Регулиране на фарове

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
chefo_
Мнения: 711
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 13:43
Автомобил: vw golf 97 ubi
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот chefo_ » Пет 31 юли 2009 18:28


Хора тук никой от вас ли не кара с лупи да ми снима как трябва да изглеждат?!




VenkoPAS
Мнения: 80
Регистриран на: Вто 14 ное 2006 12:47
Автомобил: Беше Passat
Двигател: EZ 1990
Местоположение: Варна & Дряново
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот VenkoPAS » Нед 16 авг 2009 21:29


Някой да знае в Габрово къде става регулиране на фаровете (качествено ;-))?


Потребителски аватар
chefo_
Мнения: 711
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 13:43
Автомобил: vw golf 97 ubi
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот chefo_ » Сря 19 авг 2009 18:28


tisho_psg написа:питай тези от Волфсбург или от HELLA,те са го казали,че трябва да е толкова.Аз тази седмица ходих да ми регулират фаровете в СБА Младост и майсторчето ми каза,че неможе да регулира фар на голф 3,понеже трябвал някакъв инструмент подобен на кръстата отверка,а той нямал такъв!?! Не знам,дали не го бе страх да не счупи пластамосвите щипки който държат рефлектора при самия реглаж?

Нямам представа какво етолкова сложното в това да се регулират фаровете на голф особенно пък на 3ките!старите фарове които паза съм ги регулирал сам и у4удващо светят много по добре от тези за които хвърлих една жигула пари!
дори да се с4упи щипката която държи рефлектора нее фатално.за 5 минути се сваля фараи стъклото,залепя се и се наглася както трябва да е!хем и като видиш каде е мегдана на въртене ще се успокоиш малко!


Потребителски аватар
s5501na
Мнения: 856
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот s5501na » Пон 31 авг 2009 16:14


chefo_ написа:Хора тук никой от вас ли не кара с лупи да ми снима как трябва да изглеждат?!


Ето една схема
Изображение


Потребителски аватар
gavas
Мнения: 79
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 13:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот gavas » Чет 01 окт 2009 18:06


Абе не знам къде и как си регулирате фаровете, ама нощем на околовръстното особено тия с ксеноните като се доближим на 100-тина метра и вече напред нищо не се вижда. Ако излезе човек или животно - господ да е на помощ и на него и на мене :bishop . За дупки да не говориме . . .
По-горе MADGTI ( ЛудGTI ) обяснява как фаровете му трябвало да светят по-далече, щото "му се налагало" да кара нощем със 120. Ми пожелавам ти само с такива като тебе да се разминаваш, па карай с колкото си искаш.
Та по темата - в Люлин над "Бриколаж" ме ги провериха с такъв уред - там ги проверяват като минаваш на преглед по принцип, и казаха, че са ОК. За мене беше безплатно щото са ми познати :D .


Потребителски аватар
s5501na
Мнения: 856
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот s5501na » Нед 04 окт 2009 18:56


В гумаджииницата ли? при Пешо?


Mihail_Dimov
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Razgrad

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Mihail_Dimov » Сря 11 ное 2009 10:54


И аз все се каня да отида си регулирам фаровете. Много ме е яд обаче на някой който и понятие си нямат но сами си регулират фаровете и направо ти светят в очите дори и на къси да карат. МАД ГТ полицайте не ти ли правят проблем че имаш толкова осветителни тла по колата?


j90
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 27 май 2007 0:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот j90 » Чет 12 ное 2009 11:05


След доста мъки намерих на 2 места в Пловдив за реглаж на фаровете!По местата където правят прегледи ми казаха че само ще ми вземат парите и ме пратиха в бившия сервиз Тракия първия портал и веднага в дясно,обаче там ми искаха 10-15 лв и така и не ми казаха колко пари ще струва точно а и ме издразниха нещо с държанието си понеже трабваше едва ли не да ги моля да ми кажат кога ще са свободни да ми направят реглажа!
Случайно реших да си пробвам късмета в сервиза М-КАР преди моста на асеновградско и за моя приятна изненада ми направиха супер реглаж без машина за 6 лв и съм повече от доволен!
Без машина,хората си имат някакви си техни белязки на едната врата и за няма и 5 мин стана хавата!
Има голя маразлика от моите двудневни мъки да ги регулирам и реглажа които ми направиха!


bongou
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот bongou » Нед 15 ное 2009 0:12


j90 написа:След доста мъки намерих на 2 места в Пловдив за реглаж на фаровете!....
Това на последния светофар преди надлеза в дясно ли беше, че и мене ме мъчат осветителни проблеми?


Потребителски аватар
khbhy
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот khbhy » Пет 27 ное 2009 6:36


Здравейте.Ползвам темата за да не отварям нова. Някои ще ми каже ли от кои винт(от към радиатора или външния) се регулират фаровете нагоре-надолу (голф 4 - стандартние фар) ? Пробвах сам да установя но са ми счупени "зъбните колелца" и да знам кое да се мъча да оправям.

PS:прочетох доста теми но без резултат по точно този въпрос.


Потребителски аватар
ivan.karadenizov
Мнения: 123
Регистриран на: Пон 08 дек 2008 9:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Сливен

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот ivan.karadenizov » Пет 27 ное 2009 16:16


khbhy написа:Здравейте.Ползвам темата за да не отварям нова. Някои ще ми каже ли от кои винт(от към радиатора или външния) се регулират фаровете нагоре-надолу (голф 4 - стандартние фар) ? Пробвах сам да установя но са ми счупени "зъбните колелца" и да знам кое да се мъча да оправям.

PS:прочетох доста теми но без резултат по точно този въпрос.


Единия винт премества фара нагоре и вляво, а другия нагоре и вдясно (респ. надолу и вдясно и надолу и вляво). По спомени от последния път, когато ги регулирах моите говоря, но като се замисля няма логика да е другояче.


Потребителски аватар
khbhy
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот khbhy » Пет 27 ное 2009 22:54


Да знам че единия е за нагоре-надолу а другия наляво-надясно , но кои от 2-та е за горе-долу?


Потребителски аватар
s5501na
Мнения: 856
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот s5501na » Пет 27 ное 2009 23:19


При Голф 4 винта ,който е до калника и зад рефлектора на късите е за реглаж на височината :idea:


Потребителски аватар
khbhy
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот khbhy » Съб 28 ное 2009 5:28


Благодаря :)


Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот bangobango » Чет 03 дек 2009 14:16


Аз съм с англески очи ДЕПО и в момента съм с ксенон на късите и са ми отвратително регулирани. Имам ел. регулиране нагоре-надолу и в момента пичовете така ми ги регулираха, че на най-високата степен ми светят ниско, а на най-ниската респективно непоносимо ниско. Искам да попитам понеже фаровете имат 2 големи болта горе за закрепване към рамката и имат също още по 2 малки шестограмчета отзад на корпуса. Те като са ми ги регулирали са ползвали тези големите болтове и сега зеят едни фуги мам си джейс. Възможно ли е фаровете да се наместят и да паснат идеално в отворите, а регулирането да става само с малките шестограмчета? А тези малките дали ще коригират и сходимостта? Става дума за ангелски очи на Б5!



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jh_ivanov и 41 госта