Touran - избор и информация

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Hex
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 23 юни 2007 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Touran - избор и информация

Мнениеот Hex » Нед 24 юни 2007 11:40


Здравейте, момчета и момичета, това е един от първите ми коментари във форума на VW, затова нека ви поздравя за активния форум!

Наскоро поръчахме VW Cross Touran и докато го чакаме реших да попитам другите собственици на (Cross) Touran-и във форума за впечатленията им от возилата.

В Бургаското представителство бяха достатъчно отзивчиви, което ни позволи да направим един тест-драйв на един чисто нов Touran Conceptline, с двигател 1.9TDI 105 к.с. (нямаха 2.0, 140 к.с., какъвто искахме да изпробваме). Тъй като повечето от впечатленията ми за колата са позитивни, нека кажа това което не ми хареса - очакваното (но леко) странично клатене и абсолютно неочакваното, и според мен необосновано, шумене в купето (след като проверихме дали всички прозорци са затворени и изключихме климатроника).

Гледната ми точка е на шофьор с близо 10 години опит и десетки изпробвани автомобили, но толкова шумна кола досега не бях карал - шума се усещаше дори на 6-та при 120 км/ч (около 2000-2500 оборота). Това типично ли е за всички Touran-и?

Ще се радвам на всякакви коментари за Touran-ите, за което благодаря предварително!




Потребителски аватар
Hex
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 23 юни 2007 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Hex » Вто 26 юни 2007 12:55


Айде стига, бе, няма собственици на Touran-и във форума?


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Вто 26 юни 2007 21:10


Има, ако отидеш в гаража и потърсиш, ще видиш, че собственици на това возило сте:

Hex
koko71
antonmh
daemon
Tomcat


Потребителски аватар
Hex
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 23 юни 2007 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Hex » Вто 26 юни 2007 23:22


Да, това беше първото, което направих, но все пак може да има хора, които да не са попълнили информацията в гаража. Все пак предпочитам дискусията за колата да не е на лични съобщения, а във форума, така че бъдещите собственици да се възползват от информацията, която предоставяме.

Явно ще продължа да използвам западните форуми, все пак благодаря за отговора.


Потребителски аватар
daemon
Мнения: 289
Регистриран на: Пон 21 фев 2005 17:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот daemon » Чет 28 юни 2007 12:12


Hex написа:Тъй като повечето от впечатленията ми за колата са позитивни, нека кажа това което не ми хареса - очакваното (но леко) странично клатене и абсолютно неочакваното, и според мен необосновано, шумене в купето (след като проверихме дали всички прозорци са затворени и изключихме климатроника).


с Touran Goal съм и за шума мога отчасти да се съглася, че е така...преди това съм карал Ауди известно време и в сравнение с него определено Турана си е шумен.. :? не знам защо не са го пипнали малко повечко...
за стабилност съм много доволен - за толкова висока и тежка кола има идеална стабилност (мое мнение) и невероятно ускорение (карам този които е 2л/140кс...)


Потребителски аватар
Hex
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 23 юни 2007 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Hex » Пет 29 юни 2007 22:57


Надявам се и на мен да ми допадне двигателя, който е 140к.с., все пак ускорение за 10 секунди е добро. А за стабилността ще коментирам след месец ;)


Atanas14
Мнения: 749
Регистриран на: Пон 03 апр 2006 9:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Atanas14 » Сря 04 юли 2007 16:47


айде и аз да се включа, да шумен е.

отчасти защото е висок, отчасти защото е помпа- дюза.
добро е автомобилчето, качеството е на задоволително ниво, потропва и поскърцва, но се живее. дребните проблемчета също ги има, както и недомислиците (тежък заден капак, който не се затваря както трябва).

и най-големият му минус, вози твърдо(празен), за съжаление няма пълно щастие. прекрасна динамика, приличен разход и най-вече място за всичко


HighLine
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот HighLine » Нед 08 юли 2007 19:20


Здравейте колеги.
Можете ли да споделите как са вашите Турани като разход.
Мерси предварително. :D


Atanas14
Мнения: 749
Регистриран на: Пон 03 апр 2006 9:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Atanas14 » Пон 09 юли 2007 9:00


около 7


HighLine
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 08 юли 2007 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот HighLine » Пон 09 юли 2007 10:15


Мерси колега :beer
И моя при смесен цикъл към момента според борда е 7.2л. (пробег 6000)
Предстои ми дъгъг път следващите две седмици та ще споделя как е. :D


Потребителски аватар
koko71
Мнения: 59
Регистриран на: Чет 17 май 2007 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот koko71 » Пон 23 юли 2007 22:23


Здравейте колеги! Късно видях темата. По мое мнение шумът се явява от типа двигател - помпа-дюза. Е имам и едно пасатче(бензин 2.0 115к.с.), но разликата е голяма. Touran-а е по-стабилен в завоя. На магистралата не мага да кажа още, защото торана уж още е на разработване. Старая се да не го карам с повече от 3000 оборота т.е. 150км/ч на 6-та. С пасата съм вдигал 200.00 - залепва за пътя, но става шумен. С туран-а 150 не се усещат. Ще изчакам да му сменя маслото и ще го пробвам. Относно разхода от Габрово до Пловдив веднъж ми показа комб. р-д 5.8л/100, но настъпя ли го над 120 разхода отива към 7.


Потребителски аватар
Hex
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 23 юни 2007 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Hex » Пет 27 юли 2007 0:34


В clubtouran.net бяха пуснали една тема от форум на VW, точно за разработването на двигателите помпа-дюза. В общи линии съветите бяха следните:

До около 5000км да не се вдигат над 3800 оборота (2500 като е студена), тъй като това е периода на по-грубото напасване.

Над 5000 до 50000 км. двигателя се доразработва, като компресията достига почти маскимума си на около 10000км. Да се използва целия диапазон на оборотите.

И през двата периода се препоръчва по-рязко ускорение до позволените обороти (така че да се използва и турбото), с цел улягане и правилното наместване на семерингите. Това гарантира, че разхода на гориво и масло ще е нисък след като се разработи двигателя.

С други думи, идеалното място за разработване на двигател помпа-дюза е града. При пътуване извънградско, да не се кара на автопилот, докато се разработва двигателя, тъй като при неговата работа няма неравно подаване на газ, типично за ръчното такова (отново, целта е ползването на турбото през възможно най-голяма част от времето).

Съветите са на фирмен шофьор, който е разработвал няколко такива автомобила.


Потребителски аватар
koko71
Мнения: 59
Регистриран на: Чет 17 май 2007 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот koko71 » Пет 10 авг 2007 15:34


Колега, какво стана взе ли си Турана или още чакаш? Аз моят го чаках 3 месеца.


Потребителски аватар
karim
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 13 авг 2008 12:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот karim » Пон 25 авг 2008 17:12


HighLine написа:Здравейте колеги.
Можете ли да споделите как са вашите Турани като разход.
Мерси предварително. :D

Разхода ми е 6.9л. на 100 градско.Реално трябва около 7.5,защото до преди засичането не бях ползвал климатика(не че съм пестял а не работеше)


Потребителски аватар
Ивайло
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 05 яну 2006 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Touran New - първи впечатления

Мнениеот Ивайло » Нед 31 авг 2008 16:03


40 дни зад волана му и 4 000 км, и ето ги първите ми по-обстойни впечатления:

Комфорт: високоразположените предни седалки са много удобни, има достатъчно пространство за водача и пасажера до него. Задните седалки обаче са малко теснички, а ако детето, пътуващо отзад реши да си полегне - никак не е удобно. За багажния отсек не е нужно да се говори - събира всичко :)

Возия: може да се опише най-точно с една дума - Твърда! Понякога ме обзема носталгия за стария ми пасат B4, който сякаш не подскача така нервно по "чудесните" български пътища. Но стабилността в завой е на високо ниво, независимо от височината на автомобила;

Динамика: 1,4 TSI с DSG, дори без употреба на спортния режим на предавките, осигурява отлична динамика. Kick down-а дава спокойствие при изпреварване и помага в проблематични ситуации.

Разход: мдааа - извънградско без магистрала - 6,8 - 7 на 100; на магистрала - с темпомат на 130 - над 8,5 на 100; градско - 12 - 13 на 100. Харесва ми или не - това е реалността с включен климатроник :(



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: IronMaiden, jordan17772 и 57 госта