Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
teac
Мнения: 107
Регистриран на: Нед 12 окт 2008 7:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот teac » Сря 28 яну 2015 12:22


ti6ogb написа:Нова,от OLX (на снимката е немска,човека каза че е чешка,ама ми изглежда като ментак.)И звучи като такава.
Даже се замислям да сменя само ключето,но не знам дали ще го уцеля.Бравата е дясна предна.


Сменяй Ключето и презапой платката. Направих тази процедура преди 2 години и забравих вече за този проблем.




lethal
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 10 сеп 2014 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот lethal » Сря 18 фев 2015 16:16


Понеже и аз трябва да сменя микроключето ,искам да попитам за да сваля ламарината на която е механизма за стъклото,стъклото трябва ли да е спуснато до долу или да го оставя вдигнато?

След като свържа кабелите с крачетата,видях на една снимка,че има нещо като уплатнение от силикон.Така ли е или се бъркам?


Потребителски аватар
teac
Мнения: 107
Регистриран на: Нед 12 окт 2008 7:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот teac » Чет 19 фев 2015 13:00


Стъклото се маха цялото. Първо трябва да го свалиш 5 - 10 см. и трябва да има 2 кръгли дупки с гумена тапа. Отваряш ги и двете и ще видиш 2 болта. Разхлабваш и издърпваш нагоре стъклото. после сваляш кората.
За силикона, можеш да сложиш, за да предотвратиш корозия на спойките и крачетата.


lethal
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 10 сеп 2014 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот lethal » Нед 01 мар 2015 17:56


Разглобих вратата и смених ключето,но централното и зумера не се оправиха.От това,което съм чел означава,че цялата брава е за смяна или пък да не съм свързал кабелчетата правилно,но ако е така няма ли други проблеми да ми прави?Централното от вътрешните бутони на вратата работи,но не и от ключа.


momchilBG
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 14 апр 2011 17:30
Автомобил: VW Bora 2.0
Двигател: APK 1999
Местоположение: Плевен

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот momchilBG » Пон 02 мар 2015 11:10


sportul написа:Така
Изображение

после
Изображение


Малкото моторче имаше зацапано колекторче и неще да върти ако спре на определена позиция
разбрах ,че има и центробежен включвател .

Събрах всичко , като затворих вратата и повече нито от вън нито от вътре се отваря :scare3
Незнам аз ли съм зле :banghead . Сега същата играчка но на затворена врата да е весело :cenzored


Колега аз имам подобен проблем, но със предна лява брава.
След разглабяна на бравата и корекция на 3 спойки, бравата я сглобих при тестове преди да се монтира бравата всичко работи. При монтиране само на бравата преди да сглобя вратата след като се заключи било то от ключа или от вътре няма отключване нито от дистанционното нито от вътре патрона нито от вътре. Чува се че централното отключва вижда се как се променя позижията на петлето, но при дърпане на жилото от вътре не се отваря бравата същото е и при дърпане на дръжката от вън. След което почнах да я разглобявам и по някое време жилото от вътре сработи при 50-тото дърпане. Да допълня че при затворена врата жилата си отварят вратата, само при заключено положение нещо блокирва. Или при сглабянето нещо да се е объркало? :banghead


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот ivo_vn » Пон 02 мар 2015 20:36


Здравейте, колеги!
Миналата неделя си играх с багажника, понеже не искаше да се заключва нито с дистанционно нито с ключ! :screwy Та проблема там се реши само със гресиране на ел. машинката.
Сега имам проблем с пасажерската врата! В началото беше само с плафоните, че светеха когато си поискат, а сега почна и да не се отключва или заключва?!? :bishop
Прочетох цялата тема и разбрах че имам проблем с външното микре за плафоните и най-вероятно студена спойка някъде за централното.
В предната страница един колега е посочил това микре, но и така не е написал дали е проработило?
http://olx.bg/mikroklyucheta-za-vrati-bravi-bagazhnik-vw-audi-skoda-seat-i56192944


