Открадната книжка и лична карта - процедури?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
LuIS
Мнения: 1235
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 9:14
Автомобил: Audi A4 S-Line 2002
Двигател: 1.9 AWX
Местоположение: Раковски

Открадната книжка и лична карта - процедури?

Мнениеот LuIS » Съб 30 авг 2008 13:33


Здравейте колеги.
Днес баща ми забелязал, че му няма личната карта и книжката, които му седят в буса нон-стоп т.е. някой е отворил взел е квото му трябва и е затворил буса, но е забравил синьото талонче(не знам защо).

И да минем на въпроса. Знам ,че за личната карта ти пишат акт, плащаш в банката 20 кинта и отиваш да чакаш на една голяма опашка.

Интересуваме как стоят нещата с шоф. книжка. В КАТ ли се ходи? АКТ ли ти пишат? Талона на книжката е в нас, но книжката я няма.
Колко пари е глобата? Ако някой си е губил книжката да драсне някой ред с подребностите.

По принцип ще ги обявим за избугени, щот за откраднати много ще го протакат, а на баща ми с това е свързана работата..

Търсих с търсачката щот знам,че имаше теми, но нещо не можах да ги открия.




Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Мнениеот quattro^^ » Съб 30 авг 2008 13:51


Еми отиваш за книжка в кат и за личната в рпу-то кадето трябва и баща ти обяснява на фитката, която ще го обслужи че си е загубил съответния документ и т.н.т.Един приятел скоро ги губи ама му е изключен тела да го питам трябва ли първо да изкараш личната карта и тогава в кат или...


Потребителски аватар
LuIS
Мнения: 1235
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 9:14
Автомобил: Audi A4 S-Line 2002
Двигател: 1.9 AWX
Местоположение: Раковски

Мнениеот LuIS » Съб 30 авг 2008 20:03


трябва лична карта, интересува ме глобата.

4. За издаване на дубликат на свидетелство
за управление на МПС /при повреждане, унищожаване, загубване или кражба на оригинала/


документ за самоличност по ЗБДС; - лична карта
документ за платена такса; - каква такса (глобата) ?
декларация по образец; - това в КАТ ли ти го дават ?
служебна бележка от МВР - в установените от ЗБДС случаи. - това сигурно е от там където трябва да се вземе личната карта ?

/при загубване на свидетелство за управление от новият образец, водача подлежи на санция съгласно ЗБДС/


Потребителски аватар
raziel
Мнения: 313
Регистриран на: Съб 17 юни 2006 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот raziel » Съб 30 авг 2008 22:08


Понеже на мен ми се случи преди няколко месеца процедурата е следната.
Отиваш в раионото полицеиско където е установена липсата.
Казваш им кво се е случило те ти издават един долумент на които пише да послужи пред КАТ и паспортна служба.
Отиваш в районото си по местоживеене - паспортна служба и пускаш документи за лична карта(Най добре бърза поръчка).
След като ти е готова личната карта отиваш в КАТ, ако си от софия има отделно гише за изгубени документи(след като влезеш веднага в дясно).
Даваш им бележката от МВР, те ти дават да попълниш една молба за издаване на нова книжка, плащаш 30лв и след 2 дена отиваш си вземеш новата книжка.

П.С: Глобата се налага от МВР за немарливост при опазване на лични документи и е 50лв, и се плаща там а не в КАТ. Мойте бяха откраднати и не плащах глоба. Но ходих 2 пъти до пловдив за да ми издадът тази служебна бележка понеже там стана кражбата


Потребителски аватар
varkulaka
Мнения: 1063
Регистриран на: Чет 02 юни 2005 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Мнениеот varkulaka » Нед 31 авг 2008 9:11


LuIS написа:трябва лична карта, интересува ме глобата.

4. За издаване на дубликат на свидетелство
за управление на МПС /при повреждане, унищожаване, загубване или кражба на оригинала/


документ за самоличност по ЗБДС; - лична карта
документ за платена такса; - каква такса (глобата) ?
декларация по образец; - това в КАТ ли ти го дават ?
служебна бележка от МВР - в установените от ЗБДС случаи. - това сигурно е от там където трябва да се вземе личната карта ?

/при загубване на свидетелство за управление от новият образец, водача подлежи на санция съгласно ЗБДС/


значи след процедурата с глобата по / повреждане, унищожаване, загубване / на документа за самоличност и като си извади нова лична карта , следва същата процедура и за СУ на МПС , но няма да може да си изкара СУ без да си е изкарал лична карта.

п.с 1. документ за платена такса не ти е глобата а таксата за изваждане на СУ която е 18 лв. ако не се лъжа.
2. декларацията по образец е идентична с тази за личната карта така че можеш да я вземеш и от паспортна служба.


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ABSOLUT » Нед 31 авг 2008 9:36


Може би е добре да кажеш, че са ти я откраднали, за да не се налага глоба.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Нед 31 авг 2008 10:56


ABSOLUT написа:Може би е добре да кажеш, че са ти я откраднали, за да не се налага глоба.

Точно това щях да кажа.. Пишеш си обяснение как е станало и готово.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта