Голф 4 бензин

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
RossenVlad
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 21:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Голф 4 бензин

Мнениеот RossenVlad » Чет 10 юли 2008 8:08


Здравейте, смятам в бъдеще да си сменям тройката за четворка.
Интересува ме, кой от бензиновите двигатели на 4-ките е най-сполучлив, като все пак не искам от резачковите, но да е поне 1,8?




Потребителски аватар
chinadracon
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 14:10
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AKL 1999
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот chinadracon » Чет 10 юли 2008 9:06


Много е писано по въпроса, ама не ти се рови май :twisted:

Отговора е 1.8Т :wink:


Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kickd0wn » Чет 10 юли 2008 9:20


Има такива теми переодично на 2-3 седмици, защо не потърси малко преди да питаш?

Да речем, че те мързи накратко ще ти развия темата до 4-5 страница как би изглеждала след няколко дни:

1. Ще те пратят при 1.8, 1.8Т с аргументите, че вървят повече и харчат много малко, даже пренебрежимо спрямо по-малките мотори.

2. След това ще пишат хората с по-малки двигатели засегнати от т.1, но те ще бъдат бързо оборени с ненадежността на скоростните кутии при малките мотори.

3. Най-накрая някой ще обърне темата на дизели и там вече ще стане сериозно, като ще има крайности от рода на "Търси си 150 коня дизел!", който си е доста екзотичен като цяло.

В крайна сметка обаче ти ще вземеш нещо различно от общото мнение тук, защото покупката на втора ръка кола не предполага избор по-конкретен двигател най-често, а по най-запазен автомобил. И успех в търсенето. ;)


Потребителски аватар
webdude
Мнения: 999
Регистриран на: Пон 17 дек 2007 18:49
Автомобил: Ford Mondeo MK3
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот webdude » Чет 10 юли 2008 9:35


kickd0wn написа:Има такива теми переодично на 2-3 седмици, защо не потърси малко преди да питаш?

Да речем, че те мързи накратко ще ти развия темата до 4-5 страница как би изглеждала след няколко дни:

1. Ще те пратят при 1.8, 1.8Т с аргументите, че вървят повече и харчат много малко, даже пренебрежимо спрямо по-малките мотори.

2. След това ще пишат хората с по-малки двигатели засегнати от т.1, но те ще бъдат бързо оборени с ненадежността на скоростните кутии при малките мотори.

3. Най-накрая някой ще обърне темата на дизели и там вече ще стане сериозно, като ще има крайности от рода на "Търси си 150 коня дизел!", който си е доста екзотичен като цяло.

В крайна сметка обаче ти ще вземеш нещо различно от общото мнение тук, защото покупката на втора ръка кола не предполага избор по-конкретен двигател най-често, а по най-запазен автомобил. И успех в търсенето. ;)


Аз ще го пратя при 1,8Т със 180 к.с щото той ще е още по икономичен (даже гони икономичността на дизела) или пък при R32 (3,2 V6) той пък е баш икономичен ... тези мотори са най-добри и ще ги намериш лесно на пазара втора ръка !

Колкото до дизелът 150 к.с трябва да знаеш, че гори 3/100 смесено и един дизелов кон се равнява на 1,5 бензинови (значи 225 к.с) ...
Пали много по лесно от бензиновите агрегати особено през зимата и е много по тих, а подръжката е като на жигула ...

Успех с покупката :wink:

Последна промяна от webdude на Пет 11 юли 2008 20:39, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
RossenVlad
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 21:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот RossenVlad » Чет 10 юли 2008 9:53


Само да отбележа, че търсих в търсачката и се порових, ама 4000 теми, нали се сещаш, че не мога да ги преровя. Не може в който и да е форум да не се повтарят теми.


Потребителски аватар
chinadracon
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 14:10
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AKL 1999
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот chinadracon » Чет 10 юли 2008 10:15


Хахаха, ей колеги на голяма ирония ви изби днес, човека просто пита...
Явно ще трябва да се :lock:


Потребителски аватар
webdude
Мнения: 999
Регистриран на: Пон 17 дек 2007 18:49
Автомобил: Ford Mondeo MK3
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот webdude » Чет 10 юли 2008 10:22


Аз бих казал 1,8 20в без турбо плюс Г.И ... това би било напълно достатъчно на всеки като кола (ако разбира се не е маниак на супер бързото каране) или 1,6 74 kw + Г.И при все, че незнам как се държи в ГОЛФ 4 за мен си е доста приличен мотор (отново не за състезатели). Това според мен са двата най-практични избора по отношение на разходи за подръжка и гориво ...


goroton
Мнения: 57
Регистриран на: Пон 29 окт 2007 13:35
Автомобил: Passat 6
Двигател: BKP.07.2007
Местоположение: София

Мнениеот goroton » Чет 10 юли 2008 15:25


Росене, мойто мение - Голф 4 1.8 20v. - 125 коня + Газов инжекцион и си на 12.5/100 на месец. Всичко зависи разбира се от бюджета с който разполагаш... Но като мотор, за мен това добрия избор.
Успех!


