Seat Ibiza 1.4 16v 75к.с. 2002г., прекъсва за момент...

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
tskostov
Мнения: 494
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 0:39
Автомобил: Seat Ibiza MK III 2002
Двигател: 1.4 16V
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Seat Ibiza 1.4 16v 75к.с. 2002г., прекъсва за момент...

Мнениеот tskostov » Чет 20 мар 2014 15:03


Здравейте, колеги! Рядко пиша, защото рядко имам сериозни проблеми с колата (дай, Боже, така да си остане :D)... Сегашният проблем, не знам до колко е сериозен, но определено е дразнещ и ме притеснява! От едно известно време, от време на време се появява едно досадно прекъсване на колата. Основно признаците са, без значение от обороти, температура на двг и каквото и да било, колата прекъсва, все едно изведнъж изчезва тока! В движение, при по-висока скорост и обороти, това прекъсване е моментно, оборотите падат до долу и веднага, от инерцията, пак си се връщат и колата си продължава все едно нищо не е станало! Но при по-ниски обороти или празен ход, това прекъсване направо гаси двигателя. След това си паля и пак, все едно нищо не е станало?!?! Проблема може да се получава рядко, може и по-често, общо взето, колата си има собствено мнение и настроения, които не зависят от мен или някакви външни фактори! Другото интересно нещо, което забелязах е, че проблема не се показваше, докато беше по-студено, последните два-три месеца, а онзи ден, температурата навън се вдигна до 27 градуса и колата пак прекъсна?!?! Двигателя си загрява перфектно, държи си 90 градуса и зима и лято, без никакви грижи! Колата е тази от заглавието, двигателя няма грешка, няма шумове, няма нищо - работи си равномерни и перфектно, код не мога да ви кажа, но знам, че същия двигател се слага и в някое поло... Благодаря предварително и се надявам, че ще ми помогнете, за де не давам на някой "майстор" да работи на сляпо!


П.П.: Когато се появи за сефте проблема, закарах колата на една диагностика, която не показа ниииищоооо?!?!

Поздрави!




Потребителски аватар
Powerplay
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 05 яну 2014 18:29
Автомобил: VW GOLF III
Двигател: ABF 1996
Местоположение: София
Контакти:

Re: Seat Ibiza 1.4 16v 75к.с. 2002г., прекъсва за момент...

Мнениеот Powerplay » Чет 20 мар 2014 15:17


Провери масите колега - беше ми се загубила , ту хване ту не , едната маса на мене и ми правеше същите проблеми(polo 6n2)
Иначе двигателя ти се слага на моето поло.
Ако имаш Check и EPC кодът ти е AUD.
Ако имаш само EPC май беше AFH (но не съм много сигурен - дали е точно AFH)


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Seat Ibiza 1.4 16v 75к.с. 2002г., прекъсва за момент...

Мнениеот van4ooo » Пет 21 мар 2014 14:43


Всички стрелки ли падат все едно е изгасена-може да е клеморед(контактния ключ).


Потребителски аватар
tskostov
Мнения: 494
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 0:39
Автомобил: Seat Ibiza MK III 2002
Двигател: 1.4 16V
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Seat Ibiza 1.4 16v 75к.с. 2002г., прекъсва за момент...

Мнениеот tskostov » Пет 21 мар 2014 22:29


van4ooo написа:Всички стрелки ли падат все едно е изгасена-може да е клеморед(контактния ключ).


Ами не мога да кажа... Става за прекалено кратко време, а малките стрелки (температура на водата и гориво) падат плавно, не става изведнъж, дори след като загася двигателя... Забелязвам само оборотите! Четох разни теми в други форуми, за същия проблем и там някой каза, че също мислел за клемореда, но след смяна положението останало същото... За сега мнението със загубената маса води по точки :D, но продължавам да приемам всякакви идеи, че да мога да отида при майстора и да му кажа - "Виж ся, майна (по стечение на обстоятелствата живея в Пловдив и "майна" трябва да присъства в разговора), дай да проверим това, това, това и това, че да видим къде е проблема...", а не да я оставя и да ми се обади майстора и да ми каже "ами, виж, майна, смених ти това, това, това, това и още няколко неща, майна, ама трябва да я вземеш да я покараш, че да видим, дали сме уцелили проблема, майна... Дай тука "амнайсе стотин" пари, за частите дет съм ти сложил, майна..."



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous, nikidimow и 6 госта