Защо се бави 3 месеца доставката на Крос Туран?

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
galit
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 10:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот galit » Пет 04 апр 2008 10:43


Хе, по договор доставката на Крос Турана ни е 6 мес.
Може с производството да не смогват (нали има голям ръст на търсенето тази г.), пък и хванахме празниците - НГ, Великден...

Зафирите примерно, знам, че имат опция за по-бърза доставка (2 седм. + транспорта - още около 3 седм.), но не да си направиш сам конфигурацията и да ти я произведат за теб, а ти предлагат какви имат на склад.
Вероятно случая с Пасата е подобен (за 2 седмици няма как само в производство да влезе), пък и склад сигурно имат в Испания, с което се скъсява и доставката.




dulgia
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 10 мар 2005 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dulgia » Пет 04 апр 2008 11:09


в договора имаш ли точка неустоики


Потребителски аватар
galit
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 10:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот galit » Пет 04 апр 2008 11:45


разбира се, но още не говорим за неустойки - още не е минал срока от 6 мес.!
:shock
Впрочем, и днес разбрах, че в автовоза, който е пристигнал на Порше нашия Туран го няма. За информация - който го интересува - имало оранжев Крос Туран, Туареци др.
Дилъра вчера каза, че днес 'пак ще се чуем с инфо'...


dulgia
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 10 мар 2005 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dulgia » Пет 04 апр 2008 13:11


аз имам друга информация.ако не те претеснява това би ли споделил за какви неустоики си се договорил.аз не мога да ги убедя че ни е нормално да чакам една кола безкрайно.поръчал съм я в сакарауто.


Потребителски аватар
koko_90
Мнения: 95
Регистриран на: Сря 05 сеп 2007 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот koko_90 » Съб 05 апр 2008 11:19


dulgia написа:ааа, сетих се защо ще закъснее-защото завода е спрял производството на туран понеже интереса за тигуан бил голям


Нищо подобно колега.Аз проверих и информацията която ми беше дадена и тя гласеше, че рутинните опреции които се правят(нямам данни за тях)се бавят страшно много..А бе с няколко думи ще кажа и че Европа е ошашавена като нас..


Потребителски аватар
Ивайло
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 05 яну 2006 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Защо се бави 3 месеца доставката на Крос Туран?

Мнениеот Ивайло » Съб 19 апр 2008 23:27


galit написа:Има ли друг подобен случай? Дали е вече тенденция?
Вече минава 3ти месец и все още си чакаме Крос Турана. Поръчан е при дилъра Порше Сф Изток.
Избрахме си: CrossTouran 1.4 TSI (Aut), бензин, 170 к.с. с разни екстри.
По информация от дилъра миналата сряда возилото е било 'вече' в Будапеща и чак този петък (!) ще пристигне.


При мен - същата история. Капарирах в първите дни на март Туран 1.4 TSI (Aut-DSG), естествено конфигурация по мой избор. Първо от Порше Изток ме уверяваха, че едва ли не в края на Април ще го доставят, после започнаха да дават на заден - производствената програма на линията във Волфсбург била пренатоварена заради големи поръчки на Тигуан, и др. подобни тъпи обяснения. Последно ми казаха да го чакам съм края на юни, а на мен вече ми треперят ръцете :)

Абе не е читава тая история, но явно даже и с германците се случва...


Потребителски аватар
Ивайло
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 05 яну 2006 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Защо се бави 3 месеца доставката на Крос Туран?

Мнениеот Ивайло » Съб 19 апр 2008 23:31


mladenijuliana написа:ако сте си платили кеш идва по-бързо ако е лизинг кога дойде тогава


Няма такова нещо - дилъра си получава парите винаги наведнъж, без значение дали ти му ги плащаш или лизинговата фирма, така че за него няма значение дали колата е лизингова или не.


Потребителски аватар
kikata
Мнения: 534
Регистриран на: Съб 29 сеп 2007 20:57
Автомобил: vw passat b6
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Защо се бави 3 месеца доставката на Крос Туран?

Мнениеот kikata » Нед 20 апр 2008 10:17


Ивайло написа:
mladenijuliana написа:ако сте си платили кеш идва по-бързо ако е лизинг кога дойде тогава


Няма такова нещо - дилъра си получава парите винаги наведнъж, без значение дали ти му ги плащаш или лизинговата фирма, така че за него няма значение дали колата е лизингова или не.


Колега абсолутно си прав,дилара не го интересува дали зимаш на изплащане или кеш,дилара си зима парите на купа,тва с изплащането е между нас и банката от която теглим кредит,поне аз съм така!!!
И друго,аз също живея в испания и такива доставки на пасати за 2 седмици от германия не съществуват :lol: както каза един колега по-отгоре.Минимума за доставка е от 2 мес и половина до 3.
Мойто кадди дойде за 3 дена,ЗАЩОТО същия вносител е имал едно кадии в повече в барселона(било е поръчано преди 3 мес,но копувача се е отказал)и за 2-3 дена го домъкнаха в мадрид.
Цялата работа е че хубавите неща стават доста бавно!!!