Aladin1
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 17 юни 2008 15:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: вдясно

Мнениеот Aladin1 » Чет 10 юли 2008 15:32


Тъй като колегата е напълно прав за развоя на подоби теми, аз ще изкажа вече на база на собствения си опит и проучвания за Г4 единствено своето мнение, без да съветвам никой нищо:

1. Аз алтернативни горива не ползвам и не желая да ползвам. не бих си тровил колата с газ, така че този фактор отпада

2. не съм почитател и на печките с въглища, така че определено бих взел бензин

3. тъй като не знам къде в бг му трябва на човек мощност за лека кола (2 магистрали със смешна дължина и растящи по брой задръстени градове), а едновременно с това не съм съгласен че разликата в разхода е незабележимо малка между по-мощните и по-маломощните, тъй като съм карал и 1,8 20V, за мен най-оптималния и струващ си двигател е 1.6 FSI, а на второ място 1,6 16V. Недоумявам освен за гъзария за какво му е на някой в БГ повече от 110 коня за това относително леко купе. Лично мнение.

Toва бих си взел аз ако имах избора и възможността. Всеки сам си преценява обаче според нуждите, потребностите и целите :)


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Мнениеот skotis » Чет 10 юли 2008 16:14


Aladin1, аз мога да ти кажа...освен за гъзария ;) повече от 110 коня ти трябват за да можеш да изпреварваш, с пълна кола, като хората, а не да рискуваш живота на семейството си заради някой влачещ се ТИР, после за какво още... ами например за удоволствие от шофирането ;) Приятно е да караш малко по-мощна количка, са не отричай...и един ден, като остарее човек, няма да помни колко пари е дал за бензин, вярвай ми, а ще помни повече каква кола е карал... Предполагам на всички не ни достигат парите, но тия 3-4 лв разлика на 100 между 1.6 и 1.8(Т) мисля че не са толкова много и аз на човека му препоръчвам по-мощния мотор :)

Ако се чудиш между 1.8 и 1.8Т ...послушай сърцето си ;)

пп: Между другото...аз като си търсех колата и много исках да е 1.6, мислех че е достатъчно за Голф (реално е така, да) но умен човек ме посъветва "Вземи 1.8Т" , аз го послушах и сега съм му много благодарен за съвета, защото съм карал и 1.6 и знам разликата къде е...


Aladin1
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 17 юни 2008 15:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: вдясно

Мнениеот Aladin1 » Чет 10 юли 2008 16:21


skotis написа:Aladin1, аз мога да ти кажа...освен за гъзария ;) повече от 110 коня ти трябват за да можеш да изпреварваш, с пълна кола, като хората, а не да рискуваш живота на семейството си заради някой влачещ се ТИР, после за какво още... ами например за удоволствие от шофирането ;) Приятно е да караш малко по-мощна количка, са не отричай...и един ден, като остарее човек, няма да помни колко пари е дал за бензин, вярвай ми, а ще помни повече каква кола е карал... Предполагам на всички не ни достигат парите, но тия 3-4 лв разлика на 100 между 1.6 и 1.8(Т) мисля че не са толкова много и аз на човека му препоръчвам по-мощния мотор :)

Ако се чудиш между 1.8 и 1.8Т ...послушай сърцето си ;)


Да, прав си за пълната кола. аз обаче рядко шофирам с повече от 1-2ма пътника така че не ме смущава това. А да ти кажа ако разчиташ на максимум едната допълнителна секунда която печелиш при изпреварване с 20 коня по-мощен двигател на 10/20 метров тир, рискуваш живота на семейството си достатъчно много! разумния шофьор и с 200 коня си оставя достатъчно време да изпревари, така че да може да направи маневрата и с 75 коня! :idea: от останалото четем резултатите ежедневно в медиите! :idea:

Удоволствие? когато бях на 18 беше различно да... ако при теб не е, проблема е другаде, а не в колата.

а по логиката какво ще помни човек - ми да изтупам и аз като турците чувала да си взема S класа но да живея със семейството в едностаен в Обеля, щом това се помнило :lol: :idea:

Не възнамерявам да споря - както казах всеки решава според разума, нивото и нуждите си. просто реших да ти отговоря. Със здраве! :)

p.s. Сигурен съм че ще си му благодарен и когато турбото почне да пее след някоя година... тогава също ще усетиш разликата при положение че за същите пари си можел да вземеш с година-2 по-млада кола ;)

Последна промяна от Aladin1 на Чет 10 юли 2008 16:27, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DimoNN » Чет 10 юли 2008 16:22


имам чувството че тая тема се пуска от време на време нарочно и който я пусне се залива от смях... стана нещо като петъчния спам, само дето трябва да се казва "какъв Г4 да си взема - спам"... следващия път си заплювам аз да я пусна!


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Чет 10 юли 2008 17:52


1.6 SR


Aladin1
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 17 юни 2008 15:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: вдясно

Мнениеот Aladin1 » Чет 10 юли 2008 17:54


chefito написа:1.6 SR


Какви предимства виждаш на 1.6 SR пред 1.6 16V и 1.6 FSI?


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Чет 10 юли 2008 17:55


Aladin1 написа:
chefito написа:1.6 SR


Какви предимства виждаш на 1.6 SR пред 1.6 16V и 1.6 FSI?


простота...обикновен, надежден, евтин 8 клапанов мотор...



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта