Проблем с печка на VW Sharan

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
sers
Мнения: 179
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia - Kanzas.

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот sers » Пон 18 яну 2016 22:36


Моята на стария Шарам бачка при теб не знам. Наведи се и виж...




tisho_70
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 10 окт 2015 14:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот tisho_70 » Пон 18 яну 2016 22:48


Всичко ми работи,скоро смениха свеща...печка,задно парно..
Голяма кола туй нещо,а и предно ел подгревче на стъклото..идеалка :love.vwclub


sers
Мнения: 179
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia - Kanzas.

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот sers » Пон 18 яну 2016 22:56


Идеал Петров. Виж си завърти седалките на 180градуса предните а отзад 3-те сгъваш и става маса.


tisho_70
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 10 окт 2015 14:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот tisho_70 » Пон 18 яну 2016 23:22


Туй едва ли ще стане,колега беше писал че треба да имам 2 еднакви лостчета на седалките,но аз ги немам,а и така съм си супер доволен от возилото.
п.п.:мерси за инфото за градусите на задното топло и за климатроника-имаш черпня като идеш към Добрич:)
:love.vwclub


sers
Мнения: 179
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia - Kanzas.

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот sers » Пон 18 яну 2016 23:40


Добрич така и не ме прие този град. Миналата година като идвах ,точно бяха затворили пътя заради наводненията. А седалките се въртят само с лявата дръжка. Дясната е за нагоре / надоло. А с двете едновременно нищо повече не става (пробвано) Шаран 98г.


tisho_70
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 10 окт 2015 14:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот tisho_70 » Пон 18 яну 2016 23:50


Аз ще приема бре човек,на крачка бях от наводнението,още час и мазата щеше се напълни,но поради не знам какви причини там нямаше нищо,вино и ракия са ми на етажа-2-ри:)


Потребителски аватар
samet_1984
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 15 мар 2014 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот samet_1984 » Пет 22 яну 2016 9:28


Здравейте колеги!И аз имам проблем с въпросната печка D3W Z.Доста доста много неща научих из форума и се взех да я ремонтирам. Значи стигнах до някъде и сега моля да ми помогнете.Да разкажа до къде съм стигнал.Първото установих, че свещта си беше заминала и си я подмених със здрава.Обаче нещо пак не се получи.С vag-com пробвах 18 канал ,който от форума знам че е за печката,но
за съжаление то не се отваря за да се види в какво дередже е.При -5 градуса измерих буксата откъм колата на 1 пин има си постоянно 12V,като запалих колата появиха се и нужните 6 и 7 пин. Но запалвАне пак няма.Помпичката от резервоара е във видимо добро състояние на визия само:) Имате ли идея дали може да се пробва на 12V?Страх ме е да не я изгора евентуално ако е здрава.И най-важното нямам идея как се пробва управляващата електроника в печкатата и моторчето за въздух? Ще съм благодарен на всички които могат да помогнат.


sers
Мнения: 179
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia - Kanzas.

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот sers » Пет 22 яну 2016 13:09


samet_1984 написа:Здравейте колеги!И аз имам проблем с въпросната печка D3W Z.Доста доста много неща научих из форума и се взех да я ремонтирам. Значи стигнах до някъде и сега моля да ми помогнете.Да разкажа до къде съм стигнал.Първото установих, че свещта си беше заминала и си я подмених със здрава.Обаче нещо пак не се получи.С vag-com пробвах 18 канал ,който от форума знам че е за печката,но


за съжаление то не се отваря за да се види в какво дередже е.При -5 градуса измерих буксата откъм колата на 1 пин има си постоянно 12V,като запалих колата появиха се и нужните 6 и 7 пин. Но запалвАне пак няма.Помпичката от резервоара е във видимо добро състояние на визия само:) Имате ли идея дали може да се пробва на 12V?Страх ме е да не я изгора евентуално ако е здрава.И най-важното нямам идея как се пробва управляващата електроника в печкатата и моторчето за въздух? Ще съм благодарен на всички които могат да помогнат.



Този модел не излиза на диагностиката защото няма в инсталацията на колата кабел за 5-ти пин на буксата на печката.
Не сработва защото е изгнил или скъсан силовия проводнил на буксата на печката ( трябва да я свалиш цялата)
Датчика под стъклото го елиминирай като сложиш кабелче и дадеш на верига буксата му.
Помпичката се пробва на 12 в. няма проблем .
Има още причини . но не си стигнал до там.
Може и електрониката да е заминала...
Редът на работа е следния:
Палиш колата веднага сработва печката и си издухва горивната камера за 2-3 сек.
Спира
След 30сек. пичва да чука горивната помпичка
След още 30сек . се пали печката и започва горене. като звука е все едно пали Вертолет и така продължава да бучи докато дигне 80 гр .