Потребителски аватар
koko_90
Мнения: 95
Регистриран на: Сря 05 сеп 2007 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот koko_90 » Нед 20 апр 2008 21:41


Колега galit ко стана още ли не са ти го докарали тоя хубавец... :shock


Потребителски аватар
galit
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 10:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот galit » Вто 22 апр 2008 15:19


съжалявм, че се позабавих с отговора.
Мдаа, вече си караме хубавеца 8)
Значи, при подписан договор за доставка на 27.12.2007, на 09.04.2008 г. вече си го карахме регистриран и т.н., т.е. доставка (+регистрация и уреждане на документи) 3 мес. и 1/2.
Всъщност, освен ако не си купувате мострата, вече няма доставка на Туран за 3 мес. - станали са 4 мес. (може и информацията да е временна). По-нагоре чета и за по-големи срокове за сега подписващите за Тигуан (примерно).

Едни приятели си поръчаха Тигуан (незнам дали е от значение - но, от дилър от В. Търново), доставката им беше точно 4 мес. (тази седмица пристигна).


Потребителски аватар
galit
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 10:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Защо се бави 3 месеца доставката на Крос Туран?

Мнениеот galit » Вто 22 апр 2008 15:21


Ивайло написа:
mladenijuliana написа:ако сте си платили кеш идва по-бързо ако е лизинг кога дойде тогава


Няма такова нещо - дилъра си получава парите винаги наведнъж, без значение дали ти му ги плащаш или лизинговата фирма, така че за него няма значение дали колата е лизингова или не.


Точно така.
Даже, условията на плащане се определят след като автомобила пристигне.


Потребителски аватар
Ивайло
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 05 яну 2006 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ивайло » Вто 22 апр 2008 17:35


galit написа:Мдаа, вече си караме хубавеца


Сподели нещо повече за хубавеца :) - возия, комфорт, динамика, разход? За това моторче 1,4 TSI досега само суперлативи чета. Но защо пишеш, че е 170 к. с. като по технически данни е дадено 140 к. с.?

Аз явно ще трябвада почакам още около 2 месеца, а до тогава само ще воайорствам... :lol:


Потребителски аватар
galit
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 10:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот galit » Сря 23 апр 2008 15:54


Ивайло написа:Сподели нещо повече за хубавеца :) - возия, комфорт, динамика, разход? За това моторче 1,4 TSI досега само суперлативи чета. Но защо пишеш, че е 170 к. с. като по технически данни е дадено 140 к. с.?

то вече излизаме от темата, но само да уточня:
Да, 170 к.с. е двигателя - има и такъв модел - погледни в офертите.
CrossTouran 1.4 TSI (Aut); Бензин, скоростна купия DSG/6; Мощност (kW/к.с.) 125/170.
Съпруга ми доста информация прочете, особено чужди форуми, докато се спре точно на този двигател.
Вече е поръчан и втори такъв модел при дилъра, та ще сме двама скоро 8)
Ето някои акценти от допълнителното ни оборудване:
- 8 високоговорителя
- Мултифункционален кожен волан
- Затъмнени задни стъкла
- Външни огледала с функция "Прибиране към купето"
- ПАКЕТ "Светлина и видимост" І, ІІ, ІІІ и ІV.
- Стъклен шибидах с ел. задвижване .... теглич ...;
- Фарове "Bi-Xenon" ЗАВИВАЩИ /къси и дълги светлини/
- Зимен пакет
- СИСТЕМА ЗА САМОПАРКИРАНЕ "ПАРК АСИСТ"
- Аларма "Плюс" с обемен датчик.

Като разход, за 250 те км, които сме минали на неразработен автомобил, варира: градско си лапа: 13/100 и нагоре (много ориентировъчно!). Извъградско: може да покаже от 6-7/100, може и 15/100, в зависимост как го караш.
Ако направим специална тема за разход на бензиновите Турани по-натам, ще се включа по-прецизно.

А за чакането на Турана - за в началото на юни (ако не стане някаква специфика при теб) се приготви. Тъкмо за морето. 8)
И на нас дилъра ни каза - 'поне 2 месеца' (пък и като четох във форума за този срок им е пристигал преди), но нали знаеш крайния им срок е 6 месеца, така че и 4 мес. е ок.


Потребителски аватар
koko_90
Мнения: 95
Регистриран на: Сря 05 сеп 2007 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот koko_90 » Сря 23 апр 2008 19:38


Еее браво колега(колежке май)С много здраве и безавариини пътища..

Поздрави.!!


Потребителски аватар
koko71
Мнения: 59
Регистриран на: Чет 17 май 2007 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот koko71 » Сря 23 апр 2008 23:15


Защо не си поръча дизел?



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта