Touran - избор и информация

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
stefannankov
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 19 мар 2015 5:13
Автомобил: VW Touran 19 TDI
Двигател: BKC 105 hp 2005

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот stefannankov » Вто 07 апр 2015 15:35


Благодаря за отговорите. Горе-долу се пооправих аз. Контитех комплекта за 250 лв не включва водна помпа, но наистина не е задължително да се сменя на първа смяна на ангренажа ако е оригиналната(поне такава е практиката на повечето майстори с които говорих). Остана ми само ключа за светлините да го реша като проблем. Оказа се че като сменях щеката на темпомата чисто софтуерно можа да се задейства режима при който светлините си светят на 50% при спусната ръчна спирачка автоматично с пускането на двигателя, и реално въпросната позиция ауто на мен не ми е нужна- като стане тъмно и проима нужда от повече светлина - просто врътвам ключа на другата позиция.
Остана ми само одрания ключ да оправя - ел.майстора който ми оправи светлините каза че е виждал хора които са си пръсвали с черен мат спрей пластмасите и че могат да се намерят стикери, които да се залепят по означенията които трябва да останат бели- та сега въпроса е дали някой знае откъде могат да се намерят такива стикерчета че да поуправя пластмасите вътре и всичко е наред.




jujistef
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 11:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот jujistef » Нед 19 апр 2015 9:59


Здравейте,търся метална решетка(кора),която предпазва картера на Тouran 1.9 TDI-105кс 2007г,оригиналната е пластмасова. Ще съм благодарен ако някой знае дали изобщо има такава оригинална и дали се продава някъде!


stefannankov
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 19 мар 2015 5:13
Автомобил: VW Touran 19 TDI
Двигател: BKC 105 hp 2005

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот stefannankov » Нед 19 апр 2015 14:58


Има тук http://www.avto.bim.bg/Metalni-kori-pod-dvigatel-za-VOLKSWAGEN-TOURAN-ot-2003-do-2006_m677t368.html
Засичал съм и по други сайтове за аксесоари- както пластмасови така и метални.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот IRRITATING » Нед 19 апр 2015 15:03


Аз продавам такива.Влез в Продава имам обява и ще я видиш как изглежда.

П.П. Ето я на снимка
Прикачени файлове
metalna-kora-vw-touran.jpg


DiddoVWFAN
Мнения: 164
Регистриран на: Чет 06 ное 2008 21:39
Автомобил: Corrado
Двигател: KR-1991
Местоположение: Варна

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот DiddoVWFAN » Вто 21 апр 2015 12:09


Привет и от мен колеги. Насочил съм се към дизелов Туран 101к.с. с ръчни скорости. Описали сте кое колко струва, поправете ме ако греша: обслужване ролки, ремъци, масло + труд около 500.00лв. Може ли някой да сподели, ако знае колко излиза смяна на съединителя с труд? Също така колко хиляди километра издържа ориентировъчно. Само тази информация е стара в темата и е за DSG.
Благодаря предварително.


манол
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 21:53
Автомобил: Фв туран
Двигател: BMN 2007 г
Местоположение: бургас

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот манол » Чет 23 апр 2015 19:20


колко ще издържи зависи от това как и къде караш повече - градско или извънградско,спокойно или спортно, затова може да изкара 100х.км може и 200х.км. Зависи и с какъв ще го смениш - на коя фирма. Цените зависят от това къде го сменяш - в сервиз на ФВ е части+труд около 1800лв./съединител, маховик и помпа=1500лв. итруд 300лв./. В друг сервиз труда ще е наполувина, ацената на частите според отстъпката и марката.


Потребителски аватар
zlatex
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 06 май 2015 21:48
Автомобил: VW Touareg
Двигател: CVV-2016
Местоположение: София

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот zlatex » Сря 06 май 2015 22:58


Здравейте,отскоро съм собственик на Туран,1,6 куб.см,116 к.с. Някой да знае каква е разликата между Highline и Trendline изпълнение?


Илиан VW Touran
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 18 апр 2015 23:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Илиан VW Touran » Пон 11 май 2015 13:04


Здравейте колеги,
От скоро съм собственик на VW TOURAN 2.0 ECO FUEL BSX мотор. Купуих колата от частно лице в Германия и се прибрах на ход. Същата има TUV до края на годината и стария собственик ми каза да не сменям нищо преди да изтече TUV-a. За сега съм с много добри впечатления от колата, надявам се и за напред да бъде така. Моля собствениците на такива коли (двигатели) да споделят какво масло да сложа при смяната? Трябва ли да се придържам към някакви спецификации на Фолксваген или е достатъчно да спазвам изискванията за вискозитет 5W-30. Имам оригинално масло MOBIL 1 пълна синтетика 5w-30, закупено от Германия и се чудя дали да го слагам. Благодаря за съветите предварително!


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот filipov » Пет 15 май 2015 16:18


Слагай го


francov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 22 авг 2012 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kozloduj

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот francov » Пон 15 юни 2015 9:44


Здравейте имам от 3 години Touran 1.9 tdi 105 коня двигател BLS, от известно време взе да не пали сутрин или по точно пали много трудно след това няма проблеми. Диагностиката отчита винаги (недобро палене на 1 цилиндър)съмненията са за дюза.Въпросът ми е ако се вземат ремонтни комплекти за дюзите и се подменят тези джаджи там и на 4 дюзи, дали след това им се прави някаква настройка.От провинцията съм и не разполагаме с кой знае каква сервизна база. Благодаря


Потребителски аватар
frodoslav
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 09 юни 2010 1:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: бургас

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот frodoslav » Пон 15 юни 2015 13:42


Здравейте, купих си Туран 1,9 Тди БЛС мотор от Германия , след първите 3000 км съм мн. доволен. Смених масло и всички филтри , като не сложих от прехваления Кастрол, който ми препоръча VW,а сложих Мегуин мегол 5В-30 отговарящ на стандарта vw 507.00 добре се държи. Само добри отзиви засега за колата


ReXeL
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 08 юли 2015 14:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот ReXeL » Пон 13 юли 2015 15:48


Колеги изгоря ми бушона на запалката хах.. някой да е информиран кой точно е той за да го сменя. Благодаря предварително :) :beer


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Kalin72 » Вто 14 юли 2015 0:38


ReXeL написа:Колеги изгоря ми бушона на запалката хах.. някой да е информиран кой точно е той за да го сменя. Благодаря предварително :) :beer



Според файла тук е номер 47, долу в ляво на волана.

http://www.smellybum.co.uk/touran%20fusebox.pdf


Punata
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 29 сеп 2015 6:16
Автомобил: VW Touran 2.0 140hp
Двигател: 2009
Местоположение: Пловдив

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Punata » Нед 18 окт 2015 0:08


Здравейте, колеги отскоро и аз си закупих VW Touran 2009г., 2.0TDI 140 HP, ръчна скоростна кутия BMM двигател.

Към момента съм много доволен от автомобила разхода е приличен вози перфектно, смених му всичко (масла филтри и т.н).
Имам следния проблем на който не мога да намеря решение.
Той е : не ми работят пръскалките на предното стъкло, задното стъкло, задна чистачка, клаксон, запалката и циркулационна помпа на печката.
За печката съм се разбвал с VW Пловдив да ида да я погледнат тъй като за нея има кампания.
За пръскалките мислех че е от помпата тъй като не се чуваше реших да я сменя е смених я но не стана пак. Прегледах всички бушони и релета всичко работи (релетата ги тествах естествено след сваляне).

Някой да е имал сходни проблеми като моите и ако може да сподели решението им.

Благодаря :)


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Kalin72 » Чет 22 окт 2015 14:44


Имах същия проблем, сканирай за грешка с Vag-Com, при мен излезе проблемно реле. Вариант е и пакета на ключа за запалването да не работи както трябва. Елементарно и евтино е, но не си давай колата на разни "майстори" да се учт на нея, пак няма да се научат да работят :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: IronMaiden и 46 госта