсталира драйвера като сложа USB кабела в компа, сложен е на PORT 3, като стартирам програмата му давам PORT 3 и TEST, излиза това надписа по-долу, какво ли не четох, гледах, деинсталиране на драйвера, инсталиране на такъв от CD-то, понеже към кабела ми дадоха CD с програмата и драйверите, аз ползвам кракната програма, която не е LITE, та пак инсталира USB драйвери, пак не става.. Пробвах с Update Driver, пак не става, давам му директория Ross-Tech>VCDS, отново тези драйвери качва, закачам на колата, всичко свързано, червеният диод светва на кабела, пак този надпис излиза, вече не знам какво да правя... с Windows 8.1 PRO съм....


Аз минах по същия път. Намира ти порта но не знам защо не може да го стартираш. На мен ми даваше същата грешка, но не бях включил кабела в буксата :dummy :beat_butt2


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот Snuupy » Пет 08 май 2015 14:40


Като го сложа на USB и на порта дава грешка. Нанерих един начин описан в нета и довечера ще тествам, щото на 7-цата си бачкаше като пушка...
Довечера ще пробвам това:
http://forums.ross-tech.com/showthread.php?1688-Interface-Not-Found



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 178 госта