Потребителски аватар
teac
Мнения: 107
Регистриран на: Нед 12 окт 2008 7:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот teac » Вто 03 мар 2015 21:22


Сменяш ключето, презапояваш всички спойки в бравата и си готов. Няма смисъл да търсиш кои са спукани, направо ги пипни всички, те не са много. :th_up


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот ivo_vn » Вто 03 мар 2015 22:54


Поръчах микрето, в неделя ще има разглобяване! :smile


m_grigorov1
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 05 окт 2013 12:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот m_grigorov1 » Пон 23 мар 2015 4:02


[b]Здравейте. И на моя голф 4 има проблеми с централното и с прозореца на едната врата. Тъй като съм от Разлог а тук няма сервизи за точно такъв тип проблеми реших да се заема сам. Мислех си че с клипчета от интернет и малко по малко ще стане е да ама не. Сега като видя как съм разкачил всичко и направо не знам как ще си го наглобя. Проблемите са следните: Най вероятно в шофьорската врата има проблем с тея микроключета а на другата врата прозореца много бавно се вдига и стигне до средата и се върне пак до долу. Мислех че е от машинката обаче я смених и се оказа че не е от нея. Не трябваше да продължавам да отварям на вътре но както и да е. Остана ми само тази букса към ключалката да отвора http://prikachi.com/images.php?images/488/8000488O.jpg и всичко ще излезе, но не виждам как да я махна и съм в безизходица. Абе лудница е, не е било за мен тва.. http://prikachi.com/images.php?images/492/8000492M.jpg .. Молбата ми е ако има някой дето се е справил с такива проблеми по своя vw golf 4 и е от Югозападна България ... ако може да отскочи за 1 ден... Ще си му платя пътни всичко.. четох че вратите на голфовете са много калпави... наистина е така. тел: 0899239418 .. Дано да има някой наблизо :k015[/


Потребителски аватар
teac
Мнения: 107
Регистриран на: Нед 12 окт 2008 7:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот teac » Пон 23 мар 2015 22:03


От задната страна има щипка. Както си я дал на снимката. Трябва да се стисне и ще излезе.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот dlug » Вто 24 мар 2015 9:18


Малък съвет-натискаш леко буксата навътре, за да освободи щипката, натискаш щипката и после дърпаш навън


m_grigorov1
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 05 окт 2013 12:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот m_grigorov1 » Пон 30 мар 2015 2:55


Благодаря много, справих се с проблемните ел стъкла. Сега ми остава проблема с централното ту работи ту не работи. Като за начало ще напръскам бравата както прочетох първо с обезмасляващ а после с контактен спрей и ако не стане ще разглобявам. В сервиз ми казаха че трябва да се мени цялата брава, но благодарение на форума знам че най вероятно са само микроключетата. А в друг сервиз ми казаха да сменявам конфорт модула, това ми е крайния варянт.


m_grigorov1
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 05 окт 2013 12:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот m_grigorov1 » Сря 01 апр 2015 17:44


Пробвах със спрейове но като цяло си е същото. Ту работи ту не работи. Явно трябва и на мен да се сменят микроключетата и презапояване. Можете ли да ми кажете къде по София може да се направи това, че нито мога да запоявам нито имам нужните инструменти за разглобяване на бравата..


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот brum » Сря 01 апр 2015 18:04


Герман, при Мишо. Води се форумен сервиз, има тема за него (Никси/Ники и Мишо са главните действащи лица).


venci.tenzhukov
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 15:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот venci.tenzhukov » Нед 19 апр 2015 15:19


Аз също имам същия проблем с предна лява врата и задна дясна... Интересното при мен е, че копчето на плафона работи обратно, т.е когато е в положение да свети постоянно, свети само, когато се отворят вратите, а когато е в положение за вратите, свети постоянно. Някой дали има обяснение и решение на този проблем?



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 127 госта