Потребителски аватар
samet_1984
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 15 мар 2014 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот samet_1984 » Пет 22 яну 2016 20:52


Първо благодаря за бързото ти съдействие колега!Значи днес я свалих за пореден път и хоп какво да видя!!!!Кабелът от първият пин който е за постоянния 12V( червения) беше се окислил и буквално разпаднал точно на входа на буксата.И така се елиминира още един проблем.Неможах да разбера дали работата се получи,защото навън се стопли до 8 градуса и нямаше сигнал от температурния датчик.И все пак се съмнявам, че пак ще изкочи някакъв проблем.Моля да дадеш идея оттук нататък по какъв ред да тръгна ????
Мога да намеря и управление за печката стига да знам че проблема е от него..А моторчето за въздух и то може ли да се пробва на 12V????


sers
Мнения: 179
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia - Kanzas.

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот sers » Пет 22 яну 2016 22:17


samet_1984 написа:Първо благодаря за бързото ти съдействие колега!Значи днес я свалих за пореден път и хоп какво да видя!!!!Кабелът от първият пин който е за постоянния 12V( червения) беше се окислил и буквално разпаднал точно на входа на буксата.И така се елиминира още един проблем.Неможах да разбера дали работата се получи,защото навън се стопли до 8 градуса и нямаше сигнал от температурния датчик.И все пак се съмнявам, че пак ще изкочи някакъв проблем.Моля да дадеш идея оттук нататък по какъв ред да тръгна ????
Мога да намеря и управление за печката стига да знам че проблема е от него..А моторчето за въздух и то може ли да се пробва на 12V????


Що си усложняваш живота бе човек :mhihi .
Чети какво съм ти писал.
Туко виж , "ако днес " и беше окъсил датчика отпреде както ти казах , щеше да и чуеш гласчето....


BLESSED DEVIL
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 09 авг 2013 8:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот BLESSED DEVIL » Съб 23 яну 2016 23:49


Здравейте колеги,
От скоро и ние се возим в един чудесен шаран.
Благодарение на колегите от форума - Миро и Никси,
разбрах, че печката не работи.
При първата диагностика излезнаха тези грешки:
Изображение
След като бяха изтрити, се показа само тази грешка:
Изображение
От Мичел ми казаха, че трябва да се смени вентилатор и упътнения. Цената за този ремонт в момента е непосилна.
Някои може ли да предложи решение на проблема? Благодаря предварително.

П.п. Като взехме колата, тя беше с 70 Ah акумулатор. Сега е с 85 аh (aко това има значение).
Колата е от 2004 след фейслифта с двигател 1,9. 116кс. AUY.
Благодаря предварително.


Потребителски аватар
GodLike
Мнения: 2133
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 9:27
Автомобил: VW Touran
Двигател: CRKB 7DSG Highline
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот GodLike » Нед 24 яну 2016 15:47


Здравейте колеги

Моя проблем с печката още не е решен :icon_sad
Грешката, която вади постоянно е 01491 - Glow plug for heater (Q9) 29-00 Short to Ground
Свещта работи, проверена е!
Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?


Потребителски аватар
samet_1984
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 15 мар 2014 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот samet_1984 » Сря 27 яну 2016 20:11


Кабелът го запоих,шунтирах датчика,изпробвах помпичката за гориво,но пак не ми посвири за жалост:((Според мен моята работа се усложни доста,но все пак не искам да се откажа.Искам да изпитам удоволствието да си го ремонтирам.Благодаря от все сърце на колегите които помогнаха да стигна до това ниво.Ще съм преблагодарен и ако ме ориентирате оттук нататък..


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7665
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот goppa » Сря 27 яну 2016 21:06


samet_1984 написа:Кабелът го запоих,шунтирах датчика,изпробвах помпичката за гориво,но пак не ми посвири за жалост:((Според мен моята работа се усложни доста,но все пак не искам да се откажа.Искам да изпитам удоволствието да си го ремонтирам.Благодаря от все сърце на колегите които помогнаха да стигна до това ниво.Ще съм преблагодарен и ако ме ориентирате оттук нататък..


И при мен правеше така. Оказа се блокирал лагер на вентилаторчето. Смених го и вече си бачка ок. Вентилатора го пробвам с 6V батерия че на него пише 8.7V, същото се отнася и за свещта тя е 8V. Печката я пробвам извън колата, като вместо помпа и свързвам клапан от газова уредба. Щом и подадеш + на 1,6 и 7 крак и - на 2 пурво продухва за2-3 секунди(ако върти лениво или за кратко спира опита за запалване), после подгрява свещта около 20 секунди и после почва да цъка помпичката (в моя случай клапана), ако свещта е навън се вижда как загрява.


sers
Мнения: 179
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia - Kanzas.

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот sers » Сря 27 яну 2016 23:02


samet_1984 написа:Кабелът го запоих,шунтирах датчика,изпробвах помпичката за гориво,но пак не ми посвири за жалост:((Според мен моята работа се усложни доста,но все пак не искам да се откажа.Искам да изпитам удоволствието да си го ремонтирам.Благодаря от все сърце на колегите които помогнаха да стигна до това ниво.Ще съм преблагодарен и ако ме ориентирате оттук нататък..

Аз имам печка на части.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта