Чистачки Bosch Aerotwin - Retrofit за GOLF III

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот imedarov » Съб 14 окт 2006 19:13


И аз съм с такива, чистят доста доста добре и са много безшумни. От Киров за 54.70лв.
Едната е 48см другата 53см ако не се лъжа




Потребителски аватар
mileff
Мнения: 332
Регистриран на: Чет 15 юни 2006 9:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mileff » Нед 15 окт 2006 10:06


Kozunak написа:Голфа понеже му е по лабава пружината дето натиска рамото към стъклото и крайната дъга леко се замазва, но според мен лично си заслужават парите..


Като се понатисне (свие) малко рамото към прозореца няма проблеми :wink:


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Мнениеот Koksan » Пон 28 май 2007 21:15


На бнякой да му се намират само адапторчета? или евентуално идея откаде мога само тях да си купя? Един приятел си удари полото ..... и преди да му го изплатят застърахователите аз си ги харесах и ги взех, обаче ..... съм ги закрепил по-един смахнат начин ..... а искам да си ги закрепя качествено! Дано има хора на които им се пие бира! :)


Потребителски аватар
galaboff
Мнения: 426
Регистриран на: Пет 03 ное 2006 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот galaboff » Пон 28 май 2007 23:41


За Бош-а знам, че при сериозен дъжд са ОК, иначе при по-слаб - скърцат яко...не в началото, след 2-3 месеца...а цената е безумна...
Аз карам с Champion Aero advantage, правят ги като фабричните на VW/Audi, лявата си има спойлерче, при мен на Ауди-то дясната е дъговидна и чистят перфектно вече доста време без да скърцат.
Пък цената по магазините сигурно няма да е над 25-30лв за комплект...


Потребителски аватар
Filcho
Мнения: 108
Регистриран на: Съб 17 сеп 2005 10:42
Автомобил: Passat 2003 LPG-BRC
Двигател: 2.0i ALT
Местоположение: София

Мнениеот Filcho » Вто 03 юли 2007 14:29


От къде може да се купят от новия модел чистачки за 'старите' автомобили (т.е. със старото захващане) какви са цените в момента и предлагат ли се различни размери.


Потребителски аватар
Kozunak
Мнения: 2105
Регистриран на: Сря 22 дек 2004 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Kozunak » Вто 03 юли 2007 14:45


От всеки един фирмен магазин на Бош.Мойте ги купих от Хладилника на ул.Сребърна.Аз съм много доволен и не мисля, че не си струват парите.Вече година и кусур съм с тях и чистят идеално.А зимата не замръзват.И другото което е нямат нужда от спойлерчета и тн, щото самите те са с такава форма.

Прави ми впечатление, че бъркате качество на чистачка и пружина на рамото.Некачественото чистене при тоя тип чистачки може да идва единствено от недостатъчен натиск върху стъклото, заради охлабила пружина.Абе с 2 думи дадох 50 кинта и забравих.


Потребителски аватар
Telepatok
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Telepatok » Вто 16 дек 2008 0:10


Прави ми впечатление, че бъркате качество на чистачка и пружина на рамото.Некачественото чистене при тоя тип чистачки може да идва единствено от недостатъчен натиск върху стъклото, заради охлабила пружина.


И на мен ми се случи точно това - купих си една такава за тест но явно пружината ми не натиска така силно и на едно място не опира в стъклото.

Как най-лесно да го стегна малко?
Пробвах да огъна малко рамото, но е много твърдо пустото, не мога да му променя формата...


Потребителски аватар
valkilmera
Мнения: 800
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 22:58
Автомобил: Golf3 4 Audi A3
Двигател: ABS AZD 8P
Местоположение: Русе.... Golf 3 1,8mi.ABS 1992g,Passat1,8 RP.1990g

!!!

Мнениеот valkilmera » Вто 16 дек 2008 2:02


Един съвет от мен!!!
Нали всички знаем,че по- добро от новото няма!!!
Аз си карам с обикновенни от Кауфланд за 4,50компл.
И като се разскърцат на около 6 месеца си ги сменям,не че не чистят :wink:
Просто така.
Пък и не ща да правя евала на крадците :respect
И си имам по един комплект в багажника-Винаги нови и не лоши!!!
love.vwclub


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Мнениеот theultimate » Вто 16 дек 2008 11:07


Аз съм със шампионки. Не признавам никакви измислени чистачки. Пробвал съм какво ли не - разликата между Бош/Валео/Шампион и разните измислени по бензиностанциите 2 за 5лв е убийствена. Първите три чистят с едно движение, докато с другите не само че не може да си почистиш стъклото от боклуци и мушички, ами на първия по-силен дъжд трябва да пуснеш най-бързата степен. Това с кражбата на чистачки беше при комунизма. Надали ще ми ги крадат всеки ден че да умря от яд че съм дал 17 вместо 7лв (толкова са 2 шампионки в магазина до нас).


Потребителски аватар
houzeboy
Мнения: 349
Регистриран на: Пет 03 окт 2008 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот houzeboy » Вто 16 дек 2008 12:53


2 лета и 1 зима карах предишната ми кола Астра Ф с Шампион и определено съм супер супер доволен.
Вчера гледах за Голфарата дъгообразни чистачки в едно ОМВ към 90кинта двете.
Дългата беше около 48лв., а късата 37-38лв. пак Шампион-ки. Някой кара ли с тях ? Да знам струва ли си 90кинта за тях ?
В крайна сметка от ОМВ си купих някакви unknown за 10.90лв. колкото да изкарат 2м. до края на зимата.
Оказа се, че чистят много добре. Чак се изненадах =) Довечера ще видя каква марка са, ако пише изобщо някъде !
От Алка и Бош имам лично мнение и то не е положително =)


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Мнениеот theultimate » Вто 16 дек 2008 14:56


Не си купувайте чистачки от бензиностанции. Аз си зех шампионките от едно квартално магазинче. Там ги продават на бройка - ако искаш и само една може да си вземеш. Две мисля че 37цм бяха за голфа ми излезоха 17лв. Същите ги видях в ОМВ за 25лв....


Потребителски аватар
valkilmera
Мнения: 800
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 22:58
Автомобил: Golf3 4 Audi A3
Двигател: ABS AZD 8P
Местоположение: Русе.... Golf 3 1,8mi.ABS 1992g,Passat1,8 RP.1990g

!!!

Мнениеот valkilmera » Вто 16 дек 2008 17:04


Абе то Комунизма си е комунизъм,ама хубавите чистачки се познават с просто око!!! :shock
И да не се връщам на темите с откраднати Халогени,Борд компютри,крила камо ;о чистачки....
Лошото е ,че нищо не ме учудва...
:arrow:


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Мнениеот theultimate » Вто 16 дек 2008 17:20


Дай дане караме коли за да не ги откраднат. Много ясно че чистачки за 100лв правят впечатление. Но тези за 20лв - не особено, а чистят в пъти по-добре от ментаците.


Потребителски аватар
Apokalypsis
Мнения: 156
Регистриран на: Вто 06 май 2008 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Apokalypsis » Вто 16 дек 2008 18:07


Според мен,ако колата ти е стара (с ретрофит),не си взимай Aero-Twin.Карай си с Valeo или Шампион.Безбожно скъпи са Бош-а и честно не си заслужават.Може би на новите коли рамената са по-стегнати и прилагат по-голям натиск върху чистачката, но на старите не винаги вършат работа!Така мисля :wink:


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Luciano » Съб 27 дек 2008 18:58


Аз днес си взех от Киров за 60лв.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 54 госта