Тунинг-проект Transporter T3 Бургас

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
Dinkicha
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 01 апр 2012 16:32
Автомобил: 1989 Volkswagen T3 Multivan
Двигател: 1.9 1Z
Местоположение: Бургас

Тунинг-проект Transporter T3 Бургас

Мнениеот Dinkicha » Вто 31 юли 2012 21:09


Уф откъде да започна? :D . Така,първо да се представя-казвам се Динко Драгнев и съм на (не за дълго) на 14 години от Бургас.Заедно с баща ми четейки всичките ви прекрасни проекти решихме малко и нас да ни позаболи главата.Спряхме се (за нас) на най-подходящия от всички Bulli бусове-Т3.Неочаквано за мен успяхме доста бързо да намерим такъв и то на читава цена като за състоянието си (преди да сте попитали-900 лв),в зелен тип "военен" цвят,1.6 D :weep: :weep: ,84 година (може и да бъркам,но това помня от ръководството за експлоатация),2 реда седалки зад шофьора и други неща,които не ми идват на ума вмомента.Тази тема ще се води от мен и предупреждавам,че ще се изказвам малко по-простоватичко :D :D (но ще трябва да ме извините).Ако има въпроси питайте,сега не се сещам за друго....Проекта ще се развива по-бавничко,но за събора догодина се надявам да е готов.Ооо да,най-важното (как успях да забравя)-по план ще се сваля (low rider),нова боя в цвят зелено (по код Lemon или Ninja Green нещо от този род) с черно боядисан таван и джанти естествено :D Вече сме му намерили седалки от Chrysler Voyager,ще има само един ред седалки с доста мултимедия вътре,но всичко с времето си все пак парите не валят от небето.Ако има въпроси питайте,определено ще се нуждая от СТРАШНО МНОГО ПОМОЩ,най вече от колегата PACH.Ами това е,линк със снимки:

http://pics.data.bg/albums/36518/caravelle-t3
(дано някой даде съвет как се качват снимки)

Както казват хората-Колата и жената се падат на късмет.

Последна промяна от Dinkicha на Вто 31 юли 2012 21:21, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: ТУНИНГ-ПРОЕКТ TRANSPORTER T3 БУРГАС

Мнениеот predat0r » Вто 31 юли 2012 21:10


Ако може колега редактирай си заглавието.. Пиши с малки букви иначе ще ти заключат темата


Потребителски аватар
Dinkicha
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 01 апр 2012 16:32
Автомобил: 1989 Volkswagen T3 Multivan
Двигател: 1.9 1Z
Местоположение: Бургас

Re: ТУНИНГ-ПРОЕКТ TRANSPORTER T3 БУРГАС

Мнениеот Dinkicha » Вто 31 юли 2012 21:13


Много хубаво ами ще е хубаво да разбера как се променя,иначе много благодаря за съвета :)


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тунинг-проект Transporter T3 Бургас

Мнениеот PACH » Сря 01 авг 2012 0:59


Ха честито и от мен :)
На който му трябва помощ от Pach, се обажда на 0888 417 383, приготвя една студена лимонада и го кани на гости :)


Потребителски аватар
Dinkicha
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 01 апр 2012 16:32
Автомобил: 1989 Volkswagen T3 Multivan
Двигател: 1.9 1Z
Местоположение: Бургас

Re: Тунинг-проект Transporter T3 Бургас

Мнениеот Dinkicha » Сря 01 авг 2012 12:23


PACH написа:Ха честито и от мен :)
На който му трябва помощ от Pach, се обажда на 0888 417 383, приготвя една студена лимонада и го кани на гости :)



Ще го имам предвид :D Ами скоро наистина трябва да се срещнем някъде,тази събота и неделя ако е удобно :beer


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тунинг-проект Transporter T3 Бургас

Мнениеот PACH » Сря 01 авг 2012 14:14


Dinkicha написа:Ще го имам предвид :D Ами скоро наистина трябва да се срещнем някъде,тази събота и неделя ако е удобно :beer


Обади се в събота и ще се разберем.


Потребителски аватар
Dinkicha
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 01 апр 2012 16:32
Автомобил: 1989 Volkswagen T3 Multivan
Двигател: 1.9 1Z
Местоположение: Бургас

Re: Тунинг-проект Transporter T3 Бургас

Мнениеот Dinkicha » Чет 02 авг 2012 21:36


Днес беше 1ви ден от главоболията ни с Транспортера.Както трябва започнахме с цялостно почистване,е още не мога да проумея как толкова много мръсотия може да се събере на едно място! maikomila След премахване на всякакъв вид настилка,която беше по пода на купето малко се разочаровах-точно пред седалката на шофьора има малка дупчица от корозия и като цяло там е доста корозирало :banghead: Ще пада кърпене то е ясно..... И след като огледах буса повече от 5 пъти обстойно отново бях разочарован,и там ще пада яко кърпене.Подкарахме го 5-10 метра и видяхме,че от решетката пръска вода,явно уплатненията на радиатора са изгорели или са разхлабени,все пак запоследно е бил в движение през 2007 :Mr Green Fun Иначе двигателя мърка като коте,а вътре доколкото видях нито едно от копчетата не си върши функцията :screwy Всички кори слава богу са запазени и ще можем да направим нови.Предстои смяна на маслото и масления филтър,че е със старо масло и ни е страх да го подкараме да не стане нещо.Ами това е дано има по-голямо развитие :D

Поздрави


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Тунинг-проект Transporter T3 Бургас

Мнениеот BURKAN » Чет 02 авг 2012 22:15


Важното е мАторя да е здрав. Честито и лека- полека нещата ще се оправят.


Потребителски аватар
Dinkicha
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 01 апр 2012 16:32
Автомобил: 1989 Volkswagen T3 Multivan
Двигател: 1.9 1Z
Местоположение: Бургас

Re: Тунинг-проект Transporter T3 Бургас

Мнениеот Dinkicha » Чет 02 авг 2012 22:21


BURKAN написа:Важното е мАторя да е здрав. Честито и лека- полека нещата ще се оправят.



Мерси колега :beer


Потребителски аватар
Dinkicha
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 01 апр 2012 16:32
Автомобил: 1989 Volkswagen T3 Multivan
Двигател: 1.9 1Z
Местоположение: Бургас

Re: Тунинг-проект Transporter T3 Бургас

Мнениеот Dinkicha » Пон 13 авг 2012 19:50


Започна се-стана време да го закараме на тенекиджиите,но точно на светофара се скъсало жилото на газта! :banghead: "Умните" кратуни го били сменили с някакво измислено и ето го резултата :beat_butt2 Имало някаква кора или изолация под самия двигател която била отлепена :screwy А от тенекиджиите също не дойдоха хубави вести-много кърпене щяло да става :horror: Дано да я караме само по вода :D


Потребителски аватар
Dinkicha
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 01 апр 2012 16:32
Автомобил: 1989 Volkswagen T3 Multivan
Двигател: 1.9 1Z
Местоположение: Бургас

Re: Тунинг-проект Transporter T3 Бургас

Мнениеот Dinkicha » Пон 13 авг 2012 19:57


Забравих,имам 2 въпроса:
1.Дали е възможно джанти от Jaguar X Type да станат на Т3-ката понеже имаме хубава оферта,били 17ки и с какви гуми биха ходили най-добре mhihi
2.http://www.doppelkabine.de/pixx/hocken0 ... 30_400.jpg Става въпрос за тази "броня" тип нож,която е най-отдолу-дали лесно може да се намери такава или се напасва от друг модел?А като стана въпрос-мислим да слагаме вежда на решетката (над фаровете) откъде може да се намери,или се прави саморъчно както бях видял някъде във форума? :beer

Благодаря предварително и поздрави от Бургас :banana


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тунинг-проект Transporter T3 Бургас

Мнениеот PACH » Пон 13 авг 2012 20:33


Dinkicha написа:Забравих,имам 2 въпроса:
1.Дали е възможно джанти от Jaguar X Type да станат на Т3-ката понеже имаме хубава оферта,били 17ки и с какви гуми биха ходили най-добре mhihi
2.http://www.doppelkabine.de/pixx/hocken0 ... 30_400.jpg Става въпрос за тази "броня" тип нож,която е най-отдолу-дали лесно може да се намери такава или се напасва от друг модел?А като стана въпрос-мислим да слагаме вежда на решетката (над фаровете) откъде може да се намери,или се прави саморъчно както бях видял някъде във форума? :beer

Благодаря предварително и поздрави от Бургас :banana


Джантите са ти 5х112 инчове до 18" макс, ЕТ от 20 до 37.От Ягуар не стават :)
Трябва ти пластмасова броня от мултиван например, ножа се намира рядко, но не е невъзможно.Понеже виждам накъде се насочва проекта, защо не се замислиш за закупуването на този бус, вземаш каквото ти трябва и останалото на части :)

viewtopic.php?f=66&t=311168


Потребителски аватар
Dinkicha
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 01 апр 2012 16:32
Автомобил: 1989 Volkswagen T3 Multivan
Двигател: 1.9 1Z
Местоположение: Бургас

Re: Тунинг-проект Transporter T3 Бургас

Мнениеот Dinkicha » Пон 13 авг 2012 21:19


Ами то много хубаво ама пари..... :censored: Ако се намерят го взимаме! mhihi Благодаря за бързия отговор! :beer
П.П-Чакам си запознанството!! :banana Жалко че пропуснах.


Потребителски аватар
dalgiq1944
Мнения: 32
Регистриран на: Сря 08 юли 2009 18:38
Автомобил: wv t3
Двигател: 1.9 aaz
Местоположение: ryse

Re: Тунинг-проект Transporter T3 Бургас

Мнениеот dalgiq1944 » Пон 13 авг 2012 21:52


браво колега успех в това начинание
аз сащо сьм се нарамил с тази задача с моето бусче
малко по малко че с тези пари но крайния резултат е важен


Потребителски аватар
Dinkicha
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 01 апр 2012 16:32
Автомобил: 1989 Volkswagen T3 Multivan
Двигател: 1.9 1Z
Местоположение: Бургас

Re: Тунинг-проект Transporter T3 Бургас

Мнениеот Dinkicha » Пон 13 авг 2012 22:08


dalgiq1944 написа:браво колега успех в това начинание
аз сащо сьм се нарамил с тази задача с моето бусче
малко по малко че с тези пари но крайния резултат е важен



Мерси колега :да: Успех и на теб в задачите,а те хората са казали-"Бавно но славно",така че за никъде не бързаме! :applause:



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта