Смяна/избор на подходящ двигател за Т3

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
Yaro
Мнения: 238
Регистриран на: Пон 22 ное 2004 2:34
Автомобил: TLC HDJ80
Двигател: 1HD-FT
Местоположение: София

Re: Смяна/избор на подходящ двигател за Т3

Мнениеот Yaro » Чет 13 ное 2014 11:31


Митко, коментарът ми беше не толкова към теб , а към Венко.




Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Смяна/избор на подходящ двигател за Т3

Мнениеот valsanik » Чет 13 ное 2014 12:29


BuGmaN написа:
Yaro написа:Добре, бъдете малко реалисти... :icon_lol Иначе можем да си приказваме за Крали Марко и дядо Мраз дълго.


Реално ме караш да дразня, а за някой да фантазирам - ама, на: Бусчето ми е Т2-А, нещо към 1000кг. моторят е 4 цилиндровият, двулитров боксьор слаган на Т2, Т3, 411-412 и някой Поршета, разликите са основно в разпределителят, а моят си е Порш, сгъстяването ми е къде 12:1, компресия 16, с разните, леки доработки, без особен зор - диапазон 1500-7000 об.мин. Да, разбира се, че и Поршетата завиждат... Резервоарът единствено само тежи, имам само газ, смесителите на двата карба не са направени и влизам в дифузьорите с по една тръбичка през въздушните смукатели, но за 15000 пробег, статистиката ми е 8/100 минимален и 30/100 максимален. Другите съществени разходи са 3 строшени скоростни кутии, изпечен съединител и един комплект строшени предни торсиони, ама това е от офроудът по-скоро... :mrgreen Има, какво да се доработи с цел понижаване на минималният и повишаване на максималният разход... Всъщност, проектът бе за Метан, но изскочиха други проблеми и тупнах едно газово набързо... Абе, говорете ми за печките, още... Две коли съм карал дизел: и стар 1,9 92г. и съвременен 2,2 04 и мое нещо да съм пропуснал... :c020

Ей ся и Кинга да се включи на тема Газ/Бензин/Дизел...и си .......мамата.
Колеги....доста се отклонихме от първоначалния изглед на темата. Можем да си мерим печките и газовите котлони колкото си искаме .....И всеки ще си дърпа ,че неговото е най-хубаво. Според мен.....всеки да си кара каквото си иска......но да се изтъква ,че видиш ли ,моето най хубаво щото е порше...или аз съм най бръз щото имам турбина.....и още доста много примери могат да се дадат.....някак си не е гот.Човека пита, дайте да дадем адекватни отговори, пък той ще си направи извода....бензин/газ ли ще кара или дизел.
По добре изтъкнете факти, които ще са най добре като цена, а не хвалба.


Потребителски аватар
MrDiesel
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 05 юни 2006 19:14
Автомобил: vw t3 Caravelle
Двигател: SUBARU EJ 25 DOHC
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Смяна/избор на подходящ двигател за Т3

Мнениеот MrDiesel » Чет 13 ное 2014 16:52


Забравих да спомена,че за мен смяната на мотора е най-лесното нещо.После идва филма с техническият преглед и регистрацията на "новия" мотор,защото видиш ли в талона пише дизел,а ти имаш минал технически преглед бензин-газ.С оглед на затягане на този вид контрол по всички начини може да се окаже,че имаш перфектно направена машина,но за съжаление не отговаряща на някои законови норми.Преди да започнеш каквато и да е конверсия моят съвет е да разпиташ подробно кое ще отговаря на изискванията в кат.Със заводско вгражданите мотори е ясно,от там нагоре ако има запознати да споделят.Сумите за удоволствието мисля,че също трябва да се вземат под внимание.


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Смяна/избор на подходящ двигател за Т3

Мнениеот musuibie » Чет 13 ное 2014 18:20


Yaro написа:
musuibie написа:
BuGmaN написа:Има ли някой колега с печките да се вози за 10лв. на 100км. и да върви повече от полувината (казано, скромно) автомобили по пътищата, че ми е чудно, за кое, точно (изключвайки офроудът) ги препоръчвате тия тракторе :scare3 ? :gruebel
:beer

Аз!
...За да съм по-по-... обаче, сложих 1.9 TDI от Венто и смело мога да кажа, че малко са изпреварващите ме по светофарите въпреки, че съм с кемпер, който е доста повече от тон и половина с цялото оборудване и окомплектовка. Миналата седмица по магистралата скоростомера беше спрял на 150...
А по отношение икономичност връзва ми се доста под 10 на сто, ама това е предмет на един друг разговор....

Добре, бъдете малко реалисти... :icon_lol Иначе можем да си приказваме за Крали Марко и дядо Мраз дълго.

И по-конкретно - колко под 10 (лева не литра) на 100 ти се връзва? 10лв./100км за дизел към моментните цени е малко над 4 литра на 100км. Ти сега ще кажеш, че си навързал някакви страшни газови инсталации и с тях тези почти 2 тона ги движиш с разход по-малък от Смарт, но затова пък почти никой не те минава по светофарите?... :icon_lol Мда, и моя джип харчи почти колкото Поло дизел... :mrgreen

Имам още един (риторичен) въпрос - какъв беше разхода със закования скоростомер на 150км/ч на магистраналата? Пак ли под 10?

Ооо Яро, здрасти!
Както казах разхода е предмет на един друг разговор, защото карам с алтернативни горива и колко харчи всъщност май не е от голямо значение :mrgreen :mrgreen
Всъщност слагам и по малко нафта в резервоара, но преобладава маслото. Така карам от няколко години и съм супер доволен от разхода, просто защото маслото ми е фрий от към ту плащане.
Което при бензинов автомобил ..., на газ .... - е няма как да стане ... :mhihi :mhihi
А на магисралата - кой ти гледа...
Нали е почти фрий...
:Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun
Та поради изброените факти аз лично предпочитам кемпера на нафта. Имам и още няколко коли които са доста по-хубави като коли от него, но... той си има едно невероятно предимство в разхода, което мен много ме устройва в момента.
По въпроса за избора на двигател от колегата - слагай това, което ти е на сърце от към ту режисьорско виждане. На което си фен - на това се меткай, а пък ние тук какви ги приказваме си е според нашите лични предпочитания.
Един харесва червено вино в студа, друг вратни пържоли пред камината - угодия няма ей...! :biggrin :biggrin :biggrin


Georgi P
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 03 апр 2014 15:04
Автомобил: T3
Двигател: 1.6 D
Местоположение: София

Re: Смяна/избор на подходящ двигател за Т3

Мнениеот Georgi P » Пет 14 ное 2014 1:11


Евалата на всички, които се отзоваха.
Дадохте ми бая неща да обмисля, почва се търсенето сега и планирането на финансовия въпрос най-вече.

Ще ви държа в течение и ще гледам да кача снимки скоро.


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Смяна/избор на подходящ двигател за Т3

Мнениеот avtohit77 » Пет 14 ное 2014 19:15


Georgi P написа:Евалата на всички, които се отзоваха.
Дадохте ми бая неща да обмисля, почва се търсенето сега и планирането на финансовия въпрос най-вече.

Ще ви държа в течение и ще гледам да кача снимки скоро.


Така те искам :beer :love.vwclub


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Смяна/избор на подходящ двигател за Т3

Мнениеот avtohit77 » Пет 14 ное 2014 19:19


И малко спам но се извинявам предварително :drunk Става на въпрос за колегите със бегачките и малките разходи и големите пробеги :screwy Та не съм видял един на национален събор или международен :Mr Green Fun Това не се отнася за варналий :th_up


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Смяна/избор на подходящ двигател за Т3

Мнениеот valsanik » Съб 15 ное 2014 15:15


Е, ти ги уби с тоя въпрос........Ма,много далече праим сбирките......повече от една туба бензин...Само с печките можем да си позволим това.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта