VW T5 1.9TDI ГУБИ АНТИФРИЗ

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Dani Denito
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 02 май 2024 21:29
Автомобил:
Двигател:

VW T5 1.9TDI ГУБИ АНТИФРИЗ

Мнениеот Dani Denito » Чет 02 май 2024 21:37


Здравейте колеги и Благодаря за приема.От скоро съм собственик на T5 1.9TDI 102PS 2009г.Купих го от автокъща,обслужих го водна помпа,ремъци,ролки,масла,филтри и тръгнах за Германия.Проблема е следния,скоро преди две седмици си закупих VW TRANSPORTER T5 1.9 TDI 102 PS,нов внос от автокъща.Регистрирах го,но на първия ден сутринта отварям да проверя маслото,и виждам че антифриза е на минимум.Наливам антифриз до МAX и нещо ме усъмни че не е нормално но все пак долях и затворих пак.Огледах за течове нямаше видимо.След два дни го вкарах във един сервиз за пълно обслужване,водна помпа,ремъци,ролки,масло и т.н и им казах да го огледат защото се готвех да пътувам за Германия със семейството защото там си работим.На другият ден ми се обаждат да го взема и че всичко е ОК.Тръгнах миналя вторник за Германия всичко по пътя е ОК докато влязохме във Сърбия на една Бензиностанция да си починем малко,отварям да огледам за нещо ,и кво пак антифриза е на минимум и вече ми светна в главата червената лампичка че нещо не е наред,доливам антифриз но при отварянето на капачката имаше налягане и малко се покачи антифриза.Погледнах за течове ,отдолу,отгоре по маркучи и т.н нищо няма и не се вижда всичко е сухо,няма признаци на течове .Забелязвам върху кужуха на скоростната кутия отгоре има антифриз,там има няколко малки легенчета във които има антифриз от някъде се е олял и си стои там.Оглеждам отгоре от къде може да текло, барам с ръце няма никъде теч,омазнянане от антифриз.Интересното е което забелязах е че ,като отворя капачката на казанчето нивото на антифриза както е под минимум изведнъж при отварянето на капачката на казанчето изпуска въздуха и нивото на антифриза се покачи до максимума.На една от Границите спирам и изведнъж ми светна лампата за ниско ниво на антифриза,отварям капака на мотора и кво да видя антифриза драстично е намалял под минимума.Вдигам щеката на маслото защото си викам да не го е умешил със антифриза ,няма нищо маслото си е добре.Нито е прегряван от мен нито стрелката е минавала над 90гр все пак го карам от 10 дена.И така доливам вода ,защото нямах антифриз във мен.И спирам на първата отбивка пак оглеждам няма течове.И така няколко пъти докато стигна до крайната дестинация.Пристигнах и рекох да си сложа ръката под казанчето ,защото единствено него не съм преглеждал ,всички маркучи са сухи,мотора от към термостата е сух,страната от към скоростна кутия е сухо,но казанчето от долу е мокро олято вън антифриз.Та се съмнявам се ,може ли да е спукано това казанче и от там да е проблема или нещо се лъжа.Поръчах ново казанче със нова капачка и днес ще пристигне и да го сменям дано да е от него.Когато е в покой не капе,тече но когато го карам се губи антифриз.И когато отворя капачката веднага се покачва антифриза малко и усещам налягане при оттвъртване на капачката.Дано да не е най лошото което ме навежда на мисълта да не надува .Но моля ви кажете своите мнения и съвети ще съм ви много Благодарен.Намирам се в Германия и нямам много време да ходя по сервизи а бусчето ми трябва.Съжелявам че поста е доста дълъг но се опитах да опиша цялата ситуация.Надявам се че напишете по нещо за да се ориентирам от къде може да е проблема.

Последна промяна от radotom на Пет 03 май 2024 22:18, променено общо 1 път.
Причина: Преместена в правилния раздел




Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта