Къде слагат АГУ в гр.Русе

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Huse
Мнения: 79
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Къде слагат АГУ в гр.Русе

Мнениеот Huse » Пон 01 май 2006 15:36


Къде слагат АГУ в гр.Русе или наоколо?
По принцип ме интересува газов инжекцион къде могат да монтират - качествено.




Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Re: Къде слагат АГУ в гр.Русе

Мнениеот tyo » Пон 01 май 2006 15:48


Huse написа:Къде слагат АГУ в гр.Русе или наоколо?
По принцип ме интересува газов инжекцион къде могат да монтират - качествено.


Колега за твоя Пасат ли ти трябва газов инжекцион?
Извинявам се, че ти се меся но имам няколко познати със същият ДВГ като твоя и нямат никакви проблеми с нормална (ел. изпарител) газова.
Но е задължително всичко по високоволтовата част на ел. инсталацията да е в изправност и задължително клапа на кутията на въздушният филтър!!!


Потребителски аватар
Huse
Мнения: 79
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот Huse » Пон 01 май 2006 16:16


Ами понеже колегата Sunny даде доста полезна информация в една друга тема
...
При всички положения са много по-добър вариант от конвенционалната газова уредба, тъй като взимат информация от различните датчици или директно обработена информация от ECU-то и чрез собствен комп. променят режимите на работа като не позволяват ненужно обогатяване или обедняване на горивната смес и съпровождащите я "гърмежи"
...


и аз така мисля, че ще е по добре. Може и разхода на газ да е по оптимален - в смисъл вървеж/разход


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Пон 01 май 2006 16:49


Huse написа:Ами понеже колегата Sunny даде доста полезна информация в една друга тема
и аз така мисля, че ще е по добре. Може и разхода на газ да е по оптимален - в смисъл вървеж/разход


Никой не отрича, че с газов инжекцион е много по-добре :!:
Но и цената на качествен газов инжекцион е между 4~6 пъти по висока от обикновена газова уредба :wink:
Дали си заслужава :?:


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Пон 01 май 2006 17:37


Никой наистина не отрича предимствата на газовия инжекцион, но както колегата tyo е написал, има много хора с конвенционална газова на мотор 2E и без никакви проблеми.
Аз също познавам доста такива хора, включително единия ми колега. Имам удоволствието доста често да му разстъпвам GTI-то и смея да твърдя, че колата се държи перфектно с "обикновената газова" и никога не си е и помисляла да "гърми".
Ако имаш отделени парички за инжекцион - слагай, но ако ще късаш от залъка си заради него (както повечето от нас правят) се замисли над избора


Потребителски аватар
spirof
Мнения: 420
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 19:34
Автомобил: Audi A4 B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот spirof » Чет 04 май 2006 9:56


фирмата в русе се казва "Клаас"
ул. "Цар освободител" 135
тел 082 824 787


Потребителски аватар
pyrpyl
Мнения: 83
Регистриран на: Вто 18 апр 2006 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот pyrpyl » Чет 04 май 2006 16:44


В "Клаас" се приготви за едно стабилно дране на кожи. Говорят че са най-добрите, но аз лично когато си слагах газовата пообиколих доста монтажници и се ориентирах към Стойчо. Сервиза му е на международното 150м. преди Шел. Доволен съм от работата и за 4 години само веднъж не позна какъв ми е проблема. Иначе тогава работеше на цени около 20-30лв. по ниски от конкуренцията - сега не знам как е... :wink:


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Lisho » Чет 04 май 2006 21:06


pyrpyl написа:В "Клаас" се приготви за едно стабилно дране на кожи.... :wink:

Така е. Преди 2 г за 2 (две) "уплътняващи" гарнитурки с размери 10см/10см за над и под газовата плочка ми взеха 8 (осем) лева и то само за материала (картон от кутия за вафли) монтажа отделно - 10 лв.
Леко уточнение за да няма недоразумение: Става въпрос за фирмата намираща в района на кооп. пазар веднага след кръстовището.Завива се в дясно и по една уличка без изход се стига до нещо като ученически двор. Помещават се в 3-4 приземни халета.


Потребителски аватар
pyrpyl
Мнения: 83
Регистриран на: Вто 18 апр 2006 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот pyrpyl » Чет 04 май 2006 21:10


За същата фирма става въпрос - в двора на стройтелния техникум..


Потребителски аватар
bu4komobil
Мнения: 804
Регистриран на: Вто 25 апр 2006 11:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Труро

Мнениеот bu4komobil » Пон 08 май 2006 14:18


значи въпросната фирма клас ми настрои газовата уредба така че после се наложи няколко пъти да ходя при стойчо за да уточним стоиностите.от него по добър в града едва ли има а и е официален прдеставител на tartarini


Потребителски аватар
Peterman
Мнения: 520
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 21:11
Автомобил: passat b6
Двигател: BMP 2000 140 hp - 2006
Местоположение: Русе

Мнениеот Peterman » Вто 18 мар 2008 21:47


Друг сервиз? за газова? :roll:


Потребителски аватар
agopov
Мнения: 263
Регистриран на: Пет 26 май 2006 14:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот agopov » Сря 19 мар 2008 0:53


Има някакъв Павлин се казва ако не се лъжа,води се монтажен сервиз на газовите,които ги продават в Практикер,като щях да си слагам АГУ ходих и при него,но цената на Тартарини ( с такава съм аз) беше същата като при Стойчо - 500 лв,и затова реших да се доверя на сигурен майстор,пък и ми е на 5 минути път пеша :) Моя съвет е да отидеш при Стойчо,монтира качествено и кадърно всеки компонент :wink: Да не стане така,че си спестил 20-30 лв,и после дадеш няколко пъти по толкова за ремонти,настройки и т.н. :wink:


radionov
Мнения: 111
Регистриран на: Пет 11 яну 2008 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Къде слагат АГУ в гр.Русе

Мнениеот radionov » Сря 19 мар 2008 9:02


Huse написа:Къде слагат АГУ в гр.Русе или наоколо?
По принцип ме интересува газов инжекцион къде могат да монтират - качествено.

Колега лично аз съм доволен от Стоичо.


Потребителски аватар
gyb
Мнения: 217
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 22:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот gyb » Сря 19 мар 2008 16:24


Мартин газаджията - сервизът му е в халетата в товарна гара до Медина мед. Момчето е младо, но от години се занимава с газове. лично аз съм мн доволен и не дере кожи


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот mafiota » Сря 19 мар 2008 18:03


Sunny написа:Никой наистина не отрича предимствата на газовия инжекцион, но както колегата tyo е написал, има много хора с конвенционална газова на мотор 2E и без никакви проблеми.
Аз също познавам доста такива хора, включително единия ми колега. Имам удоволствието доста често да му разстъпвам GTI-то и смея да твърдя, че колата се държи перфектно с "обикновената газова" и никога не си е и помисляла да "гърми".
Ако имаш отделени парички за инжекцион - слагай, но ако ще късаш от залъка си заради него (както повечето от нас правят) се замисли над избора


:006:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта